Najlepsze miejsca do nurkowania

Najlepsze miejsca do nurkowania

Wakacje z nurkowaniem to najlepszy sposób na wypoczynek dla osób, które lubią spędzać czas na urlopie aktywnie, a jednocześnie marzy im się zwiedzanie egzotycznych miejsc od strony podwodnych krain. Najlepsze miejsca do nurkowania znajdziemy oczywiście w ciepłych morzach, które zachwycają bogactwem flory i fauny.

Najlepsze miejsca do nurkowania na świecie
Najlepsze miejsca do nurkowania na świecie / iStock.com / Nuture

Wybór miejsc i atrakcji jest na tyle duży, że coś dla siebie znajdą zarówno początkujący nurkowie, jak i osoby doświadczone w podwodnych eskapadach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wakacje z nurkowaniem – gdzie je znaleźć?

Jeśli zastanawiamy się, gdzie nurkować, a jesteśmy początkujący, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty specjalistycznych biur podróży. Warto zwracać uwagę na te firmy, które mają doświadczenie w organizowaniu wakacji dla nurków w różnych regionach świata. Dzięki temu możemy liczyć na najlepsze miejsca do nurkowania, sprawdzone w poprzednich sezonach przez wielu miłośników tego sportu.

Gdzie nurkować
Gdzie nurkować / iStock.com / Nuture

Biura podróży mają przede wszystkim doświadczenie i wiedzę, w których rejonach świata panują najlepsze warunki dla nurków w konkretnych porach roku. Niewiele jest bowiem egzotycznych miejsc, w których można nurkować przez cały rok. Zwykle ograniczeniem jest kiepska pogoda, pora deszczowa lub silne wiatry, które sprawiają, że morze jest bardzo niespokojne. Gdy planujemy, gdzie nurkować, zawsze bierzmy pod uwagę nie tylko piękno podwodnego świata w danym miejscu, ale również warunki pogodowe.

Nurkowanie Meksyk

Najlepsze miejsca do nurkowania znajdziemy w egzotycznych krainach nad ciepłymi morzami i z krystalicznie czystą wodą. Jednym z takich miejsc niewątpliwie jest Meksyk, a szczególnie półwysep Jukatan i wschodnie wybrzeże kraju leżące nad Morzem Karaibskim. Jeśli planujemy nurkowanie w Meksyku, najpiękniejsze miejsca do nurkowania znajdziemy w okolicach Cancun i Tulum, przy wyspie Cozumel, a także w okolicach miasteczek Playa del Carmen i Puerto Morelos.

Nurkowanie w Meksyku
Nurkowanie w Meksyku / iStock.com / E Michael James

Na uwagę zasługują rozległe rafy koralowe pełne morskich stworzeń, krystalicznie czysta i spokojna woda, a także rozbudowana infrastruktura dla miłośników podwodnych wypraw. Nurkowanie Meksyk to także możliwość poznania cenot, czyli podwodnych rzek i studni krasowych. Można w nich wędrować w podwodnych jaskiniach i odkrywać piękno, które jest niewidoczne z góry i na brzegu.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Nurkowanie Egipt

Egipt od wielu sezonów jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Okazuje się jednak, że poza zwiedzaniem piramid, wycieczkami na wielbłądach i plażowaniem na piaszczystych plażach można tu znaleźć wiele miejsc na aktywne nurkowanie. Egipt dla nurków to przede wszystkim Morze Czerwone, w którym znajdują się przepiękne ogrody rafowe, a także wiele gatunków ryb i morskich stworzeń, które żyją w rafach koralowych. Spotkamy tu między innymi żółwie i delfiny, które nie uciekają od podwodnych wędrowców.

Nurkowanie Egipt
Nurkowanie Egipt / iStock.com / Pavel Karchevskii

Najlepsze miejsca do nurkowania w Egipcie znajdziemy jednak nie z brzegu, ale ze specjalnie organizowanych rejsów nurkowych w najciekawsze regiony Morza Czerwonego. Dużą zaletą nurkowania w Egipcie może być fakt, że woda jest tu krystalicznie czysta, a pogoda doskonała praktycznie przez cały rok. Nic więc dziwnego, że region ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem nurków z całego świata.

od:
1 300 zł
od:
1 500 zł
od:
2 500 zł
>

Nurkowanie Malta

Jeśli zastanawiamy się, gdzie nurkować, a nie chcemy wyjeżdżać w bardzo odległe rejony świata, dobrym miejscem do zwiedzania podwodnego świata będzie Malta. To wyspiarski kraj położony na Morzu Śródziemnym, a jednocześnie najbardziej wysunięty na południe kraj Europy. Warunki pogodowe są tu doskonałe praktycznie przez cały rok, co umożliwia bezproblemowe nurkowanie. Malta oferuje miłośnikom nurkowania przede wszystkim krystalicznie czyste, ciepłe morze, a także liczne podwodne groty czy nawet pionowe tunele wykonane z białych skał. Coś dla siebie z pewnością znajdą tu zarówno początkujący nurkowie, jak i osoby bardzo doświadczone.

Nurkowanie Malta
Nurkowanie Malta / iStock.com / Wojciech-P

Gdzie nurkować na Malcie? Można to robić bezpośrednio z brzegu lub też zdecydować się na rejsy nurkowe, które zabiorą nas w ciekawe rejony. Dużą atrakcją podwodnych podróży jest nurkowanie pośród wielkich wraków statków. Leżące w głębinach potężne łodzie robią ogromne wrażenie, czasem nawet większe niż piękne i efektowne rafy koralowe.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Nurkowanie Tajlandia

Najlepsze miejsca do nurkowania znajdziemy również w popularnej wśród turystów Tajlandii. Kraj położony w południowo-wschodniej Azji nad Oceanem Indyjskim ma jedne z najpiękniejszych na świecie miejsca do nurkowania. Duża i kolorowa rafa koralowa, przejrzyste i bardzo ciepłe morze oraz duży wybór centrów nurkowych i kursów nurkowania sprawiają, że każdy miłośnik tego sportu znajdzie ofertę idealną dla siebie.

Nurkowanie w Tajlandii
Nurkowanie w Tajlandii / iStock.com / para827

Wśród najpopularniejszych miejsc do nurkowania warto wymienić między innymi Koh Phi Phi, Krabi i Pukhet. Nurkowanie Tajlandia to możliwość podziwiania podwodnego świata w całym jego pięknie i okazałości. Poza rafą koralową można tu spotkać ogromne bogactwo morskich stworzeń – od niewielkich, pigmejskich koników morskich aż po kilkunastometrowe rekiny wielorybie. Można też podziwiać z bliska ośmiornice, węże morskie czy całe ławice tuńczyków. Nurkowanie w Tajlandii to możliwość zwiedzania podwodnego świata w lekkiej piance czy nawet w zwykłym stroju kąpielowym – nie ma konieczności zakładania grubego skafandra.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Nurkowanie Kenia

Choć Kenia kojarzy się przede wszystkim z typowymi afrykańskimi krajobrazami, pustyniami i wyprawami na safari, okazuje się, że jest to także idealne miejsce dla miłośników nurkowania. Aby odkrywać niezwykły, podwodny świat, warto wybrać się szczególnie w okolice Mombasy, które obfitują w piękne parki morskie z niezwykłymi okazami podwodnych roślin i zwierząt.

Nurkowanie Kenia
Nurkowanie Kenia / iStock.com / mgokalp

Jeśli naszym celem jest Kenia, nurkowanie warto zaplanować w sezonie od listopada do lutego, gdy można podziwiać niezwykłe rekiny wielorybie. Prawdziwą mekką dla nurków jest również Park Watamu i Malindi, który urzeka niezwykłymi, malowniczymi krajobrazami. Najlepsze miejsca do nurkowania w Kenii możemy znaleźć także na nieco mniej uczęszczanym północnym wybrzeżu z archipelagiem Lamu. Znajduje się tu ponad 50 wysepek oraz podwodny park, który zauroczy zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych wielbicieli nurkowania. Zobacz kiedy najlepiej jechać do Kenii.

od:
3 600 zł
od:
4 500 zł
od:
4 200 zł
>

Bali nurkowanie

Jeśli szukamy miejsca, gdzie nurkować w niezwykłym otoczeniu, dobrym wyborem będzie również Bali, nie bez powodu nazywana Perłą Indonezji oraz Wyspą Bogów. Wyspa słynie bowiem z najpiękniejszych na świecie miejsc do nurkowania, które są w stanie zauroczyć każdego. Najwięcej podwodnych parków znajdziemy na wschodnim i północnym wybrzeżu Bali, a także na okolicznych wyspach.

Bali nurkowanie
Bali nurkowanie / iStock.com / Rostislavv

Nurkowanie na Bali to możliwość podziwiania podwodnego świata, zarówno tego naturalnego, jak i pozostałości wielkich wraków statków, które robią kolosalne wrażenie. Jednym z największych jest 120-metrowy wrak statku w Tulamben, który cieszy się ogromną popularnością wśród nurków. A gdzie na nurkowanie mogą wybrać się osoby początkujące? Ciekawe i piękne miejsca to między innymi Nusa Lembongan, Nusa Penida czy wyspa Menjangan.

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

Nurkowanie Chorwacja

W poszukiwaniu dobrego miejsca na nurkowanie w Europie warto również pamiętać o Chorwacji. Liczne wyspy na Morzu Adriatyckim, ciepła i przejrzysta woda oraz całe mnóstwo podwodnych atrakcji to najlepszy przepis na atrakcyjne i pełne przygód nurkowanie. Chorwacja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród początkujących miłośników pływania z maską, jak i bardziej doświadczonych nurków.

Nurkowanie Chorwacja
Nurkowanie Chorwacja / iStock.com / Wojciech-P

Najlepsze miejsca do nurkowania w Chorwacji to między innymi okolice wyspy Krk, źródło rzeki Cetina, Pula i Półwysep Istria, Wyspa Rab, Dugi Otok i Kornaty. Na wybrzeżu Chorwacji napotkamy niezwykłe rafy koralowe z ogromnym bogactwem morskich stworzeń i roślinności, a także podwodne jaskinie, które są popularne wśród bardziej zaawansowanych nurków. Nie brakuje też wielkich wraków statków zatopionych w trakcie I i II wojny światowej. Nurkowanie w Chorwacji to całe mnóstwo możliwości, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Zanzibar nurkowanie

W poszukiwaniu pięknych miejsc na nurkowanie i zwiedzanie niezwykłego podwodnego świata, warto również sprawdzić, co oferuje Zanzibar. Ta niezwykła wyspa na Oceanie Indyjskim urzeka nie tylko egzotyczną roślinnością i pięknymi plażami, ale również wspaniałymi rafami koralowymi, przejrzystą wodą oraz wieloma gatunkami morskich roślin i zwierząt.

Nurkowanie Zanzibar
Nurkowanie Zanzibar / iStock.com / OSTILL

Nurkowanie na Zanzibarze to możliwość podziwiania pięknej przyrody, która jeszcze nie została zbyt mocno naruszona ręką człowieka. Gdzie nurkować na Zanzibarze? Piękne widoki i doskonałą infrastrukturę dla miłośników nurkowania znajdziemy na wyspach Pemba, Mnemba oraz w rejonie Nungwi. W popularnych miejscach znajdziemy nie tylko świetną infrastrukturę, ale również wiele kursów nurkowania dla osób początkujących. Można więc wykorzystać wakacje na Zanzibarze na naukę wędrowania w podwodnych głębinach.

od:
6 200 zł
Luksusowe wakacje Zanzibar

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę na ekskluzywne wakacje na Zanzibarze

Malediwy nurkowanie

Niezwykłe widoki i wiele możliwości nurkowania znajdziemy również na Malediwach, położonych na Oceanie Indyjskim. Ten egzotyczny archipelag kojarzy się z piaszczystymi plażami, wspaniałym, błękitnym morzem i egzotyczną roślinnością, którą można spotkać na każdym kroku. Wiele atrakcji znajdziemy również w czasie nurkowania: piękne ogrody koralowe znajdujące się na jasnym, piaszczystym dnie, strome ściany, a także kanały pomiędzy atolami.

Nurkowanie Malediwy
Nurkowanie Malediwy / iStock.com / SHansche

W czasie podwodnych wędrówek można napotkać egzotyczną roślinność i niezwykłe gatunki morskich stworzeń, rekiny rafowe, żółwie, manty czy płaszczki. Jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na całych Malediwach znajdziemy w Maaya Thila ze ścianami pełnymi gąbek i koralowców. Warto również wybrać się do Ari Atoll, North Male Atol czy Fish Head. Nurkowanie na Malediwach odbywa się w szczególności na większych łodziach nurkowych, które są pewnego rodzaju pływającymi hotelami. Można więc wybrać się nimi nawet na wielodniową wyprawę śladami najpiękniejszych miejsc do nurkowania na Malediwach. W ten sposób można spędzić czas o wiele bardziej atrakcyjnie i dużo ciekawiej niż spędzając urlop wyłącznie na plażowaniu.

od:
4 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Czytaj również:

Aplikacja