Ile trwa lot do Macedonii. Zobacz ile leci się do Macedonii

Ile trwa lot do Macedonii? Sprawdź ile leci się do Macedonii

Wybierasz się na wakacje all inclusive do Macedonii lub last minute Macedonia? Z pewnością chcesz odpowiednio przygotować się do podróży i jak najwięcej dowiedzieć o kraju, do którego lecisz. Jeśli zdecydujesz nie na lot samolotem koniecznie sprawdź długość lotu oraz ewentualne przesiadki do Macedonii. Pozwoli Ci to lepiej przygotować się do podróży oraz spakować odpowiednie rzeczy do bagażu podręcznego.  Dziś odpowiadamy na pytanie odnośnie lotu do Macedonii – ile trwa i które lotnisko wybrać. 

Ile się leci do Macedonii z Polski?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest „ile trwa lot z Polski do Macedonii”. Zależy to od kilku czynników. Dziś spróbujemy kompleksowo odpowiedzieć na to pytanie.

Czas lotu do Macedonii
Czas lotu do Macedonii / shutterstock.com / Leonid Andronov

Każdy turysta poszukujący informacji ile leci się do Macedonii musi wiedzieć, że czas lotu zależy od kilku czynników. 

W Macedonii znajduje się aż 17 lotnisk z czego tylko 2 obsługują loty międzynarodowe – Skopje i Ochryda. Długość lotu z Polski do Macedonii zależy od kilku kwestii. Jedną z nich jest lotnisko, z którego zdecydujemy się wylecieć oraz ilości przesiadek. Bezpośredni lot z Polski do Macedonii trwa około 2 godzin. Na początek podróży turyści z Polski z reguły wybierają krakowskie Balice. Lot z wrocławskiego portu lotniczego do stolicy Macedonii Skopje trwa około 3 godziny i 45 minut. Natomiast z Katowic do Ochrydy, czyli drugiego najpopularniejszego lotniska, leci się około 1 godziny i 47 minut.

Macedonia
Macedonia
Średni czas lotu:
2 g. 01 m.
Wakacje w Macedonii już od 1 819 zł za osobę

Wykorzystaj ten czas nie tylko na rozwiązywanie krzyżówek. To doskonały moment aby nauczyć się podstawowych zwrotów w Macedonii, które przydają Ci się podczas Twojego pobytu.

Sprawdź również ile trwa lot do Kataru

Z jakich miast polecimy do Macedonii? 

Macedonię na mapie obsługiwanych destynacji ma niemalże każde polskie lotnisko. Nie musisz decydować się na wylot z odległego lotniska, ponieważ większość polskich portów obsługuje loty do Skopie i Ochrydy:

  • z warszawskiego Okęcia do Skopje leci się ok. 1 godziny 56 minut, a do Ochrydy leci się  nieco ponad 2 godziny,
  • z Katowic do Skopje lot  trwa około 1 godziny 41 minut, a do Ochrydy 1 godziny 47 minut,
  • z Poznania do Skopje leci się ok. 2 godzin 1 minuty i nieco ponad 2 godziny i 7 minut do Ochrydy, 
  • z gdańskiego Rębiechowa do Skopje leci się ok. 2 godzin 14 minut,
  • z Wrocławia do Skopje lot trwa 1 godziny 50 minut,
  • z Łodzi w Ochrydzie znajdziemy się natomiast w równe 2 godziny. 

Z jaką prędkością leci się samolotem do Macedonii? 

Samoloty pasażerskie latające na wysokości od 10 do 13 kilometrów poruszają się ze średnią prędkością od 800 do 1000 km/h. Dla przykładu samolot obsługujący loty przewoźnika Rayanair – Boeing 737-800 może lecieć z maksymalną prędkością  840 km/h.

Ile leci się do Macedonii
Ile leci się do Macedonii / shutterstock.com / Lukas Bischoff Photograph

Tradycyjnie każdy pilot podczas krótkiego komunikatu do pasażerów podczas lotu podaje wysokość, temperaturę oraz prognozowany czas lądowania.

Zobacz także jak długo leci się na Zanzibar

Na jakiej wysokości leci samolot do Macedonii?

Samolot pasażerski do Macedonii – podobnie jak samoloty kursujące do innych destynacji – lecą na wysokości między 10 km do 13 km nad ziemią. W pułapie poniżej 10 km powietrze jest zbyt gęste, aby samolot mógł się przemieszczać. Powyżej 13 km natomiast jest zbyt mało tlenu, który pozwala na bezawaryjną pracę silników.

od:
1 568 zł
Wakacje w Macedonii!

Sprawdź najlepsze oferty

Optymalny pułap lotu samolotem to właśnie między 10 a 13 tysięcy metrów nad ziemią, a szczegółową wysokość lotu określa się na podstawie wielu zmiennych – między innymi wagi samolotu i aktualnych warunków atmosferycznych. 

Kiedy szukać tanich lotów do Macedonii? 

Popularność Macedonii jako kraju turystycznego z roku na rok rośnie. Choć do popularniejszych kierunków bałkańskich nadal zalicza się Chorwację czy Albanię, coraz więcej osób wybiera swój urlop spędzić w Macedonii. To jeden z krajów, w którym można podziwiać za kulturę, autentyczność i miejsca nieskażone obecnością ingerencją człowieka. 

Macedonia - czas lotu
Macedonia – czas lotu / shutterstock.com / Vojtech Gawlas

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście miesiące wakacyjne od czerwca do sierpnia. Dodatkowo sierpień pod względem pogody w Macedonii jest najcieplejszym miesiącem ze znikomą ilością opadów.

od:
1 568 zł
Wakacje w Macedonii!

Sprawdź najlepsze oferty

Najlepsze ceny biletów do Macedonii odnotowuje się oczywiście poza sezonem wakacyjnym. Osoby chcące skorzystać z oferty tanich lotów do Macedonii powinny rozważyć podróż od stycznia do maja, a następnie od września do grudnia. Najtańsze bilety dostępne są jednak w listopadzie, grudniu i styczniu.

Macedonia - ile trwa lot
Macedonia – ile trwa lot / shutterstock.com / Zdenek Matyas Photography

Chociaż pogoda w Macedonii w tych miesiącach pozwala jedynie na wędrówki, również w tych miesiącach znajdą się osoby chętne na krótki wypad za granicę. Najzimniejszym miesiącem, w Macedonii jest styczeń. Temperatury w tym miesiącu nie przekraczają 4 st.C i dość często występują opady deszczu.

Czytaj też ile leci się samolotem do Bułgarii

Macedonia – ile trwa lot?

Jeśli zastanawiasz się nad lotem do Macedonii możesz wybierać z oferty wielu lotnisk w Polsce. Przed wylotem warto sprawdzić wytyczne linii lotniczych oraz dowiedzieć się ile się leci z Polski do Macedonii. Średni lot z Polski do Ochrydy trwa 1 godzinę i 40 minut. Do Skopie leci się niecałe 2 godziny.

Jak szybko leci samolot do Macedonii?

Samolot do Macedonii, podobnie jak innych krajów, w połączeniach pasażerskich leci z prędkością między 800-1000 km/h. Najczęściej wykorzystywany w polskim ruchu powietrznym boening 737-800 leci z maksymalną prędkością 840 km/h.

Jak wysoko leci samolot do Macedonii?

Samolot pasażerski do Macedonii leci na wysokości między 10 a 13 kilometrów nad ziemią. Na dokładną wysokość przelotu składają się takie czynniki jak waga samolotu oraz panujące warunki atmosferyczne.

Czy są bezpośrednie loty do Macedonii z Polski?

Polskie porty lotnicze obsługują wiele lotów do Republiki Macedonii. Są to zarówno loty bezpośrednie, jak i z przesiadkami. Jeśli nie zależy Ci na bezpośrednim połączeniu możesz wybrać lot do Macedonii z 1 przesiadką. Do najczęstszych miejsc należy Wiedeń lub Zagrzeb.