Wiele osób chce spędzić urlop w wyjątkowym miejscu, które znajduje się poza Europą. Jedną z takich destynacji jest np. Namibia. W tym kraju warto zarezerwować wczasy all inclusive, by cieszyć się w pełni wypoczynkiem. Oczywiście planowanie urlopu za granicą wiąże się też z koniecznością wyboru środka transportu, jakim najpewniej będzie w tym przypadku samolot. Ile trwa lot do Namibii? Czy w podróży trzeba będzie spędzić wiele czasu? Czy istnieją bezpośrednie połączenia z Polski? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć poniższy artykuł.
Ile się leci do Namibii z Polski?
Osoby chcące wiedzieć, ile się leci do Namibii, muszą mieć na uwadze, że jest to zależne od kilku czynników. Pierwszy z nich to oczywiście miejsce wylotu i przylotu. Odpowiedź na pytanie, ile leci się do Namibii z Warszawy, wynosi 17 godzin i 50 minut. W tym przypadku podróż będzie najkrótsza. Samolot ląduje w miejscowości Windhuk, która jest najczęściej wybierana przez polskich turystów. Należy mieć na uwadze, że zazwyczaj podróż odbywa się z dwiema przesiadkami, dlatego trzeba uwzględnić podczas planowania również czas potrzebny na nie.
Obecnie nie ma możliwości lotu z Polski do Namibii bezpośrednio. Jeśli chodzi o lot do Namibii czas będzie inny w przypadku różnych miejsc startu. Możliwy jest bowiem również wylot z Wrocławia, Krakowa, Poznania czy Gdańska. Czasami konieczne będą jednak nawet trzy przesiadki. Ile trwa lot z Polski do Namibii w przypadku wyboru najdłuższej opcji? Czas ten może wynieść nawet 25 godzin! Właśnie dlatego warto porównywać ze sobą różne oferty i wybrać tę najbardziej korzystną.
Z jakich miast polecimy do Namibii?
To, ile się leci z Polski do Namibii zależne jest od miejsca startu. Najbardziej popularną opcję stanowi wylot z Warszawy. Istnieje jednak też możliwość rozpoczęcia podróży na lotnisku w Poznaniu, w Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku.
Z jaką prędkością leci się samolotem do Namibii?
Jeśli chodzi o lot do Namibii ile trwa będzie zależne też od prędkości lotu. Standardowo większość samolotów pasażerskich lata z prędkością 800-1000 km/h. Prędkość nie będzie jednak w każdym przypadku taka sama. Mają na nią wpływ przede wszystkim warunki techniczne, a także warunki atmosferyczne dookoła samolotu.
Maksymalną prędkość samolot osiąga dopiero po znalezieniu się na odpowiedniej wysokości. Prędkość startowa będzie zdecydowanie mniejsza, tak samo jak prędkość bezpośrednio przed lądowaniem. W przypadku państwa jakim jest Namibia ile trwa lot zależy właśnie od podanych prędkości, tak samo zresztą jak w przypadku innych państw.
Sprawdź również ile leci się na Madagaskar
Na jakiej wysokości leci samolot do Namibii?
Istotną informację dla pasażerów samolotu nie stanowi jedynie czas przelotu, ale również m.in. wysokość lotu. Standardowa wysokość lotu samolotu pasażerskiego wynosi na ogół 10 km nad ziemią. Ma to związek z faktem, iż na większych wysokościach powietrze jest rzadsze i stawia mniejszy opór. Dzięki temu samolot może łatwiej się przemieszczać. Spala mniejszą ilość paliwa i leci szybciej.
Najlepsze warunki do lotu są na wysokości 10-13 km nad ziemią. Na wysokości niższej niż 10 km powietrze ma zbyt dużą gęstość i opór, co przekłada się na wolniejszy lot, a na wyższej niż 13 km ilość tlenu jest niewystarczająca do odpowiedniej pracy silników.
Zobacz także jak długo leci się do Kenii
Kiedy szukać tanich lotów do Namibii?
Wśród pytań wpisywanych przez turystów w wyszukiwarkę króluje oczywiście „Polska-Namibia – ile trwa lot?”. Istotne jest jednak również to, kiedy jechać do Namibii. Decyduje o tym nie tylko termin otrzymanego urlopu, ale także ceny.
Tanich lotów można spodziewać się poza sezonem, np. w styczniu lub w maju. Wyższe ceny będą obowiązywały w sezonie wakacyjnym. Warto śledzić dobre porównywarki, dzięki którym można znaleźć atrakcyjne wakacje last minute w Namibii.
Czytaj też ile leci się do Panamy
Czas przelotu do Namibii jest uzależniony od kilku czynników. Wpływ na niego mają miejsce startu i lądowania, a także liczba przesiadek. Najczęściej wybieraną opcją jest wylot z Warszawy i przylot do Windhuk – taka podróż trwa mniej więcej 17 godzin i 50 minut.
Poza poznaniem czasu podróży, warto również poznać prędkość samolotu, bowiem czynniki te są ze sobą bezpośrednio powiązane. Samoloty pasażerskie latają zazwyczaj z prędkością wynoszącą między 800 a 1000 km/h. Wiele zależy jednak od warunków technicznych i atmosferycznych, prędkość jest również mniejsza bezpośrednio po starcie samolotu i na chwilę przed lądowaniem.
Kolejna wartość, którą dobrze jest znać, to wysokość lotu. Jest ona również podobna dla wszystkich samolotów pasażerskich i wynosi między 10 a 13 km nad ziemią. Jest to powiązane z faktem, iż to właśnie na takich wysokościach panują optymalne warunki do lotu – niżej trzeba liczyć się ze zbyt gęstym powietrzem, a wyżej z niedostateczną ilością tlenu.
Niestety, obecnie nie są dostępne bezpośrednie loty z Polski do Namibii. Większość opcji obejmuje dwie przesiadki. Należy więc wziąć pod uwagę czas potrzebny na nie.