Tajlandia - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Tajlandii
Tajlandia - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Tajlandii / shutterstock.com / lkunl
PlażeTajlandia

Tajlandia – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Tajlandii

Skopiuj link tego rankingu

Plaże w Tajlandii - co warto o nich wiedzieć?

Tajlandia to kraj, który swoim bogactwem naturalnym, pięknymi plażami, egzotycznymi budowlami i doskonałą kuchnią przyciąga turystów z całego świata. Plaże w Tajlandii są wyjątkowo malownicze, zapewniają przepiękne widoki i świetne warunki do rajskiego, słonecznego wypoczynku. Gdzie wybrać się na plażowanie, aby móc w pełni cieszyć się wakacjami? Mamy dla Ciebie mnóstwo sprawdzonych i polecanych propozycji.

Planując wakacje w Tajlandii trzeba przygotować się na dosyć długą podróż i kilkanaście godzin spędzonych w samolocie. Jest to bowiem kraj leżący w południowo-wschodniej Azji na wybrzeżu Morza Andamańskiego, które jest częścią Oceanu Indyjskiego. To, co przyciąga turystów na wakacje do Tajlandii, to wyjątkowo bujna przyroda, regularnie podlewana przez deszcze, wspaniała architektura, egzotyczne pałace i świątynie, rezerwaty przyrody i parki narodowe. Wybór atrakcji jest w Tajlandii na tyle duży, że każdy turysta znajdzie rozrywkę na miarę swoich potrzeb. Nie bez znaczenia jest również tajski klimat – kraj znajduje się w strefie klimatu tropikalnego o odmianie monsunowej. Wysokie temperatury panują tutaj przez cały rok, nie ma zimy i chłodów, dzięki czemu nie trzeba ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do letnich miesięcy. Wręcz przeciwnie – szczyt sezonu turystycznego przypada na jesień i zimę, gdy pogoda w Tajlandii oznacza porę suchą. Pora deszczowa oznacza więcej deszczu, ale również wtedy można mieć udane wakacje. Opady są intensywne, ale przelotne. Szybko po nich wychodzi słońce, dzięki czemu można od razu korzystać z plażowania i nadmorskich atrakcji.

Tajlandia plaże ma w każdym miejscu kontynentalnego wybrzeża, a także na wielu przybrzeżnych wyspach, które są wyjątkowo popularne wśród turystów z całego świata. Większość plaż jest rozległa, piaszczysta, pokryta miękkim, jasnym piaskiem. Rzadko zdarzają się plaże, na których znajdują się kamienie czy ostre muszelki. Wybrzeża są łagodne, zejścia do wody wygodne, a woda przy brzegu dosyć płytka. Na każdej z popularnych i polecanych plaż możemy liczyć na rajskie widoki, które potęgują wysokie palmy z rozłożystymi koronami. Jeśli więc marzy się Tobie niezapomniany wypoczynek pod palmami, Tajlandia i jej niezwykłe plaże będą kierunkiem idealnym. Wybór miejsc do wypoczynku jest na tyle duży, że każdy z pewnością znajdzie miejscówkę idealną dla siebie.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
1

Railay Beach

Czytaj więcej

Najpiękniejsze plaże w Tajlandii znajdziemy między innymi w prowincji Krabi, pełnej malowniczych kurortów. Jedną z nich jest Railay Beach, duża i rozległa plaża pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Zapewnia świetne warunki do opalania, pływania w ciepłej i płytkiej wodzie, a także do uprawiania sportów wodnych. Na plaży możemy liczyć na malownicze widoki, idealną scenerię do fotografii z wakacji, a także na dobre wyposażenie. jest tu wszystko, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku – leżaki, parasole, wypożyczalnie sprzętów wodnych, a także stragany z przekąskami i bary, w których można zjeść pyszne, tajskie przysmaki. Dobra jest również baza noclegowa, która oferuje wypoczynek na każdą kieszeń. Railey Beach to jedno z miejsc, które z pewnością spełni oczekiwania turystów szukających wypoczynku w słonecznym wydaniu.

2

Maya Bay Beach

Czytaj więcej

Jeśli marzy się Tobie rajska Tajlandia, plaża Maya Bay Beach to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku. Znajduje się na południu kraju w prowincji Krabi. Od strony lądu jest niedostępna, można się tu dostać jedynie łodziami. Dzięki temu pomimo wyjątkowo malowniczych widoków, nie ma tutaj tłumów turystów i można liczyć na spokojny wypoczynek. Plaża nie jest długa, ma zaledwie 400 metrów, ale to w zupełności wystarczy, aby cieszyć się wszystkimi nadmorskimi atrakcjami. Pod względem infrastruktury jest tu nieco słabiej niż na innych popularnych plażach. Można jednak znaleźć wypożyczalnie sprzętu i miejsca, gdzie kupimy przekąski i chłodne napoje. Maya Bay Beach to idealne miejsce do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Można się tu wybrać o każdej porze roku – warunki zawsze będą idealne.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
3

Maenam Beach

Czytaj więcej

Na hasło najlepsza plaża Tajlandia wielu turystów poleca Maenam Beach. Znajduje się ona na wyspie Samui i przyciąga wyjątkowo efektownymi krajobrazami. Plaża jest długa, ciągnie się na 4 kilometry. W całości pokryta jest miękkim, jasnym piaskiem, po którym bez obaw można chodzić bosymi stopami. Z tyłu plaży rosną wysokie palmy, które dostarczają cienia w gorące dni, a także sprawiają, że są tu prawdziwie rajskie klimaty. Plaża ma wygodne i bezpieczne zejście do wody. W niektórych miejscach na dnie mogą pojawiać się spadki głębokości, dlatego podczas kąpieli warto zachować ostrożność. Pod względem infrastruktury jest lepiej niż dobrze – można znaleźć tu wypożyczalnie leżaków, parasoli, przebieralnie i toalety, a także miejsca, gdzie wypożyczymy sprzęt do nurkowania, snorkelingu, deski do surfingu czy łódki. Plaża oferuje świetne jedzenie w barach i plażowych kafejkach. Można więc podczas plażowania próbować specjałów tajskiej kuchni.

4

Thong Nai Pan Noi Beach

Czytaj więcej

Najpiękniejsze plaże Tajlandii to takie, które zapewniają malownicze widoki i możliwość przebywania na łonie natury z dala od cywilizacji. Takim miejscem z pewnością jest Thong Nai Pan Noi Beach, plaża znajdująca się na wyspie Phangan. Jest duża, rozległa i piaszczysta. Pokrywa ją jasny piasek bez kamieni i ostrych muszelek. Równie gładkie jest morskie dno, bez wodorostów i kamyków, a także spadków głębokości. Miejsce jest doskonałe do pływania i uprawiania sportów wodnych. Plaża Thong Nai Pan Noi Beach znajduje się z dala od większych miejscowości, dzięki czemu zapewnia spokojne i kameralne warunki do wypoczynku. Warto się tu wybrać w poszukiwaniu rajskich klimatów.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
5

Kata Noi Beach

Czytaj więcej

Jeśli marzą się Tobie rajskie plaże, Tajlandia ma ich sporo na przybrzeżnych wyspach. Jednym z pięknych, polecanych miejsc jest plaża Kata Noi Beach na wyspie Phuket. Jest pokryta jasnym piaskiem, zapewnia łagodne zejście do morza. Miejscami nawet przy brzegu może tu być głęboko, dlatego warto zachować ostrożność podczas kąpieli. Plaża łączy w sobie niezwykłe widoki z dobrą infrastrukturą. Można wynająć parasole, sprzęt do parasailingu, snorkelingu i innych sportów wodnych, a także zjeść przysmaki tajskiej kuchni w barze czy plażowej knajpce. Kata Noi Beach to doskonałe miejsce dla turystów, którym marzą się egzotyczne klimaty, doskonała pogoda, a także wiele atrakcji, które można zwiedzić w przerwie od plażowania.

6

Sairee Beach

Czytaj więcej

Sairee Beach na tajskiej wyspie Ko Tao to wakacyjny kierunek, który przyciąga turystów szukających słońca, plażowania i nadmorskich atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby nastawione na opalanie, kąpiele i sporty wodne, jak i imprezowicze. Przy plaży jest sporo dyskotek i klubów, które oferują zabawę do białego rana. Plaża jest piaszczysta, pokryta jasnym, prawi białym piaskiem. Można tutaj chodzić na boso, nie ma ostrych muszelek i kamieni. Wejście do wody jest wygodne, a morze czyste, ciepłe i płytkie nawet wiele metrów od brzegu. Na Sairee Beach można liczyć nie tylko na malownicze krajobrazy, ale również dobrą infrastrukturę. Turyści mają do dyspozycji wypożyczalnie leżaków i parasoli, toalety i przebieralnie, miejsca, gdzie można wynająć jednostki pływające i sprzęt do sportów wodnych. Nie brakuje również barów i kafejek serwujący h tajskie jedzenie w najpyszniejszym wydaniu. Wypoczynek na Sairee Beach z pewnością dostarczy wielu wrażeń, nawet w środku zimy można tu spędzić czas pełen słońca.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
7

Nai Harn Beach

Czytaj więcej

Plaża Nai Harn Beach na wyspie Phuket to miejsce, które chętnie wybierają rodziny z dziećmi i turyści szukający komfortowego wypoczynku. Plaża ma 700 metrów długości, jest pokryta jasnym, drobnym piaskiem, po którym można chodzić na boso. Na całej długości wybrzeża wejście do wody jest bezpieczne, a dno piaszczyste i bez uskoków. Warunki do pływania są tutaj więc odpowiednie dla dzieci i osób, które w głębokiej wodzie nie czują się zbyt dobrze. Plaża Nai Harn Beach zapewnia piękne widoki i mnóstwo atrakcji dla turystów nastawionych na leniwy i aktywny wypoczynek. Można tu wynająć parasole i leżaki plażowe, sprzęt do sportów wodnych, łódki i kajaki. Świetna jest też oferta gastronomiczna i noclegowa, dzięki czemu na plaży można spędzić nawet całe wakacje.

8

Haad Rin Beach

Czytaj więcej

W poszukiwaniu idealnego miejsca na wakacje w Tajlandii, warto zwrócić również uwagę na Haad Rin Beach na wyspie Phangan. Plaża jest nieduża, ale w zupełności wystarcza zarówno dla plażowiczów, jak i dla turystów, którzy nastawieni są na korzystanie z atrakcji czy imprezowanie. Haad Rin Beach pokryta jest jasnym piaskiem, ma wygodne i bezpieczne wejście do morza. Warunki do pływania są świetne – woda nawet wiele metrów od brzegu jest dosyć płytka, nie ma też żadnych wodorostów czy kamieni na dnie, które przeszkadzałyby w kąpieli. W okolicy plaży możemy znaleźć wszystko, co jest potrzebne do wygodnego wypoczynku – toalety, przebieralnie, wypożyczalnie leżaków, parasoli i sprzętu sportowego, a także bary i kafejki z tajskimi specjałami. Turyści, którzy mieli okazję wypoczywać na Haad Rin Beach uważają, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Tajlandii.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
9

Freedom Beach

Czytaj więcej

Plaża Freedom Beach to kolejne miejsce w Tajlandii, które cieszy się popularnością ze względu na malownicze widoki. Znajduje się na wyspie Phuket nieco na uboczu i z dala od większych kurortów. Od strony lądu trudno się tu dostać, dlatego większość turystów przybywa na plażowanie łodziami. Trudna dostępność sprawia, że plaża jest idealna dla osób szukających ciszy i spokoju. To zaledwie 300 metrów jasnego piasku, na którym można opalać się całymi dniami. Freedom Beach ma też dobre warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Jeśli dodamy do tego niezwykłe widoki i świetną pogodę, warto wziąć pod uwagę to miejsce podczas planowania wakacji.

10

Bottle Beach

Czytaj więcej

Bottle Beach na wyspie Phangan to miejsce polecane rodzinom z dziećmi, turystom nastawionym na spokojne plażowanie, a także na uprawianie sportów wodnych. Plaża jest rozległa i piaszczysta, pokryta jasnym piaskiem. Na całej jej długości można bez problemu wejść do czystego, ciepłego morza. Warto jednak zachować ostrożność, gdyż gdzieniegdzie na dnie mogą pojawiać się spadki głębokości. Z tyłu plaży rosną wysokie palmy, co sprawia, że miejsce wygląda jak z rajskich pocztówek. Pod palmami można również schronić się w upalne dni przed palącym słońcem. Bottle Beach to także dobra infrastruktura z wypożyczalniami leżaków, sprzętu sportowego, łódek i kajaków, a także świetną ofertą kulinarną.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
11

Koh Poda Beach

Czytaj więcej

Plaża Koh Poda Beach różni się od innych tajskich plaż, co przyciąga wielu turystów spragnionych oryginalnych widoków. Plaża znajduje się na wyspie Koh Poda leżącej w parku narodowym w prowincji Krabi. Wyspa jest niezamieszkana, a przez to także dosyć dzika. Na uwagę zasługują ogromne klify zajmujące większą powierzchnię wyspy, pod którymi ciągnie się pas jasnego piasku. Na plażę można dostać się drogą wodną, łódki odpływają z miejscowości znajdujących się w pobliżu. Plaża jest doskonała dla osób szukających ciszy i spokoju, zapewnia dobre warunki do pływania i opalania. Chętnie przyjeżdżają tutaj także miłośnicy wspinaczki – zdobycie szczytu klifu to jednak wyzwanie, któremu udaje się sprostać wyłącznie osobom o świetnej kondycji.

12

Sai Kaew Beach

Czytaj więcej

Pięknym miejscem na plażowanie w Tajlandii jest Sai Kaew Beach na wyspie Samet. Plaża nie jest długa, ma około 800 metrów, ale to w zupełności wystarczy, by każdy turysta znalazł miejsce dla siebie. Wybrzeże pokryte jest jasnym piaskiem, który łagodnie przechodzi w równie piaszczyste dno morskie. Plaża zapewnia świetne warunki do kąpieli, jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, a także przez miłośników sportów wodnych. Posiada rozbudowaną infrastrukturę, znajduje się tu wszystko, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku: bary i knajpki plażowe z pysznym tajskim jedzeniem, wypożyczalnie leżaków, parasoli i sprzętu sportowego, przebieralnie, toalety, stragany i sklepiki z pamiątkami. Jeśli zastanawiasz się nad konkretną lokalizacją w Tajlandii, Sai Kaew Beach na pewno pod każdym względem spełni Twoje marzenia o rajskich wakacjach.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
13

Donald Duck Bay Beach

Czytaj więcej

Na liście najpiękniejszych plaż w Tajlandii nie może zabraknąć Donald Duck Bay Beach na wyspie Similan. Plaża zachwyca malowniczymi krajobrazami, pokryta jest jasnym, miękkim piaskiem, z tyłu natomiast rosną wysokie palmy, które dostarczają cienia w gorące dni. Widok jest zachwycający, nic więc dziwnego, że można tu zrobić najpiękniejsze zdjęcia z wakacji. Plaża jest doskonała dla osób nastawionych na opalanie, kąpiele w ciepłym morzu, uprawianie sportów wodnych i aktywny wypoczynek. W okolicy sporo jest atrakcji, które warto zobaczyć w przerwie od plażowania. Dużym atutem jest też dobra infrastruktura – są tu wypożyczalnie sprzętu plażowego i wodnego, bary i restauracje, stragany z przekąskami, przebieralnie. Turyści, którzy zdecydują się na wypoczynek na Donald Duck Beach mogą mieć pewność, że ich wakacje będą pod każdym względem udane.

14

Sunrise Beach

Czytaj więcej

Rajskie klimaty i świetną ofertę turystyczną można również znaleźć na Sunrise Beach na wyspie Koh Lipe. Plaża znajduje się we wschodniej części wyspy i pozwala na podziwianie wyjątkowo pięknych wschodów słońca. O poranku na wybrzeżu gromadzą się tłumy, które chcą zobaczyć przepiękny widok wychodzącej z morza słonecznej kuli. Plaża Sunrise Beach ma 2 kilometry długości, jest w całości piaszczysta, zapewnia świetne warunki do opalania i kąpieli w ciepłym morzu. Chętnie wypoczywają tutaj również miłośnicy nurkowania, surfingu i innych sportów wodnych. W okolicy znajdziemy dobrą ofertę kulinarną i noclegową, są też miejsca, gdzie można wynająć leżaki, parasole, akcesoria sportowe.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
15

Taling Ngam Beach

Czytaj więcej

Plaża Taling Ngam Beach na wyspie Samui to jedno z miejsc, które są wyjątkowo polecane przez turystów. Piaszczyste wybrzeże ciągnie się na długości ponad 5 kilometrów, dzięki czemu każdy turysta znajdzie tu miejsce dla siebie z dala od tłumów. Plaża pokryta jest miękkim piaskiem, na większości wybrzeża wejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a morze przy brzegu płytkie. Na Taling Ngam Beach świetne są warunki do pływania, uprawiania sportów wodnych, a także aktywnego wypoczynku. Nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść pyszne, tajskie jedzenie, wynająć leżaki, spędzić czas na uprawianiu sportu na lądzie i w wodzie. Jeśli marzy się Tobie klimatyczny wypoczynek w Tajlandii, Taling Ngam Beach na pewno będzie miejscem, które przypadnie Tobie do gustu.

16

White Sand Beach

Czytaj więcej

Kolejną plażę, która zachwyca widokami i malowniczym pejzażem znajdziemy na wyspie Koh Chang. Plaża White Sand Beach jest najstarszą plażą na wyspie, kiedyś była popularna wśród miejscowych. Można tu było wynająć nieduże bungalowy i korzystać z wakacji. Dziś miejsce bungalowów zajęły eleganckie hotele i pensjonaty, oferujące wypoczynek w komfortowych warunkach. White Sand Beach, jak nazwa wskazuje, pokryta jest białym piaskiem, który ładnie kontrastuje ze szmaragdowym morzem i zielenią palm rosnących z tyłu plaży. Turyści mogą tu liczyć na świetne warunki do pływania, opalania, uprawiania sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Przy plaży znajdziemy absolutnie wszystko, co może być nam potrzebne w czasie wakacji – infrastruktura jest tu bowiem na najwyższym poziomie.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
17

Ao Prao Beach

Czytaj więcej

Plaża Ao Prao Beach znajduje się na wyspie Koh Samet i często pojawia się na listach i w rankingach najpiękniejszych plaż w Tajlandii. Jest długa, piaszczysta, pokryta jasnym i miękkim piaskiem. Cieszy się popularnością wśród rodzin z dziećmi, miłośników leniwego plażowania i aktywnego spędzania czasu. Na plaży można wynająć leżaki, parasole, akcesoria sportowe, łódki i kajaki. Są też miejsca, gdzie zjemy doskonałe tajskie dania. Jeśli zastanawiasz się, na jaką plażę w Tajlandii wybrać się na wakacje, sprawdź Ao Prao Beach i zarezerwuj miejsca noclegowe właśnie w tej okolicy.

18

Ko Similan Beach

Czytaj więcej

W poszukiwaniu pięknych, tajskich plaż, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Ko Similan Beach. Plaża znajduje się na wyspie o tej samej nazwie. Jest piaszczysta, zapewnia wygodne zejście do wody i możliwość kąpieli w ciepłym, płytkim morzu. Przy plaży znajdziemy dobrą infrastrukturę, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu, toalety i przebieralnie. Jest też rozbudowana baza noclegowa. Nie ma tu luksusowych hoteli, miejsca noclegowe są więc na każdą kieszeń.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
19

Lamai Beach

Czytaj więcej

Doskonałą propozycją dla osób marzących o rajskich plażach Tajlandii jest Lamai Beach znajdująca się na wyspie Samui. Plaża jest wyjątkowo długa, ciągnie się aż na 5 kilometrów. Można w niej wyróżnić strefy dla rodzin z dziećmi i osób szukających spokojnego wypoczynku, miejsca idealne dla miłośników sportów wodnych, a także imprezowe strefy z barami i dyskotekami, które działają do białego rana. Plaża zapewnia świetne warunki do opalania, kąpieli, sportów wodnych. Ma dobrą infrastrukturę, dzięki czemu można spędzić tu wakacje wyjątkowo komfortowo.

20

Koh Nang Yuan Beach

Czytaj więcej

Tajlandia najpiękniejsze plaże ma na wielu przybrzeżnych wyspach. Wybór jest więc naprawdę spory, a każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na wyspie Koh Nang Yuan znajdziemy piękną plażę o tej samej nazwie. To idealny kierunek dla turystów, którym marzą się rajskie klimaty i niezapomniane widoki. Plaża pokryta jest jasnym, miękkim piaskiem, jest idealna do opalania, kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Przy plaży działają wypożyczalnie sprzętu plażowego i sportowego, są miejsca serwujące świetne, tajskie jedzenie. W okolicy można też liczyć na dobrą bazę noclegową. W jednym miejscu mamy więc wszystko, co jest niezbędne do udanych, egzotycznych wakacji.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.

Plaże w Tajlandii – piaszczyste czy kamieniste?

Plaże w Tajlandii są w większości piaszczyste, pokryte jasnym i złotym piaskiem.

Jaka jest najlepsza plaża w Tajlandii dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi chętnie wybierają piękne, piaszczyste plaże w Tajlandii. Najlepsze miejsca na rodzinny wypoczynek to między innymi: Railay Beach, Sairee Beach, Nai Harn Beach oraz Sai Kaew Beach

Która plaża w Tajlandii jest najlepsza do pływania?

Wśród tajskich plaż polecanych do pływania, warto wymienić: Maya Bay Beach, Thong Nai Pan Noi Beach, Haad Rin Beach i Lamai Beach.

Czy plaże w Tajlandii są bezpieczne?

Najpopularniejsze i polecane turystom plaże w Tajlandii są pod każdym względem bezpieczne, można więc wypoczywać w najlepszych warunkach.

Plaże w Tajlandii – która najlepsza do surfowania?

Najlepsze plaże do surfowania w Tajlandii to Freedom Beach, Maenam Beach, Railay Beach oraz Kata Noi Beach.