Ceny w Paragwaju 2023
Przed wyjazdem do Paragwaju warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Paragwaju. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Paragwaju i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Paragwaju
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 036,87 zł
Opłaty
213,53 zł
Transport
438,40 zł
Jedzenie
873,86 zł
Łączny koszt
2 562,66 zł
Para
Mieszkanie
1 534,43 zł
Opłaty
278,12 zł
Transport
704,47 zł
Jedzenie
1 730,59 zł
Łączny koszt
4 247,61 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 032,00 zł
Opłaty
283,39 zł
Transport
1 656,97 zł
Jedzenie
2 375,79 zł
Łączny koszt
6 348,15 zł
Sprawdź ceny w Paragwaju dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Paragwaju są średnio 34% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
42.75% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
27.66% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
12.09% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
27.75% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
48.23% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
25.42% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Paragwaju są średnio 18% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
31.51% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
109.44% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
35.65% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
33.37% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
22.74% taniej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
17.95% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
5.85% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
27.12% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
11.5% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
61% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
20.98% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
19.61% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
4.63% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
43.15% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
43.01% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
1.67% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
11.63% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Paragwaju są średnio 37% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
27.26% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
46.85% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
32.57% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
74.05% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Paragwaju są średnio 55% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
37.11% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
52.74% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
30.04% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
43.5% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
50.48% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
75.04% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
74.92% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
57.19% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
52.32% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Paragwaju są średnio 18% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
11.31% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
10.05% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
22.35% taniej niż w PLParagwaj - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Paragwaju?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 18.36 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 3.87 zł, za chleb 2.68 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 20.43 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 73.81 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 34% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 18% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Paragwaju?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Paragwaju dla jednej osoby dorosłej wynosi 2562.66 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 4247.61 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 6348.15 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.