Plaża Turtle Beach Watamu - Kenia

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest egzotyczna Kenia, plaża Turtle Beach Watamu to kolejne miejsce na mapie tego kraju, które warto odwiedzić i spędzić tutaj choć dzień plażowania. Plaża jest rozległa, ciągnie się na długości kilku kilometrów. Pokryta jest jasnym, białawym piaskiem, który ładnie prezentuje się na tle szmaragdowego oceanu i wysokich palm rosnących niemal nad samym brzegiem. Plaża posiada dobrą infrastrukturę dla turystów. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego i akcesoriów do pływania, można zjeść lokalne przysmaki w barach plażowych. Spory jest wybór hoteli, dzięki czemu każdy może znaleźć miejscówkę na własną kieszeń. Turtle Beach Watamu to miejsce dobre na wypoczynek z dziećmi, a także dla osób, które poszukują kameralnego i spokojnego miejsca z dala od zatłoczonych plaż przy dużych kurortach.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Opis plaży Turtle Beach Watamu

Wakacje w Kenii to wymarzony pomysł na urlop, który na długo pozostanie w pamięci. Ten afrykański kraj leżący na wschodnim wybrzeżu kontynentu oferuje wspaniałe, piaszczyste plaże, niesamowite widoki oraz mnóstwo atrakcji dla osób nastawionych na aktywny wypoczynek. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, jest Turtle Beach Watamu.

Kenia słynie przede wszystkim z potężnych parków narodowych i krajobrazowych, w których można podziwiać wspaniałe okazy zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kenijskie safari to wręcz obowiązkowy punkt zwiedzania tego niezwykłego kraju. Ale Kenia to także wyjątkowe plaże – ma długą linię brzegową nad Oceanem Indyjskim, słynie z piaszczystych, ciągnących się po horyzont plaż, które zachęcają do wypoczynku o każdej porze roku. Plaża Turtle Beach Watamu, podobnie jak inne plaże w Kenii, zachęca do opalania i kąpieli w oceanie praktycznie przez cały rok. Kenia znajduje się w strefie klimatu równikowego gorącego z podziałem na porę suchą i deszczową. Jednak nawet podczas pory deszczowej można wypoczywać bez obaw, że będzie padało przez cały czas. Co więcej, pora deszczowa sprawia, że roślinność staje się jeszcze bardziej bujna i efektowna.

Turtle Beach Watamu Kenia to propozycja dla turystów, którym marzą się rajskie, afrykańskie wakacje. Plaża rozciąga się na długości kilku kilometrów. Znajdują się przy niej popularne kurorty i hotele, ale na tyle wpisane w krajobraz, że nie psują niezwykłych widoków. Plaża w całości pokryta jest jasnym, białym piaskiem, który na pierwszy rzut oka wygląda jak mąka. Bardzo ładnie kontrastuje ze szmaragdową i krystalicznie czystą wodą w oceanie. Plaża na całej długości zapewnia wygodne i bezproblemowe zejście do wody. Dno morskie jest tak samo piaszczyste, jak wybrzeże. Przez długi czas jest płytko, nie trzeba obawiać się uskoków czy nagłych spadków głębokości. Kąpiel na Turtle Beach Watamu jest więc bezpieczna nawet dla dzieci i osób, które nie czują się pewnie w głębokiej wodzie. Na plaży i w okolicy coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni plażowicze, jak i osoby, które nastawiają się na wędrówki i bardziej aktywny wypoczynek.

Turtle Beach Watamu plaża

Turtle Beach Watamu plaża / shutterstock.com / Marius Dobilas

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie egzotyczna Kenia, Turtle Beach Watamu to miejsce, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w tym kraju. Plaża zachwyca wspaniałymi widokami, które na długo pozostają w pamięci. Połączenie jasnego piasku, szmaragdowej wody i wysokich palm, które rosną nad brzegiem sprawia, że można się tutaj poczuć jak w prawdziwym raju. Na plaży sporo jest chat pokrytych słomą, które zapewniają wypoczynek, a także cień w wyjątkowo słoneczne dni. Plaża Turtle Beach Watamu jest świetnie wyposażona w infrastrukturę turystyczną, ale taką, która nie niszczy krajobrazu i wyjątkowych widoków. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz akcesoriów do sportów wodnych. Są również typowe bary plażowe, które serwują chłodne napoje oraz lokalne przekąski. Baza hotelowa również jest na tyle rozbudowana, że bez problemu każdy znajdzie ofertę na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Z Turtle Beach Watamu można bez problemu wybrać się na wycieczkę w głąb lądu i zwiedzić najciekawsze parki krajobrazowe i atrakcje turystyczne znajdujące się w bliższej i dalszej okolicy.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Czy plaża Turtle Beach Watamu jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Ze względu na swój wyjątkowo przyjazny klimat, piękne plaże i przede wszystkim spokój, Kenia jest popularna wśród rodzin podróżujących z dziećmi. Nie ma tu wielkich i zatłoczonych plaż, sporo jest kameralnych miejsc, w których można liczyć na cichy i spokojny wypoczynek. To miejsce pod każdym względem idealne dla najmłodszych – całe mnóstwo jasnego piasku, zero kamieni i innych ostrych elementów, a także ocean, który w tym miejscu jest płytki i spokojny. Z plaży można się wybrać na safari i podziwianie afrykańskich zwierząt w ich naturalnym środowisku, co na pewno będzie dla maluchów i starszaków wyjątkową atrakcją. Jeśli wybierasz się z rodziną do Kenii, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Dobrze jest sprawdzać przede wszystkim opinie na temat wybranego hotelu czy kurortu, aby upewnić się, że jest on polecany przez innych rodziców. Im lepiej i dokładniej przygotujemy się do wakacji, także pod względem lokalizacji, tym większą możemy mieć pewność, że upłyną wyłącznie na przyjemnościach i pozostawią pozytywne wspomnienia.

Plaża Turtle Beach Watamu

Plaża Turtle Beach Watamu / shutterstock.com / Sun_Shine

Nasza ocena plaży Turtle Beach Watamu

W naszej ocenie plaża Turtle Beach Watamu to niezwykła wizytówka Kenii, a także jedna z najpiękniejszych plaż w tym kraju. Łączy w sobie wspaniałe widoki, idealne warunki do spokojnego i aktywnego wypoczynku z infrastrukturą, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Bez względu na to, czy w Kenii nastawiasz się wyłącznie na plażowanie i nadmorskie atrakcje, czy też planujesz zwiedzanie rejonów w głębi kraju. Plaża Turtle Beach Watamu będzie idealnym miejscem do wypoczynku. Z pewnością przywieziesz piękną opaleniznę i chęć powrotu do Kenii podczas kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.