Gdzie na wakacje w czerwcu 2024?

Gdzie na wakacje w czerwcu
Gdzie na wakacje w czerwcu 2024? / RossHelen / shutterstock.com

Wiele osób planuje wakacje w czerwcu, gdyż jest to miesiąc, który kojarzy się z początkiem lata, wolnymi dniami w szkole, a także z doskonałą pogodą, która zachęca do wypoczynku. Jeśli miesiącem naszego urlopu jest czerwiec, wakacje mogą być naprawdę udane. Niekoniecznie musimy decydować się na wakacje w Polsce, gdyż nigdy nie mamy gwarancji doskonałej pogody. Możemy natomiast wybrać się w te rejony świata, w których w czerwcu na pewno będzie ciepło, słonecznie i bezdeszczowo. Na mapie takich miejsc można znaleźć zarówno dosyć odległe kraje, jak i dużo bardziej egzotyczne kierunki.

Gdzie jechać na wakacje w czerwcu? Grecja

Grecja

Grecja

shutterstock.com / KellySHUTSTOC

Grecja

shutterstock.com / Serenity-H

Grecja

Yuriy Brykaylo / shutterstock.com

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

2 %

Szansa opadów

22 °C

Temperatura wody

14 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, w której lato jest długie i wyjątkowo ciepłe. Średnie miesięczne temperatury w czerwcu oscylują wokół 27 stopni, a na niektórych greckich wyspach bywa nawet cieplej. Dużym atutem greckich wakacji jest również fakt, że są dosyć niedrogie w porównaniu do wielu zamorskich kierunków. Jeśli dodatkowo znajdziemy ciekawą ofertę last minute do Grecji, można wybrać się w czerwcu na wyjątkowo błogi wypoczynek w atrakcyjnych cenach. Grecja jako kraj o wyjątkowo bogatej i wielowiekowej historii i kulturze zapewnia całe mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Obowiązkowym punktem zwiedzania są Ateny, czyli stolica kraju, a w nich Akropol – starożytne ruiny świątyń. Najpopularniejszy jest na nim Partenon, świątynia poświęcona bogini Atenie, ale warto zobaczyć również Erechtejon, gdzie stoją słynne kariatydy oraz teatr Dionizosa. Jeśli ktoś wybiera się na wakacje w Grecji, koniecznie powinien zobaczyć Meteory, masyw skał zbudowanych z piaskowca, które wystają z ziemi niczym maczugi i charakterystyczne szpikulce. Oprócz wielu atrakcji turystycznych w kontynentalnej Grecji, nie można zapominać także o greckich wyspach, które oferują przepiękne krajobrazy. Popularnym miejscem jest między innymi Santorini, które jest świetnym wyborem dla miłośników pięknych widoków. Równie popularna jest słoneczna wyspa Rodos, Kreta, Mykonos czy Zakynthos. Każde z tych miejsc zagwarantuje Ci wymarzony urlop pod koniec czerwca.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 20 m.

od 743 zł

Wakacje w Grecji ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie najlepiej na wakacje w czerwcu? Włochy

Włochy

Włochy

shutterstock.com / Anna Om

Włochy

shutterstock.com / canadastock

Włochy

shutterstock.com / S.Borisov

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

8 %

Szansa opadów

22 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków są również wakacje we Włoszech, które w czerwcu zachęcają wspaniałą, śródziemnomorską pogodą. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 25 stopni. Jest bardzo słonecznie i ciepło, nie ma jednak nadmiernych upałów. Na last minute we Włoszech jest sporo do zwiedzania. Najpiękniejszym i najbardziej masowo odwiedzanym miastem we Włoszech jest ich stolica, czyli Rzym. Miasto o wielowiekowej historii, bogatej tradycji i kulturze jawi się turystom w przeróżnych odsłonach. Warto tu zobaczyć między innymi Koloseum, Forum Romanum, wybrać się na doskonałą kawę do kafejek w historycznej części miasta, spędzić czas na zwiedzaniu Watykanu z Bazyliką Piotra i Pawła. Kolejnym miastem, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów jest Wenecja, miasto zakochanych, w której można zwiedzić wspaniałe pałace, a także wybrać się na przejażdżkę gondolą. Do Florencji, stolicy sztuki warto wybrać się na zwiedzanie muzeów, do Pizy, aby zobaczyć słynną Krzywą Wieżę, w Padwie zwiedzimy najstarszy w Europie uniwersytet, a w Weronie zetkniemy się z tragiczną historią Romea i Julii. By poczuć klimat niewielkich włoskich miasteczek, warto również wybrać się do Portofino. Znajdujące się w niewielkiej zatoce miasteczko przyciąga klimatycznymi zabudowaniami, a także portem, w którym cumują luksusowe łodzie. W tym pięknym raju znaleźć można wulkaniczne plaże, które zdecydowanie warto zobaczyć. Z kolei same ceny we Włoszech są wyjątkowo atrakcyjne.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 20 m.

od 1 169 zł

Wakacje we Włoszech ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie na wakacje na początku czerwca? Turcja

Turcja

Turcja

shutterstock.com / Ilyshev Dmitry

Turcja

shutterstock.com / Moldi Matteno

Turcja

shutterstock.com / muratart

Pogoda w czerwcu

33 °C

Temperatura powietrza

4 %

Szansa opadów

23 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Wakacje w Turcji to idealny pomysł na wypoczynek w czerwcu. Rozpoczynający się sezon turystyczny przynosi przyjemne temperatury średnio około 29 stopni, które zachęcają do spędzania czasu nad Morzem Śródziemnym i Egejskim. W tym okresie, mniej zatłoczone miasta jak Stambuł czy Ankara zapewniają spokojniejszą atmosferę dla odkrywania zabytków kulturowych i historycznych. W czerwcu odbywają się tutaj doskonałe atrakcje i wydarzenia. Festiwal Cappadox w Kapadocji łączy muzykę, sztukę i lokalne kulinarne specjały. Jeśli chcesz spędzić czerwiec na last minute w Turcji, możesz rozważyć takie atrakcje jak wizyta w tematycznym parku Land of Legends dla rodzin, podziwianie Duden Waterfalls, widoków z balonów na gorące powietrze w Kapadocji, czy plażowanie w Bodrum​​. Riwiera turecka to zdecydowanie dobra odpowiedź na pytanie „gdzie jechać w czerwcu, aby było ciepło”. W czerwcu w Turcji jest naprawdę pięknie.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 4 g. 50 m.

od 1 497 zł

Wakacje w Turcji ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie jechać w czerwcu na wakacje? Cypr

Cypr

Cypr

shutterstock.com / Fluieras Ana-Cristina

Cypr

shutterstock.com / kirill_makarov

Cypr

shutterstock.com / Oleg_P

Pogoda w czerwcu

36 °C

Temperatura powietrza

1 %

Szansa opadów

23 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Na Morzu Śródziemnym nie brakuje wysp, które na czerwcowe wakacje są wręcz doskonałe. Nic w tym dziwnego – łagodny klimat śródziemnomorski połączony z pięknymi warunkami naturalnymi przyciąga turystów spragnionych wypoczynku w malowniczych miejscach. Jednym z miejsc, które warto polecić na czerwcowy wypoczynek jest Cypr, wyjątkowa wyspa, która – choć należy do Europy, geograficznie bliżej jej do Azji. Przez morskie wody graniczy bowiem z Turcją. Na Cyprze przez stulecia przewijały się różne kultury, przede wszystkim grecka i turecka. Dziś wyspa jest ciekawą mieszanką obu tych kultur, co widać w architekturze, sztuce, a także w wyjątkowej i niepowtarzalnej kuchni. Jeśli szukasz miejsca na czerwcowe wakacje, wakacje na Cyprze będą idealne także pod względem pogodowym. Średnia temperatura w czerwcu wynosi 27 stopni, a woda w morzu jest na tyle ciepła, że można bez obaw się w niej kąpać, a także korzystać z uroków sportów wodnych.Cypr last minute przyciąga turystów przede wszystkim pięknymi plażami, które łączą w sobie niesamowite widoki z dobrą infrastrukturą. Nie brakuje jednak na wyspie także bardziej dzikich, cypryjskich plaż, idealnych dla osób, które szukają relaksu i wypoczynku w bardziej kameralnej odsłonie. Na wyspie znajduje się też wiele miast i miasteczek pełnych zabytków. Można zwiedzić stanowiska archeologiczne, a także muzea czy miejsca o bogatej kulturze. Spędzając wakacje na Cyprze koniecznie trzeba również spróbować pysznego jedzenia, które łączy w sobie smaki śródziemnomorskie i bardziej orientalne.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 3 g. 20 m.

od 894 zł

Wakacje na Cyprze ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie najcieplej w czerwcu na wakacje? Chorwacja

Chorwacja

Chorwacja

shutterstock.com / DaLiu

Chorwacja

shutterstock.com / Ilija Ascic

Chorwacja

shutterstock.com / xbrchx

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

14 %

Szansa opadów

21 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Idealny kierunek na wakacje w czerwcu to malownicza Chorwacja. W czerwcu jest tam bardzo ciepło, ale nie za gorąco. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 23 stopni. Na wakacje Chorwacja jest przepięknym krajem z pięknymi górskimi krajobrazami, przechodzącymi w ciągnące się aż po horyzont wybrzeża z lazurową wodą. Jednym z najpiękniejszych chorwackich miast, które przyciąga co roku miliony turystów, jest Dubrovnik położony na nadmorskich skałach. Charakterystyczne budowle, mury obronne, ogromna twierdza i wiele innych, zabytkowych zabudowań sprawiają, że będąc w mieście można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Wśród naturalnych atrakcji największą i najczęściej polecaną jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, czyli przepiękny kompleks jezior, które od ponad 40 lat znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym parkiem, który zdecydowanie zasługuje na bliższe poznanie, jest znajdujący się niedaleko Dalmacji Park Narodowy Krka z zachwycającymi wodospadami. Chorwacja last minute oferuje wypoczynek nie tylko na kontynencie, ale również na wyspach leżących wzdłuż wybrzeża. Jest ich ponad 1200, wiele z nich jest dzikich i niezamieszkałych. Jedną z nich jest wyspa Hvar urzekająca zapachem lawendy i malowniczymi plażami. Oprócz wyjątkowych warunków naturalnych, na wyspie nie brakuje również miejsc o wartości historycznej, pozostałości dawnych zabudowań czy zabytków. Dodatkowo ceny w Chorwacji są naprawdę niewielkie.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 5 m.

od 810 zł

Wakacje w Chorwacji ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie warto polecieć w czerwcu? Egipt

Egipt

Egipt

shutterstock.com / AlexAnton

Egipt

shutterstock.com / LedyX

Egipt

shutterstock.com / LedyX

Pogoda w czerwcu

38 °C

Temperatura powietrza

0 %

Szansa opadów

26 °C

Temperatura wody

14 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Egzotyczne wakacje w czerwcu zapewni Ci przede wszystkim last minute w Egipcie. Czerwiec, lipiec i sierpień to idealny czas na relaks na plaży, uprawianie sportów wodnych i odkrywanie kulturowych skarbów kraju​​. Pogoda w Egipcie jest naprawdę gorąca. W Kairze i Dolinie Nilu temperatura w czerwcu osiąga między 30°C a 36°C, a na wybrzeżach, takich jak Szarm el-Szejk czy Aleksandria, może sięgać nawet 32°C do 38°C​​. Planując zwiedzanie, najlepiej wybrać wczesne poranki lub wieczory, by uniknąć skwaru​​. Ale hej, jest też świetna wiadomość! W czerwcu w Egipcie jest mniej turystów, co oznacza mniejsze tłumy w popularnych miejscach jak Piramidy w Gizie czy muzea. Hotele i loty oferują niższe ceny, więc to świetna okazja, by złapać atrakcyjne oferty na wakacje w Egipcie. Najlepsze miejsca w czerwcu to te nad morzem, gdzie temperatury są niższe, a wiatr od morza przynosi ulgę. Plaże przy Morzu Czerwonym oferują świetne warunki do opalania, snorkelingu i ogólnego relaksu​​. Park Narodowy Ras Mohammed to raj dla nurków z przepięknymi rafami koralowymi​​, a słynne Błękitne Oczko to wymarzone miejsce dla fanów nurkowania​​. Muzeum Narodowe w Aleksandrii pozwoli Ci zgłębić bogatą historię tego miasta​​, a rezerwat przyrody Sha’ab Samadai z jego podwodnymi cudami to miejsce jak z innej planety​​. Ciekawe atrakcje to również rejs Feluccą po Nilu podczas zachodu słońca​​, barbecue z Beduinami na pustyni​​, nurkowanie w Hurghadzie​​, czy domowe posiłki z lokalnymi mieszkańcami​​. Warto zobaczyć też miasto Marsa Alam, które jest doskonałą propozycją na wakacje w czerwcu.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 4 g. 25 m.

od 1 525 zł

Wakacje w Egipcie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie polecieć w czerwcu? Czarnogóra

Czarnogóra

Czarnogóra

shutterstock.com / Oleg_P

Czarnogóra

shutterstock.com / Sergii Figurnyi

Czarnogóra

shutterstock.com / Sergii Figurnyi

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

11 %

Szansa opadów

21 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje w czerwcu, ciekawą propozycją będzie last minute Czarnogóra – stosunkowo młody kraj położony na Półwyspie Bałkańskim nad Morzem Adriatyckim. Pogoda w Czarnogórze jest wyjątkowo ciepła. Pogoda w czerwcu jest doskonała, a średnie temperatury powietrza to 25 stopni. Wakacje w Czarnogórze to możliwość nie tylko spędzenia słonecznych wakacji na plaży, ale również zwiedzania tego wyjątkowego kraju, który póki co nie cieszy się tak wielką popularnością wśród turystów jak inne kraje południowoeuropejskie. Doskonały pomysł na wakacje to Riwiera Czarnogórska rozciągająca się nad Adriatykiem, która zachwyca wspaniałymi plażami, bujną roślinnością i świetną infrastrukturą turystyczną. Na Riwierze warto odwiedzić małe, stylowe miasteczka: Risan, Perest, Sutomore. W każdym z nich można napotkać efektowne zabytki, ruiny zamków, dawne porty i mury obronne. To także okazja to spędzenia czasu w spokojnym klimacie, wędrówki uliczkami miasteczek czy wstąpienia do licznych knajpek serwujących lokalną kuchnię. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie lecieć w czerwcu, żeby było ciepło, a jednocześnie chcesz bardziej aktywnie spędzić wakacje – Czarnogóra z pewnością będzie kierunkiem trafionym w stu procentach. Czerwiec to idealny czas na skorzystania z wakacje w formule all inclusive.  Zdecydowanie warto wyposażyć się w wygodne buty oraz ubezpieczenie turystyczne.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 25 m.

od 931 zł

Wakacje w Czarnogórze ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie najlepiej w czerwcu na wakacje? Albania

Albania

Albania

shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Albania

shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Albania

shutterstock.com / eyetravelphotos

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

8 %

Szansa opadów

22 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Albania w czerwcu to wymarzony kierunek o tej porze roku. Jest to nieduży kraj leżący na południowym wschodzie Europy na Półwyspie Bałkańskim. Temperatura powietrza w czerwcu wynosi około 25 stopni, nie brakuje też bardziej upalnych dni. To kraj, który oferuje o wiele więcej, niż tylko górskie szlaki czy piaszczyste plaże i przepiękne widoki – ma bogatą historię i kulturę, które możemy poznawać wręcz na każdym kroku. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest Tirana, czyli stolica Albanii. Warto również odwiedzić miasto Durres nad Morzem Adriatyckim, które jest głównym portem o bogatej historii. Nie brakuje tu budowli z okresu rzymskiego czy bizantyjskiego, a także licznych kościołów i meczetów, które pokazują, jak mocno wielokulturowy jest ten kraj. Innym miastem, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest Kruja, w której znajdują się ruiny wielkiego średniowiecznego zamku. Miłośnicy plażowania, wypoczynku i wodnych szaleństw powinni natomiast wybrać się na Riwierę Albańską, która ciągnie się wzdłuż Morza Jońskiego. Mamy tu nie tylko piaszczyste albańskie plaże, ale również sporo zabytków, które można zwiedzać w przerwach pomiędzy plażowaniem i kąpielami w ciepłym morzu. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie w czerwcu na wakacje, koniecznie zdecyduj się na last minute Albania. Czerwiec to idealny moment na zwiedzanie tego cudownego kraju. Koniecznie wybierz wakacje w Albanii.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 10 m.

od 1 314 zł

Wakacje w Albanii ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie wakacje w czerwcu? Maroko

Maroko

Maroko

shutterstock.com / carlos castilla

Maroko

shutterstock.com / cdrin

Maroko

shutterstock.com / RuslanKphoto

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

2 %

Szansa opadów

20 °C

Temperatura wody

14 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeżeli chcesz wybrać się na wakacje w czerwcu, koniecznie sprawdź opcję, jaką jest last minute Maroko. Ten orientalny kraj ma około 300 słonecznych dni w ciągu roku, a w czerwcu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 29-36 stopni. Jest tu więc wyjątkowo upalnie, co sprzyja korzystaniu z plażowania i kąpieli w morzu. Maroko znajduje się w Afryce północno-zachodniej nad Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Śródziemnym. Każdy, kto tu przyjedzie na wymarzone wakacje, zachwyci się orientalnym klimatem niczym z baśni z tysiąca i jednej nocy. Na gorące wakacje w czerwcu nad wodą warto wybrać się między innymi do kurortu Agadir nad Oceanem Atlantyckim bądź do miasta Saidia nad Morzem Śródziemnym. W czasie wakacji warto zwiedzić też między innymi stolicę kraju, czyli Rabat, a także Marrakesz czy słynną Casablancę. Osoby, które zdecydują się na wypoczynek w ramach zorganizowanych wyjazdów z biurami podróży, mogą również wykupić ciekawe wycieczki objazdowe po najbardziej atrakcyjnych turystycznie czy historycznie miejscach. Ceny w Maroko pozostają naprawdę niskie. Jeśli więc szukasz miejsca, gdzie jest ciepło w czerwcu i marzy się Tobie egzotyka w czerwcu, wakacje Maroko na pewno spełnią oczekiwania – przywieziesz wyjątkowe wspomnienia i przepiękną opaleniznę.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 5 g. 12 m.

od 1 896 zł

Wakacje w Maroku ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie jechać w czerwcu egzotyka? Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura

shutterstock.com / Dave_mull

Fuerteventura

shutterstock.com / leoks

Fuerteventura

shutterstock.com / stylefoto24

Pogoda w czerwcu

23 °C

Temperatura powietrza

0 %

Szansa opadów

20 °C

Temperatura wody

14 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Planujesz czerwcowy urlop? Gdzie na wakacje wybrać się, aby mieć gwarancję doskonałej pogody? Turyści z całego świata w tym czasie chętnie wybierają Wyspy Kanaryjskie, w tym na najstarszą z nich Fuerteventurę. Położone na Oceanie Atlantyckim wyspy należą do Hiszpanii, dzięki czemu podróżowanie w tak orientalne i egzotyczne miejsce jest dużo prostsze niż w przypadku wielu innych odległych miejsc. W czerwcu na Fuerteventurze panuje doskonała pogoda, temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni, ciepła jest również woda w oceanie. Nie ma więc upałów, a jednocześnie warunki są wręcz idealne do plażowania i korzystania z wodnych atrakcji. Fuerteventura jest najstarszą i drugą co do wielkości wśród Wysp Kanaryjskich. Leży w odległości zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki, co sprawia, że bardzo często panuje na niej wręcz afrykański klimat. Wyspa oferuje przede wszystkim rozległe, piaszczyste plaże z przepięknymi widokami na morze, wśród których jedną z najpiękniejszych jest plaża Sotavento. Równie przyjazna jest Playa de Matorral, która ma doskonałą infrastrukturę turystyczną. Cała Fuerteventura ma krajobraz dosyć pustynny, nie brakuje tu miejsc do długich wędrówek, malowniczych miasteczek położonych nad brzegami morza, a także miejsc, gdzie można spróbować pysznej, lokalnej kuchni. W poszukiwaniu miejsc, gdzie na wczasy w czerwcu zdecydowanie warto się wybrać, dobrze jest wziąć pod uwagę właśnie tę wyspę. Wakacje Fuerteventura gwarantują piękną pogodę i całe mnóstwo atrakcji. Dodatkowym plusem będą atrakcyjne ceny hoteli oraz wszelkie wygody dla rodzin z dziećmi. Koniecznie wybierz termin na last minute Fuerteventura.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 4 g. 38 m.

od 1 058 zł

Wakacje na Fuerteventurze ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie pojechać na wakacje w czerwcu? Tunezja

Tunezja

Tunezja

shutterstock.com / Narda Gongora

Tunezja

shutterstock.com / Valery Bareta

Tunezja

shutterstock.com / Valery Bareta

Pogoda w czerwcu

36 °C

Temperatura powietrza

4 %

Szansa opadów

21 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Podczas gdy czerwiec w Tunezji zaprasza miłośników słońca i plaży dzięki idealnym warunkom pogodowym, oferuje też coś więcej niż tylko wypoczynek na złotych plażach Hammamet czy Sousse. Wyobraź sobie początek podróży w Sidi Bou Said, gdzie białe domy z niebieskimi detalami tworzą bajkową scenerię nad morzem. Niedaleko stąd znajdziesz starożytne ruiny Kartaginy, świadectwo potęgi Rzymskiego Imperium. Last minute Tunezja to także kraina antyku i przyrody – w Tamerza odkryjesz największą górską oazę, a w regionie Cap Bon przeżyjesz kajakowe przygody wzdłuż wybrzeża i nauczysz się robić harissę. Historia i kultura łączą się tu z możliwością relaksu przy temperaturze powietrza powyżej 25°C i ciepłej wodzie Morza Śródziemnego, co sprawia, że Tunezja w czerwcu to niezwykłe miejsce, dające możliwość na zwiedzanie, jak i na plażowanie. Czerwcowy termin na wakacje w Tunezji to idealny czas, jeżeli planujesz urlop w upalnym okresie.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 35 m.

od 849 zł

Wakacje w Tunezji ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie warto wybrać się na urlop w czerwcu? Bułgaria

Bułgaria

Bułgaria

shutterstock.com / SCStok

Bułgaria

shutterstock.com / Todoranko

Bułgaria

shutterstock.com / trabantos

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

8 %

Szansa opadów

21 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Kolejnym miejscem, gdzie w czerwcu na urlop warto się wybrać ze znajomymi czy z rodziną, jest słoneczna Bułgaria znajdująca się na południu Europy. W czerwcu pogoda jest dość przyjazna, choć nie ma takich upałów jak w sezonie wakacyjnym. Można liczyć na temperatury powietrza na poziomie 24-26 stopni i niewiele chłodniejszą wodę. Jest więc okazja do opalania oraz korzystania z wodnych atrakcji. Bułgaria to rozległe, złociste plaże, całe mnóstwo wakacyjnych kurortów, a także atrakcje dla turystów z całego świata. To kraj o wyjątkowej historii i kulturze, której elementy można spotkać niemal na każdym kroku. W czasie last minute w Bułgarii warto zwiedzić między innymi miasto Nessebar, które jest jednym z najstarszych w całej Europie. Jego stare miasto położone jest na skalistej wyspie z pięknymi widokami na otaczające miasto Morze Czarne. Nessebar bywa nazywany miastem 40 cerkwi, gdyż te obiekty sakralne można tu spotkać wyjątkowo często. Miłośnicy zwiedzania połączonego z plażowaniem powinni wybrać się na Słoneczny Brzeg, czyli region pełen słońca, który w sezonie pełen jest turystów spragnionych wszystkich letnich atrakcji. Bardzo popularne są również Złote Piaski z wieloma parkami wodnymi, a także leżąca w ich pobliżu Warna – miasto pełne zabytków i oferty kulturalnej. Wakacje w Bułgarii w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne, ponieważ koszty związane z wyjazdem są naprawdę niewielkie. Właśnie dlatego zdecydowanie warto jechać na wakacje do Bułgarii.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 1 g. 59 m.

od 599 zł

Wakacje w Bułgarii ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie na wakacje w czerwcu z dziećmi? Malta

Malta

Malta

shutterstock.com / Karina Movsesyan

Malta

shutterstock.com / Oleg_P

Malta

shutterstock.com / ZGPhotography

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

1 %

Szansa opadów

22 °C

Temperatura wody

15 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeżeli chcesz się wybrać na wakacje w czerwcu, koniecznie rozważ last minute na Maltę. To jedno z najmniejszych państw europejskich położone na kilku wyspach na Morzu Śródziemnym, czyli w strefie bardzo przyjaznego klimatu śródziemnomorskiego. W czerwcu na Malcie jest bardzo słonecznie, a temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni, co sprawia, że warunki są idealne do opalania, kąpieli i sportów wodnych. Na Malcie sporo jest pełnych uroku miejsc i ciekawych zabytków, które po prostu warto zobaczyć i poznać je z bliska. Jednym z ciekawych kurortów na Malcie jest Mellieha, miejscowość wkomponowana w klifowe nabrzeże z pięknymi widokami na zatokę, a także z wieloma jaskiniami, do których warto wybrać się na wędrówkę w przerwie między plażowaniem. Warta uwagi jest również Zatoka Św. Pawła znajdująca się w północno-wschodniej części Malty. Nad zatoką leży miasteczko o takiej samej nazwie St. Paul’s Bay. Na Malcie sporo jest zabytków historycznych, miejsc związanych z kulturą sakralną, a także obiektów bogactwa naturalnego, jak skały, klify i jaskinie. Jeżeli chcesz odpocząć, oddać się przyjemnym spacerom oraz zwiedzaniu, wakacje na Malcie to idealny wybór. Ta część Europy w czerwcu jest naprawdę piękna, a ceny na Malcie wyjątkowo niskie.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 3 g. 12 m.

od 1 248 zł

Wakacje na Malcie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie warto pojechać na wakacje w czerwcu? Zanzibar

Zanzibar

Zanzibar

shutterstock.com / Denis Belitsky

Zanzibar

shutterstock.com / Denis Belitsky

Zanzibar

shutterstock.com / Kjersti Joergensen

Pogoda w czerwcu

29 °C

Temperatura powietrza

26 %

Szansa opadów

26 °C

Temperatura wody

12 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na urlop w czerwcu, koniecznie sprawdź idealny klimat Zanzibaru. Jest to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, która w ostatnich kilku sezonach jest prawdziwym turystycznym hitem. Zanzibar w czerwcu wypada doskonale pod względem doskonałej pogody. Wakacje na czerwiec zagwarantują Ci pogodę na poziomie 29 stopni w ciągu dnia, słońce oraz brak deszczu. Plaże na Zanzibarze są wyjątkowe z białym piaskiem, woda turkusowa, a roślinność przepiękna oraz bujna. Będąc na wakacjach na wyspie warto wybrać się między innymi do jej stolicy Stone Town, gdzie znajdziemy dom, w którym urodził się i mieszkał legendarny Freddie Mercury. Wybierając wakacje na Zanzibarze w czerwcu można mieć pewność, że urlop będzie obfitował w całe mnóstwo pozytywnych przeżyć. Jeżeli chcesz lecieć na urlop w czerwcu, koniecznie wybierz last minute Zanzibar. To idealne miejsce na wakacje czerwiec!

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 11 g. 40 m.

od 5 044 zł

Wakacje na Zanzibarze ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie na wyjazd w czerwcu? Dominikana

Dominikana

Dominikana

shutterstock.com / AeroPictures

Dominikana

shutterstock.com / Iurii Dzivinskyi

Dominikana

shutterstock.com / onapalmtree

Pogoda w czerwcu

31 °C

Temperatura powietrza

24 %

Szansa opadów

28 °C

Temperatura wody

13 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Wakacje w wyjątkowo słonecznym i ciepłym miejscu możemy również spędzić na last minute Dominikana. Pogoda na Dominikanie jest wręcz idealna w czerwcu. W dzień temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spada do 24 stopni. Pod względem geograficznym Dominikana jest drugim co do wielkości państwem na morzu karaibskim. Leży w strefie klimatu równikowego tropikalnego, a więc jest najlepszą ofertą spośród większości wysp. Najpiękniejsze plaże na Dominikanie znajdziemy w jej wschodnich regionach Punta Cana oraz Bavaro, a także w Bayahibe. Na terenie całego kraju sporo jest do zwiedzania, zarówno w większych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Dominikana słynie z produkcji doskonałego kakao i naturalnej kawy, a także cygar i rumu. Można więc spróbować tego wszystkiego w warunkach tuż po wytworzeniu. W czerwcu ceny są wyjątkowo atrakcyjne, dlatego są to najlepsze kierunki w tym okresie. Jeżeli wczasy czerwiec, to tylko na Dominikanie. Szczyt sezonu to najwyższy czas na odpoczynek. Wybierając https://turystycznyninja.pl/wakacje/Dominikana/ możemy liczyć na chwilę relaksu.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 13 g. 45 m.

od 5 529 zł

Wakacje na Dominikanie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty