Malediwy - ile trwa lot. Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z Pexels

Ile trwa lot na Malediwy? Zobacz ile leci się na Malediwy

Wakacje na Malediwach all inclusive są prawdziwym spełnieniem marzeń, gdyż jest to niemal jak podróżowanie do raju. Zanim jednak będziemy mogli spędzać czas na piaszczystych plażach z nieziemskim widokiem, musimy najpierw przygotować się na widoki bardziej podniebne. Ile się leci z Polski na Malediwy? Biorąc pod uwagę odległość, musimy być przygotowani na co najmniej dziesięć godzin spędzonych w chmurach. Przeczytaj zatem nasz artykuł i dowiedz się dokładnie ile trwa lot na Malediwy.

Ile się leci na Malediwy
Ile się leci na Malediwy. Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z Pexels

Loty na Malediwy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów, szczególnie tych, którzy Europę i inne najpopularniejsze kierunki zdążyli już zwiedzić wzdłuż i wszerz.

Malediwy
Malediwy
Średni czas lotu na Malediwy
13 g. 24 m.
Wakacje na Malediwach już od 4 990 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Malediwy? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć na Malediwy lub przejrzyj listę ofert Malediwy last minute.

Malediwy są zdecydowanie bardziej egzotycznym celem, zarówno pod względem klimatycznym, jak i lokalizacyjnym. Nic więc dziwnego, że warto bardzo dobrze zaplanować lot i w większości przypadków być przygotowanym na przesiadki w równie egzotycznych miejscach.

Ile trwa lot na Malediwy
Ile trwa lot na Malediwy. Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z Pexels

Jeśli wybierasz się na rajskie wakacje, dokładnie zaplanuj, jak tam dotrzesz. To, ile trwa lot na Malediwy, w dużym stopniu jest uzależniony od dobrego planu. Jeśli o to nie zadbamy, może się okazać, że utkniemy na lotnisku gdzieś na krańcu świata. Gdy planujesz lot na Malediwy, czas poszukiwania dobrych połączeń powinien przypadać na okres co najmniej kilku tygodni przez zaplanowanymi wakacjami.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Sprawdź również najpiękniejsze plaże na Malediwach

Ile się leci na Malediwy z Polski?

To, ile się leci na Malediwy, jest w dużym stopniu uzależnione od dobrego planu. Jeśli decydujemy się na korzystanie ze zorganizowanych wakacji i wylot z biurem podróży, wtedy będzie zdecydowanie najszybciej. Duże biura podróży organizują bowiem loty czarterowe bezpośrednio z polskich lotnisk (najczęściej z Warszawy) na lotniska na Malediwach. Loty międzynarodowe są na wyspach obsługiwane tylko przez dwa lotniska w Male oraz w Gan.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Natomiast to, ile leci się na Malediwy w ramach zwykłych lotów, zależy od linii lotniczej i tego, gdzie będziemy się przesiadać. Nie ma bowiem bezpośrednich lotów z polskich lotnisk na lotniska na wyspach. Są one realizowane z przesiadkami między innymi w Stambule oraz w Dubaju. Jeśli więc zastanawiamy się: lot na Malediwy – ile trwa, musimy w czas podróży włączyć również kilka godzin związanych z przesiadkami i oczekiwaniem na kolejne loty.

Jak długo się leci na Malediwy
Jak długo się leci na Malediwy. Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z Pexels

Ile się leci z Polski na Malediwy bez lotów czarterowych? Jeśli startujemy z Warszawy, polecimy w 11 godzin i 10 minut z Qatar Airways, ponad 15 godzin z Lufthansą, 13 godzin LOT-em, 13 godzin 20 minut z Emirates. Co ciekawe, czas podróży nie przekłada się na wyższe koszty. Zdarza się, że bilety na loty, które trwają krócej, są zdecydowanie droższe niż te z wieloma przesiadkami.

Z jakich miast polecimy na Malediwy?

Chcesz wybrać się na wakacje na Malediwy? Ile trwa lot to niejedyne pytanie, nad jakim warto się zastanowić. Ważną kwestią jest również nasz początek podróży. Na Malediwy polecimy przede wszystkim z największych lotnisk, takich jak Warszawa czy Kraków. Może się więc okazać, że dotarcie na lotnisko zajmie nam już na starcie podróży co najmniej kilka godzin, a to oznacza, że minie sporo czasu, zanim w ogóle zaczniemy cieszyć się wakacjami.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Planując urlop na Malediwach musimy mieć świadomość, że co najmniej dwie doby z całego wyjazdu to czas, który spędzimy w aucie, samolocie, na lotniskach czy w podróżowaniu z lotniska do hotelu. Na Malediwach też trzeba bowiem spędzić trochę czasu na dojeździe do miejsca wakacyjnego przeznaczenia.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Malediwy?

Samoloty latające na Malediwy latają z prędkością około 850 kilometrów na godzinę. Dzięki temu mogą szybko i sprawnie przemieścić się na drugi koniec świata. Prędkość lotu może być jednak uzależniona od wielu czynników. Jeśli interesuje nas lot na Malediwy, czas dotarcia może być różny – prędkość samolotu może być ograniczana niesprzyjającymi wiatrami, gorszymi warunkami pogodowymi i wieloma innymi czynnikami, na które przewoźnik nie ma większego wpływu.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Malediwy?

Samoloty na Malediwy, podobnie jak wszystkie linie dalekobieżne, latają na wysokich pułapach około 10-11 tysięcy metrów. Na takich wysokościach leci się już wysoko nad chmurami, można omijać burze, a także turbulencje, które pojawiają się w czasie lotów na niższych pułapach.

Kiedy szukać tanich lotów na Malediwy?

Jeśli interesuje Cię lot na Malediwy, dobrze jest szukać połączeń z dosyć dużym wyprzedzeniem, sprawdzić, jak wygląda oferta różnych linii lotniczych, a także korzystać ze sprawdzonych wyszukiwarek lotów w sieci. Oczywiście, warto mieć świadomość, że same koszty lotu to spory wydatek  – ceny lotów w zależności od linii lotniczej zaczynają się od 1,6-2 tys. zł.

Aplikacja

Warto również sprawdzić domki na wodzie – Malediwy.

Czytaj również:

Malediwy – ile trwa lot?

Loty czarterowe bezpośrednio na Malediwy trwają około 10 godzin. Loty liniami lotniczymi trwają różnie w zależności od miejsca startu, przesiadki, a także konkretnego przewoźnika. Najczęściej w czasie od 12 do 15 godzin powinniśmy dotrzeć na wyspy.

Malediwy – jak szybko leci samolot?

Samoloty rejsowe, a takie latają na Malediwy najczęściej, poruszają się z prędkością 500 mil na godzinę.

Malediwy – jak wysoko leci samolot?

Na Malediwy polecimy na wysokości 10 tysięcy metrów. Niezapomniane widoki gwarantowane.

Czy są bezpośrednie loty na Malediwy z Polski?

Obecnie nie ma bezpośrednich lotów oferowanych przez jakiekolwiek linie lotnicze. Bezpośrednio na Malediwy polecimy wyłącznie lotami czarterowymi.