Ile trwa lot do Albanii

Ile trwa lot do Albanii? Zobacz ile się leci do Albanii

Choć Albania leży nieco na uboczu najpopularniejszych kierunków turystycznych, nie brakuje osób, które właśnie ten wyjątkowy kraj wybierają na cel wakacyjnego wypoczynku. Nic dziwnego – Albania oferuje wszystko, co jest potrzebne do spędzenia udanego urlopu – piaszczyste plaże Albanii nad Adriatykiem, wspaniałe warunki naturalne oraz całe mnóstwo zabytków i miejsc o bogatej historii. Ile trwa lot do Albanii? Okazuje się, że dużo krócej niż podróżowanie po Polsce.

Albania - ile się leci
Albania – ile się leci. Photo by Jani Godari on Unsplash

Na to, ile się leci do Albanii ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim skąd wystartujemy i na jakie docelowe lotnisko chcemy się dostać. Bez względu na to, czy podróżujemy z biurem podróży, czy planujemy wakacje na własną rękę, możemy znaleźć sporo odpowiednich dla nas połączeń lotniczych.

Albania
Albania
Średni czas lotu do Albanii:
2 g. 10 m.
Wakacje w Albanii już od 1 499 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Madagaskar? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć do Albanii.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli chcesz sprawdzić, ile trwa lot z Polski do Albanii, dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie portali turystycznych i stron rezerwacyjnych. Znajdziesz na nich nie tylko listę ciekawych obiektów do zobaczenia i najważniejszych atrakcji turystycznych, ale również sporo technicznych szczegółów, w tym informacje na temat tego, ile leci się do Albanii.

Zobacz także najlepsze lasty do Albanii.

Ile się leci do Albanii z Polski?

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Albania, ile trwa lot zależy przede wszystkim od tego, skąd lecimy. Przewoźnicy szacunkowy czas lotu wyliczają na 2:05 h. Jednak w rzeczywistości mogą pojawiać się różnice uzależnione od faktycznej trasy, jaką trzeba pokonać. Nie zapominajmy, że nasze polskie lotniska leżą w dużej odległości od siebie.

Ile leci się do Albanii
Ile leci się do Albanii. Zdjęcie autorstwa Donat Hoti z Pexels

Jeśli startujemy z Gdańska, będziemy lecieć zdecydowanie dłużej niż z Krakowa czy Wrocławia. Jeśli planujesz lot do Albanii, czas będzie uzależniony także od tego, jakie będą danego dnia warunki pogodowe. Silny wiatr czy duże opady deszczu czasem opóźniają loty, powodując, że na nasze wymarzone wakacje lecimy dużo dłużej. Zwykle nie jest to jednak sam czas lotu, ale przede wszystkim czas oczekiwania na lotnisku.

Ile się leci do Albanii. Zdjęcie autorstwa Ingo Joseph z Pexels
Ile się leci do Albanii. Zdjęcie autorstwa Ingo Joseph z Pexels

Bez względu na to, z jakiego miasta startujemy, docelowo wylądujemy w Tiranie. Jest to bowiem jedyny międzynarodowy port lotniczy w Albanii. Obsługuje jednak na tyle sporo lotów, że nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego połączenia.

Z jakich miast polecimy do Albanii?

Lot do Albanii – ile trwa nie jest jedynym pytaniem, na jakie musimy znaleźć sobie odpowiedź przed zaplanowaniem podróży. Kolejną kwestią jest, skąd możemy polecieć. A tu do wyboru mamy całkiem sporo – większość polskich lotnisk obsługuje loty do stolicy Albanii.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Możemy wyruszyć między innymi z Lotniska Chopina w Warszawie, z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania czy Łodzi. Jeśli zastanawiasz się, ile się leci z Polski do Albanii, zawsze do czasu podróży doliczaj również czas, w którym dojeżdżać będziesz na lotnisko. Najlepiej jest szukać połączeń z tych lotnisk, które są po prostu najbliżej miejsca zamieszkania.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Albanii?

Lot do Albanii czas ma dosyć zbliżony z różnych miast. A wszystko dlatego, że samoloty latają ze sporą prędkością i bez problemu pokonują w krótkim czasie potężne odległości. Dlatego też samolotem dotrzemy w dwie godziny, podczas gdy jazda autem zajęłaby nam 22 godziny, a czasem i dłużej. Samoloty do Albanii latają z prędkością 850 km na godzinę.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Albanii?

Duże samoloty rejsowe, a także te większe czarterowe latają na wysokich pułapach około 10 tysięcy metrów nad ziemią. Taka wysokość gwarantuje bezproblemowy lot, odpowiednie prądy powietrzne, a także pozostawienie wszystkich negatywnych czynników atmosferycznych poniżej poziomu lotu.

Lot do Albanii - ile trwa
Lot do Albanii – ile trwa. Photo by Edin Murati on Unsplash

W czasie podróży możemy podziwiać chmury od góry, a nawet zobaczyć burze, które dla samolotu lecącego wyżej nie są żadnym zagrożeniem.

Kiedy szukać tanich lotów do Albanii?

Polska Albania – ile trwa lot to kwestia, którą trzeba ustalić jeszcze przed dokładnym zaplanowaniem podróży. Kolejnym krokiem jest rezerwacja biletów, co należy czynić ze sporym wyprzedzeniem. Do Albanii jest sporo połączeń z różnych miast, oferowanych przez znanych przewoźników i tanie linie lotnicze.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Z dużym wyprzedzeniem można trafić na spore promocje, dzięki którym można zarezerwować lot w cenie nawet kilkadziesiąt procent mniejszej niż tuż przed planowaną podróżą. Warto więc przeszukiwać portale rezerwacyjne, kupić bilety na wiele tygodni przed wylotem i móc w spokoju zająć się przygotowaniami do wakacji.

Czytaj również:

Aplikacja
Albania – ile trwa lot?

Lot do Albanii trwa około dwóch godzin. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę, że z północy na południe Polski leci się ponad godzinę.

Albania – jak szybko leci samolot?

Samoloty do Albanii latają z prędkością 850 km na godzinę, co jest standardową prędkością dla dalekich rejsów powietrznych.

Albania – jak wysoko leci samolot?

W samolocie do Albanii z pewnością będziesz patrzeć na chmury z góry – lot odbywa się na poziomie 10, czasem nawet 11 tysięcy metrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty do Albanii z Polski?

Z wielu polskich miast można znaleźć bezpośrednie połączenia do międzynarodowego portu lotniczego w Tiranie.