Albania - kiedy najlepiej jechać i pogoda Albania na urlop

Albania – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Albanii

Albania jeszcze do niedawna leżała z dala od utartych szlaków turystycznych. To bałkańskie państwo ma jednak do zaoferowania tak wiele atrakcji, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kiedy jechać do Albanii, aby w pełni cieszyć się wakacjami i wspaniałą pogodą? Temperatura w Albanii może być różna w zależności od pory roku i miesiąca. Warto więc najpierw zdobyć nieco wiedzy na temat jej klimatu, a dopiero potem planować wakacyjne wojaże.

Albania
Albania | Żródło: Pexels

Albania leży na Bałkanach w południowo-wschodniej Europie. Turystów najbardziej przyciągają jej wybrzeża – na zachodzie leży nad Adriatykiem, a na południowym zachodzie – nad Morzem Jońskim. Są to więc iście śródziemnomorskie klimaty, zapewniające ciepłe lata oraz dosyć łagodne zimy.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda Albania – kiedy jechać?

Albania ma klimat typowo śródziemnomorski, co oznacza przede wszystkim wiele miesięcy doskonałej, słonecznej pogody. Nawet w środku zimy temperatury utrzymują się na dużo wyższym poziomie, niż w naszych umiarkowanych warunkach.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Zanim odpowiemy sobie na pytanie: Albania – kiedy jechać, warto poznać rozkład temperatur i kształtowanie się pogody na przestrzeni kolejnych miesięcy w roku i na tej podstawie zdecydować się na termin wyjazdu w ten region świata. Inna pogoda w Albanii będzie przyciągała miłośników leniwego plażowania, relaksowania się nad morzem czy też nurkowania, a inne warunki będą sprzyjały osobom, które preferują aktywny wypoczynek, długie wędrówki i zwiedzanie. A w tym kraju do zwiedzenia jest naprawdę sporo.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Albania w styczniu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 12 ° C 41% 15 ° C 7 g.
Luty
Albania w lutym! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 13 ° C 41% 15 ° C 7 g.
Marzec
Albania w marcu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 37% 15 ° C 10 g.
Kwiecień
Albania w kwietniu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
16 -17 ° C 30% 16 ° C 13 g.
Maj
Albania w maju! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 27% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Albania w czerwcu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 18% 23 ° C 14 g.
Lipiec
Albania w lipcu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 7% 25 ° C 15 g.
Sierpień
Albania w sierpniu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 7% 26 ° C 14 g.
Wrzesień
Albania we wrześniu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 25% 25 ° C 12 g.
Październik
Albania w październiku! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 31% 22 ° C 10 g.
Listopad
Albania w listopadzie! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 19 ° C 40% 20 ° C 5 g.
Grudzień
Albania w grudniu! Już od 1 495 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 35% 17 ° C 8 g.

Albania pogoda styczeń

Albania pogoda styczeń to warunki niezbyt zachęcające dla osób, które uwielbiają ciepło i plażę. W tym czasie średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 11 stopni Celsjusza. Spore jest też ryzyko opadów – według statystyk z ostatnich lat w styczniu w Albanii występuje 10 dni deszczowych.

Albania pogoda
Albania pogoda

Z pewnością nie są to warunki dobre do plażowania, jednak nie powinny przeszkadzać turystom, którzy cenią sobie zwiedzanie i możliwość zobaczenia ciekawych miejsc. Jeśli jednak interesuje nas słoneczna Albania, pogoda w styczniu raczej nie będzie nam sprzyjała.

Sprawdź także najpiękniejsze plaże w Albanii

Albania pogoda luty

Jeśli w terminie wyjazdu interesuje Cię słoneczna pogoda, Albania w lutym również może nie spełnić oczekiwań. Temperatury powietrza są zbliżone do tych styczniowych, dni deszczowych bywa jednak jeszcze więcej niż w styczniu. Kiedy lecieć do Albanii planujemy w lutym, trudno jest mieć gwarancję idealnych warunków urlopowych.

Pogoda Albania
Pogoda Albania

Albania pogoda luty to natomiast dobre rozwiązanie dla turystów, którzy chcą zwiedzić ten kraj, a jednocześnie nie nadwyrężyć nadmiernie portfela. Albania nawet w wysokim sezonie jest dużo tańsza niż inne kraje śródziemnomorskie. W sezonie zimowym jej zwiedzanie może więc być wyjątkowo tanie.

Zobacz gdzie warto jechać na wakacje w lutym

Albania pogoda marzec

Albania pogoda marzec to nieznaczny wzrost temperatur – ich średnia miesięczna dobija do 13 stopni Celsjusza. Nadal jest spore ryzyko dni deszczowych, których w skali miesiąca może być nawet 11. Jeśli jednak pada deszcz, są to zwykle przelotne i niezbyt intensywne opady, pomiędzy którymi jest sporo słońca.

Pogoda w Albanii
Pogoda w Albanii

Kiedy do Albanii wybierzemy się w marcu możemy liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek. Nie ma wtedy tłumów turystów, sporo jest wolnych miejsc w hotelach, nie ma też problemu z dostaniem się do największych atrakcji turystycznych. Dla osób, dla których najważniejszym wakacyjnym kryterium nie jest pogoda, Albania w marcu może być dobrym pomysłem na krótki czy dłuższy urlop.

Zobacz gdzie warto jechać na wakacje w marcu

Albania pogoda kwiecień

Jeśli interesuje nas nieco wyższa temperatura, Albania w kwietniu będzie bardziej przyjazna niż w pierwszych miesiącach roku. Średnie miesięczne temperatury kształtują się na poziomie 15 stopni, dni deszczowych nadal jest około 11, jednak w słoneczne dni słońce świeci nawet przez 13 godzin. Można więc zaplanować czas na spokojny relaks oraz na intensywne zwiedzanie.

Kiedy jechać do Albanii?
Kiedy jechać do Albanii?

Albania pogoda kwiecień to nadal dobre warunki dla turystów, dla których liczy się tanie zwiedzanie. Sezon turystyczny jeszcze się nie rozpoczął, można więc liczyć na niskie ceny w hotelach i atrakcjach. Miesiąc ten chętnie wybierają zapaleni podróżnicy, którzy pasjami odkrywają nowe miejsca.

Zobacz gdzie warto jechać na wakacje w kwietniu

Albania pogoda maj

Osobom, dla których bardzo ważna jest pogoda, Albania w maju może już przypaść do gustu. W tym czasie temperatury powietrza sięgają 19 stopni, na podobnym poziomie utrzymują się temperatury wody w morzu. Jeśli ktoś uwielbia morskie kąpiele w Adriatyku, może już się pokusić o krótkie kąpiele.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Albania pogoda maj to dużo więcej słońca, mniej deszczowych dni i większa gwarancja dobrej pogody. W maju pojawia się już jednak więcej turystów, a to oznacza, że najpopularniejsze kurorty mogą być już nieco oblegane. Jeśli ktoś planuje wypad do Albanii w maju, powinien z większym wyprzedzeniem rezerwować wolne miejsca.

Albania pogoda czerwiec

Albania pogoda czerwiec to coś, co spodoba się miłośnikom ciepła, słońca i opalania. Temperatury powietrza zaczynają sięgać 23 stopni Celsjusza. Taka sama jest temperatura wody. To idealny czas na wypoczynek na wybrzeżu Adriatyku. Jest szansa na złapanie promieni słonecznych i pięknej opalenizny, można również bez przeszkód kąpać się w morzu.

Kiedy lecieć do Albanii?
Kiedy lecieć do Albanii?

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna Albania, pogoda w czerwcu będzie z pewnością idealna. To dobry czas na wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi – choć jest bardzo ciepło, to nie ma upałów, które utrudniałyby codzienne funkcjonowanie.

Albania pogoda lipiec

Jeśli marzy się Tobie gorąca Albania, temperatura w lipcu na pewno będzie dla Ciebie idealna. W tym czasie temperatury powietrza znacznie przekraczają 25 stopni, w niektórych regionach bywa jeszcze goręcej. Choć jest dosyć gorąco, jednocześnie jest dosyć sucho, jak zawsze w śródziemnomorskim klimacie. Dzięki temu wysokie temperatury nie są tak odczuwalne.

Kiedy do Albanii?
Kiedy do Albanii?

Albania pogoda lipiec to idealny czas na opalanie, plażowanie, a także korzystanie ze sportów wodnych. Jadąc w lipcu do Albanii warto sprawdzić jaką deskę surfingową wybrać. W albańskich kurortach świetnie rozwinięta jest infrastruktura dla żeglarzy i surferów – można więc spędzać czas na słońcu aktywnie.

Albania pogoda sierpień

Albania pogoda sierpień to kontynuacja świetnych warunków wakacyjnych z lipca. Temperatury sięgają 25-27 stopni, jest sucho, ciepło, bardzo słonecznie. W ciągu dnia jest 14 godzin słonecznych, można więc jednego dnia zaplanować zarówno opalanie i leniwy wypoczynek nad wodą, jak i bardziej aktywne zwiedzanie.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Jeśli interesuje Cię słoneczna Albania, pogoda w sierpniu będzie idealna na wakacje. Trzeba jednak pamiętać, że jest to szczyt sezonu turystycznego. Może być tłoczno, drożej niż poza sezonem, można również mieć problemy z rezerwacją miejsc w najlepszych kurortach. Wybierając się do Albanii w sierpniu, dobrze jest wiec z pewnym wyprzedzeniem rezerwować sobie wakacje.

Albania pogoda wrzesień

Osobom, którym marzy się słoneczna Albania, pogoda we wrześniu również się spodoba. Temperatury sięgają 23 stopni, jest nieco chłodniej niż w szczycie sezonu, nadal jednak są to doskonałe warunki do plażowania i morskich kąpieli.

Albania klimat
Albania klimat

We wrześniu można również spędzać czas na aktywnym zwiedzaniu i na sportach wodnych, a także zaplanować zobaczenie największych regionalnych atrakcji. Albania pogoda wrzesień to z pewnością zupełnie inna jesień niż ta, którą znamy z umiarkowanego klimatu.

Albania pogoda październik

Albania pogoda październik to nadal ciepło do 20 stopni Celsjusza, jednak dużo więcej jest dni deszczowych. W skali miesiąca może być ich nawet 10. Jeśli interesuje nas słoneczna i bezdeszczowa Albania, pogoda we wrześniu może się okazać nieco zwodnicza.

Temperatura w Albanii
Temperatura w Albanii

Owszem, możemy trafić na tydzień czy dwa tygodnie bez deszczu. Może jednak zdarzyć się i tak, że będzie padało każdego dnia naszych wymarzonych wakacji. Planując wakacje we wrześniu musimy więc liczyć się z tym, że nie zawsze będzie okazja do korzystania ze słońca i przyjaznego, śródziemnomorskiego klimatu.

Zobacz gdzie warto jechać na wakacje w październiku

Albania pogoda listopad

Jeśli interesuje Cię pełna słońca Albania, pogoda w listopadzie na pewno nie będzie idealna. Owszem, listopad w tym regionie świata jest dużo cieplejszy niż ten, który występuje w naszych warunkach. Jednak z pewnością nie są to temperatury idealne na plażowanie. W listopadzie średnie temperatury utrzymują się na poziomie 16 stopni. Jest więc w miarę ciepło i słonecznie. To dobre warunki do zwiedzania, ale raczej nie do plażowania.

Albania temperatury
Albania temperatury

Albania pogoda listopad to dobre rozwiązanie dla turystów, którym nie zależy na leżeniu nad morzem i chętnie zobaczą ten kawałek świata. To także dobry czas, jeśli chcemy spędzić ekonomiczne wakacje i nie wydać zbyt dużo.

Sprawdź już teraz najlepsze oferty last minute do Albanii oraz all inclusive Albania

Albania pogoda grudzień

Albania pogoda grudzień to już typowa zima, choć w śródziemnomorskim wydaniu. Temperatury utrzymują się na poziomie 12 stopni, sporo jest dni deszczowych, ale równie sporo dni pełnych słońca.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

W grudniu warto wybrać się do Albanii, jeśli zależy nam na niskich kosztach wyprawy. Będzie taniej zarówno w popularnych kurortach, jak i w atrakcjach turystycznych.

Zobacz gdzie warto jechać na wakacje w grudniu

Aplikacja

Czytaj również:

✈️ Albania – kiedy najlepiej jechać?

Do Albanii najlepiej wybrać się w miesiącach od kwietnia do października. W tym czasie jest bardzo ciepło, a ryzyko deszczu jest najmniejsze. To idealna pora na plażowanie, kąpiele w morzu, ale również na aktywne zwiedzanie.

🔥 Albania – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Albanii jest w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu. Wtedy temperatury powietrza przekraczają 25 stopni, a w niektórych regionach mogą sięgać nawet 30 stopni. Jest bardzo ciepło, ale jednocześnie sucho, dlatego nawet większe upały nie są nadmiernie odczuwalne.

⛱️ Albania – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Albanii przypada na miesiące od czerwca do września. W tym czasie warunki pogodowe są najlepsze, a największe kurorty przyciągają turystów z całego świata.

☀️ Albania – jaki klimat?

Albania leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się bardzo ciepłym i długim latem oraz krótką i łagodną zimą.

🤑 Albania – kiedy najtaniej?

Najmniej za wakacje w Albanii zapłacimy poza sezonem. W miesiącach od listopada do marca, gdy jest najchłodniej, ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych są najniższe.