Zanzibar - ile trwa lot. Zdjęcie autorstwa Ákos Helgert z Pexels

Ile trwa lot na Zanzibar? Sprawdź ile leci się na Zanzibar

Zanzibar stał się w ostatnich kilku sezonach jednym z najpopularniejszych kierunków egzotycznych wakacji. Nic w tym dziwnego – ten położony na Oceanie Indyjskim zakątek świata urzeka spokojem, wspaniałym klimatem i widokami, które pozostają w pamięci na długo po powrocie z wakacji. Zanim jednak wybierzesz się w podróż właśnie tam, sprawdź, ile trwa lot na Zanzibar. Okazuje się bowiem, że trzeba spędzić sporo czasu w powietrzu, aby móc cieszyć się wakacjami w prawdziwym raju.

Ile trwa lot na Zanzibar
Ile trwa lot na Zanzibar? Zdjęcie autorstwa Ákos Helgert z Pexels

To, ile się leci na Zanzibar zależy od naprawdę wielu czynników. Po pierwsze, wiele zależy od tego, czy wybieramy się w podróż samolotem rejsowym, czy będzie to lot czarterowy z biurem podróży. W tym drugim przypadku możemy liczyć na bezpośrednie połączenie z lotniskiem na Zanzibarze, a startujemy zwykle z któregoś z dużych, polskich lotnisk.

Zanzibar
Zanzibar
Średni czas lotu na Zanzibar:
11 g. 40 m.
Wakacje na Zanzibarze już od 4 390 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Zanzibar? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć na Zanzibar oraz sprawdź naszą wyszukiwarkę na oferty all inclusive Zanzibar oraz Zanzibar last minute.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Ile trwa lot z Polski na Zanzibar czarterem? Najczęściej można zamknąć się w 10-11 godzinach. Oczywiście, do czasu podróży trzeba będzie również doliczyć czas, jaki musimy spędzić na dojeździe na lotnisko. Na miejscu na Zanzibarze podróż będzie już nieco mniej czasochłonna – po lądowaniu można dosyć szybko dostać się do wszystkich popularnych pod względem turystycznym miejsc. Nie wszyscy turyści chcą jednak zwiedzać Zanzibar w ramach wakacji z biura podróży. Są podróżnicy, którzy preferują wyjazdy na własną rękę i kupowanie biletów na samolot na wolnym rynku. Ile się leci z Polski na Zanzibar w ramach lotów rejsowych? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest uzależniona od wielu kwestii.

Zobacz także najpiękniejsze plaże na Zanzibarze – ranking

Ile się leci na Zanzibar z Polski?

Osoby, które interesuje kwestia Polska-Zanzibar ile trwa lot, najczęściej chcą po prostu dobrze zaplanować sobie podróż, a także przygotować do wielu godzin spędzonych w powietrzu. Różnica między dwiema a kilkunastoma godzinami jest kolosalna.

Ile się leci na Zanzibar
Ile się leci na Zanzibar? Zdjęcie autorstwa Qim Manifester z Pexels

Gdy poznamy czas przelotu, możemy zabrać książkę, e-booka czy inne rozwiązania, które pozwolą nam na zabicie czasu. To, ile leci się na Zanzibar w dużej mierze zależy od tego, jak długo będzie trzeba czekać na przesiadkę. Bo że będzie trzeba czekać – to pewne. W przypadku lotów rejsowych nie ma w ofercie żadnych linii lotów bezpośrednich z Polski na Zanzibar. Jeśli wybierasz się na Zanzibar, ile trwa lot sprawdzisz w ofercie różnych przewoźników, a także na stronach rezerwacyjnych. Zwykle jest to kilkanaście godzin, mniej więcej 10-12, jednak nie brakuje połączeń, które trwają nawet kilkadziesiąt godzin.

Z jakich miast polecimy na Zanzibar?

Na Zanzibar możemy wybrać się z dużych polskich lotnisk, najczęściej turyści decydują się na loty z Warszawy, Katowic, Wrocławia czy Krakowa. Z Warszawy możemy na Zanzibar lecieć przez Dubaj – lot na Zanzibar czas ma wtedy około 11:45 h. Również z Warszawy polecimy przez Niemcy, a konkretnie przez Monachium i wtedy lecimy niecałe 10 godzin.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Dobre połączenie jest również z Katowic przez Frankfurt nad Menem, które trwa 13:35. Trzeba jednak mieć świadomość, że lot na Zanzibar ile trwa nie zawsze da się określić. Są to średnie czasy, które mogą się wydłużyć, gdy pogoda nie będzie sprzyjała, będą jakieś opóźnienia w rozkładzie lub któryś z samolotów w ogóle nie wystartuje.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Zanzibar?

Na liniach międzynarodowych loty rejsowe wykonywane są z prędkością 850 km na godzinę. Jeśli jednak na podstawie prędkości i odległości chcemy policzyć sobie czas lotu, może nam wyjść nie do końca prawidłowy wynik.

Lot na Zanzibar - ile trwa?
Lot na Zanzibar – ile trwa. Zdjęcie autorstwa Denys Gromov z Pexels

Samoloty nie lecą z tą prędkością przez cały czas – dużo wolniej poruszają się na starcie i przed lądowaniem, prędkość może być również obniżona przez silne wiatru wiejące z przeciwnego kierunku.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Zanzibar?

Na Zanzibar, podobnie jak w większość odległych rejonów świata, samoloty rejsowe latają na wysokim pułapie 10-11 metrów, który jest optymalny pod względem szybkości lotu oraz zużycia paliwa. Jeśli planujesz wakacje na Zanzibarze, możesz mieć pewność, że do tego wyjątkowego raju na ziemi polecisz z głową w chmurach.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Kiedy szukać tanich lotów na Zanzibar?

Tanich lotów na Zanzibar szukaj przede wszystkim z dużym wyprzedzeniem, a także poza sezonem, gdy wyspa cieszy się mniejszym zainteresowaniem wśród turystów. Standardowe połączenia nie są tanie, a ceny utrzymują się na poziomie 6-7 tysięcy złotych. Polowanie na okazje pozwala więc ustrzelić promocje, dzięki którym możemy znacznie obniżyć sobie koszty całego wyjazdu.

Sprawdź także:

Czytaj również:

Aplikacja
Zanzibar – ile trwa lot?

Lot na Zanzibar trwa od 10 do kilkunastu godzin w zależności od tego, skąd startujemy i ile będziemy mieć przesiadek. Najszybsze są loty czarterowe, które dowożą turystów z lotniska w Polsce bezpośrednio na lotnisko na Zanzibarze.

Zanzibar – jak szybko leci samolot?

Loty na Zanzibar odbywają się ze średnią prędkością 850 km na godzinę.

Zanzibar – jak wysoko leci samolot?

Wysokość samolotu w przypadku dalekich lotów rejsowych to około 10-11 tysięcy metrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty na Zanzibar z Polski?

Na Zanzibar z polskiego lotniska dostaniemy się jedynie w ramach lotów czarterowych organizowanych przez biura podróży. Loty rejsowe zawsze wiążą się z przesiadkami.