Plaża Railay Beach - Tajlandia

Skopiuj link do tej plaży

Najpiękniejsze plaże w Tajlandii znajdziemy między innymi w prowincji Krabi, pełnej malowniczych kurortów. Jedną z nich jest Railay Beach, duża i rozległa plaża pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Zapewnia świetne warunki do opalania, pływania w ciepłej i płytkiej wodzie, a także do uprawiania sportów wodnych. Na plaży możemy liczyć na malownicze widoki, idealną scenerię do fotografii z wakacji, a także na dobre wyposażenie. jest tu wszystko, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku – leżaki, parasole, wypożyczalnie sprzętów wodnych, a także stragany z przekąskami i bary, w których można zjeść pyszne, tajskie przysmaki. Dobra jest również baza noclegowa, która oferuje wypoczynek na każdą kieszeń. Railey Beach to jedno z miejsc, które z pewnością spełni oczekiwania turystów szukających wypoczynku w słonecznym wydaniu.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
Opis plaży Railay Beach

Tajlandia jest wyjątkowo egzotycznym kierunkiem podróży, który jednak z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu – od imprezowania w większych miastach, przez zwiedzanie najciekawszych zabytków i atrakcji turystycznych aż po plażowanie na malowniczych, rajskich plażach. Jedną z nich jest Railay Beach, która gwarantuje udane i pełne wrażeń wakacje.

Tajlandia znajduje się praktycznie na końcu świata – szczególnie dla mieszkańców Europy, którzy musza spędzić kilkanaście godzin w samolocie, aby dostać się w południowo-wschodnie rejony Azji. Jest to kraj wyjątkowo malowniczy, pełen bogactwa naturalnego, a także niesamowitych budowli, w tym pałaców i świątyń, których zwiedzanie dostarcza mnóstwa wrażeń. W Tajlandii coś dla siebie znajdą wielbiciele aktywnego wypoczynku, zwiedzania, odwiedzania codziennie nowych miejsc. To także dobre miejsce dla miłośników plażowania, którym marzą się rajskie widoki i leniwe wakacje w pięknym klimacie pod palmami. Plaża Railay Beach to jedno z miejsc, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w Tajlandii. Zanim zarezerwujemy wyjazd, warto sprawdzić jednak pogodę. A ta w Tajlandii jest wyjątkowo przyjazna dla turystów. Przez cały rok jest tutaj ciepło, a temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni i więcej. Tajlandia leży w strefie klimatu tropikalnego monsunowego, z wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową. Deszcze najmocniej padają od maja do października. Najwięcej turystów jest więc w Tajlandii w sezonie jesienno-zimowym. Co jednak nie oznacza, że w czasie pory deszczowej nie da się zwiedzać i plażować. Można, bo deszcze są gwałtowne, nagłe i przelotne. A poza sezonem można liczyć na mniejsze tłumy i bardziej przystępne ceny.

Railay Beach Tajlandia to miejsce, które spodoba się turystom poszukującym rajskich, efektownych plaż. Jest to jedno z najbardziej znanych turystycznych miejsc w Tajlandii, leżące w prowincji Krabi na półwyspie Railay. W rzeczywistości nie jest to jedna plaża, a kompleks kilku plaż, na których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na Railay Beach można dostać się jedynie drogą wodną, nie ma tu dojścia czy dojazdu od lądu. Plaża Railay Beach zachwyca piaszczystym, rozległym terenem na brzegu, który łagodnie przechodzi w zejście do wody. Na lądzie jest wyłącznie jasny, miękki piasek, nie ma tutaj ostrych kamieni czy muszelek, które utrudniałyby poruszanie się po plaży. Wejście do wody jest bezpieczne, nie ma spadków głębokości. Zarówno przy brzegu, jak i nieco dalej można kąpać się spokojnie bez obaw o nagłe osunięcie dna. Plaża zachwyca pięknymi widokami, łączy w sobie wyjątkowo malownicze tereny zielone, wysokie klify znajdujące się w pobliżu, szmaragdową wodę oraz jasny piasek. Zarówno widoki, jak i warunki są do plażowania idealne.

Railay Beach plaża

Railay Beach plaża / shutterstock.com / ltdedigos

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie egzotyczna, słoneczna Tajlandia, Railey Beach to miejsce, które na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem. Plaża jest nie tylko piękna i malownicza, ale również dobrze wyposażona we wszystko, co jest potrzebne do wygodnego wypoczynku. Przy plaży znajdziemy wypożyczalnie leżaków, akcesoriów do sportów wodnych. Dobra jest oferta gastronomiczna, w której każdy znajdzie coś na miarę swoich smaków. Na nadmorskich straganach można kupić napoje i pyszne przekąski, a w tawernach i restauracjach zjemy doskonałe dania tajskiej kuchni. Przy plaży można znaleźć również bogatą bazę noclegową – zarówno turyści szukający wypoczynku all inclusive w Tajlandii, jak i osoby nastawione na tanie podróżowanie znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.
Czy plaża Railay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Railay Beach pod każdym względem spełnia oczekiwania osób szukających egzotycznego, spokojnego wypoczynku. To miejsce, które świetnie sprawdzi się na wakacje z dziećmi. Można tu znaleźć mnóstwo piasku, ciepłą wodę, a także wiele atrakcyjnych miejsc rozrywki, które na pewno spodobają się młodszym i starszym dzieciom. Zanim zdecydujesz się na wyjazd w konkretne miejsce Tajlandii, pamiętaj, by dokładnie sprawdzać miejsce wypoczynku. Ważna jest nie tylko plaża, ale również hotel. Wybierajmy te obiekty, które są znane, polecane i sprawdzone przez innych turystów. Dzięki temu można mieć pewność, że pod każdym względem hotel spełni oczekiwania.

Plaża Railay Beach

Plaża Railay Beach / shutterstock.com / Avigator Fortuner

Nasza ocena plaży Railay Beach

Plaża Railay Beach jest w naszej ocenie miejscem, które idealnie wkomponuje się w wakacyjne potrzeby. Nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Tajlandii. Można znaleźć tu wszystko, co jest potrzebne do wymarzonego wypoczynku – piękne widoki, doskonałą pogodę, a także dobrą infrastrukturę. Choć Railay Beach jest wyjątkowo popularna, nawet w szczycie sezonu turystycznego nie ma tutaj dużego tłoku. Można więc spędzić spokojny i kameralny widok z malowniczymi krajobrazami w tle.

Zobacz oferty już od 4 690 zł za os.