Plaża Haad Rin Beach - Tajlandia

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu idealnego miejsca na wakacje w Tajlandii, warto zwrócić również uwagę na Haad Rin Beach na wyspie Phangan. Plaża jest nieduża, ale w zupełności wystarcza zarówno dla plażowiczów, jak i dla turystów, którzy nastawieni są na korzystanie z atrakcji czy imprezowanie. Haad Rin Beach pokryta jest jasnym piaskiem, ma wygodne i bezpieczne wejście do morza. Warunki do pływania są świetne – woda nawet wiele metrów od brzegu jest dosyć płytka, nie ma też żadnych wodorostów czy kamieni na dnie, które przeszkadzałyby w kąpieli. W okolicy plaży możemy znaleźć wszystko, co jest potrzebne do wygodnego wypoczynku – toalety, przebieralnie, wypożyczalnie leżaków, parasoli i sprzętu sportowego, a także bary i kafejki z tajskimi specjałami. Turyści, którzy mieli okazję wypoczywać na Haad Rin Beach uważają, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Tajlandii.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
Opis plaży Haad Rin Beach

Przepiękne plaże można znaleźć w wielu miejscach świata. Jeśli oprócz plażowania nastawiasz się na zwiedzanie egzotycznych miejsc i poznawanie zupełnie innej kultury, warto wybrać wakacje w Tajlandii. Ten odległy kraj cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, mając do zaoferowania całe mnóstwo atrakcji. Jedną z plaż, która idealnie wpisuje się w wakacyjny relaks jest Haad Rin Beach.

Dla wielu turystów wakacje w Tajlandii są spełnieniem marzeń o urlopie w egzotycznym, rajskim miejscu. Trzeba jednak mieć świadomość, że będzie to podróż długa i dosyć droga. Tajlandia znajduje się w południowo-wschodniej Azji. Bezpośredni lot samolotem to co najmniej kilkanaście godzin w powietrzu. Jeśli będzie to podróż z przesiadkami, może potrwać nawet dwa razy dłużej. Jednak trudy podróży warto znieść i szybko się o nich zapomina, gdy dociera się do wakacyjnej lokalizacji. Tajlandia zachwyca wspaniałym klimatem, bujną roślinnością, niesamowitymi pałacami i świątyniami, miejscami, wspaniałą kulturą i kuchnią, która smakuje każdemu. Nie bez znaczenia są również piękne, rajskie plaże, na których można opalać się przez cały rok. Plaża Haad Rin Beach i inne popularne tajskie plaże przyciągają miłośników opalania, kąpieli w ciepłym morzu, a także przeróżnych sportów wodnych. Warto pamiętać, że na urlop w Tajlandii możemy wybrać się praktycznie przez cały rok. Kraj znajduje się w strefie klimatu tropikalnego monsunowego. Najlepsze warunki na wakacje panują w okresie suchym od października do kwietnia. Jednak pora deszczowa również nie przeszkadza w urlopie na plaży. Deszcze są nagłe i przelotne, nie zdarzają się sytuacje, by padało przez cały dzień.

Haad Rin Beach Tajlandia to kierunek, który jest szczególnie popularny wśród osób młodych, lubiących dobrą muzykę i imprezy do białego rana. Co jednak nie oznacza, że inni turyści nie będą czuć się tu dobrze – wręcz przeciwnie, miejsca i atrakcji wystarczy dla wszystkich. Plaża znajduje się na wyspie Phangan, ma około kilometra długości, jest w całości piaszczysta, pokryta jasnym, prawie białym piaskiem. Na całej długości plaży wejście do wody jest bezpieczne, nie ma skał, uskoków, spadków głębokości – warunki do kąpieli są więc odpowiednie nawet dla małych dzieci. Po obu stronach plaży znajdują się wysokie wzgórza porośnięte lasami deszczowymi. Z tyłu natomiast można znaleźć wysokie palmy, które idealnie chronią przed słońcem w wyjątkowo upalne dni. Plaża zapewnia malownicze widoki i świetne warunki do różnych form wypoczynku.

Haad Rin Beach plaża

Haad Rin Beach plaża / shutterstock.com / DragoNika

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacji w egzotycznym klimacie jest Tajandia, Haad Rin Beach to miejsce, które warto odwiedzić na jeden dzień lub na dłużej. Plaża zapewnia nie tylko piękne widoki, ale również doskonałą infrastrukturę, wśród której turyści znajdą wszystko, co jest im potrzebne do wygodnego i komfortowego wypoczynku. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego, akcesoriów do sportów wodnych, stragany z przekąskami, miejsca, gdzie można usiąść w cieniu, przebieralnie i toalety. Co miesiąc przez cały rok na plaży odbywa się impreza Full Moon, przyciągająca młode osoby z całego świata. Można tu znaleźć wiele dyskotek, nocnych klubów, w których zabawa trwa do białego rana. Są też restauracje i kawiarnie, w których można zjeść lokalne, tajskie przysmaki na bazie świeżych owoców morza i orientalnych przypraw. Baza hotelowa również jest rozbudowana – coś dla siebie znajdą turyści nastawieni na luksusowy wypoczynek, jak i osoby, którym zależy na niedrogim nocowaniu.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
Czy plaża Haad Rin Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Haad Rin Beach w Tajlandii to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek. Lokalizacja łączy w sobie piękne widoki, dobre warunki naturalne i doskonałą infrastrukturę, która zapewnia wszelkie udogodnienia dla plażowiczów podróżujących ze swoimi pociechami. Jest tu czysto, bezpiecznie, w miękkim piasku nie ma kamieni ani muszelek, a woda jest płytka, ciepła, krystalicznie czysta i zachęcająca do pluskania o każdej porze roku. Jeśli jednak planujesz wypoczynek w Haad Rin Beach, warto dokładnie sprawdzić obiekt noclegowy. W przypadku tej plaży, hotele znajdujące się z dala od wybrzeża, na uboczu i w głębi lądu będą lepszą opcją na rodzinne wakacje niż te lezące bezpośrednio przy plaży, które bywają pełne imprezowiczów, a często mają też dyskoteki i kluby nocne.

Plaża Haad Rin Beach

Plaża Haad Rin Beach / shutterstock.com / lemaret pierrick

Nasza ocena plaży Haad Rin Beach

Tajska plaża Haad Rin Beach na wyspie Phangan to rajskie, malownicze miejsce, które spodoba się turystom poszukujących typowych klimatów Tajlandii. Plaża jest bardzo popularna i momentami pełna turystów, jednak jest też na tyle długa, że można znaleźć dla siebie miejsce spokojne, kameralne i z dala od tłumów. W okolicy można znaleźć sporo miejsc wartych zobaczenia, a na samej plaży warunki są doskonałe do opalania i uprawiania sportów wodnych. Jeśli szukasz dla siebie idealnego miejsca na urlop w Tajlandii, hotele w okolicach Haad Rin Beach możesz rezerwować bez zastanowienia. Twoje wakacje na pewno będą udane.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.