Ceny na Islandii 2025
Przed wyjazdem na Islandię warto sprawdzić jakie będą koszty życia na Islandii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie na Islandii i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia na Islandii
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
6 831,17 zł
Opłaty
528,90 zł
Transport
974,99 zł
Jedzenie
3 321,01 zł
Łączny koszt
11 656,07 zł
Para
Mieszkanie
8 685,42 zł
Opłaty
633,48 zł
Transport
1 607,51 zł
Jedzenie
6 576,90 zł
Łączny koszt
17 503,31 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
10 539,67 zł
Opłaty
639,13 zł
Transport
4 220,97 zł
Jedzenie
8 650,85 zł
Łączny koszt
24 050,62 zł
Sprawdź ceny na Islandii dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach na Islandii są średnio 116% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
86.82% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
157.35% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
61.19% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
53.25% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
223.81% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
139.64% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych na Islandii są średnio 152% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
214.05% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
178.61% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
138.45% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
98.05% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
62.3% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
97.75% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
108.25% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
267.62% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
83.72% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
159.51% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
201.22% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
42.3% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
24.05% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
63.65% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
270.72% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
218.77% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
208.85% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu na Islandii są średnio 159% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
44.85% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
314.48% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
152.13% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
178.71% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w na Islandii są średnio 113% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
185.47% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
226.7% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
143.75% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
170.98% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
419.27% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
67.21% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
67.44% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
128.43% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
91.77% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług na Islandii są średnio 142% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
120.72% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
233.36% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
111.3% drożej niż w PL
Islandia - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie na Islandii?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 75.92 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 11.42 zł, za chleb 15.51 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 99.65 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 329.97 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 116% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 152% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie na Islandii?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia na Islandii dla jednej osoby dorosłej wynosi 11656.07 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 17503.31 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 24050.62 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.