Ceny w Litwie 2025
Przed wyjazdem do Litwy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Litwie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Litwie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Litwie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 790,59 zł
Opłaty
558,52 zł
Transport
520,55 zł
Jedzenie
1 506,63 zł
Łączny koszt
4 376,29 zł
Para
Mieszkanie
2 569,53 zł
Opłaty
810,47 zł
Transport
826,60 zł
Jedzenie
2 983,72 zł
Łączny koszt
7 190,32 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 348,47 zł
Opłaty
835,48 zł
Transport
1 854,14 zł
Jedzenie
4 037,28 zł
Łączny koszt
10 075,37 zł
Sprawdź ceny w Litwie dla:
Wakacje w Litwie - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) w Litwie.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
117 miejsceNajdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
104 miejsceŚrednia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
3 miejsceNajtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Litwa / Litwa Południowa / Druskienniki
Medical SPA Egles Sanatorija Druskininkai
własny
18.10.2025 - 25.10.2025
7 dni
All Inclusive
11 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Litwa / Litwa Południowa / Druskienniki
Medical SPA Egles Sanatorija Druskininkai
własny
18.10.2025 - 25.10.2025
7 dni
All Inclusive
11 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop w Litwie dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1957.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 1957.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji w Litwie (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 1957.00 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach w Litwie są średnio 15% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
24.29% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
14.16% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
8.51% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
6.23% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
37.77% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
4.5% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Litwie są średnio 14% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
16.36% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
23.88% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
63.58% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
14.91% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
6.86% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
27.79% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
15.42% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
9.34% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
34.29% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
3.59% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
43.31% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
12.13% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
1.38% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
11.62% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
5.51% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
20.85% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
32.13% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Litwie są średnio 3% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
8.51% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
12.93% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
2.6% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
22.05% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Litwie są średnio 3% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
15.74% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
22.8% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
11.53% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
22.38% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
10.22% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
22.25% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
21.76% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
9.55% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
5.77% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Litwie są średnio 0% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
10.55% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
16.42% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
3.42% drożej niż w PL
Litwa - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztują wakacje w Litwie?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive w Litwie wynosi 1957.00 zł.
Ile kosztuje jedzenie w Litwie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 29.73 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 7.73 zł, za chleb 5.73 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 42.31 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 210.02 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 15% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 14% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Litwie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Litwie dla jednej osoby dorosłej wynosi 4376.29 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7190.32 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 10075.37 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.