Ile trwa lot na Jamajkę. Zobacz ile leci się na Jamajkę

Ile trwa lot na Jamajkę? Sprawdź ile leci się na Jamajkę

Lot na Jamajkę to bardzo poważna sprawa. Nie ma co ukrywać, że jest to wycieczka, która nie jest i nie będzie dana większości Polaków. Już sam lot kosztuje wiele, co sprawia, że ostateczny koszt wakacji będzie naprawdę wysoki. Mając jednak finansowe możliwości warto odwiedzić ten piękny kraj, by dowiedzieć się o nim więcej. My z kolei przygotowaliśmy tekst, w którym wytłumaczymy wam bliżej cały proces dotyczący lotu na Jamajkę. Chcąc się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Ile się leci na Jamajkę z Polski?

Jamajka to piękny kraj, w którym wiele ludzi wręcz emanuje uśmiechem. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ temperatury na Jamajce są wysokie przez cały rok. Chcąc się dowiedzieć tego, ile się leci na Jamajkę, to na pewno nie będziecie szczęśliwi, bo nie trwa to krótko.

Czas lotu na Jamajkę
Czas lotu na Jamajkę / shutterstock.com / SaltySnow Photography

Lot na Jamajkę czas jest długi i trwa to przeważnie od 17 do 19 godzin. Warto zatem wcześniej się dobrze wyspać albo przygotować swój sen na lot samolotem, aczkolwiek wydaje się, że regeneracja przed wylotem będzie lepszą opcją.

Jamajka
Jamajka
Średni czas lotu:
18 g. 03 m.
Wakacje na Jamajce już od 7 919 zł za osobę

Nie można zapomnieć o tym, że chcąc się wyspać w samolocie nasz sen będzie zrywany. Wynika to z tego, że będziemy mieć przynajmniej 2 przesiadki – jedną w Europie, a drugą w Stanach Zjednoczonych. Dlatego Jamajka ile trwa lot właśnie przez przesiadki jest to dłuższy czas niż bezpośredni lot. Mimo wszystko, jest to jedyna możliwa droga, którą trzeba przebyć, żeby się dostać na miejsce. Warto zaznaczyć, że sam lot czarterowy bez przesiadek to czas 13 godzin, więc i tak czy siak jest to naprawdę długo.

Sprawdź również ile trwa lot do Maroko

Z jakich miast polecimy na Jamajkę?

Na Jamajkę polecimy z kilku miast w naszym kraju. Oczywiście ma to też ostateczny wpływ na cenę. Najtańsze loty w naszym kraju odbywają się z Warszawy. Jak już powiedzieliśmy, lot na Jamajkę ile trwa to ważny temat i nie jest to krótki czas. Co ciekawe, na Jamajce jest kilka lotnisk, chociaż często postrzeganie tego kraju przez nas jest błędne. Okazuje się, że nie tylko Kingston, które jest stolicą kraju posiada lotnisko, ale również Montago Bay. 

Ile się leci na Jamajkę
Ile się leci na Jamajkę / shutterstock.com / KKulikov

Jeżeli chodzi o konkretne miasta, to w naszym kraju na Jamajkę polecimy z takich miejscowości jak:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Katowice
  • Poznań
  • Gdańsk

Jest to spory plus, dlatego że cena lotu nie należy do najmniejszych, a bliskość do jednego z wyżej wymienionych lotnisk pozwala nam ograniczyć koszty dojazdu oraz czasu. Już samo to nie jest przyjemne ile trwa lot z Polski na Jamajkę, a w dodatku gorzej by było, gdybyśmy musieli z jednego końca naszego kraju dojechać do Warszawy. Decydując się na last minute na Jamajkę, kolejne koszty nie będą przez nas mile widziane. Czasem często jest też w pośpiechu organizować sobie transport i trzeba błagać kogoś bliskiego, by nas podrzucił na lotnisko. Dlatego zawsze warto mieć wszystko dokładnie rozpisane, aby nie być rozczarowanym.

Zobacz także ile leci się na Kubę

Z jaką prędkością leci się samolotem na Jamajkę?

Prędkość samolotów, które lecą na Jamajkę jest praktycznie taka sama dla wszystkich. Oczywiście, jedne są lepsze, a drugie gorsze, natomiast szacuje się, że jest to około 800-900 kilometrów na godzinę. Biorąc pod uwagę to jak Polska Jamajka ile trwa lot, to może nam się wydawać, że lecimy wolno, ale w rzeczywistości przesuwamy się bardzo szybko. 

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Na jakiej wysokości leci samolot na Jamajkę?

W przypadku wysokości samolotu, który leci na Jamajkę nie ma większej filozofii. Już nawet nie to jest w tym przypadku istotne, ile się leci z Polski na Jamajkę, ale na jakiej wysokości obecnie jesteśmy.

Jamajka - czas lotu
Jamajka – czas lotu / shutterstock.com / Mihai-Bogdan Lazar

Samolot potrafi wzbić się na poziom 10 tysięcy metrów, co jest dla nas wręcz kosmiczną wysokością, z której możemy sobie nie zdawać sprawy. Gdy lecimy i patrzymy na ziemię, to nic dziwnego, że wszystko wydaje nam się małe, a gdy wracamy na ziemię, to znowu widzimy duże budynki, które swoimi rozmiarami nas zachwycają.

Kiedy szukać tanich lotów na Jamajkę?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć tylko jedno – cały czas. Zdajemy sobie sprawę, że Jamajka nie jest Rzymem czy Paryżem, do którego dolecimy w kilka godzin i na dobrą sprawę możemy spędzić weekend i wrócić. Już samo to, ile leci się na Jamajkę sprawia, że nie da się takiej wycieczki zaliczyć do krótkich. Warto jednak przynajmniej od czasu do czasu przeglądać oferty, ponieważ być może pojawi się termin, który nas zainteresuje.

Jamajka - ile trwa lot
Jamajka – ile trwa lot / shutterstock.com / Natanael Ginting

Oszczędność jest dużym plusem, ponieważ sam koszt lotu jest niemały. Sprawdzając regularne ceny lotów, to jest to wydatek ponad 3-3,5 tysiąca złotych, a czasem nawet i więcej, więc zaoszczędzenie kilkuset złotych może mieć spore znaczenie. Nawet jeżeli wybieramy wycieczki all inclusive na Jamajkę, to warto sprawdzać tańsze loty, bo zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na miejscu. Z racji tego, że w tym kraju jest ciepło przez cały rok, to dobrym ruchem będzie odwiedzenie go zimą. Jasne, jeżeli już zdecydujemy się na taki wypad, to nawet to, ile trwa lot na Jamajkę staje się kwestią drugorzędną – liczy się możliwość poznania nowej kultury i zaczerpnięcia pozytywnej wibracji od lokalsów. Wakacje na Jamajce będą z pewnością dobrym pomysłem.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Francji

Jamajka – ile trwa lot?

Czas trwania lotu na Jamajkę jest naprawdę długi. Szacuje się, że jest to od 17 do 19 godzin.

Jamajka – jak szybko leci samolot?

Samolot lecący na Jamajkę leci z prędkością 800-900 km/h. Jest to uzależnione od jakości maszyny.

Jamajka – jak wysoko leci samolot?

Lecąc na Jamajkę wzbijamy się na wysokość około 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty na Jamajkę z Polski?

Niestety nie. Nie ma bezpośrednich lotów, ale można dolecieć na Jamajkę z 6 miast w Polsce.