Luksusowe wakacje Zanzibar, Tanzania

Luksusowe wakacje Zanzibar, Tanzania

Najpiękniejsze plaże na świecie, wspaniała pogoda, mnóstwo kolorów, zapachów i atrakcji dla miłośników wędrówek i zwiedzania – to wszystko znajdziemy na słonecznym Zanzibarze. Niewielka wyspa jest coraz popularniejszym kierunkiem podróży wśród osób, które poszukują nie tylko plaż i morza, ale również egzotyki, dzikiej przyrody i niezwykłych wspomnień. Luksusowe wakacje na Zanzibarze sprawią, że będziemy mieć wspaniałe wspomnienia z podróży do końca życia.

Ekskluzywne wakacje w Tanzanii
Ekskluzywne wakacje w Tanzanii / iStock.com / MariusLtu

Luksusowe  wakacje na Zanzibarze – czy warto?

Zanzibar jest niewielką wyspą położoną na ciepłym Oceanie Indyjskim, należącą do Tanzanii. Ze względu na swoje niezwykłe położenie na mapie świata wyspa od zawsze przyciągała podróżników i odkrywców. Nie inaczej jest w dzisiejszych czasach – luksusowe wakacje na Zanzibarze przyciągają turystów z całego świata. Nazwa Zanzibar pochodzi z języka arabskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza piękną wyspę – a więc już sama nazwa zachęca do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka świata.

od:
6 200 zł
Luksusowe wakacje Zanzibar

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę na ekskluzywne wakacje na Zanzibarze

Znajdziemy tu z pewnością to wszystko, co kojarzy nam się z egzotycznymi wakacjami w tropikachpiaszczyste plaże z białym piaskiem na Zanzibarze, które ciągną się aż po horyzont, krystaliczną, lazurową wodę, niezwykłe rafy koralowe i oczywiście roślinność pełną niespotykanych gatunków. Potężny mur rafy koralowej, która otacza wyspę od strony wschodniej i północnej to prawdziwa gratka dla miłośników nurkowania. Przejrzysta woda pozwala na wielogodzinne poznawanie podwodnego świata.

Ekskluzywna wycieczka na Zanzibar
Ekskluzywna wycieczka na Zanzibar / iStock.com / miroslav_1

Jedną z najpiękniejszych plaż na Zanzibarze jest Paja Beach, raj nie tylko dla miłośników plażowania i pięknych widoków, ale również aktywności na wodzie. Miejsce to jest wyjątkowo popularne wśród osób uprawiających kitesurfing. Ciekawym miejscem jest również miasto Zanzibar, największa miejscowość na wyspie. Warto tu wybrać się szczególnie do jego najstarszej części Stone Town, które ze względu na swoją niezwykłość znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest pełne pozostałości po różnych kulturach, które przebywały na wyspie w ciągu ostatnich stuleci. Znajdziemy tu więc XIX-wieczne pałace, pięknie zdobione rzeźby, zatłoczone targi i bazary. Widoczne są wpływy afrykańskie, indyjskie, europejskie i arabskie. Zwiedzanie Stone Town to doskonała okazja do poznania wspaniałych smaków, zapachów, przypraw i owoców, z których rajska wyspa słynie na całym świecie.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kiedy najlepsza pogoda na luksusowe wakacje na Zanzibarze?

Zanzibar i cała Tanzania leżą w strefie klimatu równikowego monsunowego. Jest tam więc niezwykle ciepło praktycznie o każdej porze roku. Trzeba jednak pamiętać, że występuje tam też pora deszczowa, która może być bardzo uciążliwa zwłaszcza dla tych turystów, którzy marzą o wylegiwaniu się przez cały czas na rajskich plażach. Deszcz natomiast nie będzie żadną przeszkodą w zwiedzaniu. Pora deszczowa występuje na Zanzibarze od marca do początku czerwca. Nie jest jednak tak, że deszcz pada przez cały czas. Najczęściej są to gwałtowne kilkugodzinne ulewy, po których natychmiast rozpogadza się i wychodzi słońce.

Największy ruch turystyczny na Zanzibarze występuje od czerwca do września, wtedy jest tu bardzo ciepło, słonecznie, a średnie temperatury utrzymują się na poziomie 28-30 stopni. Jest to więc doskonały czas na ekskluzywne wakacje w Tanzanii. Doskonała pogoda panuje również od listopada do marca, wtedy jednak jest to czas dosyć wysokich upałów sięgających nawet 35 stopni. Pogoda jest doskonała do plażowania, jednak dla osób, które planują aktywne zwiedzanie lub też dla rodzin z małymi dziećmi może być wtedy nieco za gorąco.

Ekskluzywne wakacje w Tanzanii – jakie ceny?

Luksusowe wakacje na Zanzibarze możemy znaleźć w ofertach wielu biur podróży. Niektóre firmy turystyczne oferują tygodniowe wyjazdy za około 4 tysiące złotych. W rzeczywistości jednak nie jest to dobra oferta – zapewne za wiele usług dodatkowych trzeba będzie dodatkowo dopłacać. Aby w pełni skorzystać z luksusu, jakie daje egzotyczny wyjazd praktycznie na koniec świata, trzeba zapłacić co najmniej 6 tysięcy złotych za tygodniowy pobyt dla jednej osoby.

Luksusowa wycieczka na Zanzibar
Luksusowa wycieczka na Zanzibar / iStock.com / den-belitsky

Im wyższe koszty wycieczek, tym można mieć większą pewność, że mamy do czynienia z ofertą naprawdę ekskluzywnych wakacji z wieloma dodatkowymi atrakcjami i wszelkimi udogodnieniami.

Zanzibar dla wymagających – najlepsze atrakcje w ofertach biur

Luksusowa wycieczka na Zanzibar to nie tylko wysoki poziom obsługi w hotelu czy niezwykły widok z okna. Luksusowy hotel w Tanzanii można spotkać praktycznie w każdym kurorcie czy przy większych plażach. Z pewnością nie są już one synonimem ekskluzywności. Dużo bardziej luksusowe bywają osiedla willowe i możliwość wynajęcia domku na Zanzibarze z dala od tłumu turystów, prywatnym basenem, wieloma udogodnieniami oraz możliwością korzystania ze wszystkich pobliskich atrakcji.

Luksusowe wakacje na Zanzibarze
Luksusowe wakacje na Zanzibarze / iStock.com / Nuture

Aby spędzić naprawdę luksusowe wakacje na Zanzibarze, warto też uważnie czytać oferty biur podróży. Zwracajmy uwagę nie tylko na kwestie bytowe czy organizacyjne, ale również na to, co dokładnie znajduje się w programie pobytu. Gdy płacimy za tygodniową wycieczkę 6 czy 9 tysięcy, mamy prawo oczekiwać wyjazdu na naprawdę wysokim poziomie.

od:
6 300 zł
od:
9 500 zł
od:
7 300 zł
<
>

W ofercie biur podróży można znaleźć wiele wycieczek fakultatywnych, które pozwolą poznać Zanzibar nie tylko od strony plaż. Bardzo popularne są wycieczki do Stone Town, dzielnicy Zanzibaru. Można tu zwiedzić pałac sułtana czy zrobić zakupy na lokalnym targu. Miasto wygląda tak, jakby czas zatrzymał się tu dwieście lat temu. Dużą popularnością cieszą się również wycieczki śladami aromatycznych przypraw. Nie zapominajmy, że Zanzibar jest znanym światowym producentem wanilii, kardamonu czy goździków. Ciekawym doświadczeniem może być zwiedzanie pól i plantacji poszczególnych ziół i przypraw oraz możliwość ich degustowania wtedy, gdy są najbardziej świeże i aromatyczne.

Biura podróży oferują również ciekawe egzotyczne wycieczki do miejsc, w których przyroda zachwyca swą wielkością i niezwykłością. Warto wybrać się między innymi do Parku Narodowego Jozani, który jest największym obszarem leśnym na całym Zanzibarze. Na terenie parku do zobaczenia są między innymi figowce, mahoń, drzewa namorzynowe. W trakcie wyprawy można również napotkać na dzikie zwierzęta, wśród których najciekawsze są małpki gerezy rude, mające charakterystyczne długie włosy na głowach. Ten gatunek małp jest szczególnie chroniony, bo zagrożony wyginięciem.

Zanzibar - luksusowe wakacje
Zanzibar – luksusowe wakacje / iStock.com / MariusLtu

Niezwykłą i sprawdzoną atrakcją, którą oferuje Zanzibar dla wymagających jest blue safari, czyli wyprawy tradycyjnymi łodziami wzdłuż błękitnych lagun z widokiem na piaszczyste plaże. Wodne safari pozwala na obserwowanie podwodnego świata roślin i zwierząt. Przy odrobinie szczęścia można również spotkać stada delfinów.

Ekskluzywne wakacje w Tanzanii – biuro podróży czy wakacje na własną rękę?

Szukać oferty biura podróży czy planować wyjazd na Zanzibar na własną rękę? W rzeczywistości wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Samodzielna podróż z pewnością będzie tańszą opcją, a jednocześnie da sporo wolności, jeśli chodzi o planowanie zwiedzania czy wypoczynku. Jednak na pewno nie będą to luksusowe wakacje na Zanzibarze. Konieczność planowania, załatwiania formalności czy zajmowania się kwestiami bytowymi nie pozwoli na czerpanie pełnymi garściami z tego, co oferuje nam Tanzania.

Zanzibar dla wymagających
Zanzibar dla wymagających / iStock.com / intek1

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty dobrego i renomowanego biura podróży, które w pakiecie all inclusive Zanzibar zapewnia wszystko, abyśmy mogli spędzić ekskluzywne wakacje w Tanzanii. Jeśli nie możesz odnaleźć wakacji, które spełniają Twoje oczekiwania, spójrz również na naszą listę ofert last minute Zanzibar.

Na co zwrócić uwagę wybierając luksusowe wakacje na Zanzibarze?

Ekskluzywne wycieczki na Zanzibar to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie wakacji. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, sprawdźmy, gdzie znajduje się hotel, w którym będziemy mieszkać. Upewnijmy się, że w pobliżu znajdują się piękne plaże z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, a w samym hotelu znajduje się sporo udogodnień. Oczywiście, dobrze jest również zwrócić uwagę na to, co konkretnie znajduje się w opcji all inclusive i czy faktycznie nie ma żadnych dopłat za usługi dodatkowe.

Luksusowy hotel w Tanzanii
Luksusowy hotel w Tanzanii / iStock.com / OlyaSolodenko

W ofercie ważna jest również lista wycieczek fakultatywnych, z których można skorzystać na miejscu. To ważne w szczególności dla tych osób, które chcą spędzać wakacje na Zanzibarze aktywnie i poznać jak najwięcej zakątków tej niezwykłej wyspy.

Czy luksusowe wakacje w Tanzanii z dzieckiem to dobry pomysł?

Luksusowe wakacje na Zanzibarze cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z różnych regionów świata. Wśród podróżnych odwiedzających tę wyjątkową, prawdziwie rajską wyspę, sporo jest rodzin z dziećmi. Rodzinny wyjazd na Zanzibar to zdecydowanie lepszy pomysł niż wakacje w Tunezji czy Egipcie. Przede wszystkim, wyspa jest bezpieczna, nie występują na niej tropikalne choroby, nie trzeba również obawiać się zatrucia. Zanzibar ma rozległe, piaszczyste plaże i ciepłą wodę o każdej porze roku, co dla dzieci w każdym wieku jest wystarczającą atrakcją. Wypoczynek z dziećmi to dobry pomysł, ale trzeba pamiętać, że w niektórych miesiącach na Zanzibarze może być zbyt upalnie. Jeśli więc planujemy urlop całą rodziną, najlepiej jest zdecydować się na egzotyczne wakacje w Tanzanii w sezonie od czerwca do lipca. Okres drugiego boomu turystycznego, od listopada do lutego może być bowiem dla najmłodszych za gorący.

od:
6 200 zł
Luksusowe wakacje Zanzibar

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę na ekskluzywne wakacje na Zanzibarze

Jeśli planujemy luksusowe wakacje na Zanzibarze z dziećmi, zadbajmy o to, by wycieczki fakultatywne i wybór atrakcji były dopasowane do ich potrzeb i wieku. Jeśli planujemy intensywne zwiedzanie, wędrówki po lasach tropikalnych czy rejsy łodziami po lazurowej lagunie, możemy zabrać ze sobą starsze pociechy, jednak niezbyt dobrym pomysłem będzie zabieranie zupełnych maluszków. Intensywne zwiedzanie z malutkimi dziećmi raczej będzie mało luksusowe. Na wakacje z całą rodziną lepiej jest zarezerwować pobyt w luksusowym hotelu przy rajskiej plaży z atrakcjami. Planując wyjazd w sezonie turystycznym możemy mieć niemal gwarancję pięknej pogody bez ani śladu deszczu. Nie trzeba więc się obawiać, że pogoda nie dopisze, a maluchy będą się nudziły w hotelowych pokojach.

Aplikacja

Czytaj również: