Zanzibar - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Zanzibarze
Zanzibar - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Zanzibarze / shutterstock.com / In Green
PlażeZanzibar

Zanzibar – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Zanzibarze

Skopiuj link tego rankingu

Plaże na Zanzibarze - co warto o nich wiedzieć?

Na hasło plaże na Zanzibarze wszyscy mamy w głowie te same widoki – ciągnące się po horyzont jasne wybrzeże, błękitno-zielona woda i wysokie palmy zwisające niemal tuż nad wodą. Znajdujący się na Oceanie Indyjskim Zanzibar jest prawdziwym rajem dla turystów, którym marzy się egzotyczna podróż w stronę słońca. Bez względu na to, który rejon wyspy wybierzesz na miejsce wypoczynku, możesz mieć pewność, że znajdziesz tam niepowtarzalne plaże urzekające niesamowitymi widokami.

Zanzibar jest znany na całym świecie z przepięknych plaż, które zachwycają na zdjęciach z wakacji, a także w katalogach biur podróży. Wszystkie plaże, jakie znajdują się na wyspie, są wręcz idealne do wakacyjnego wypoczynku. Możemy liczyć tutaj na miękki, biały piasek, ciepłe, szmaragdowe morze, wysokie palmy dostarczające cienia w słoneczne dni, a także wiele dodatkowych atrakcji. Zanzibar przyciąga wspaniałym klimatem i gorącą atmosferą o każdej porze roku. leży w strefie klimatu podrównikowego, dzięki czemu nawet w czasie naszej zimy można tu spędzić upalne wakacje. Na całej długości wybrzeża można znaleźć hotele, apartamenty na wynajem czy niewielkie domki. Każdy turysta bez problemu znajdzie tutaj miejsce idealnie dopasowane zarówno do potrzeb, jak i do możliwości finansowych. Jeśli planujesz wakacje na Zanzibarze, sprawdź nasze propozycje najpiękniejszych plaż. Na pewno znajdziesz wśród nich miejsce, które urzeknie Cię na tyle, że spędzisz na nim cały urlop.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
1

Nungwi Beach

Czytaj więcej

Piękne plaże na Zanzibarze znajdziemy praktycznie w każdym zakątku wyspy. Jedną z nich jest Nungwi znajdująca się na północnym krańcu Zanzibaru. Plaża jest długa i rozległa, w całości pokryta białym, mięciutkim piaskiem. Nie ma tutaj ani kamieni, ani wodorostów, które są często spotykane na innych plażach. Szmaragdowa woda w oceanie zachęca do kąpieli, a także uprawiania sportów wodnych. Przy tej plaży nie ma raf koralowych, dzięki czemu jest miejscem idealnym dla wielbicieli surfingu i windsurfingu. Na Nungwi można wynająć leżak, a także tradycyjne domki plażowe, które są doskonałe do całodniowego wypoczynku. Jest też sporo knajpek i barów plażowych serwujących dobre, lokalne jedzenie. Piękne widoki, dobra infrastruktura, a także wiele możliwości aktywnego spędzania czasu to gwarancja, że wypoczynek na Nungwi będzie odpowiadał każdemu turyście, bez względu na jego wakacyjne upodobania.

2

Nakupenda Beach

Czytaj więcej

Jeśli wybierasz się na Zanzibar, plaże z pewnością spełnią Twoje oczekiwania zarówno, jeśli planujesz leniwy wypoczynek, jak i bardziej aktywne wakacje. Jedną z plaż, które zdecydowanie warto uwzględnić w planie zwiedzania wyspy jest Nakupenda znajdująca się w południowej części stolicy Zanzibaru Stone Town. Na plażę można dostać się łodzią, jest miejscem wyjątkowo spokojnym i położonym z dala od większych hoteli. Plaża w całości pokryta jest delikatnym, białym piaskiem, który pięknie kontrastuje z zielonkawą wodą oceanu. Plaża jest dosyć dzika i doskonała dla osób ceniących kameralne klimaty i spokojny wypoczynek. W jej pobliżu znajdziemy jednak dosyć dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Można tu zjeść coś dobrego w niewielkich knajpkach i barach plażowych. Jest również możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Na plaży warunki są idealne do uprawiania wielu sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
3

Jambiani Beach

Czytaj więcej

Osobom, którym marzy się nieco dziki i kameralny Zanzibar, plaża Jambiani na pewno przypadnie do gustu. Znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy z dala od większych miejscowości. Ciągnie się na długości 2 kilometrów, jest dosyć szeroka, w całości pokryta jasnym, niemal białym piaskiem. Plaża w wielu miejscach bywa kamienista, na brzegu możemy również spotkać jeżowce czy rozgwiazdy regularnie wyrzucane na brzeg podczas przypływów czy odpływów. Planując wypoczynek na tej plaży dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne buty do wody. Nadepnięcie na jeżowca nie należy bowiem do przyjemności. Plaża Jambiani jest idealnym miejscem nie tylko do opalania, ale również do uprawiania sportów wodnych. Szczególnie popularne w tym miejscu są nurkowanie oraz surfing. Jeśli szukasz warunków odpowiednich do tych sportów, znajdziesz je właśnie w okolicy tej plaży.

4

Paje Beach

Czytaj więcej

Jeśli wybierasz się na Zanzibar, najpiękniejsze plaże znajdziesz między innymi na wschodzie wyspy. Znajduje się tutaj plaża Paje, która przez wielu turystów uważana jest za najpiękniejszą na Zanzibarze. Rozciąga się na długości kilku kilometrów i jest prawdziwym rajem dla kitesurferów. Dzięki nim całe niebo na wybrzeżu usiane jest kolorowymi latawcami, które na pierwszy rzut oka zapierają dech w piersiach. Plaża jest bardzo piaszczysta, ma mięciutki, delikatny piasek. Na samym brzegu mogą się jednak pojawić dosyć ostre fragmenty rafy koralowej, którą morze wyrzuca na brzeg. Podczas wypoczynku na Paje można spędzać czas na leniwym plażowaniu, uprawianiu sportów wodnych, a także na aktywnym zwiedzaniu pobliskich wiosek. W pobliżu plaży bez problemu znajdziemy punkty gastronomiczne z doskonałym lokalnym jedzeniem. Nie brakuje również wędrujących po plaży sprzedawców, od których można kupić ciekawe pamiątki.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
5

Kiwengwa Beach

Czytaj więcej

Plaża Kiwengwa znajduje się na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. Zapewnia wspaniałe widoki i idealne warunki do spędzania całych dni na białym, miękkim piasku. Plaża rozciąga się na długości kilku kilometrów, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu nie jest zatłoczona. Znajduje się tuż obok wsi o tej samej nazwie, często nazywanej małymi Włochami ze względu na liczne knajpki i sklepiki, które znajdują się tutaj na każdym kroku. W okolicy Kiwengwa można znaleźć doskonałe warunki do kitesurfingu, a także szkoły, w których można nauczyć się tego sportu od podstaw. Zwiedzając najpiękniejsze plaże na Zanzibarze możesz więc nie tylko korzystać z uroków słońca, ale również nauczyć się podstaw nowej dyscypliny, która być może stanie się prawdziwą wakacyjną pasją.

6

Uroa Bay Beach

Czytaj więcej

Uroa Bay to jedna z zanzibarskich plaż, które robią kolosalne wrażenie na turystach. Znajduje się na wschodzie wyspy w odległości około 40 kilometrów od stolicy Stone Town. Plaża jest wyjątkowo piaszczysta, nie ma tu wodorostów, jeżowców ani innych morskich stworzeń, które mogłyby być niebezpieczne dla stóp. Jest to natomiast miejsce, w którym są dosyć mocne pływy – woda albo wcina się w ląd, albo odchodzi daleko w głąb morza. Uroa bay to jedna z większych plantacji alg morskich, które następnie są przetwarzane między innymi na naturalne kosmetyki. W pobliżu plaży można zwiedzić firmę, która zajmuje się tego rodzaju działalnością. Plaża pod względem infrastruktury jest bardzo dobrze rozwinięta, zapewnia wszystko, co jest potrzebne nawet podczas całodniowego plażowania. Jest tu sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść lokalne jedzenie, a także wypożyczalni sprzętu.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
7

Kendwa Beach

Czytaj więcej

Jeśli interesuje Cię piękna plaża Zanzibar, na pewno do gustu przypadnie Tobie także Kendwa. To plaża znajdująca się w północno-zachodniej części Zanzibaru w wiosce o takiej samej nazwie. Plaża pokryta jest miękkim, białym piaskiem, który przypomina cukier puder. Z tyłu zamknięta jest wysokimi palmami, które dostarczają cienia w słoneczne dni. Ze względu na położenie plaży można tutaj podziwiać zachody słońca, których nie doświadczymy na plażach znajdujących się na wschodzie wyspy. Na plaży Kendwa nie ma też tak dużych pływów, jakie mają miejsce po przeciwnej stronie Zanzibaru. Wypoczynek będzie tu idealny dla osób, które szukają spokojnego, klimatycznego miejsca. Jest tu sporo hoteli, jednak są one na tyle wkomponowane w otoczenie, że nie zaburzają przepięknych, naturalnych widoków.

8

Matemwe Beach

Czytaj więcej

Plaża Matemwe znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Podobnie jak inne plaże na Zanzibarze, także ona oferuje wspaniałe klimaty do wakacyjnego wypoczynku. Wzdłuż wybrzeża znajdują się tutaj hotele i apartamentowce, jednak dosyć schowane wśród zieleni. Sama plaża jest piaszczysta, pokryta białym piaskiem, pięknie kontrastującym ze szmaragdową wodą. Na plaży codziennie mają miejsce duże przypływy i odpływy. W czasie przypływu spora część plaży znajduje się pod wodą. Gdy następuje odpływ, woda ucieka głęboko w morze, co pozwala na wybranie się na spacer po morskim dnie. To ciekawa atrakcja, z której warto skorzystać w towarzystwie przewodnika. Można wtedy podziwiać kolorowe rozgwiazdy i inne wodne żyjątka, które na co dzień są niewidoczne. Jeśli marzą się Tobie najpiękniejsze plaże Zanzibaru, Matemwe na pewno będzie miejscem, które pod każdym względem spełni Twoje oczekiwania i zapewni udane wakacje o każdej porze roku.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
9

Bwejuu Beach

Czytaj więcej

W poszukiwaniu niezwykłych widoków i idealnych miejsc do słonecznego wypoczynku, warto również sprawdzić plażę Bwejuu znajdującą się niedaleko Paje na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. To kolejne miejsce, które jest polecane przez turystów jako ostoja spokoju i naturalnego, lokalnego klimatu. Plaża jest piaszczysta, ma łagodne zejście do wody, miękkie i pozbawione kamieni dno. Także tutaj mają miejsce dosyć silne pływy, które każdego dnia odsłaniają sporą część morza. Można więc wybrać się na wyjątkowy spacer po dnie oceanu.

10

Kizimkazi Beach

Czytaj więcej

Plaża Kizimkazi znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Zanzibaru. Jej położenie zapewnia możliwość podziwiania pięknych zachodów słońca, które nie są dostępne we wschodnich częściach wyspy. Plaża jest rozległa i piaszczysta, pokryta jasnym, drobnym piaskiem. Każdego dnia podlega dosyć silnym odpływom i przypływom, co sprawia, że za każdym razem wygląda nieco inaczej. W czasie odpływów pozwala na spacer po dnie morza. Kizimkazi jest także miejscem lubianym przez wielbicieli sportów wodnych, w szczególności nurkowania i kitesurfingu. Ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. W pobliżu znajduje się sporo hoteli, a także punktów gastronomicznych, które oferują szeroki wybór lokalnych potraw. Wybierając się na Kizimkazi możesz mieć pewność, że wakacje na Zanzibarze będą pełne gorących wrażeń.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
11

Michamvi Beach

Czytaj więcej

Plaża Michamvi znajduje się na północno-wschodnim krańcu Zanzibaru w dosyć dużej odległości od większych miasteczek czy kurortów. Z pewnością będzie to dobre miejsce dla osób, które szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku z dala od tłumów. Plaża jest długa i piaszczysta, w całości pokryta sypkim i białym piaskiem przypominającym cukier puder. Od strony lądu zamykają ją wysokie palmy, które dostarczają cienia w wyjątkowo słoneczne dni. Na Michamvi codziennie mają miejsce dosyć mocne pływy, które sprawiają, że woda znajduje się w różnym miejscu. Czasem większość plaży znajduje się pod wodą, a czasem ocean ucieka daleko aż pod horyzont. To dobre miejsce na spacery po morskim dnie, podziwianie stworzeń morskich, w szczególności wyjątkowo efektownych rozgwiazd. Plaża nie jest zbyt bogata pod względem infrastruktury. W pobliskiej wiosce są dwa sklepy, w których można zaopatrzyć się w wodę czy przekąski. Jeśli jednak ktoś planuje tu spędzić cały dzień, powinien pomyśleć o zabraniu ze sobą większego ekwipunku.

12

Pongwe Beach

Czytaj więcej

Plaża Pongwe jest urokliwym miejscem we wschodniej części zanzibarskiego wybrzeża. Jest dosyć rozległa i bardzo piaszczysta. Jasny, niemal biały piasek pięknie kontrastuje tutaj ze szmaragdową wodą oceanu. Plaża jest polecana w szczególności turystom, którym zależy na spokojnym i kameralnym wypoczynku. Są tu hotele i apartamenty, ale na tyle wkomponowane w przestrzeń, że nie zakłócają przepięknych widoków. Na plaży można znaleźć kilka punktów gastronomicznych, nie trzeba więc spędzać całego dnia wyłącznie na suchym prowiancie. To także dobre miejsce dla wielbicieli kąpieli w ciepłym oceanie oraz miłośników sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
13

Mnemba Beach

Czytaj więcej

Jeśli marzą się Tobie wyjątkowe plaże Zanzibar, z pewnością do gustu przypadnie Tobie plaża Mnemba. Pod wieloma względami jest ona wyjątkowa. Przede wszystkim – znajduje się na wysepce, do której trzeba dopłynąć łodzią, gdyż nie da się dotrzeć na nią drogą lądową. Jest to prywatna wyspa i plaża przeznaczona wyłącznie dla turystów, którzy mieszkają w znajdujących się na wyspie bungalowach. Miejsce jest idealne dla osób ceniących prywatność i wypoczynek z dala od tłumów. Do dyspozycji turystów są łodzie, sprzęt do nurkowania. Sama plaża jest przepiękna, piaszczysta, z łagodnym zejściem do wody.

14

Dongwe Beach

Czytaj więcej

Plaża Dongwe to kolejna plaża polecana przez turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać na Zanzibarze. Znajduje się we wschodniej części wyspy na wybrzeżu, które słynie z wielu innych rajskich plaż. Jest długa, piaszczysta, pokryta białym piaskiem. Ma łagodne zejście do morza, dzięki czemu jest idealna do kąpieli także dla osób, które niezbyt pewnie czują się w głębokiej wodzie. Na Dongwe można opalać się pod palmami, korzystać z uroków sportów wodnych, a w wolnej chwili wybrać się na spacer do wioski. W okolicy plaży znajdziemy punkty gastronomiczne, a także miejsca noclegowe dla turystów o różnej zasobności portfela. Coś dla siebie znajdą więc także osoby, które podróżują po Zanzibarze na własną rękę i stawiają przede wszystkim na tańsze noclegi.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
15

Pemba Beach

Czytaj więcej

Pemba jest niewielką wyspą znajdującą się w odległości około 50 kilometrów od Zanzibaru. W całości jest to miejsce stworzone do wakacyjnego wypoczynku w rajskim klimacie. Na wyspie znajdują się przepiękne, piaszczyste plaże, wyglądające jak wycięte z katalogów najlepszych biur podróży. Na Pemba można spędzać czas na leniwym plażowaniu, a także na uprawianiu sportów wodnych. Nie brakuje tu także zabytków, które mogą być prawdziwą gratką dla wielbicieli zwiedzania. W wolnej chwili można wybrać się na zwiedzanie atrakcji przyrodniczych, a także na rejs statkiem po wyjątkowo pięknej okolicy.

Plaże na Zanzibarze – piaszczyste czy kamieniste?

Wszystkie plaże na Zanzibarze są dosyć podobne do siebie pod względem ukształtowania powierzchni – są długie, piaszczyste, pokryte drobnym, mięciutkim piaskiem. Jedynie gdzieniegdzie pojawiają się kamyki. Jest ich jednak na tyle niewiele, że nie przeszkadzają w bieganiu po plaży bosymi stopami.

Jaka jest najlepsza plaża na Zanzibarze dla rodzin z dziećmi?

Plaże na Zanzibarze są w większości doskonale przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Wśród najpiękniejszych warto wymienić między innymi Nungwi, Nakupendę, Uroa Bay, Matemwe czy Pongwe.

Która plaża na Zanzibarze jest najlepsza do pływania?

Plaże na Zanzibarze mają łagodne brzegi i bezproblemowe zejścia do wody. W większości nadają się więc do pływania. Polecane są między innymi Nakupenda, Michamvi, Kendwa oraz Uroa Bay.

Czy plaże na Zanzibarze są bezpieczne?

Plaże na Zanzibarze pod każdym względem są bezpieczne, czyste, dobrze utrzymane i przystosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających turystów. Pod względem ukształtowania powierzchni nie ma tu ostrych skał, kamieni, ani innych przeszkód, które mogłyby być zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób wypoczywających na plaży.

Plaże Zanzibaru – która najlepsza do surfowania?

Najlepsze plaże do surfowania to przede wszystkim Nungwi i Nakupenda. Jednak na większości innych plaż również można wynająć sprzęt do sportów wodnych i spróbować postawić pierwsze kroki na desce.