Ceny w Piranie 2023
Przed wyjazdem do Piranu warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Piranie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Piranie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Piranie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 338,73 zł
Opłaty
625,41 zł
Transport
614,32 zł
Jedzenie
1 546,46 zł
Łączny koszt
4 124,92 zł
Para
Mieszkanie
2 422,40 zł
Opłaty
855,25 zł
Transport
1 012,68 zł
Jedzenie
3 062,60 zł
Łączny koszt
7 352,93 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 506,08 zł
Opłaty
871,38 zł
Transport
2 676,18 zł
Jedzenie
4 190,65 zł
Łączny koszt
11 244,29 zł
Sprawdź ceny w Piranie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Piranie są średnio 18% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
18.48% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
34.47% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
43.56% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
59.12% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
51.47% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
3.58% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Piranie są średnio 27% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
16.63% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
102.87% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
63.12% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
21.4% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
29.74% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
70.41% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
64.65% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
51.71% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
0.85% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
12.1% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
17.45% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.6% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
24.29% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
2.44% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
104.41% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
29.47% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
24% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Piranie są średnio 132% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
10.79% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
88.5% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
173.21% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
46.39% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Piranie są średnio 61% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
34.39% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
30.99% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
0.17% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
2.66% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
193.79% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
16.74% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
16.8% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
74.34% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
44.27% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Piranie są średnio 53% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
1.4% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
55.92% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
63.58% drożej niż w PLPiran - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Słowenii
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Piranie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 28.06 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 9.35 zł, za chleb 5.08 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 43.15 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 172.99 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 18% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 27% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Piranie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Piranie dla jednej osoby dorosłej wynosi 4124.92 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7352.93 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 11244.29 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.