Plaża Tiwi Beach - Kenia

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Tiwi Beach znajduje się na południe od Mombasy i w porównaniu do plaż położonych bliżej kurortu, jest zdecydowanie bardziej kameralna. Rozciąga się na długości kilku kilometrów, ma biały piasek, mnóstwo palm rosnących z tyłu, które dostarczają schronienia przed słońcem. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi, wybrzeże jest tu łagodne i bezpieczne, a woda w morzu płytka i krystalicznie czysta. Jeśli marzy się Tobie idealna, spokojna plaża, Kenia w tym miejscu spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. Tiwi Beach jest odpowiednia zarówno dla plażowiczów nastawionych wyłącznie na opalanie, jak i dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas, korzystać z uroków sportów wodnych i wszystkich nadmorskich atrakcji.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Opis plaży Tiwi Beach

Jeśli wybierasz się na wakacje do Kenii, warto dobrze zaplanować każdy dzień wypoczynku z uwzględnieniem miejsc, w których będziesz spędzać najwięcej czasu. Osobom, które nastawiają się na plażowanie i korzystanie z nadmorskich atrakcji, na pewno spodoba się Tiwi Beach, plaża dosyć kameralna w porównaniu do innych kenijskich plaż, a jednocześnie pełna uroku i zachwycających widoków.

Wakacje w Kenii to gwarancja spędzenia czasu, którego nie zapomni się do końca życia. Ten afrykański kraj słynie przede wszystkim z licznych parków narodowych, które położone są na ogromnych obszarach. Turyści mogą zwiedzać je na piechotę, ale większość miejsc dostępna jest w ramach safari jeepami czy autobusami. Choć najczęściej kojarzymy Kenię właśnie z safari, okazuje się, że jest to także kraj pełen wspaniałych, rozległych plaż, które są idealne do wakacyjnego wypoczynku. Jako że Kenia ma całkiem długą linię brzegową nad Oceanem Indyjskim, także plaż ma do zaoferowania naprawdę wiele. Wszystkie są wyjątkowo efektowne pod względem położenia i niezwykłych widoków, dlatego dosyć trudno jest znaleźć tę jedną, która będzie pod każdym względem idealna. Plaża Tiwi Beach to jedno z miejsc, które warto uwzględnić w wakacyjnych planach podróży po Kenii.

Tiwi Beach Kenia to plaża znajdująca się w rejonie popularnego kurortu Mombasa, ale nieco na południe i z dala od najbardziej zatłoczonych miejsc. Bez obaw można ją nazwać kameralną plażą, choć tylko ze względu na brak tłumów, a nie na wielkość. Jest to bowiem plaża dosyć rozległa, ciągnąca się na długości kilku kilometrów. Plaża w całości pokryta jest jasnym, niemal białym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą oceanu. Trzeba jednak pamiętać, że są tutaj dosyć duże pływy, co sprawia, że na ląd wyrzucane są jeżowce i sporo glonów. Przed wypoczynkiem na plaży warto więc zaopatrzyć się w specjalne buty do chodzenia po wodzie, przydadzą się nie tylko w oceanie, ale również na lądzie. Plaża Tiwi Beach na całej długości jest bezproblemowa, jeśli chodzi o zejście do wody, a dno morskie w tym miejscu nie ma spadków głębokości ani uskoków. Można więc bezpiecznie się pluskać nawet wtedy, gdy nie ma się zbyt dużych umiejętności pływackich. Jeśli marzy się Tobie dzika i egzotyczna Kenia, Tiwi Beach to miejsce, które pod każdym względem spełni oczekiwania.

Tiwi Beach plaża

Tiwi Beach plaża / shutterstock.com / erichon

Atrakcje na plaży

Pod względem infrastruktury i atrakcji na plaży Tiwi Beach może nieco rozczarować tych turystów, którzy nastawiają się na pełną plażową infrastrukturę. Ale to właśnie jej największy urok – jest niemal pół dzika i zachwyca przede wszystkim wspaniałymi, rajskimi widokami. Szmaragdowy ocean pięknie prezentuje się w połączeniu z bielą piasku, a także zielenią palm, które gęstym szpalerem rosną z tyłu plaży. Jest więc gdzie się schronić podczas upalnych dni. Warunki do fotografii z wakacji też są idealne. Na samej plaży można znaleźć wypożyczalnię leżaków, a także niedużą kawiarnię, która serwuje chłodne napoje oraz przekąski. Plaża na pewno spodoba się tym turystom, którzy nastawiają się na kameralny i spokojny wypoczynek. Jeśli komuś marzą się plażowe imprezy, kluby nad samym morzem i rozrywkowa atmosfera, musi poszukać innego miejsca. Największym atutem Tiwi Beach jest bowiem przede wszystkim spokój.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Czy plaża Tiwi Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi coraz chętniej wybierają Kenię na swój wakacyjny kierunek. Jest to co prawda miejsce dosyć odległe, ale za to pełne atrakcji. Kenia zapewnia doskonałą pogodę, a jednocześnie nie ma tutaj nadmiernych upałów, które mogłyby być niekorzystne dla najmłodszych. Jeśli chcesz wybrać się z rodziną do Kenii, Tiwi Beach na pewno będzie miejscem, które spełni Twoje oczekiwania. To plaża wręcz wymarzona do rodzinnego wypoczynku z dala od głośnych kurortów i tłumów, które sprawiają, że plaża staje się głośna i nieprzyjazna. Na Tiwi Beach można doskonale bawić się w piasku, pluskać w ciepłym oceanie, korzystać z uroków wybrzeża i spędzać czas z rodziną, a nie tłumem plażowiczów nieopodal. Plaża Tiwi Bach to jedna z tych kenijskich plaż, które pod każdym względem są przyjazne dla osób podróżujących z całymi rodzinami.

Plaża Tiwi Beach

Plaża Tiwi Beach / iStock.com / FernandoQuevedo

Nasza ocena plaży Tiwi Beach

Plaża Tiwi Beach w Kenii na pewno jest miejscem, które warto zobaczyć i spędzić tutaj choć jeden dzień na plażowaniu i korzystaniu z nadmorskich atrakcji. Jeśli szukasz spokojnego miejsca do wypoczynku w ciszy i spokoju, plaża Tiwi Beach będzie idealna. Jeśli marzy się Tobie leniwe plażowanie przez całe wakacje, również to miejsce spełni wszystkie oczekiwania. Biorąc pod uwagę bliskość Mombasy i bardziej rozbudowanej infrastruktury, na Tiwi Beach na pewno dobrze będą się czuli także turyści nastawieni na aktywne zwiedzanie, wyprawy do parków narodowych i innych kenijskich atrakcji. Bez względu na Twoje wakacyjne plany i upodobania, wypoczynek na Tiwi Beach będzie udany i pełen wyłącznie pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.