Plaża Belle Mare Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzą się Tobie najpiękniejsze plaże na Mauritius, Belle Mare będzie jedną z tych, które w stu procentach odpowiadać będą marzeniom. To długa na dwa kilometry plaża znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy. Oferuje dosłownie wszystko, czego spodziewamy się po Mauritiusie. Jest tu jasny, miękki piasek, pozbawiony kamieni i ostrych muszelek. Woda w oceanie jest spokojna, a linia brzegowa łagodna. Można tu się kąpać nawet bez większych umiejętności pływackich, gdyż przez długi czas jest płytko. Nieco dalej w morze pojawiają się fale idealne do surfowania i windsurfingu. Plaża posiada rozbudowaną infrastrukturę, w jej pobliżu znajduje się sporo hoteli, a przy samej plaży znajdziemy punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu, sklepiki z pamiątkami. To miejsce odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla turystów aktywnie spędzających wakacje. Choć Belle Mare jest bardzo popularna i polecana, nie ma tutaj tłumów i można spędzić urlop w spokoju.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Belle Mare Beach

Decydując się na wakacje na Mauritiusie można mieć pewność, że będzie to udany i pełen słońca wypoczynek. Ta rajska wyspa jest spełnieniem marzeń wszystkich turystów, którzy chcą spędzić urlop z dala od cywilizacji i zatłoczonych plaż. Na Mauritiusie większość z nich jest zdecydowanie bardziej dzika niż choćby plaże na południu Europy. Jedną z plaż, która z pewnością spodoba się każdemu turyście jest Belle Mare.

Plaże na Mauritiusie uznawane są za jedne z najpiękniejszych na całym świecie. Są piaszczyste, pokryte białym piaskiem, otoczone szmaragdową wodą i bujną roślinnością. Wypoczynek w takich warunkach cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Mauritius jest niewielką wyspą pochodzenia wulkanicznego położoną na Oceanie Indyjskim w odległości około 1100 kilometrów na wschód od Madagaskaru. To położenie pośrodku praktycznie niczego sprawia, że wyspa zapewnia spokojny i kameralny wypoczynek. Aby się tu dostać, trzeba spędzić nieco czasu w samolocie – zdecydowanie nie ma więc tutaj tłumów.

Dużą zaletą wakacji na Mauritiusie może być fakt, że nie trzeba planować ich jedynie w sezonie letnim czy ograniczać się do kilku miesięcy. Wyspa leży w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, w którym nawet w środku zimy temperatury utrzymują się na poziomie 20 stopni. Trzeba też pamiętać, że Mauritius znajduje się na półkuli południowej, co oznacza, że pory roku są odwrotne do tych na półkuli północnej. Gdy w naszej strefie klimatycznej jest zima, na wyspie jest pełnia lata. I właśnie wtedy warto wybrać się na rajskie wakacje w nieznane. Plaża Belle Mare na pewno będzie miejscem, które spełni oczekiwania i zapewni doskonałe wakacje.

Belle Mare Mauritius to bardzo popularna plaża położona na wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest długa, ciągnie się na około 2 kilometry. W niektórych miejscach jest bardzo szeroka, w innych dosyć wąska. W całości pokryta jest jasnym, prawie białym piaskiem. Całe wybrzeże jest miękkie i pozbawione kamieni, można więc bez obaw chodzić tutaj bez konieczności noszenia butów do wody. Dno jest równie piaszczyste, choć gdzieniegdzie bywa skaliste. Warto więc zwracać uwagę na to, w którym miejscu wchodzimy do wody. Przy plaży woda jest przez długi czas płytka, zapewnia więc bezpieczne warunki do kąpieli także dla osób, które w oceanie nie czują się zbyt pewnie. Przy samej plaży morze jest łagodne i spokojne, nieco dalej fale są zdecydowanie większe. To na pewno spodoba się wielbicielom windsurfingu i surfingu. Na Belle Mare można spędzać czas na opalaniu, korzystaniu z wodnych kąpieli, a także na uprawianiu sportów wodnych.

Belle Mare Beach plaża

Belle Mare Beach plaża / shutterstock.com / leoks

Atrakcje na plaży

Jeśli planujesz wyjazd na Mauritius, Belle Mare jest propozycją, którą zdecydowanie warto rozważyć. Plaża zasługuje na zainteresowanie przede wszystkim ze względu na wyjątkowe, rajskie widoki, które łączą w sobie biel piasku, turkus wody w morzu oraz zieleń roślinności, która wdziera się na plażę z każdej strony. W pobliżu plaży znajduje się wiele hoteli, z których infrastruktury można korzystać. Sama plaża jest bezpłatna, można na niej przebywać do woli bez względu na to, w którym hotelu się mieszka. Plaża jest dobra do uprawiania sportów wodnych, między innymi windsurfingu i snorkelingu. Dużą popularnością w tym miejscu cieszy się wędkowanie. Sporo jest opcji wycieczek łodzią w celu łowienia konkretnych ryb, na przykład marlinów czy tuńczyków. Oprócz typowo plażowych atrakcji, na Belle Mare można znaleźć ruiny dawnej cukrowni oraz hinduską świątynię. Warto wybrać się tam w przerwie pomiędzy opalaniem a korzystaniem z innych plażowych atrakcji.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Belle Mare Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Belle Mare pod każdym względem jest miejscem, które spełnia oczekiwania rodzin z dziećmi. Jest tu piasek, czysta woda, sporo roślinności, która daje cień i chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem. W okolicy znajduje się bardzo dobra infrastruktura, są hotele, które posiadają szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi. Można znaleźć obiekty, które posiadają place zabaw, a także inne atrakcje dla maluchów i starszaków. Jeśli chcesz wypocząć na Belle Mare z całą rodziną, dobrze jest szukać miejscówki z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwracaj uwagę, jakie standardy posiada wybrany obiekt, w jakiej odległości od plaży się znajduje i czy faktycznie jest polecany przez osoby, które miały już okazję być w nim z całą rodziną. Im dokładniej sprawdzisz swoje wakacyjne miejsce, tym większa pewność, że żadne nieprzyjemne niespodzianki nie zepsują wakacji.

Plaża Belle Mare Beach

Plaża Belle Mare Beach / shutterstock.com / Ajan Alen

Nasza ocena plaży Belle Mare Beach

W naszej ocenie plaża Belle Mare na Mauritiusie zasługuje na najwyższe noty w rankingach najpiękniejszych plaż czy miejsc z najpiękniejszymi widokami. Można tutaj zachwycić się dziką i nieujarzmioną przyrodą, poczuć prawdziwy, rajski klimat wyspy na końcu świata, a także zrelaksować się i wypocząć z dala od zatłoczonych plaż i pełnych turystów kurortów. Wyjazd na Belle Mare to idealna propozycja dla osób, które szukają ciekawego wakacyjnego kierunku i stawiają na bardziej odległe rejony niż południe Europy.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.