Ile trwa lot do Kataru. Sprawdź ile leci się do Kataru

Ile trwa lot do Kataru? Sprawdź ile leci się do Kataru

Katar jest emiratem leżącym na Półwyspie Arabskim. Państwo graniczące z Arabią Saudyjską zaskakuje swoją egzotycznością, pośród której króluje pustynny krajobraz. W sercu bogatego miasta czeka na turystów rozwinięta arabska architektura, świątynie, muzea, luksusowe hotele, targowiska i teatry. Zanim zaplanujemy swoje wakacje w Katarze all-inclusive, warto poznać najważniejsze informacje na temat lotu. Ile się leci do Kataru? Ile się leci z Polski do Kataru?

Ile się leci do Kataru z Polski?

Lot do Kataru – ile trwa? Podróż z Polski do Kataru trwa od 6 do 8 godzin. O tym, ile trwa lot do Kataru decyduje miejsce wylotu i miejsce, w którym wylądujemy. Najszybciej można dotrzeć do tego emiratu wylatując z Warszawy i lądując w Ad-Dauha, czyli w stolicy Kataru.

Czas lotu do Kataru
Czas lotu do Kataru / shutterstock.com / Black Kings

Długość lotu warunkują terminy, klasy, długości pobytów i ceny biletów. Tańsze loty wymagają zwykle przesiadek, na które trzeba oczywiście poświęcić trochę czasu, ale cena może być nawet 40% niższa. Dzień powrotu do Polski również ma wpływ na cenę. Ceny przez większość miesięcy są podobne, ale w niektórych miesiącach są nawet 30% niższe.

Katar
Katar
Średni czas lotu:
6 g. 45 m.
Wakacje w Katarze już od 3 910 zł za osobę

Planując swoją wycieczkę, sprawdź kiedy jechać do Kataru przeglądając pogodę na najbliższe dni.

Z jakich miast polecimy do Kataru?

Istnieje wiele miast, z których można polecieć do stolicy Kataru, jaką jest Doha. Dotrzemy tam z Gdańska, Warszawy, Szczecina, Krakowa. W innych krajach, poza Polską, dostępne są również loty do innych miast, takich jak Abu Dhabi, Bahrajn, Kuwait i Riyadh. Najczęściej z Polski wylatuje się z Warszawy i przylatuje na miejsce do stolicy.

Ile się leci do Kataru
Ile się leci do Kataru / shutterstock.com / Adriana Harakalova

Na drugi koniec świata przemieścimy się korzystając z usług jednej z kilku dostępnych linii lotniczych: Turkish Airlines, Qatar Airlines, Pegasus Airlines, LOT, Ryanair itp. Po przybyciu na miejsce, możemy się rozejrzeć i zastanowić, jakie pamiątki z Kataru przywieźć.

Sprawdź również ile trwa lot na Zanzibar

Z jaką prędkością leci się samolotem do Kataru?

Według pomiarów samolot leci z średnią prędkością około 965 km/h podczas podróży między dwoma miejscami. Nie uwzględnia to jednak żadnych międzylądowań ani opóźnień, które mogą wystąpić w trakcie podróży.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Popularny Qatar Airways A350-1000 osiąga maksymalną prędkość Ma 0,85, co odpowiada prędkości 1050 km/h. Samolot odbył swój dziewiczy lot w lutym 2018 roku i został dostarczony do Qatar Airways listopadzie 2018 roku. Swój pierwszy komercyjny lot wykonał w grudniu 2018 roku, latając na trasie Doha – Frankfurt.

Zobacz także jak długo leci się samolotem do Turcji

Na jakiej wysokości leci samolot do Kataru?

Wysokość, na jakiej leci samolot do Kataru jest zależna od lokalizacji wstępnej lub docelowej. Ponieważ jest to lot międzynarodowy, samolot leci nieco wyżej niż w przypadku lotu krajowego. Samolot do Kataru leci na wysokości 10 km. 

Katar - czas lotu
Katar – czas lotu / shutterstock.com / Birol Bali

Jest to bardzo duża wysokość, a ciśnienie powietrza jest znacznie niższe niż na ziemi. Poziomy tlenu są również niższe, więc pasażerowie mogą odczuwać pewien dyskomfort, ale w razie potrzeby można to złagodzić za pomocą maski tlenowej.

Czytaj też ile trwa lot na Malediwy

Kiedy szukać tanich lotów do Kataru?

Szukając tanich lotów do Kataru, najlepszy czas na rezerwację to zazwyczaj cztery do sześciu tygodni wcześniej. Należy jednak pamiętać, że ceny mogą się zmieniać w zależności od czynników takich jak popyt i dostępność. Z reguły wtorki są najtańszymi dniami tygodnia, natomiast weekendy są zazwyczaj droższe. 

Katar - ile trwa lot
Katar – ile trwa lot / shutterstock.com / Ivan Kurmyshov

Jeśli masz możliwość bycia elastycznym, rozważ lot w środku tygodnia zamiast w weekend, aby uzyskać lepsze oferty. Kolejną wskazówką dotyczącą znalezienia tanich lotów jest unikanie szczytowych okresów podróży, jeśli to możliwe. Rezerwacja poza ruchliwymi okresami, takimi jak wakacje letnie lub ferie zimowe (w tym nowy rok), często prowadzi do oszczędności.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Jeśli interesuje nas trasa Polska Katar – ile trwa lot, to ważne pytanie w przypadku tanich lotów. Wybierając najtańszy możliwy lot, który jest w listopadzie, łączny czas lotu z przesiadkami może wynieść od 11 do 14 godzin.

Jeśli chodzi o służbowy lot do Kataru, czas może mieć dla nas kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o sprawy zawodowe. Z reguły im więcej zapłacimy, tym więcej czasu zaoszczędzimy ze względu na możliwość wyboru lotu bezpośredniego. Kiedy cena jednak nie gra roli i masz sprawę do załatwienia „na już”, możesz przejrzeć loty last minute do Kataru.

Aplikacja
Katar – ile trwa lot?

Czas trwania lotu bez przesiadek do Kataru z Polski to przeciętnie 6 godzin. Z przesiadkami podróż najczęściej wydłuży się o kilka godzin, nawet dwukrotnie, ale za to będzie znacznie tańsza.

Katar – jak szybko leci samolot?

Samolot podróżujący z Polski do Kataru leci z prędkością w granicach 850 – 1050 km/h. Prędkość jest uwarunkowana warunkami pogodowymi i wspólnych decyzji pilotów wraz z załogą.

Katar – jak wysoko leci samolot?

Podróż lotnicza z Polski do Kataru jest lotem międzynarodowym, a więc samolot leci na wysokości około 10 000 metrów. Gdybyśmy przemieszczali się samolotem pomiędzy miastami Kataru, wysokość ta wynosiłaby około 8 000 metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Kataru z Polski?

Z Polski są dostępne bezpośrednie loty do Kataru, a najbliższe lotnisko, które na to pozwala znajduje się w Doha. Ile leci się do Kataru wybierając stolicę? Miasto jest oddalone o około 6 godzin ciągłego lotu samolotem z Warszawy. Jest kilka linii lotniczych, które latają z uwzględnieniem przesiadek, więc przy odrobinie planowania można się tam dostać po niższej cenie. Warto jednak sprawdzić wszystkie opcje przed dokonaniem rezerwacji, ponieważ ceny mogą się znacznie różnić w zależności od wybranej trasy, terminów i linii lotniczej.