Ceny w Vanuatu 2023
Przed wyjazdem do Vanuatu warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Vanuatu. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Vanuatu i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Vanuatu
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
5 345,68 zł
Opłaty
863,89 zł
Transport
556,07 zł
Jedzenie
2 639,44 zł
Łączny koszt
9 405,08 zł
Para
Mieszkanie
7 294,19 zł
Opłaty
1 226,61 zł
Transport
881,87 zł
Jedzenie
5 227,13 zł
Łączny koszt
14 629,80 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
9 242,70 zł
Opłaty
1 270,84 zł
Transport
1 964,24 zł
Jedzenie
6 788,60 zł
Łączny koszt
19 266,38 zł
Sprawdź ceny w Vanuatu dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Vanuatu są średnio 77% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
81.98% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
93.23% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
28.96% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
70.41% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
60.83% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
78.07% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Vanuatu są średnio 193% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
261.36% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
418.16% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
208.78% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
124.07% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
308.14% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
232.25% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
217.01% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
284.14% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
155.14% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
136.18% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
264.63% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
62.45% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
15.21% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
91.21% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
673.52% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
124.57% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
268.46% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Vanuatu są średnio 3% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
5.79% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
38.73% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
27.95% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
64.07% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Vanuatu są średnio 56% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
154.74% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
210.3% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
162.51% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
207.3% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
139.95% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
36.21% drożej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
38.66% drożej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
61.27% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
54.83% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Vanuatu są średnio 112% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
6.16% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
58.66% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
149.71% drożej niż w PLVanuatu - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Vanuatu?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 45.12 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 9.38 zł, za chleb 14.6 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 56.18 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 241.52 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 77% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 193% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Vanuatu?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Vanuatu dla jednej osoby dorosłej wynosi 9405.08 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 14629.8 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 19266.38 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.