Malediwy – pogoda. Kiedy na Malediwy

Malediwy – pogoda. Kiedy na Malediwy?

Malediwy to państwo wyspiarskie położone na południu Azji na Oceanie Indyjskim. Znajduje się w odległości około poł tysiąca kilometrów na zachód od krańca południowego Indii. W skład Malediwów wchodzi 1200 prawdziwie rajskich wysepek z pięknymi plażami i lazurową, ciepłą wodą. Jeśli ktoś marzy o egzotycznych wakacjach w wyjątkowym miejscu, Malediwy będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Kiedy najlepiej jechać na Malediwy? Warto brać pod uwagę przede wszystkim pogodę.

Kiedy jechać na Malediwy
Kiedy jechać na Malediwy / iStock.com / Ljupco

Wakacje na Malediwach last minute to możliwość przeniesienia się na kilka lub kilkanaście dni do prawdziwego raju. Wyspy zachwycają niezwykłą roślinnością, wspaniałymi widokami, a także możliwością spokojnego wypoczynku z dala od kiepskiej pogody. Co roku setki tysięcy podróżnych przybywają tu zwłaszcza w miesiącach, które w umiarkowanej strefie klimatycznej są chłodne, zimowe i niesprzyjające jakiejkolwiek aktywności.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Malediwy są popularne wśród turystów marzących o plażowaniu pod palmami i kąpielach w lazurowej wodzie, a także wśród nurków i osób, które lubią aktywne zwiedzanie. Na uwagę zasługują między innymi wspaniałe atole raf koralowych, które zapewniają niezwykłe widoki po zejściu pod wodę. Warto wziąć udział między innymi w wyjątkowym podwodnym safari, w trakcie którego zobaczymy niepowtarzalne gatunki morskich zwierząt – koniki morskie, różnej wielkości żółwie czy rekiny rafowe. Kiedy na Malediwy wybieramy się w celu nie tylko plażowania, ale też zwiedzania, na pewno też znajdziemy coś dla siebie. Ciekawym miejscem jest chociażby miasto Male, stolica Malediwów, a jednocześnie najmniejsza stolica na świecie. W pełnym uroku miasteczku możemy zwiedzić pałac sułtana, a także całe mnóstwo bazarków i targów z regionalnymi specjałami, owocami i przyprawami.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Na Malediwach znajdziemy ogromny wybór luksusowych hoteli, które zapewniają komfort i bardzo kameralny wypoczynek. Wiele hoteli znajduje się na osobnych, niezamieszkałych wyspach. Są to w rzeczywistości kompleksy ekskluzywnych domków, które tworzą zwarty kompleks, a jednocześnie do każdego prowadzą odrębne pomosty. Zapewniają więc wypoczynek w ciszy, spokoju i z pięknymi widokami na morze i niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju zachody słońca.

Kiedy jechać na Malediwy?

Jeśli zastanawiamy się, kiedy jechać na Malediwy, warto poznać różnice pogodowe, jakie mają miejsce na przestrzeni roku. Wyspy leżą w strefie klimatu równikowego, jest tu więc ciepło praktycznie przez cały rok. Nie ma zimy w takim rozumieniu, jaką znamy z naszej szerokości geograficznej. Nie oznacza to jednak, że przez cały rok jest tylko piękna, słoneczna pogoda. Malediwy należą do krajów deszczowych, czyli przez kilka miesięcy w roku pada tam deszcz.

Kiedy lecieć na Malediwy
Kiedy lecieć na Malediwy / iStock.com / Grafner

Oczywiście, trzeba mieć też świadomość, że pora deszczowa nie oznacza nieustannych ulew. Deszcze są nagle, intensywne i gwałtowne. Jednak trwają najczęściej godzinę lub dwie, a następnie niemal od razu wychodzi słońce i pojawia się piękna pogoda. Pora deszczowa na Malediwach ma natomiast wpływ na ceny w hotelach oraz innych atrakcjach turystycznych. Kiedy na Malediwy wybierzemy się w okresie deszczowym, możemy mieć pewność, że zapłacimy za wakacje sporo mniej niż w szczycie gorącego sezonu turystycznego.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 28 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C  | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 30 °C do 31 °C  | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C  | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C  | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 30 °C do 31 °C  | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 29 °C do 31 °C | opady: ☔  średnie

Sprawdź także najlepsze oferty na wczasy all inclusive Malediwy

Malediwy pogoda styczeń

Pogoda na Malediwach w styczniu jest wręcz doskonała na egzotyczne wakacje. Na wyspach panuje wtedy pora całkowicie sucha. Temperatury powietrza kształtują się na poziomie 28-31 stopni Celsjusza. Bardzo ciepła jest również woda.

Choć w styczniu na Malediwach panuje praktycznie lato, słońca w ciągu dnia nie jest zbyt wiele, bo zaledwie 8 godzin. Tymczasem w lecie w naszych warunkach klimatycznych słońca jest o 2-3 godziny dziennie więcej. Dzień na Malediwach kończy się dosyć szybko także latem. Dobrym pomysłem jest wybranie sobie willi lub miejsca w hotelu skierowanego na zachód. Dzięki temu przez cały pobyt możemy podziwiać niezwykłe zachody słońca.

Malediwy pogoda luty

Zastanawiasz się nad tym kiedy jechać na Malediwy? Dobrym pomysłem będzie luty! W czasie gdy w naszym klimacie mamy zimową aurę, z Malediwów przywieziemy piękną opaleniznę i niezwykłe wspomnienia.

Kiedy na Malediwy
Kiedy na Malediwy / iStock.com / Povozniuk

Temperatura powietrza w tym czasie przekracza 30 stopni Celsjusza. Jest jednak dosyć sucho, a dodatkowo wiatr od morza sprawia, że powietrze nie jest parne, a wyjątkowo rześkie. Luty jest więc kolejnym miesiącem, który na Malediwach uważany jest za doskonały do wakacyjnego wypoczynku. Rezerwując wakacje w tym terminie możemy mieć pewność, że będzie słonecznie i ciepło, a ryzyko deszczu jest minimalne.

Malediwy pogoda marzec

Marzec na Malediwach to dalszy ciąg upałów przekraczających 30 stopni w cieniu. W marcu rozpoczyna się też najlepsza pora dla miłośników sportów wodnych, w szczególności surferów.

Kiedy najlepiej jechać na Malediwy
Kiedy najlepiej jechać na Malediwy / iStock.com / haveseen

W marcu nieco większe jest też ryzyko opadów. Deszcze padają jednak przeważnie w nocy lub wczesnym rankiem, a dodatkowo nie trwają zbyt długo. Świetnie oczyszczają powietrze, a jednocześnie nie mają żadnego wpływu na wypoczynek i ruch turystyczny.

Malediwy pogoda kwiecień

Kiedy na Malediwy wybieramy się w kwietniu, musimy mieć świadomość, że jest to najcieplejszy miesiąc w roku. Temperatury przekraczają tu w ciągu dnia nawet 31 stopni w cieniu. Mogą też pojawiać się deszcze i burze, które powodują, że powietrze jest dosyć wilgotne i bardzo parne. Wakacje w takich warunkach są doskonałym pomysłem, jeśli planujemy leniwy wypoczynek na plaży, owiewani morską bryzą.

od:
5 100 zł
Wakacje na Malediwach!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malediwach

Jeśli jednak interesują nas wędrówki i zwiedzanie atrakcji turystycznych, kwiecień może nie być najlepszym pomysłem. Jeśli na Malediwy wybieramy się z dziećmi, również warto rozważyć, czy dosyć duże upały nie będą dla nich zbyt uciążliwe.

Malediwy pogoda maj

W maju pogoda na Malediwach ulega gwałtownemu załamaniu. Pojawiają się dosyć silne wiatry, a deszcz pada dużo częściej i jest bardziej intensywny. W niektórych miejscach wiatry te sprzyjają windusrferom – miłośnicy tego sportu chętnie więc przybywają na Malediwy właśnie w maju. Choć deszcze padają dużo częściej, temperatury wcale nie spadają. Jest dosyć parno i duszno. W ciągu dnia sporo jest jednak godzin słonecznych, można więc bez problemu spędzać sporo czasu na plażowaniu w rajskich warunkach.

Pogoda Malediwy
Pogoda Malediwy / iStock.com / Altug Galip

Kiedy na Malediwy chcemy pojechać poza sezonem i skorzystać ze sporych upustów cenowych, maj może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Miesiąc ten uważany jest na wyspach za najbardziej korzystny cenowo.

Malediwy pogoda czerwiec

Pogoda na Malediwach w czerwcu pełna jest opadów deszczu, ale przy nadal wysokich temperaturach – około 30 stopni w ciągu dnia. W nocy spadają one do 25 stopni, a więc ochłodzenie nie jest zbyt duże. W czerwcu zaczyna wiać deszczowy południowo-zachodni monsun, a więc pora deszczowa jest wtedy w pełni. Pojawiają się też burze oraz bardzo silne wiatry.

Malediwy pogoda lipiec

Kiedy na Malediwy planujemy jechać w lipcu, z pewnością nie możemy mieć pewności pięknej i słonecznej pogody. Będzie bardzo gorąco, w okolicach 30 stopni w ciągu dnia, ale również wyjątkowo parno i wilgotno ze względu na często padające deszcze. W tym czasie możemy liczyć na niższe ceny w hotelach oraz innych atrakcjach turystycznych.

Jeśli więc chcemy spędzić rajskie wakacje w pięknym miejscu, a jednocześnie nie przepłacać, lipiec to dobra pora. Szczególnie, że deszcz nie pada przez cały czas, a pomiędzy kolejnymi opadami jest piękna, słoneczna pogoda.

Malediwy pogoda sierpień

Sierpień na Malediwach to środek pory deszczowej. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 29 stopni, w nocy spadają o kilka stopni. W tym czasie ryzyko deszczowych wakacji jest spore – może padać nawet przez kilka dni z rzędu. Istnieje wiec obawa, że cały tygodniowy urlop będziemy musieli spędzić w hotelu.

Malediwy pogoda wrzesień

We wrześniu pogoda na Malediwach jest, jak na ten tropikalny region świata dosyć przeciętna. Temperatury są wysokie, jednak nadal często padają deszcze. Jeśli planujemy rajskie wakacje na wyspach i chcemy mieć pewność dobrej pogody, musimy pamiętać, że wrzesień z pewnością nie jest dobrą porą dla plażowiczów.

Pogoda na Malediwach
Pogoda na Malediwach / iStock.com / cookelma

Wrzesień może być natomiast dobrym czasem dla osób, które od leżenia na plaży wolą aktywne zwiedzanie i wędrówki po atrakcjach turystycznych.

Malediwy pogoda październik

W październiku w rejonie Malediwów następuje zmiana monsunu, co jest automatycznie widoczne w warunkach pogodowych. Liczba dni deszczowych zdecydowanie maleje. W ciągu miesiąca jest ich średnio około 9. Nie oznacza to jednak, że pada przez cały czas. W tym miesiącu raczej nie musimy obawiać się deszczów, które padają przez kilka dni bez przerwy.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Jeśli zastanawiamy się, kiedy lecieć na Malediwy, a jednocześnie nie chcemy trafić na szczyt sezonu turystycznego, październik może być całkiem dobrym wyborem. To dobra opcja dla podróżników, którzy marzą o spokojnym wypoczynku z dala od plaż pełnych turystów.

Malediwy pogoda listopad

Listopad na Malediwach to początek pory gorącej i suchej, a co za tym idzie, także start wysokiego sezonu turystycznego. W tym czasie temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 30 stopni Celsjusza, a ryzyko opadów deszczu spada do minimum. Statystycznie, w listopadzie są jedynie cztery deszczowe dni. Zdarzają się jednak lata, w których przez cały październik nie ma ani kropli deszczu.

Listopad jest również najbardziej popularnym miesiącem wśród odwiedzających Malediwy nurków. Woda w tym miesiącu jest najbardziej krystaliczna i przejrzysta, co pozwala na doskonałą widoczność w trakcie podwodnych wypraw do raf koralowych.

Malediwy pogoda grudzień

Grudzień na Malediwach to idealna pora na wakacje w gorącej atmosferze. Jest ciepło, powyżej 30 stopni, powietrze jest suche, a deszcze nie występują stale. W grudniu wyspy przeżywają prawdziwe oblężenie turystów z całego świata, którzy chcą spędzić Boże Narodzenie w słońcu i na plaży, a nie w śniegu. Wiąże się to oczywiście z tym, że ceny w hotelach i w atrakcjach turystycznych są najwyższe w roku.

Pora deszczowa na Malediwach
Pora deszczowa na Malediwach / iStock.com / SHansche

Dodatkowo w tym czasie trudno o wolne miejsca w hotelach. Jeśli chcemy spędzić na Malediwach rajskie wakacje w grudniu, warto pomyśleć o rezerwacji lotów i noclegów z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

od:
5 100 zł
Wakacje na Malediwach!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malediwach

Czytaj również:

Kiedy najtaniej na Malediwach?

Najtaniej jest w czasie pory monsunowej – od kwietnia do września. Warto się jednak zastanowić nad wakacjami w tym terminie, bowiem może się zdarzyć, że większość urlopu przesiedzimy w hotelu.

Kiedy na Malediwach jest pora deszczowa?

Największe ryzyko opadów występuje od maja do grudnia.

Kiedy najlepiej jechać na Malediwy?

Najlepszym okresem na wakacje na Malediwach jest czas od stycznia do połowy kwietnia, gdzie temperatury nie spadają poniżej 30 stopni, a opady są rzadkie i mało intensywne.

Jaki klimat jest na Malediwach?

Wyspy leżą w strefie klimatu równikowego, jest tu więc ciepło praktycznie przez cały rok.

Kiedy na Malediwach jest sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Malediwach trwa od grudnia do połowy kwietnia.