Ile trwa lot do Maroko. Zobacz ile leci się do Maroko

Ile trwa lot do Maroko? Sprawdź ile leci się do Maroko

Lot do Maroko to naprawdę poważna sprawa. Dla niektórych jest to taki pierwszy poważny wypad, ponieważ trzeba powiedzieć, że dla większości osób jest to dość kosztowny wypad. Zanim jednak pojedziemy warto się dokładnie przygotować do takiego wyjazdu, bo jest to dość istotne, by nie być rozczarowanym. Lot również jest długi, ale ile on trwa? Chcąc zaczerpnąć większej ilości informacji, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem, w którym opiszemy wszelkie informacje na ten temat. 

Ile się leci do Maroko z Polski?

W najprostszym wariancie bardzo niedługo, ale jednak zdarza się, że może być to dłuższa procedura. Istotne jest lot do Maroko ile trwa. W takiej sytuacja trzeba podkreślić, że lot do Maroko czas jest najkrótszy wtedy, kiedy wyruszamy z Warszawy, bo jest to czas około niecałych 5 godzin. Nie jest to więc zatem długi okres lotu.

Czas lotu do Maroko
Czas lotu do Maroko / shutterstock.com / kudla

Ile się leci do Maroko z innych miast? No, tutaj sytuacja jest już trochę utrudniona, ponieważ czas lotu może przekraczać nawet 9 godzin. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie ma bezpośredniego połączenia. Jeżeli jedziemy na wakacje all inclusive w Maroko to do Marrakeszu z Warszawy jest najwygodniej. W innych przypadkach trzeba się przesiadać w innych miastach.

Maroko
Maroko
Średni czas lotu:
5 g. 12 m.
Wakacje w Maroko już od 1 800 zł za osobę

Kwestia przesiadek nie jest taka wygodna. Nie dość, że czas dotarcia na miejsce się wydłuża, to nasze zmęczenie jest coraz większe. Chcąc jednak wybrać się na bezpośredni lot, warto poświęcić swój czas na dotarcie do stolicy naszego kraju i stąd rozpocząć swoją podróż. Owszem, można sobie utrudnić życie podróżując z innych miast, jednak najważniejsze jest to, że jest wybór.

Sprawdź również ile trwa lot do Grecji

Z jakich miast polecimy do Maroko?

Do Maroko dolecimy z kilku miast w naszym kraju. Lot do Maroko czas zależy od miejsca startu. Tak jak wyżej powiedzieliśmy, najszybciej jest z Warszawy, ponieważ trwa to niecałe 5h. Przeglądając wszelkie oferty last minute do Maroko trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego miasta startujemy. Należy jednak zaznaczyć, że dostępne opcje są następujące; można do Maroko trafić z:

  • Warszawy
  • Katowic
  • Gdańska
  • Wrocławia
  • Poznania
  • Krakowa
Ile się leci do Maroko
Ile się leci do Maroko / shutterstock.com / Migel

Na szczęście Maroko ma kilka lotnisk w swoim kraju, więc nie trzeba trafiać do Marrakeszu, by potem przemieszczać się innymi środkami komunikacji, tylko można wybrać Fes, Tanger, Rabat czy Agadir. Najważniejsze jednak czasem jest nie to, ile leci się do Maroko, ale to, że można tam dotrzeć.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Maroko?

Często zastanawiamy się nad tym, jak to jest, że samoloty tak szybko docierają na wskazane miejsce. Co ciekawe, lecąc nawet z punktu A do punktu B nie odczuwamy tego, że tak szybko przemieszczamy się pomiędzy miastami. W tym właśnie jest całe piękno latania samolotem. Jeżeli chodzi jednak o prędkość samolotu do Maroko, to ile leci się z Polski do Maroko jest uzależnione od szybkości, a tą szacuje się na około 800-900 km na godzinę.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Prędkość latania samolotem będzie dla nas pojęciem względnym, bo czasem mamy wrażenie, że lecimy wolno, ale wynika to z tego, że na dole jadąc autem mamy zupełnie inną perspektywę. Trudno nam jednak wyobrazić sobie samochód, który jedzie z taką prędkością.

Zobacz także jak długo leci się do Bułgarii

Na jakiej wysokości leci samolot do Maroko?

Jeżeli chodzi o wysokość samolotu lecącego do Maroko, to jest to około 10 tys. metrów. Czasem nie da się jednak tego ocenić, ponieważ warunki pogodowe mogą być takie, że pilot będzie musiał zejść niżej i dzięki temu Maroko ile trwa lot cała podróż będzie się wydłużać.

Maroko - czas lotu
Maroko – czas lotu / shutterstock.com / Migel

Nie ma to tez wpływu na to, kiedy najcieplej w Maroko przygrzewa słońce, bo mimo wszystko przeważnie wysokość jest taka sama, także to, ile trwa lot z Polski do Maroko, to raczej jest podobny okres czasowy.

Czytaj też ile trwa lot do Albanii

Kiedy szukać tanich lotów do Maroko?

To jest już bardzo ciekawe pytanie. Czasem nawet ważniejsze od tego, ile trwa lot do Maroko. Zaznaczamy, że szukanie tanich lotów do Maroko jest banalnie proste. W pierwszej kolejności odpowiadając na pytanie, trzeba powiedzieć, że tak naprawdę można szukać tanich lotów zawsze. W Maroko jest ciepło przez cały rok, natomiast trudno tutaj mówić o tym, że jest to kierunek chętnie wybierany przez naszych rodaków, bo mówimy tutaj o pewnej egzotyce.

Maroko - ile trwa lot
Maroko – ile trwa lot / shutterstock.com / Steve Photography

Wydaje się jednak, że Polska Maroko ile trwa lot nie ma znaczenia, a bardziej istotna jest cena. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy chciałby zaoszczędzić „parę groszy”, by można było przeznaczyć je na pamiątki z Maroko. Czasem może się okazać, że jest to nawet kilkadziesiąt złotych, więc warto być gotowym nie tylko na to, ile się leci z Polski do Maroko, ale również na ceny biletów lotniczych, bo te przeważnie nie są małe. Nie mając jednak konkretnej daty na wypoczynek, dobrze jest przeglądać oferty od czasu do czasu, by wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Maroko – ile trwa lot?

Lot do Maroko najkrócej można odbyć z Warszawy. Jest to praktycznie 4,5h lotu, natomiast zupełnie inaczej wygląda to w przypadku innych miast, gdzie ta podróż może trwać nawet 9h.

Maroko – jak szybko leci samolot?

Samoloty pasażerskie lecące do Maroko potrafią kursować z prędkością do 900 km/h. Nie jest to jednak tak mocno odczuwalne podczas lotu.

Maroko – jak wysoko leci samolot?

Samolot, którym lecimy do Maroko może wzbić się na wysokość 10 tys. metrów, co jest dość znaczącą wysokością.

Czy są bezpośrednie loty do Maroko z Polski?

Tak, są bezpośrednie loty do Maroko – z Warszawy. Inne miasta oferują nam możliwość dotarcia do Maroko, ale tylko z możliwością przesiadki.