Plaża Koh Poda Beach - Tajlandia

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Koh Poda Beach różni się od innych tajskich plaż, co przyciąga wielu turystów spragnionych oryginalnych widoków. Plaża znajduje się na wyspie Koh Poda leżącej w parku narodowym w prowincji Krabi. Wyspa jest niezamieszkana, a przez to także dosyć dzika. Na uwagę zasługują ogromne klify zajmujące większą powierzchnię wyspy, pod którymi ciągnie się pas jasnego piasku. Na plażę można dostać się drogą wodną, łódki odpływają z miejscowości znajdujących się w pobliżu. Plaża jest doskonała dla osób szukających ciszy i spokoju, zapewnia dobre warunki do pływania i opalania. Chętnie przyjeżdżają tutaj także miłośnicy wspinaczki – zdobycie szczytu klifu to jednak wyzwanie, któremu udaje się sprostać wyłącznie osobom o świetnej kondycji.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
Opis plaży Koh Poda Beach

Rajskie plaże w Tajlandii przyciągają turystów spragnionych słonecznego wypoczynku, pięknych widoków i wielu dodatkowych atrakcji. Jeśli planujesz wakacje w tym niezwykłym kraju, koniecznie warto zobaczyć Koh Poda Beach, a także inne sprawdzone i polecane plaże. Wakacje w takich warunkach z pewnością będą czasem pełnym pozytywnych wrażeń.

Tajlandia znajduje się w wyjątkowo odległym miejscu świata – leży w południowo-wschodniej Azji nad Morzem Andamańskim, które jest częścią Oceanu indyjskiego. To kraj o ogromnym bogactwie naturalnym. Zachwyca bujną roślinnością i lasami deszczowymi, niepowtarzalną architekturą pałaców i świątyni, a także miejscami, w których można doskonale się bawić, zwiedzać, poznawać odmienną kulturę i doskonałą tajską kuchnię. Wyjątkowo atrakcyjne są również plaże w Tajlandii, które znajdziemy zarówno w kontynentalnej części kraju, jak i na wielu przybrzeżnych wyspach. Plaża Koh Poda beach to jedno z miejsc, które z pewnością spodoba się miłośnikom plażowania na łonie natury z pięknymi widokami w tle. Jeśli wybierasz się na wakacje do Tajlandii, nie musisz ograniczać swoich urlopowych planów wyłącznie do sezonu letniego. Kraj ten znajduje się w strefie klimatu tropikalnego, w której ciepło jest praktycznie przez cały rok. A bywa, że pojawiają się nawet upały. Występuje tu podział na porę suchą i deszczową, ale nawet ta druga nie przeszkadza w wypoczynku – deszcze są przelotne i nie wykluczają plażowania.

Koh Poda Beach Tajlandia to kierunek, który gwarantuje pełne wrażeń wakacje z wyjątkowo malowniczymi widokami. Plaża znajduje się na niezamieszkanej wyspie Koh Poda, leżącej w parku narodowym w prowincji Krabi. Wyspę tę widać z daleka, gdyż jej główną częścią jest potężna formacja skalna sięgająca do wysokości ponad 200 metrów. Wysokie klify robią ogromne wrażenie i są wyjątkową atrakcją turystyczną. U ich podnóża znajduje się natomiast wąski pas przepięknej, piaszczystej plaży pokrytej jasnym, niemal białym piaskiem. Pomimo skalistej wyspy, zejście do morza jest łagodne, bezpieczne, a dno morskie nie ma uskoków i spadków głębokości. Można więc kąpać się nawet, jeśli nie ma się dużych umiejętności pływackich. Plaża na pewno spodoba się turystom, którzy lubią oryginalne i nietypowe miejsca. Tutaj z pewnością można zrobić niezapomniane zdjęcia z wakacji.

Koh Poda Beach plaża

Koh Poda Beach plaża / shutterstock.com / thaisign

Atrakcje na plaży

Przepiękne plaże i malownicze widoki to z pewnością największe atrakcje, jakie oferuje Tajlandia. Koh Poda Beach, poza malowniczą scenerią zapewnia również odpowiednie warunki do wypoczynku. Wyspa jest co prawda bezludna, nie oznacza to jednak, że plaża jest całkiem dzika. Można tu znaleźć stragany z przekąskami i napojami, niewielkie bary, toalety i przebieralnie. Wszystkie są jednak dosyć prowizoryczne ze względu na umiejscowienie. Pomimo to plaża cieszy się ogromną popularnością, bywają dni, gdy jest na niej wyjątkowo tłoczno. Koh Poda Beach to duża atrakcja dla miłośników opalania w ciekawych warunkach, wielbicieli sportów wodnych, ale również wspinaczki górskiej. Wielu turystów przybywa na wyspę po to, by zdobyć jej szczyt. Jest to jednak wyzwanie, z którym poradzą sobie wyłącznie najbardziej doświadczeni wspinacze.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
Czy plaża Koh Poda Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Choć tajskie plaże są w większości przyjazne dla rodzin z dziećmi, w przypadku Koh Poda Beach warto się zastanowić, czy chcemy wybrać się tam z całą rodziną. Plaża jest trudno dostępna, nie ma na niej zbyt wiele miejsca, szczególnie w szczycie sezonu. Pod względem atrakcji dla najmłodszych również nie prezentuje się tak dobrze, jak inne plaże z lepszą infrastrukturą i udogodnieniami dla rodzin. Na plażowanie na Koh Poda Beach warto wybrać się w ramach ciekawostki. Natomiast na długi, leniwy wypoczynek z typowo nadmorskimi atrakcji lepiej jest wybrać bardziej dostępną plażę. Bez względu na to, która plaża stanie się celem wypoczynku z rodziną, warto uważnie wybierać oferty miejsc noclegowych. Najlepsze będą te hotele, które są znane, polecane i sprawdzone przez innych turystów. Nawet, jeśli trzeba zapłacić nieco więcej, warto zainwestować w wypoczynek w najlepszych warunkach.

Plaża Koh Poda Beach

Plaża Koh Poda Beach / shutterstock.com / fokke baarssen

Nasza ocena plaży Koh Poda Beach

Plaża Koh Poda Beach jest w naszej ocenie ciekawa pod względem warunków naturalnych i zupełnie inna niż pozostałe tajskie plaże. Zapewnia malownicze widoki, a także dobre warunki do opalania. Świetnie sprawdza się jako miejsce na jednodniową wycieczkę w przerwie pomiędzy plażowaniem na plażach przy kurortach. To dobre miejsce dla osób, które lubią naturalne ciekawostki i oryginalne miejsca. Nie zawsze natomiast jest to odpowiednia lokalizacja dla turystów szukających spokoju – plaża jest nieduża, zainteresowanie nią spore, a więc w szczycie sezonu może być tutaj dosyć tłoczno.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.