Ceny w Litwie 2025
Przed wyjazdem do Litwy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Litwie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Litwie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Litwie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 748,93 zł
Opłaty
545,53 zł
Transport
508,14 zł
Jedzenie
1 471,58 zł
Łączny koszt
4 274,18 zł
Para
Mieszkanie
2 509,74 zł
Opłaty
791,62 zł
Transport
806,91 zł
Jedzenie
2 914,31 zł
Łączny koszt
7 022,58 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 270,56 zł
Opłaty
816,04 zł
Transport
1 810,16 zł
Jedzenie
3 943,33 zł
Łączny koszt
9 840,09 zł
Sprawdź ceny w Litwie dla:
Wakacje w Litwie - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) w Litwie.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
123 miejsceNajdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
106 miejsceŚrednia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
8 miejsceNajtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Litwa / Litwa Południowa / Druskienniki
Medical SPA Egles Sanatorija Druskininkai
własny
25.08.2025 - 01.09.2025
7 dni
All Inclusive
23 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Litwa / Litwa Południowa / Druskienniki
Medical SPA Egles Sanatorija Druskininkai
własny
25.08.2025 - 01.09.2025
7 dni
All Inclusive
23 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop w Litwie dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 2757.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 2757.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji w Litwie (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 2757.00 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach w Litwie są średnio 19% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
28.58% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
18.12% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
5.33% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
9.91% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
42.54% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
1.23% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Litwie są średnio 18% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
20.13% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
28.23% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
69.31% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
12.02% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
10.53% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
32.18% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
12.59% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
13.17% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
38.78% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
7.15% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
49.66% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
9.17% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
4.78% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
15.59% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
2.15% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
25.08% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
36.93% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Litwie są średnio 6% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
5.41% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
10.02% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
0.75% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
26.25% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Litwie są średnio 0% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
12.84% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
20.14% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
8.49% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
19.71% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
7.12% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
19.57% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
19.06% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
6.44% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
9.41% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Litwie są średnio 2% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
14.41% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
13.53% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
6.98% drożej niż w PL
Litwa - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztują wakacje w Litwie?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive w Litwie wynosi 2757.00 zł.
Ile kosztuje jedzenie w Litwie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 29.04 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 7.55 zł, za chleb 5.6 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 41.33 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 205.14 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 19% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 18% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Litwie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Litwie dla jednej osoby dorosłej wynosi 4274.18 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7022.58 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 9840.09 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.