Gdzie na wakacje w listopadzie 2024?

Gdzie na wakacje w listopadzie
Gdzie na wakacje w listopadzie 2024? / Maridav / shutterstock.com

Wakacje w listopadzie? Czemu nie? Podczas gdy większość osób planuje sobie urlopy w sezonie letnim, nie brakuje również chętnych do podróżowania poza sezonem. W czasie, gdy w naszych warunkach panuje już niemal zima, w wielu rejonach świata pogoda jest wręcz wymarzona do wakacyjnego wypoczynku. Gdzie najlepiej jechać na urlop w listopadzie? Przedstawiamy kilka naprawdę słonecznych kierunków.

Jeśli planujemy wyjazd na urlop w czasie, gdy większość turystów już z wakacyjnych wyjazdów wróciła, warto najpierw zadać sobie pytanie: gdzie jest ciepło w listopadzie? Okazuje się, że jest na świecie całkiem sporo miejsc, w których ten miesiąc jest wręcz wymarzony na wakacyjny wypoczynek. Niektóre kierunki są dosyć egzotyczne, inne są dużo bliżej niż nam by się mogło wydawać. Wakacje w listopadzie możemy zaplanować na własną rękę bądź zdecydować się na wyjazd z biurem podróży. Firmy turystyczne mają ciekawe oferty praktycznie przez cały rok, nie powinno więc być problemu ze znalezieniem wyjazdu w stu procentach dopasowanego do naszych potrzeb, a także możliwości finansowych.

Kuba – czyli tam gdzie jest ciepło w listopadzie

Kuba

Kuba

shutterstock.com / Delpixel

Kuba

shutterstock.com / gg-foto

Kuba

shutterstock.com / Kako Escalona

Pogoda w listopadzie

28 °C

Temperatura powietrza

10 %

Szansa opadów

27 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jednym z kierunków, gdzie na urlop w listopadzie zdecydowanie warto się wybrać, jest słoneczna Kuba. W tym miesiącu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni w ciągu dnia oraz 21 stopni w nocy. Woda w morzu również jest idealna do kąpieli i nie spada poniżej 28 stopni. Kuba z pewnością należy do nieco egzotycznych kierunków podróży i jeszcze do niedawna nie cieszyła się dużą popularnością wśród turystów, przede wszystkim ze względu na uwarunkowania polityczne. Jednak w ostatnim czasie mocno zmieniło się to na plus. Z roku na rok na wyprawę na Kubę decyduje się coraz więcej turystów, którzy poszukują oryginalnych kierunków, chcą zwiedzać miejsca dotychczas niedostępne, a jednocześnie spędzić wakacje w naprawdę gorącym klimacie. Pod względem geograficznym Kuba leży w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Jest to państwo wyspiarskie złożone z jednej głównej wyspy oraz szeregu mniejszych wysepek, które ją otaczają. Nie bez powodu powtarzane jest również powiedzenie: Kuba wyspa jak wulkan gorąca. Przez cały rok jest tutaj wyjątkowo ciepło, także w listopadzie warunki pogodowe są idealne do plażowania i korzystania z wodnych kąpieli. A zdecydowanie jest gdzie – Kuba słynie z pięknych piaszczystych plaż, które wręcz zachęcają do letniej aktywności. Ma również sporo do zwiedzania – bogata i wielowymiarowa kultura Kuby przyciąga turystów z całego świata. Warto wybrać się zwłaszcza do stolicy kraju Hawany, gdzie możemy podziwiać stare kolonialne budynki, wziąć udział w ulicznych imprezach pełnych muzyki i tańca, a także spróbować specjałów lokalnej kuchni. Zwiedzanie Kuby to idealny pomysł na wakacje, w czasie których możemy połączyć leniwe plażowanie z bardzo aktywnym wypoczynkiem. Warto przed wyjazdem sprawdzić również plaże na Kubie i ewentualnie wybrać region, w którym tych plaż będzie najwięcej.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 22 g. 5 m.

od 4 725 zł

Wakacje na Kubie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Pomysł na to gdzie w listopadzie na wakacje – Cypr

Cypr

Cypr

shutterstock.com / Alp Galip

Cypr

shutterstock.com / Evgeni Fabisuk

Cypr

shutterstock.com / Rosliak Nataliia

Pogoda w listopadzie

20 °C

Temperatura powietrza

7 %

Szansa opadów

22 °C

Temperatura wody

10 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeśli na urlop planujesz listopad, wakacje na Cyprze również przypadną Tobie do gustu. To typowo wyspiarski kraj leżący na Morzu Śródziemnym, a więc także w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się on bardzo łagodnymi zimami i doskonałą pogodą przez cały rok. W listopadzie na Cyprze temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni, a więc nie ma upałów, ale pogoda jest idealna do korzystania ze słońca i wielu cypryjskich atrakcji. Wybierając się na Cypr w listopadzie możemy mieć pewność, że nie będzie deszczu i kiepskich warunków atmosferycznych. Gdy wsiądziemy do samolotu ubrani w grube kurtki, na Cyprze z pewnością trzeba się będzie rozbierać do koszulek i krótkich spodenek. Różnica temperatur pomiędzy klimatem umiarkowanym a śródziemnomorskim jest bowiem w listopadzie naprawdę spora. Największą atrakcją Cypru są przede wszystkim warunki naturalne – rozległe, piaszczyste plaże, malownicze góry i bujna roślinność utrzymująca się przez cały rok. Wybierając się na Cypr możemy również liczyć na bogactwo oraz różnorodność zabytków, doskonałą kuchnię, wyjątkową kulturę i gościnność, a także bardzo dobre warunki do wszystkich sportów wodnych. Cypr jest ciekawym połączeniem dwóch kultur, na wyspie ścierają się północna część turecka oraz południowa część grecka, co jest widoczne w zabytkach, kuchni, a także we wszystkich pozostałościach kulturowych i historycznych. Jeśli zaplanujesz wakacje w listopadzie na Cyprze, możesz mieć pewność, że przywieziesz z nich piękną opaleniznę i jeszcze piękniejsze wspomnienia. W czasie wakacji na Cyprze warto zobaczyć między innymi Cape Greco, czyli chroniony park narodowy idealny dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i długie wędrówki. Znajdziemy tu wyjątkowe ścieżki przyrodnicze, punkty widokowe, jaskinie, skalne urwiska oraz popularną Jaskinię Cyklopa, z której rozciąga się niesamowity widok na Morze Śródziemne. Koniecznie trzeba również wybrać się w okolice słonego jeziora Salt Lake w Larnace. Zachwyca ono piękną okolicą, a na brzegu znajduje się jeden z największych meczetów na Cyprze. Co więcej, od listopada do marca słone jezioro jest oblegane przez potężne stada uroczych, różowych flamingów. Jeśli więc wybierzemy się na wakacje w listopadzie, będziemy mogli podziwiać w naturze ptaki, które znamy jedynie z ogrodów zoologicznych.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 3 g. 20 m.

od 544 zł

Wakacje na Cyprze ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Oman – idealne miejsce na listopadowy urlop

Oman

Oman

shutterstock.com / JurateBuiviene

Oman

shutterstock.com / KamilloK

Oman

shutterstock.com / Sabino Parente

Pogoda w listopadzie

30 °C

Temperatura powietrza

4 %

Szansa opadów

27 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

W poszukiwaniu bardziej egzotycznych kierunków, warto również sprawdzić, co ma do zaoferowania Oman – wyjątkowy kraj położony na Półwyspie Arabskim. To miejsce, gdzie na wakacje w listopadzie zdecydowanie warto się wybrać ze względu na doskonałą pogodę. Oman nie bez powodu kojarzy się z upałami utrzymującymi się przez cały rok. W tej części świata w listopadzie temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 28 stopni, w nocy spadają do 20. Gorące morze, piaszczyste plaże i sporo miejsc do zwiedzania i aktywnego wypoczynku sprawią, że wakacje w Omanie będą niezapomniane. Wśród miejsc, które w Omanie zdecydowanie warto zobaczyć, jest Wahiba Sands, czyli pustynia w wyjątkowym klimacie. Warto również wybrać się do Wadi Bani Khalid z turkusową wodą i białymi skałami otaczającymi spokojne zatoki. Choć Oman nie jest krajem turystycznie popularnym, nie jest to przeszkoda – wręcz przeciwnie, dzięki temu możemy spędzić urlop w miejscu naprawdę niezwykłym, a jednocześnie jeszcze niezadeptanym przez turystów. Planując wakacje w Omanie musimy jednak liczyć się z tym, że nie jest to kierunek należący do tanich. W ofercie biur podróży możemy znaleźć raczej luksusowe i dosyć ekskluzywne wakacje w tej części świata. Jednak wspomnienia, jakie możemy stąd przywieść rekompensują każde pieniądze, jakie trzeba wydać na urlop.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 8 g. 22 m.

od 2 449 zł

Wakacje w Omanie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Tajlandia w listopadzie

Tajlandia

Tajlandia

shutterstock.com / Guitar photographer

Tajlandia

shutterstock.com / Roman Sigaev

Tajlandia

shutterstock.com / Stockbym

Pogoda w listopadzie

31 °C

Temperatura powietrza

9 %

Szansa opadów

28 °C

Temperatura wody

10 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Podczas gdy w naszym klimacie chłody listopadowe dają się już mocno we znaki, w położonej na drugim końcu świata Tajlandii jest pełnia lato. Ten niezwykły, egzotyczny kraj jest idealnym miejscem na wakacje w listopadzie. Jeśli marzy się Tobie podróż w stronę słońca, masz nieco czasu na urlop poza sezonem, a także nie przerażają Cię wysokie ceny wyjazdu, wypad do Tajlandii może okazać się podróżą życia. To świetny kierunek dla osób, które szukają słońca i ciepła. W Tajlandii w listopadzie na termometrach jest średnio 30 stopni. Warunki są idealne do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, a także do uprawiania sportów wodnych i aktywnego zwiedzania. Będąc w Tajlandii nie można bowiem całego urlopu spędzić na plaży – do zobaczenia jest tak wiele, że aż żal byłoby nie skorzystać z wycieczek w piękne, magiczne rejony tego odległego kraju. Tajlandia znajduje się na Półwyspie Indochińskim w południowo-wschodniej Azji, czyli dla nas praktycznie na końcu świata. Kraj jest przez cały rok tłumnie odwiedzany przez turystów, których przyciąga wspaniałe bogactwo naturalne, odmienność kulturowa, piękna pogoda i orientalna kuchnia. W Tajlandii jedną z największych atrakcji są malownicze plaże, których jest naprawdę wiele. Linia brzegowa tego kraju ma aż 2600 kilometrów, można więc sobie wyobrazić, jak wiele to jest miejsc wręcz wymarzonych do opalania i kąpieli. Będąc w Tajlandii warto jednak spędzić czas nie tylko na plażach, ale również na poznawaniu nowych miejsc. Prawdziwą skarbnicą atrakcji turystycznych, zabytków, klubów nocnych i innych miejsc wartych zobaczenia jest Bangkok. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy zabytków – na pierwszym planie wśród nich jest w Bangkoku Wielki Pałac Królewski, a także liczne świątynie z posągami bóstw. Dużą popularnością wśród turystów zwiedzających Tajlandię cieszy się również Elephant Nature park, w którym można spotkać się oko w oko ze słoniami. Wakacje w Tajlandii w listopadzie to okazja do oderwania się od jesiennych chłodów, z możliwością opalania się, korzystania ze wszystkich uroków tego egzotycznego kraju, spróbowania niesamowitej, orientalnej kuchni. Jeśli wybierzesz ten kierunek, możesz mieć pewność, że będzie to niezapomniany spędzony na słońcu wśród przyjaznych ludzi i miejsc, które na zawsze pozostaną w pamięci. Tajlandia last minute to idealna alternatywa na listopadowy, polski chłód.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 12 g. 35 m.

od 1 299 zł

Wakacje w Tajlandii ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Mauritius – wakacje w listopadzie

Mauritius

Mauritius

shutterstock.com / leoks

Mauritius

shutterstock.com / Lucky-photographer

Mauritius

shutterstock.com / Serenity-H

Pogoda w listopadzie

27 °C

Temperatura powietrza

8 %

Szansa opadów

25 °C

Temperatura wody

13 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Wakacje na Mauritiusie w listopadzie to zdecydowanie świetna opcja, żeby uciec od chłodów i zaliczyć prawdziwą podróż w stronę słońca. To wyspiarskie państwo znajduje się w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, a jego położenie może nam sporo powiedzieć o panujących na nim warunkach pogodowych. Na Mauritiusie w listopadzie jest bardzo ciepło, temperatur sięgają 30 stopni w cieniu. Jest też wyjątkowo słonecznie, z ryzyko opadów deszczu jest praktycznie żadne. Jeśli szukasz miejsca na urlop po sezonie i zależy Tobie na egzotycznych klimatach, Mauritius będzie idealny. Wyspa jest też prawdziwą gratką dla miłośników zwiedzania i poznawania nowych kultur – pod tym względem można spotkać tu prawdziwą mieszankę, zarówno jeśli chodzi o zwyczaje czy architekturę, jak i o ciekawą, orientalną kuchnię. Wakacje all inclusive na Mauritiusie to idealna propozycja dla osób, którym marzy się plażowanie, kąpiele w ciepłym i łagodnym oceanie, a także uprawianie sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy nurkowania, snorkelingu, pływania na desce i innych wodnych aktywności. Największą atrakcją Mauritiusu są warunki naturalne, a w szczególności przepiękne plaże, które ciągną się na długości wielu kilometrów. Plaże Mauritius są piaszczyste, pokryte miękkim, jasnym piaskiem, z palmami, które dostarczają cienia w upalne dni, a jednocześnie potęgują wrażenie rajskich plaż. Wśród najpiękniejszych i najczęściej polecanych plaż warto wymienić Flic en FlacGrand BaieBlue Bay czy Tamarin. W przerwie między plażowaniem warto natomiast udać się na zwiedzanie uroczych, niewielkich miasteczek, które znajdziemy praktycznie przy każdej plaży. Wyjazd na Mauritius pozwoli spędzić kilkanaście jesiennych, listopadowych dni w słonecznych warunkach. Podczas gdy u nas jest już pełnia jesieni, Mauritius w listopadzie oferuje nam pełnię lata w najpiękniejszym, egzotycznym wydaniu.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 13 g. 30 m.

od 5 073 zł

Wakacje na Mauritiusie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Meksykański klimat na listopad

Meksyk

Meksyk

shutterstock.com / Fhang Media

Meksyk

shutterstock.com / photopixel

Meksyk

shutterstock.com / Schaub

Pogoda w listopadzie

28 °C

Temperatura powietrza

17 %

Szansa opadów

27 °C

Temperatura wody

12 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Na wyjazd do Meksyku każda pora jest dobra, nic więc dziwnego, że jest to kierunek polecany także w listopadzie. W tym miesiącu w Meksyku temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni, a w karaibskich rejonach bywa jeszcze cieplej. Meksyk jest polecany osobom, które preferują podróżowanie poza szczytem sezonu, szukają słonecznych i klimatycznych miejsc, w których można nie tylko spędzać czas na plażowaniu, ale również sporo zwiedzić i zobaczyć. Kraj jest wyjątkowo rozległy – ciągnie się od Oceanu Spokojnego na zachodzie aż po Zatokę Meksykańską i Morze Karaibskie na wschodzie. W każdym regionie kraju można znaleźć całe mnóstwo atrakcyjnych turystycznie miejsc – to, co konkretnie zobaczymy, w dużym stopniu uzależnione jest od tego, jaką lokalizację wybierzemy na wakacje. Wśród miłośników plażowania i gorącej atmosfery dużą popularnością cieszy się półwysep Jukatan oraz Riwiera Maya znajdująca się nad Morzem Karaibskim. To prawdziwe zagłębie najpiękniejszych, typowo karaibskich plaż z jasnym piaskiem, ciepłą, szmaragdową wodą, palmami oraz niesamowitymi widokami. Riwiera Maya jest wymarzonym miejscem na listopadowe opalanie, kąpiele w morzu, uprawianie sportów wodnych, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i korzystanie ze wszystkich atrakcji egzotycznych wakacji. Jedynym mankamentem może być odległość – aby spędzić wakacje w Meksyku, trzeba spędzić sporo czasu w podróży. Czas lotu do Meksyku nie należy do najkrótszych. Jednak to, co zastaniemy na miejscu, zdecydowanie warte jest tych trudów. Meksyk last minute w listopadzie pozwoli na oderwanie się od chłodnej codzienności, zwiedzanie, opalanie, zabawę oraz próbowanie doskonałej meksykańskiej kuchni. Jeśli marzy się Tobie podróż w stronę słońca, szukaj wakacji w Meksyku i wybierz miejsce, które zapewni jak najlepsze warunki do wypoczynku.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 14 g. 15 m.

od 3 896 zł

Wakacje w Meksyku ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Listopadowe wakacje w Dubaju

Dubaj

Dubaj

shutterstock.com / alex7370

Dubaj

shutterstock.com / kudla

Dubaj

shutterstock.com / Rasto SK

Pogoda w listopadzie

28 °C

Temperatura powietrza

0 %

Szansa opadów

28 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeśli planujesz spędzić wakacje w listopadzie gdzie najcieplej, zdecydowanie dobrym pomysłem będzie Dubaj. Wyprawa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to zdecydowanie podróż w stronę słońca. W listopadzie temperatury powietrza przekraczają tu 30 stopni, a ryzyko kiepskiej pogody czy deszczu jest praktycznie zerowe. Można więc mieć pewność wyjątkowo słonecznej pogody, idealnej do plażowania i zwiedzania najciekawszych obiektów w Dubaju. Jednym z nich z pewnością jest Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek świata. Robi wrażenie tak samo, jak wiele innych drapaczy chmur, których w Dubaju nie brakuje. Poza spoglądaniem w niebo, warto również korzystać z atrakcji na ziemi – piaszczyste plaże, luksusowe hotele, wiele ośrodków idealnych do uprawiania sportów wodnych to gwarancja, że urlop w Dubaju będzie udany. Na pytanie: gdzie lecieć w listopadzie, żeby było ciepło, Dubaj jest odpowiedzią trafioną w stu procentach. Wyjazd do Dubaju dobrze jest jednak zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu można trafić na nieco tańsze loty, które obniżą koszt całych wakacji. Podobnie jak podróże do innych egzotycznych miejsc świata, tak i podróż do Dubaju generuje wysokie koszty ze względu na dosyć drogie bilety lotnicze.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 5 g. 0 m.

od 1 551 zł

Wakacje w Dubaju ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Egipt – tani i ciepły wypoczynek w listopadzie

Egipt

Egipt

shutterstock.com / givaga

Egipt

shutterstock.com / Kochneva Tetyana

Egipt

shutterstock.com / Roman_Efimovich

Pogoda w listopadzie

22 °C

Temperatura powietrza

1 %

Szansa opadów

26 °C

Temperatura wody

10 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Osoby, które zastanawiają się, gdzie w listopadzie na urlop się wybrać, mogą również rozważyć Egipt. To gwarancja słonecznych wakacji o każdej porze roku. W listopadzie w Egipcie nie ma już mocnych upałów, a temperatury w zależności od regionu utrzymują się na poziomie 25-28 stopni Celsjusza. To dobre warunki na spędzenie wakacji z całą rodziną, także z małymi dziećmi, a także dla osób starszych, które kiepsko znoszą ekstremalnie wysokie temperatury. Egipt to miejsce, gdzie ciepło w listopadzie będzie na pewno. Nie ma absolutnie żadnego ryzyka deszczu ani gorszych warunków atmosferycznych. Wakacje w Egipcie to przede wszystkim możliwość spędzenia czasu na plażowaniu, korzystaniu z wodnych kąpieli, a także ze sportów wodnych. Do Egiptu wiele osób przyjeżdża na nurkowanie czy inne wodne szaleństwa.  Ale jest to również kraj o bogatej historii i kulturze, słynący z obiektów, które po prostu trzeba zobaczyć. Wśród nich z pewnością warto wymienić piramidy w Gizie, które należą do najbardziej rozpoznawalnych miejsc na ziemi. Trudno sobie wyobrazić wczasy w Egipcie bez obejrzenia z bliska właśnie piramid. Kolejnym miejscem, które wręcz zachęca do odwiedzenia, jest Luksor, znany jako największe na świecie muzeum na świeżym powietrzu – znajduje się tu całe mnóstwo świątyń, grobowców oraz innych pozostałości egipskiej kultury. W czasie wakacji w Egipcie warto również odwiedzić stolicę kraju Kair, wybrać się na rejs po Nilu, zwiedzić historyczne miasto Aleksandrię. Czytaj również: Hotel Jungle Aqua Park w Egipcie oraz last minute do Egiptu. Wśród najpopularniejszych kurortów w Egipcie, na pierwszym miejscu są zdecydowanie Hurghada, Marsa Alam oraz Sharm El Sheikh. W zależności od tego, gdzie będziemy spędzać wakacje, plan zwiedzania i wycieczek fakultatywnych może być różny. Zawsze jednak warto z nich skorzystać, gdyż samo leżenie na plaży i korzystanie ze słońca to zdecydowanie za mało.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 4 g. 25 m.

od 938 zł

Wakacje w Egipcie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Bahamy – ciekawy pomysł na listopadowy wypad w tropiki

Bahamy

Bahamy

shutterstock.com / GGAM

Bahamy

shutterstock.com / Lora B

Bahamy

shutterstock.com / Wangkun Jia

Pogoda w listopadzie

25 °C

Temperatura powietrza

14 %

Szansa opadów

26 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje listopad, słonecznym kierunkiem na pewno będą Bahamy. To już dosyć egzotyczne miejsce położone na Oceanie Atlantyckim na północ od Kuby i Haiti. To typowo wyspiarskie państwo, w skład którego wchodzi 29 wysp, setki raf koralowych i niewielkich, niezamieszkanych wysepek. To idealne miejsce, w którym można spędzić listopad, gdzie na wakacje przyjeżdżają turyści z całego świata. Bahamy w listopadzie to gwarancja przepięknej, słonecznej pogody, temperatur utrzymujących się na poziomie 25 stopni oraz braku deszczu. Będąc na Bahamach, z pewnością większość czasu będziemy spędzać na opalaniu – wyspy słyną z przepięknych piaszczystych plaż z niesamowitymi widokami. To także prawdziwy raj dla nurków, którzy uwielbiają podwodne zwiedzanie raf koralowych. Na Bahamach warto również zwiedzić tropikalny las na Andros, rajskie wyspy Exuma, a także wyspę Abacos, która ma doskonałe warunki do żeglowania. Wakacje na Bahamach z pewnością będą niezapomnianym czasem pełnym atrakcji i tworzenia niezwykłych wspomnień. Trzeba jednak mieć świadomość, że tak egzotyczny kierunek z pewnością mocniej uderzy nas po kieszeni niż wypad do Egiptu czy na Cypr.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 28 g. 40 m.

od 8 378 zł

Wakacje na Bahamach ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Gdzie lecieć w listopadzie? Może Malta?

Malta

Malta

shutterstock.com / Humberto Sotelo 1996

Malta

shutterstock.com / Liubou Zieba

Malta

shutterstock.com / Parilov

Pogoda w listopadzie

22 °C

Temperatura powietrza

13 %

Szansa opadów

20 °C

Temperatura wody

10 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Listopad to miesiąc na Malcie, który oferuje coś wyjątkowego – jest to czas, kiedy słońce nadal delikatnie ogrzewa, ale już bez letniego żaru. Choć dni mogą być krótsze, maltańskie słońce nadal rozświetla ulice, tworząc idealne warunki do odkrywania wyspy. Jedną z zalet podróży na Maltę w listopadzie jest mniejsza liczba turystów. To oznacza, że możesz cieszyć się urokiem maltańskich miejsc bez tłumów, zarówno w popularnych atrakcjach turystycznych, jak i w lokalnych kawiarniach. Listopad to także czas, kiedy mieszkańcy wracają do swoich codziennych zajęć, co daje Ci możliwość doświadczenia prawdziwego, lokalnego życia. Pogoda w listopadzie jest dość łaskawa, choć czasami nieprzewidywalna. Temperatury wahają się między przyjemnymi 14 a 20 stopniami Celsjusza, co pozwala na zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu. Początek miesiąca może przynieść jeszcze ciepłe dni, znane jako „lato św. Marcina”, ale w połowie miesiąca pogoda może stać się bardziej zmienna. Możesz doświadczyć zarówno słonecznych dni, jak i nagłych, krótkich opadów deszczu. Listopad to także idealny czas na odkrywanie maltańskiego wnętrza. Zmniejszająca się liczba turystów oznacza więcej przestrzeni i spokoju do eksploracji historycznych miejsc, takich jak Valletta czy Mdina. Jest to również świetna okazja, by zasmakować lokalnej kuchni w restauracjach, które nie są już tak zatłoczone jak w sezonie letnim. To idealny czas na odkrywanie wyspy w bardziej spokojnym i autentycznym tempie.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 3 g. 12 m.

od 1 385 zł

Wakacje na Malcie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Turcja jako świetne miejsce na wakacje w listopadzie

Turcja

Turcja

shutterstock.com / Denis Belitsky

Turcja

shutterstock.com / muratart

Turcja

shutterstock.com / proslgn

Pogoda w listopadzie

18 °C

Temperatura powietrza

28 %

Szansa opadów

20 °C

Temperatura wody

10 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Wypoczynek w listopadzie oznacza, że szczyt sezonu turystycznego już dawno się zakończył. Niemniej jednak i tak można znaleźć kraje, które warto odwiedzić. Szczególnie warto zwrócić uwagę na klimat – listopad to miesiąc, który kojarzy nam się z nie najlepszą pogodą, a przecież są miejsca na świecie, gdzie w listopadzie jest naprawdę ładnie. Jednym z takich miejsc jest Turcja. Listopada to nie jest w Turcji miesiąc upałów, aczkolwiek nie oznacza to też polskiej jesieni – termometr może wskazywać nawet ponad 20°C. Plażowanie raczej problematyczne, ale też jest bardzo daleko od tego, żeby narzekać. Ładna pogoda jest ważna, ale najważniejsze są szeroko rozumiane atrakcje. Tych w Turcji naprawdę nie brakuje. Atrakcyjnym kierunkiem jest choćby Riwiera Turecka. Region ten może kojarzyć się z szerokimi piaszczystymi plażami, doskonałą infrastrukturą turystyczną i bogactwem zabytków. Za perłę Riwiery uznawana jest Antalya. Chlubą tego miasta jest Kaleiçi – najstarsza dzielnica Antalyi. Jeśli jednak komuś zależy na nowocześniejszych atrakcjach, wcale nie trzeba wybierać się w inne rejony kraju – świetnym przykładem wspaniały park wodny z delfinarium. To pokazuje siłę Turcji – klimat ma niemałe znaczenie, ale pamiętajmy głównie o tym, że mowa o terenie, na którym historia przenika się z teraźniejszością. Mamy atrakcje dla starszych i młodszych. Do tego wszystkiego wyjazd poza sezonem jest tańszy niż podczas szczytu. Jeżeli myślisz o wakacjach w listopadzie, koniecznie zastanów się nad wylotem do Turcji.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 4 g. 50 m.

od 972 zł

Wakacje w Turcji ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Wybierz Teneryfę na urlop w listopadzie

Teneryfa

Teneryfa

Teneryfa / Cristian M Balate

Teneryfa

shutterstock.com / Ivan Berrocal

Teneryfa

shutterstock.com / lunamarina

Pogoda w listopadzie

25 °C

Temperatura powietrza

13 %

Szansa opadów

20 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Słoneczne miejsce z piaszczystymi plażami, bogatą historią i kulturą, masą szlaków turystycznych, pyszną kuchnią, tanim winem i najwyższym szczytem Hiszpanii – poznajcie Teneryfę! Jeśli chcesz uciec od ponurej, listopadowej pogody w Polsce, Teneryfa będzie idealnym wyborem. Słońce swieci tu przez cały rok, a moc atrakcji nie pozwoli na nudę ani najmłodszym, ani najstarszym turystom. W tym jesiennym miesiącu możesz liczyć na temperatury sięgające 20°C – 25°C. Nie trzeba obawiać się szczególnie załamania pogody, ponieważ opady deszczu występują jedynie 5 dni w miesiącu, a więc nic nie powinno przeszkodzić naszym wymarzonym planom wakacyjnym. Na Hiszpańską wyspę dotrzemy w zaledwie 5,5 godzin. Na miejscu czeka szeroka oferta transportu po wyspie – od rowerów, przez taksówki i wypożyczalnie aut, dostępne na lotnisku i w ośrodkach turystycznych. Jeżeli wybierzesz rower za swój środek transportu, nie będziesz mieć problemów z przemieszczaniem – wyspa dysponuje wieloma ścieżkami rowerowymi, a słoneczna, lecz nie upalna pogoda zachęca do eksplorowania wyspy w aktywny sposób. Wybierając się tu w listopadzie, unikniemy nieprzyjemnych upałów, tłumów turystów i drogich cen. Nadal możemy liczyć na szereg rozrywek, aktywności wodnych, kulturalnych i sportowych. Będąc na miejscu, warto odwiedzić miejscowe muzea i miasteczka, które wprowadzą nas w historię tego niezwykłego miejsca. Lokalne imprezy oraz fiesty umożliwiają kontakt z lokalnymi mieszkańcami, którzy są bardzo przyjaźnie nastawieni do podróżników. Nie można pominąć również wycieczki na najwyższy szczyt Hiszpanii – Wulkan Teide! Jesień sprzyja na zwiedzanie i wędrówki, ponieważ wysokie temperatury nie dokuczają turystom, którzy nadal mogą korzystać ze słonecznej pogody. Zachwycający krajobraz Wulkanu to obowiązkowy punkt Teneryfy. Bez względu na to, czy wybierzesz północ, czy południe wyspy, odnajdziesz tam zachwycające widoki, tereny do eksploracji, miejsca do zabawy i zasłużonego odpoczynku.
Ponad to, wypoczynek poza sezonem oferuje wiele promocyjnych wyjazdów, niższe ceny lotów, noclegów oraz kosztów na miejscu. Warto zaplanować swój urlop na listopadowe dni, spakować walizkę i wyruszyć do słonecznej Teneryfy.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 5 g. 55 m.

od 625 zł

Wakacje na Teneryfie ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Miejsce na listopadowy urlop? Lanzarote

Lanzarote

Lanzarote

shutterstock.com / alexilena

Lanzarote

shutterstock.com / Kevin Eaves

Lanzarote

shutterstock.com / leoks

Pogoda w listopadzie

21 °C

Temperatura powietrza

4 %

Szansa opadów

21 °C

Temperatura wody

10 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Lanzarote znajduje się w czołówce miejsc w Europie, które są zdecydowanie warte odwiedzenia. Wyspa nieustannie zachwyca turystów z całego świata. Odwiedzający mogą zobaczyć nietuzinkowe krajobrazy, które słyną z zachwycającej przyrody, przepięknych plaż i wulkanicznych widoków. Co oferuje Lanzarote poza sezonem? Czy warto udać się na Lanzarote w listopadzie? Lanzarote jest jedną z najbardziej popularnych wysp Kanaryjskich, dlatego każdego roku budzi ogromne zainteresowanie wśród turystów. Pogoda sprzyjająca wypoczynkowi połączona z cudownymi widokami i bardzo wieloma atrakcjami sprawiają, że urlop na Lanzarote jest wspaniałym przeżyciem. Będąc na Lanzarote można korzystać z kąpieli, opalania się na plaży, a także zwiedzania istnych cudów natury. Na powierzchni tej stosunkowo niedużej wyspy ukrytych jest bardzo wiele zakątków wartych zobaczenia. Przebywając na Lanzarote należy przede wszystkim skoncentrować się na doświadczaniu oferowanych przyrodniczych atrakcji, których jest tam pod dostatkiem. Wyspa idealnie reprezentuje krajobraz wulkaniczny. Wyspa powstała z magmy, dlatego można spotkać się z określeniem, że jest to wyspa wulkanów. Na jej powierzchni jest ok. 350 wulkanów, co rzutuje na jej nietypowe ukształtowanie. Z pozoru wyspa może wydawać się jako surowa, opustoszała. Nierzadko bywa porównywalna do Marsa czy Księżyca, dlatego turyści czują się jak w innej galaktyce. Podczas urlopu, poza wulkanami, koniecznie należy zobaczyć Park Narodowy Timanfaya, El Golfo i Charco de Los Clicos, Cueva de los Verdes, Jaskinia Jameos del Agua czy Jardin de Cactus. Każde z tych miejsc zapisuje się w pamięci dożywotnio. Lanzarote podnosi bardzo wysoko poprzeczkę, a lista pięknych miejsc nie kończy się na powyższych.  Klimat panujący na Lanzarote jest porównywalny do ciepłej wiosny. Pomimo stosunkowo wysokich temperatur, rześkie powiewy wiatru ułatwiają funkcjonowanie. Dobrym pomysłem jest urlop na Lanzarote w listopadzie, poza sezonem. Wówczas mniejsze tłumy ułatwiają korzystanie i podziwianie wszystkich atrakcji.  W listopadzie średnia temperatura w ciągu dnia oscyluje wokół 21°C, a temperatura wody wynosi ok. 20°C. Przez 7 godzin w ciągu dnia świeci słońce, a opady występują zaledwie dwukrotnie w ciągu całego miesiąca. Listopadowy wypad na Lanzarote to świetna okazja do oderwania się od rzeczywistości i spokojne spędzanie czasu wśród zachwycających widoków.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 5 g. 35 m.

od 787 zł

Wakacje na Lanzarote ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

Tunezyjska wycieczka na okres listopadowy - dlaczego warto?

Tunezja

Tunezja

shutterstock.com / K.Ladjimi

Tunezja

shutterstock.com / Lev Levin

Tunezja

shutterstock.com piotreknik / piotreknik

Pogoda w listopadzie

23 °C

Temperatura powietrza

11 %

Szansa opadów

20 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Tunezja to bardzo popularny kierunek wycieczek i wakacyjnych wypraw, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Nie każdemu jednak odpowiada panujący tam wówczas harmider i tłok. Jeżeli chce się uniknąć hałasu generowanego przez kluby nocne czy plaży, na której ciężko o wolne miejsce, warto rozważyć wycieczkę do Tunezji poza sezonem, na przykład w listopadzie. Będzie można wówczas liczyć na o wiele więcej ciszy i spokoju. Na uwagę zasługują też niższe ceny noclegów, zarówno w apartamentach, jak i w luksusowych hotelech. Wydaje się więc, że urlop w Tunezji pod koniec roku będzie świetną opcją dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić na wojażach. Warto zatem polować na atrakcyjne oferty last minute, których w tym okresie nie brakuje. Jeśli ma się kilka dni zaległego urlopu, być może dobrze spędzić je właśnie w Tunezji. Pogoda w Tunezji listopadową porą może nie odpowiadać każdemu. Osoby, które kochają upały i jaskrawe słońce raczej nie będą zadowolne. Jeśli jednak chce się uniknąć gorących dni i poparzeń słonecznych, listopad wydaje się być porą idealną. Pod względem pogody, z jaką ma się wówczas do czynienia, Tunezja przypomina w listopadzie polską wiosnę. Można zatem liczyć na temperatury oscylujące w granicach 19-25 stopni Celsjusza. Trzeba oczywiście brać pod uwagę ryzyko opadów, ale i dni ze słońcem nie powinno zabraknąć. Z pewnością będzie więc można nacieszyć się ciepłem, choć ryzyko upałów będzie stosunkowo niskie. Niemniej jednak są one możliwe, bo najwyższa temperatura w Tunezji zanotowana w listopadzie wyniosła aż 33 stopnie Celsjusza. Osoby, które kochają kąpiele w morzu mogą być spokojne. Jeśli chodzi bowiem o temperaturę wody, powinna być ona dość przyjemna. Będzie oscylowała w granicach 20 stopni.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 2 g. 35 m.

od 879 zł

Wakacje w Tunezji ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty

A może Maroko? Zobacz, dlaczego warto wybrać Maroko w listopadzie

Maroko

Maroko

shutterstock.com / Ana Flasker

Maroko

shutterstock.com / Evannovostro

Maroko

shutterstock.com / yalcins

Pogoda w listopadzie

22 °C

Temperatura powietrza

16 %

Szansa opadów

19 °C

Temperatura wody

11 g.

Godziny słoneczne

Sprawdź szczegółową pogodę

Późna jesień w Maroku jest słoneczna i łagodna, a w dzień temperatury nadal są przyjemne. Tak umiarkowany klimat sprawia, że liczba turystów jest mniejsza. To oznacza, że jest spokojniej i to najlepszy czas na odwiedzenie tętniących życiem targów w Marrakeszu i Fezie. Jeśli jednak planujesz zwiedzać nadmorskie miasteczka, takie jak Essaouira nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego lub udać się w góry, spakuj ciepłą odzież. W nocy temperatury spadają, a na większych wysokościach często występują opady śniegu. W listopadzie często w dzień pada przelotny deszcz, ale nie martw się. Po nim znów na niebie świeci słońce. Maroko to raj dla miłośników sportów na świeżym powietrzu. Na przykład jesień w Essaouirze to najlepszy czas na windsurfing i kitesurfing. Warunki pogodowe są idealne, a brak tłumów na plaży i w wodzie sprzyja takim sportom. Jeśli lubisz kolarstwo górskie, możesz w ten sposób podziwiać góry Atlas. Listopad to również idealny miesiąc na wycieczkę na słynącą z niesamowitych formacji skalnych pustynię Agafay. Temperatury są idealne, by spędzić tam noc w specjalnie przygotowanych namiotach. Oczywiście w listopadzie warto również zwiedzić Marrakesz. Przy okazji można wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości (18 listopada) oraz w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym (zwykle przypada na ostatni tydzień listopada). Ciekawą propozycją jest również lot balonem nad Marrakeszem i podziwianie miasta z innej perspektywy. Pamiętaj, że wyjazd do Maroka w listopadzie jest zawsze dobrym pomysłem i nie będziesz się nudzić. Możesz nawet bawić się lepiej niż w upalnych okresach. Do tego jest to początek niskiego sezonu, więc ceny są naprawdę dobre.

Bezpośrednio czas lotu z Polski: 5 g. 12 m.

od 944 zł

Wakacje w Maroku ✈

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne!

Sprawdź oferty