Kenia - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Kenii
Kenia - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Kenii / shutterstock.com / Nick N A
PlażeKenia

Kenia – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Kenii

Skopiuj link tego rankingu

Plaże w Kenii - co warto o nich wiedzieć?

Widoki, które pozostają w pamięci na długo, safari w parkach narodowych, ogromne przestrzenie i dzikie zwierzęta praktycznie na wyciągnięcie ręki – Kenia jest krajem, który przyciąga naturalnym bogactwem i różnorodnością. Jednak safari i parki narodowe to niejedyne atrakcje w tym kraju – na uwagę zasługują również plaże w Kenii, które przez wielu turystów uważane są za najpiękniejsze na świecie. Jeśli dopiero planujesz wypoczynek w tym niezwykłym kraju, sprawdź, jakie są najpiękniejsze plaże w Kenii i wybierz miejsce idealne na urlop w raju.

Kenia zdecydowanie należy do mocno egzotycznych i odległych kierunków podróży. Nie jest to natomiast kierunek tani, dlatego też warto pod każdym względem zaplanować wakacje tak, by były udane i spędzone w jak najlepszym wydaniu. Kenia znajduje się na wschodnim wybrzeżu Afryki nad Oceanem Indyjskim. Jej wybrzeże obfituje w mnóstwo rozległych plaż, które zachęcają do wypoczynku o każdej porze roku. Najpiękniejsze plaże Kenii można bowiem odwiedzić nie tylko w sezonie letnim, ale także o każdej innej porze. Panuje tu klimat równikowy gorący, z podziałem na porę suchą i deszczową. Pora deszczowa nie jest jednak uciążliwa, gdyż deszcze nie padają przez cały czas. Sprawiają natomiast, że roślinność jest jeszcze bardziej bujna i przyjemna dla oka. Nawet, jeśli do Kenii wybierzesz się w środku zimy, możesz mieć pewność, że złapiesz piękną opaleniznę i spędzisz czas w słonecznych warunkach.

Podczas wypoczynku w Kenii można połączyć plażowanie z aktywnym wypoczynkiem. Wspaniałe plaże to jedno – nie można jednak zapominać o wyjątkowej okazji do safari i zwiedzania parków narodowych. Na samo plażowanie można przecież wybrać się w nieco bliższe rejony. Jadąc do Kenii starajmy się połączyć korzystanie z uroków plaży z tym wszystkim, co dodatkowo oferuje Kenia.

Kenia plaże ma dosyć podobne pod względem wyglądu i ukształtowania terenu. Większość z nich to płaskie, ciągnące się aż po horyzont, rozległe tereny, pokryte bardzo jasnym, a często nawet białym jak śnieg piaskiem. Nie ma tu plaży kamienistych ani żwirowych, które utrudniałyby poruszanie. Na większości plaż można bez obaw chodzić na boso, na niektórych jednak, ze względu na duże pływy, nanoszenie jeżowców i glonów, mogą być potrzebne specjalne buty do wody. Jeśli marzy się Tobie egzotyczna Kenia, najpiękniejsze plaże masz tutaj na wyciągnięcie ręki. W naszym zestawieniu znajdziesz kilka najładniejszych, polecanych plaż, wśród których na pewno wybierzesz miejsce idealne na wakacyjny wypoczynek. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by podczas jednych wakacji zwiedzić kilka plaż – wiele z nich leży na tyle blisko siebie, że nie powinno być problemu z komunikacją.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
1

Diani Beach

Czytaj więcej

Na hasło plaże Kenia wiele osób od razu wymienia Diani Beach. To jedna z największych i najpiękniejszych plaż w tym kraju położona w rejonie popularnego kurortu Mombasa. Plaża rozciąga się na długości ponad 17 kilometrów, jest w całości pokryta jasnym, prawie białym piaskiem o konsystencji cukru pudru. Na całej długości plaża ma wygodne i bezpieczne zejście do wody, a ocean w tym miejscu jest bardzo spokojny i przy brzegu płytki. To miejsce idealne do plażowania, kąpieli w morzu, a także aktywnego wypoczynku. Przy plaży można znaleźć miejsca do rekreacji i aktywności, wypożyczalnie sprzętu wodnego, a nawet lotnisko, z którego można dolecieć w głąb kraju i wybrać się na wędrówkę po parkach narodowych czy na klasyczne safari. Jeśli marzy się Tobie wspaniała, słoneczna Kenia, Diani Beach jest miejscem, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku w tym afrykańskim kraju.

2

Turtle Beach Watamu

Czytaj więcej

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest egzotyczna Kenia, plaża Turtle Beach Watamu to kolejne miejsce na mapie tego kraju, które warto odwiedzić i spędzić tutaj choć dzień plażowania. Plaża jest rozległa, ciągnie się na długości kilku kilometrów. Pokryta jest jasnym, białawym piaskiem, który ładnie prezentuje się na tle szmaragdowego oceanu i wysokich palm rosnących niemal nad samym brzegiem. Plaża posiada dobrą infrastrukturę dla turystów. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego i akcesoriów do pływania, można zjeść lokalne przysmaki w barach plażowych. Spory jest wybór hoteli, dzięki czemu każdy może znaleźć miejscówkę na własną kieszeń. Turtle Beach Watamu to miejsce dobre na wypoczynek z dziećmi, a także dla osób, które poszukują kameralnego i spokojnego miejsca z dala od zatłoczonych plaż przy dużych kurortach.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
3

Tiwi Beach

Czytaj więcej

Plaża Tiwi Beach znajduje się na południe od Mombasy i w porównaniu do plaż położonych bliżej kurortu, jest zdecydowanie bardziej kameralna. Rozciąga się na długości kilku kilometrów, ma biały piasek, mnóstwo palm rosnących z tyłu, które dostarczają schronienia przed słońcem. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi, wybrzeże jest tu łagodne i bezpieczne, a woda w morzu płytka i krystalicznie czysta. Jeśli marzy się Tobie idealna, spokojna plaża, Kenia w tym miejscu spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. Tiwi Beach jest odpowiednia zarówno dla plażowiczów nastawionych wyłącznie na opalanie, jak i dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas, korzystać z uroków sportów wodnych i wszystkich nadmorskich atrakcji.

4

Shela Beach Lamu

Czytaj więcej

Plaża Shela Beach Lamu to z pewnością miejsce inne niż wszystkie. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się na wyspie Lamu, na której można zwiedzać starodawne miasto. Od stuleci nic w nim się nie zmieniło, spacer po mieście jest więc prawdziwą wędrówką w czasie. W odległości 3 kilometrów od miasta znajduje się natomiast przepiękna, rajska plaża, stworzona do leniwego i aktywnego wypoczynku. Plaża Shela Beach Lamu łączy w sobie niesamowite rajskie widoki z dobrą infrastrukturą, dzięki której wypoczynek w tym miejscu będzie komfortowy i pełen pozytywnych wrażeń. Wybierając Shela Beach Lamu możesz mieć pewność, że Twoje wakacje w Kenii będą niezapomniane.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
5

Shanzu Beach

Czytaj więcej

Shanzu Beach to kolejna plaża w Kenii, którą warto dodać do polecanych i uwielbianych przez turystów. Znajduje się na północ od kurortu Mombasa i słynie z niedrogich hoteli, a co za tym idzie – także z dużych ilości turystów. Na plaży nie ma jednak tłumów – jest ona na tyle rozległa i długa, że każdy może znaleźć kawałek miejsca idealnego dla siebie. Plaża pokryta jest jasnym, prawie białym piaskiem. Nie ma tu żwiru ani kamieni, można bez obaw chodzić po wybrzeżu bosą stopą. Na całej długości plaży jest wygodne zejście do wody, która w tym miejscu jest czysta, ciepła i spokojna. Plaża Shanzu Beach jest idealna dla rodzin z dziećmi, a także dla tych turystów, którzy szukają nieco tańszej opcji wypoczynku w Kenii.

6

Nyali Beach

Czytaj więcej

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż w Kenii, warto wziąć pod uwagę także Nyali Beach. To kolejna plaża znajdująca się w rejonie Mombasy, obfitującym w wyjątkowe, rajskie plaże. Rozciąga się na długości kilku kilometrów. Pokryta jest jasnym piaskiem, po którym przyjemnie biega się na boso. Z tyłu plaży rosną palmy, które nie tylko dodają miejscu rajskiego uroku, ale również dostarczają sporo cienia w słoneczne dni. Pod palmami można również robić sobie niezwykłe sesje fotograficzne. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, można tu wynająć leżaki i parasole, są miejsca, gdzie można zjeść lub wypić coś chłodnego. W okolicy Nyali Beach znajduje się dobre zaplecze hotelowe, można więc bez problemu znaleźć miejsca noclegowe niemal tuż na plaży. Jeśli dopiero wybierasz miejsce do wypoczynku w Kenii, weź pod uwagę Nyali Beach. Warto wybrać się tutaj chociażby na jednodniowe plażowanie.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
7

Galu Beach

Czytaj więcej

Wspaniałe widoki, rajskie klimaty i zawsze piękna pogoda – plaża Galu Beach to kolejne miejsce, które warto uwzględnić w planie zwiedzania Kenii. Plaża znajduje się w odległości około 30 kilometrów na południe od Mombasy, jest dobrze skomunikowana z dużymi kurortami, a także z atrakcjami turystycznymi. Wybrzeże pokryte jest miękkim, białym piaskiem, który pięknie kontrastuje z turkusowym oceanem. Plaża posiada rozwiniętą infrastrukturę dla turystów, a jednocześnie jest ona na tyle wkomponowana w istniejący krajobraz, że nie zaburza pięknych widoków. To miejsce dobre dla rodzin z dziećmi szukających spokojnych i kameralnych warunków do wypoczynku. Coś dla siebie znajdą tu amatorzy kąpieli w oceanie, a także miłośnicy sportów wodnych.

8

Kilifi Beach

Czytaj więcej

Plaża Kilifi Beach to kolejna plaża w okolicy kurortu Mombasa. Turyści wypoczywający w tym mieście mają więc na tyle duży wybór plaż, że każdego dnia mogą wypoczywać na innej. Kilifi Beach jest rozległa i piaszczysta, zachwyca wspaniałymi widokami, wybrzeżem ciągnącym się aż po horyzont, wysokimi palmami, które tworzą rajską scenerię i zachęcają do wypoczynku w ich cieniu. Kilifi Beach posiada łagodne i bezpieczne zejście do wody na całej jej długości. To idealne warunki do kąpieli dla najmłodszych oraz dla osób, które nie czują się zbyt dobrymi pływakami. Jeśli wybierzesz się na Kilifi Beach możesz mieć pewność, że będzie to miejsce idealne do wakacyjnego wypoczynku. Być może zakochasz się w Kenii na tyle mocno, że zechcesz tu powrócić podczas kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.

Plaże w Kenii – piaszczyste czy kamieniste?

Kenijskie plaże są w większości piaszczyste i pokryte jasnym, niemal białym piaskiem.

Jaka jest najlepsza plaża w Kenii dla rodzin z dziećmi?

Praktycznie każda plaża w Kenii będzie odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Na uwagę zasługują między innymi Galu Beach, Diani Beach, Kilifi Beach oraz Tiwi Beach.

Która plaża w Kenii jest najlepsza do pływania?

Na plażach w Kenii warunki do pływania są doskonałe. Amatorzy pluskania w ciepłym oceanie mogą wybrać na przykład Shela Beach Lamu, Nyali Beach, Shanzu Beach.

Czy plaże w Kenii są bezpieczne?

Kenijskie plaże pod względem ukształtowania terenu, zejścia do wody, warunków do opalania i pływania są bezpieczne.

Plaże w Kenii – która najlepsza do surfowania?

Amatorzy surfowania mogą wybrać się na Turtle Beach Watamu, Tiwi Beach, a także na wiele innych kenijskich plaż.