Ile trwa lot na Barbados. Sprawdź ile leci się na Barbados

Ile trwa lot na Barbados? Sprawdź ile leci się na Barbados

Barbados to nieduża wyspa leżąca w Ameryce Środkowej na archipelagu Małych Antyli, otoczonego wodami wodami Oceanu Atlantyckiego. Piękne rafy koralowe, idealne warunki do windsurfingu, tropikalny klimat podrównikowy, szerokie plaże, krystaliczna woda, przepyszna kuchnia i wspaniała kultura przyciągają corocznie około pół miliona turystów! Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące tej destynacji i dowiesz się ile trwa lot na Barbados!

Ile się leci na Barbados z Polski?

Barbados to najbardziej wysunięta na wschód wyspa karaibska. Porównując ją do innych na Karaibach można stwierdzić, że jest to jedna z bogatszych wysp. Została ona nazwana „Małą Anglią Karaibów”, dlatego że nie brakuje tam dobrych hoteli i resortów.  Jest to prawdziwy raj dla nurków, windsurferów oraz miłośników plażowania! Barbados to idealne miejsce na wypoczynek z rodziną lub we dwoje. Jest to typowy kierunek „must have” wśród turystów. 

Barbados - czas lotu
Barbados – czas lotu / shutterstock.com / Richard Semik

Jedynym lotniskiem międzynarodowym na Barbados jest Grantley Adams International Airport znajdujące się w mieście Bridgestone. Odpowiadając na pytanie ile trwa lot z Polski na Barbados, należy być świadomym, że nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Bridgestone, dlatego do czasu lotu należy doliczyć czas przesiadek. Szacunkowy czas spędzony w powietrzu podczas lotu z Polski do Barbados to około 11 godzin. Biorąc pod uwagę przesiadki czas podróży może się wydłużyć do nawet 26 godzin.

Barbados
Barbados
Średni czas lotu z przesiadkami:
21 g. 33 m.
Wakacje na Barbados już od 7 689 zł za osobę

Jeżeli chcesz uniknąć stresu związanego z lotem, warto przemyśleć zakup oferty na zorganizowane wakacje na Barbados, na które polecisz liniami czarterowymi. Ile trwa lot czarterowy? Lot czarterowy jest zazwyczaj zorganizowany tak, aby skrócić jego czas do minimum, co pozwala zaoszczędzić czas i dłużej cieszyć się wakacjami!

Sprawdź również ile leci się na Malediwy

Z jakich miast polecimy na Barbados?

Wybierając zorganizowane wakacje all inclusive Barbados lub te bez wliczonego wyżywienia w cenie, lot najczęściej odbywa z miast takich jak Warszawa i Kraków. 

Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z gotowych ofert wakacyjnych i zakupić lot z Polski na Barbados na własną rękę, najlepszym wyborem będzie lotnisko Chopina w Warszawie, z którego można lecieć na Barbados liniami takimi jak: Lufthansa, KLM, LOT, British Airways, Air Canada, Virgin Atlantic, czy American Airlines, przesiadając się na międzynarodowych lotniskach w miastach takich jak: Londyn, Amsterdam, Dublin, Vancouver czy Nowy York. Innym polskim miastem, z którego możesz polecieć na Barbados jest Kraków. Miasto przesiadkowe jest uzależnione od linii z jakiej usług skorzystasz. Ile będzie trwał lot na Barbados jeżeli skorzystamy z linii British Airways? W sieci można znaleźć bardzo sprawne połączenia z przesiadką na lotnisku Londyn Heathrow, w których łączna podróż trwa około 13-14 godzin.

Barbados - ile trwa lot
Barbados – ile trwa lot / shutterstock.com / LU LIN

Ile leci się na Barbados jeżeli chcesz skorzystać z usług Polskich Linii lotniczych LOT? Korzystając z tego przewoźnika musisz liczyć się z przesiadką w Londynie na podkład innej linii lotniczej – np. Virgin Atlantic. Taka podróż może trwać, w zależności od długości przesiadki, od 15 do 20 godzin. Należy pamiętać, że dostępna siatka lotów i lot na Barbados czas zależne są często od pory roku i miesiąca. Wiesz już ile się leci na Barbados i jakimi liniami można tam się dostać, warto więc poznać więcej szczegółów odnośnie samego lotu.

Zobacz także jak długo leci się do Namibii

Z jaką prędkością leci się samolotem na Barbados?

Wiedząc ile się leci z Polski na Barbados, warto zastanowić się z jaką prędkością leci samolot na jakiej trasie. Samolot pasażerski potrafi uzyskać prędkość od 800 do 1000 km/h, inaczej od 220 do 280 m/s. 

od:
10 000 zł
od:
11 000 zł
od:
10 000 zł
<
>

Należy wiedzieć, że różnice w prędkości nie zależą wyłącznie od parametrów technicznych różnych modeli samolotów, ale również mogą być one wywołane zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, dlatego nie zawsze da się precyzyjnie, co do minuty, odpowiedzieć na pytanie „Polska Barbados ile trwa lot?”.

Czytaj też ile leci się na Curacao

Na jakiej wysokości leci samolot na Barbados?

Planując lot na Barbados pewnie zastanawiasz się na jakiej wysokości poleci Twój samolot. Wysokość przelotowa na takich trasach wynosi najczęściej około 10 kilometrów nad ziemią. Jednak optymalne warunki panują między 10 a 13 kilometrem. Jeżeli samolot zejdzie poniżej 10 kilometrów nad ziemią, to powietrze będzie gęstsze, przez co będzie stawiało większy opór, a samolot spali więcej paliwa.

Czas lotu na Barbados
Czas lotu na Barbados / shutterstock.com / Maridav

Natomiast powyżej 13 kilometrów nad ziemią może być za mało tlenu, aby silniki były w stanie prawidłowo pracować. Co ciekawe optymalna wysokość przelotowa jest związana z wagą samolotu- im cięższy samolot tym trudniej mu się wzbić wyżej.

Sprawdź również jak długo leci się samolotem do Kambodży

Kiedy szukać tanich lotów na Barbados?

Kiedy szukać tanich lotów na trasie Polska Barbados? Jeżeli zależy Ci na dobrej cenie biletu, warto być świadomym, że te najtańsze są wyprzedawane jako pierwsze, dlatego swoją podróż należy zaplanować wystarczająco wcześnie.

od:
10 000 zł
od:
11 000 zł
od:
10 000 zł
<
>

Jeżeli szukasz wakacji na Barbados w lepszej cenie koniecznie sprawdź oferty first minute Barbados, a przed wybraniem konkretnej oferty sprawdź jakie są ceny na Barbados.

Barbados – ile trwa lot?

Szacunkowy czas lotu z Polski do Barbados to około 11 godzin. Jednak biorąc pod uwagę przesiadki czas podróży może się wydłużyć do nawet 26 godzin.

Barbados – jak szybko leci samolot?

Samolot pasażerski leci z prędkością od 800 do 1000 km/h. Prędkość ta jest uzależniona od parametrów technicznych samolotu oraz warunków pogodowych.

Barbados – jak wysoko leci samolot?

Wysokość przelotowa na takiej trasie wynosi najczęściej około 10 kilometrów nad ziemią. Warto wiedzieć, że optymalne warunki panują między 10 a 13 kilometrem- zależy to przede wszystkim od wagi samolotu.

Czy są bezpośrednie loty na Barbados z Polski?

Niestety nie ma bezpośrednich lotów na trasie Barbados-Polska. Jedyną możliwością, aby polecieć bezpośrednio na Barbados jest skorzystanie z lotów czarterowych.