Plaża Blue Bay Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli wybierzesz się na Mauritius, najpiękniejsze plaże znajdziesz w każdym zakątku wyspy. Jedną z wyjątkowo polecanych jest Blue Bay położona w urokliwej zatoce w południowo-wschodniej części Mauritiusu. Plaża jest długa, szeroka, w całości pokryta miękkim piaskiem. Od strony lądu ogranicza ją bujna roślinność, która dostarcza sporo cienia w słoneczne dni, a jednocześnie sprawia, że klimaty są tutaj iście bajeczne. Blue Bay jest idealna dla wielbicieli leniwego opalania się, a także dla turystów stawiających na uprawianie sportów wodnych. Posiada dobrą infrastrukturę, zapewnia wiele dodatkowych wygód i atrakcji, między innymi sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść lokalne dania na bazie owoców morza. Wybierając Blue Bay na miejsce swoich wakacji możesz mieć pewność, że o każdej porze roku złapiesz wspaniałą opaleniznę i spędzisz czas na relaksie i wypoczynku w najlepszym wydaniu.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Blue Bay Beach

Wyjazd na rajskie plaże cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy od wypoczynku wymagają słońca, piasku i ciepłego morza. To wszystko, a także sporo więcej można znaleźć na odległym, egzotycznym Mauritiusie. Wyspa zapewnia całe mnóstwo atrakcji i możliwość wypoczynku na plażach, wśród których wiele można spokojnie nazwać najpiękniejszymi plażami świata. Plaża Blue Bay jest jednym z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas zwiedzania wyspy.

Mauritius z pewnością nie należy do bliskich i niedrogich kierunków podróży. Wyprawa na te egzotyczną wyspę jest dosyć kosztowna, nawet jeśli próbujemy maksymalnie zbijać koszty. Jest również czasochłonna – ze względu na odległe położenie na wyspę trzeba lecieć co najmniej kilkanaście godzin. Trudy podróży są duże, jednak dużo większy będzie zachwyt widokami, które zastaniemy na miejscu. Mauritius znajduje się pośrodku Oceanu Indyjskiego w odległości ponad tysiąc kilometrów od wybrzeży Madagaskaru. Jest więc położona faktycznie pośrodku niczego. Jeśli ktoś szuka miejsca z dala od cywilizacji, z pewnością ta wyspa pod każdym względem spełni jego oczekiwania. Dużym atutem jest również pogoda, która przez cały rok zachęca do uroków plażowania. Na Mauritiusie, ze względu na położenie na półkuli południowej, mamy pory roku odwrotnie niż w naszej strefie geograficznej. W środku zimy jest tam zdecydowanie najgoręcej i najprzyjemniej. Jeśli w tym czasie wybierzesz się na Blue Bay, możesz mieć pewność, że przywieziesz piękne wspomnienia i opaleniznę, która na pewno poprawi Tobie nastrój w środku zimy.

Blue Bay Mauritius to jedna z najbardziej znanych plaż na wyspie. Położona jest w jej południowo-wschodniej części tuż przy mieście Mahebourg. Plaża jest dosyć rozległa, piaszczysta, w całości pokryta jasnym, prawie białym piaskiem. Trudno jednak nazywać ją spokojną – jest dosyć zatłoczona, szczególnie w sezonie turystycznym. Jednak ze względu na jej długość można bez problemu znaleźć także bardziej ustronne miejsca, w których można wypocząć z dala od innych turystów. Plaża znajduje się w zatoce, dzięki czemu jest odcięta od wiatrów i wysokich fal. Morze jest tu spokojne, podobnie jak linia brzegowa, która jest bardzo łagodna i zapewnia bezpieczne zejście do wody. Nawet osoby, które nie czują się dobrymi pływakami, bez obaw będą w tym miejscu korzystały z uroków pluskania w oceanie.

Blue Bay Beach plaża

Blue Bay Beach plaża / shutterstock.com / lr.s

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierasz się na Mauritius, Blue Bay z pewnością jest tym miejscem, które spełni oczekiwania praktycznie każdego turysty. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby, które nastawione są na leniwe plażowanie, jak i turyści, którzy są nastawieni na aktywne spędzanie czasu. Blue Bay z pewnością zapewnia niesamowite widoki, biel piasku, turkus wody i błękit nieba, a także bujną roślinność, która zachwyca wyglądem i dostarcza cienia w wyjątkowo słoneczne dni. Na plaży można bez problemu znaleźć wypożyczalnie sprzętu wodnego. Bardzo popularne na Blue Bay jest pływanie z rurką, nurkowanie, windsurfing, a także kitesurfing i wiele innych mniej popularnych dyscyplin. Przy plaży można znaleźć dobrze rozwinięta bazę noclegową, w której znajdują się zarówno eleganckie, luksusowe hotele, jak i niedrogie miejsca noclegowe. Nieprawdą jest więc, że aby wypoczywać na wyspie, trzeba mieć bardzo zasobny portfel. Bez problemu można znaleźć niedrogie miejscówki, dzięki czemu więcej środków zostanie nam na zwiedzanie plaży i całej wyspy Mauritius.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Blue Bay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Blue Bay jest jedną z plaż na Mauritiusie, które są godne polecenia dla rodzin z małymi dziećmi. Dla maluchów warunki są tutaj wręcz idealne – krystaliczna, ciepła woda, jasny piasek, sporo słońca, ale również cienia, gdzie można schować się przed upałem. Dodatkowo Blue Bay posiada dobrą infrastrukturę, spory wybór hoteli, a także zaplecze gastronomiczne, stragany z pamiątkami, sklepiki, toalety, przebieralnie i wszystko, co jest niezbędne do całodniowego plażowania. Jeśli chcesz spędzić wakacje w miejscu, które łączy w sobie piękne warunki naturalne i dobre wyposażenie, Blue Bay będzie idealną lokalizacją na wypoczynek z całą rodziną. Oczywiście, przed zarezerwowaniem urlopu dobrze jest uważnie czytać oferty, sprawdzać, jak wyglądają hotele, w jakiej odległości od plaży się znajdują, czy posiadają udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Zasada jest prosta – im lepiej sprawdzisz obiekt, tym większa pewność, że nic w czasie wyjazdu negatywnie Cię nie zaskoczy.

Nasza ocena plaży Blue Bay Beach

Plaża Blue Bay jest w naszej ocenie miejscem, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Można tu znaleźć prawdziwy Mauritius w pigułce – piękne plaże, wyjątkowe widoki, wspaniałe scenerie do fotografii, świetną kuchnię, ciekawą mieszankę kultur i wyjątkową gościnność. Wiele osób, które raz były na Mauritiusie, decyduje się na kolejne wakacje właśnie w tym miejscu. Ta niewielka wyspa urzeka, uzależnia i sprawia, że chce się tu przybywać jak najczęściej.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.