Ceny na Islandii 2023
Przed wyjazdem na Islandię warto sprawdzić jakie będą koszty życia na Islandii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie na Islandii i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia na Islandii
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
5 114,84 zł
Opłaty
519,52 zł
Transport
946,86 zł
Jedzenie
2 913,44 zł
Łączny koszt
9 494,66 zł
Para
Mieszkanie
6 688,63 zł
Opłaty
642,34 zł
Transport
1 555,66 zł
Jedzenie
5 769,75 zł
Łączny koszt
14 656,38 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
8 262,43 zł
Opłaty
651,25 zł
Transport
4 017,34 zł
Jedzenie
7 702,03 zł
Łączny koszt
20 633,05 zł
Sprawdź ceny na Islandii dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach na Islandii są średnio 184% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
230.09% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
155.47% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
63.64% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
86.9% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
271.33% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
136.64% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych na Islandii są średnio 157% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
248.44% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
234.72% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
212.73% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
114.43% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
72.14% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
91.8% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
65.23% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
242.88% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
93.29% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
168.67% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
253.15% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
71.26% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
48.59% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
73.91% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
266.67% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
216.06% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
242.66% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu na Islandii są średnio 193% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
42.57% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
286.65% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
166.42% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
294.54% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w na Islandii są średnio 82% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
173.24% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
178.28% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
149.19% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
173.27% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
388.54% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
52.54% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
52.44% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
83.82% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
80.45% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług na Islandii są średnio 172% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
106.46% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
382.53% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
127.87% drożej niż w PLIslandia - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie na Islandii?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 58.26 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 10 zł, za chleb 13.65 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 72.17 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 425.62 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 184% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 157% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie na Islandii?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia na Islandii dla jednej osoby dorosłej wynosi 9494.66 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 14656.38 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 20633.05 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.