Gdzie na wakacje w marcu 10 najcieplejszych kierunków na wakacje zimą

Gdzie na wakacje w marcu? 10 najcieplejszych kierunków na wakacje zimą

Marzec w Polsce zdecydowanie nie zachwyca klimatem. Po wielu zimowych miesiącach jesteśmy zmęczeni, marzymy o cieple, słońcu i wakacjach w jakimś klimatycznym i gorącym miejscu. Warto więc, o ile to możliwe, wybrać się na urlop właśnie na przedwiośniu. Gdzie na wakacje w marcu? Podczas gdy jedni turyści od razu odpowiadają: Tunezja, Egipt czy Wyspy kanaryjskie, inni szukają miejsc nieco bardziej egzotycznych i jeszcze nie zadeptanych przez turystów. Polecamy 10 niezwykłych kierunków podróży, które szczególnie zimą mogą dostarczyć nie tylko ciepła, ale również niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Gdzie na wakacje w marcu? Sri Lanka

Sri Lanka to idealne miejsce na wakacje zimą
Sri Lanka to idealne miejsce na wakacje zimą / unsplash.com / Dinuka Lankaloka

Urlop na Sri Lance to prawdziwe spełnienie wakacyjnych marzeń. Państwo to znajduje się na wyspie Cejlon na Oceanie Indyjskim i bardzo często nazywane jest Indiami w miniaturze oraz prawdziwą perłą Oceanu Indyjskiego. Sri Lanka słynie z uprawy herbaty, a rozległe plantacje są jednym z najpowszechniejszych widoków na wyspie. Warto wybrać się do urokliwego miasteczka Haputale, w którym od wieków uprawia się herbaciane krzewy. To właśnie tutaj swoje imperium zaczął budować w XIX wieku Thomas Lipton. Obowiązkowym punktem zwiedzania Sri Lanki jest również wyprawa pociągiem z Kandy do Elli. Trasa kolejowa biegnie wśród herbacianych pól i uznawana jest jedną z najpiękniejszych na świecie.

od:
3 536 zł
Wakacje na Sri Lance

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Kolejnym miejscem na planie zwiedzania kraju jest Szczyt Adama, imponujące miejsce z widokiem na rozległe góry. Według legendy to właśnie tutaj biblijny Adam postawił swój pierwszy krok po wygnaniu z raju. Miłośnikom zabytków z pewnością spodoba się Anuradhapura, pełne zabytków sakralnych ruiny miasta wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Na Sri Lance warto zwiedzić też słynne świątynie, wspaniałe obiekty przyrodnicze i oczywiście piaszczyste i pełne słońca plaże. Wakacje w marcu będą w tym miejscu na pewno gorące.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 24 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 31 °C 
 • Opady:  ☔ średnie

Ciepłe kraje w marcu? Hawana, Kuba

Hawana - Kuba
Hawana – Kuba / iStock.com / Delpixart

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje w marcu w poszukiwaniu ciepłego klimatu, Hawana z pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Znajdująca się nad Zatoką Meksykańską Hawana to nie tylko stolica Kuby, ale również największe miasto na całych Karaibach. Miasto znane jest z niezwykłej atmosfery kojarzonej z dymem kubańskich cygar. Jednak znajdziemy tutaj całkiem sporo zabytków z okresu kolonialnego. Są na tyle efektowne i niepowtarzalne, że całe Stare Miasto w Hawanie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

od:
3 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Warto zwiedzić promenadę nadmorską Malecon, zamek i fort Morro z XVI wieku, Plaza de la Catedral z barokową katedrą, klasztor Santa Clara czy kościół San Francisco. Zwiedzanie Hawany to wyjątkowa lekcja historii, prawdziwa uczta dla zmysłów, możliwość spróbowania regionalnych przysmaków w niewielkich knajpkach nad morzem.

Przeczytaj kiedy najlepiej lecieć na Kubę.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 25 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 27 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Myanmar – piękne miejsce na urlop w marcu

Myanmar i przejrzyście czysta woda zachęcają na urlop w marcu
Myanmar i przejrzyście czysta woda zachęcają na urlop w marcu / iStock.com / Win Ko Latt

Egzotycznie brzmiące Myanmar to aktualna nazwa dawnej Birmy, państwa położonego nad Zatoką Bengalską w południowo-wschodniej Azji. Jest to jedno z najmniej znanych państw na świecie, a więc także idealny kierunek podróży dla tych turystów, którzy mają w sobie dusze odkrywcy. W tym rejonie świata panuje klimat monsunowy, a więc najlepszy czas na podróż to sezon od listopada do maja. Wtedy pogoda jest tu sucha, słoneczna i zachęcająca do zwiedzania. Najbardziej znanym obiektem w Myanmar jest Bagan, czyli potężny kompleks świątyni, rozpościerający się na długości kilku kilometrów. Znajduje się tu sporo wież widokowych, z których można podziwiać piękny krajobraz. W sezonie pory suchej nad Bagan odbywają się loty balonami, co pozwala podziwiać ten niezwykły kompleks z lotu ptaka.

od:
7 000 zł
od:
6 800 zł
od:
10 999 zł
>

Niesamowitym miejscem jest również potężne jezioro Inle znajdujące się w centrum kraju. Mieszkańcy tego regionu mieszkają bezpośrednio na jeziorze w domkach zbudowanych na palach. Znajdują się tu także hotele, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów chcących poznać Birmę od jej bardziej dzikiej strony z dala od ośrodków wypoczynkowych.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 21 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 34 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Kenia, czyli tam gdzie jest ciepło w marcu

Kenia w marcu
Kenia w marcu / iStock.com / nantonov

Kenia jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów wśród osób, które poszukują nieco bardziej egzotycznych miejsc. Jeśli chcemy spędzić ferie zimowe w ciepłych krajach, kierunek ten będzie idealny. Co ciekawe, najlepsza wakacyjna pogoda panuje w Kenii od grudnia do marca, czyli wtedy, gdy w naszym klimacie na próżno szukać ciepła i słońca.  Afryka zimą to doskonałe miejsce do plażowania i opalania. Kenia leży w Afryce Wschodniej nad Oceanem Indyjskim. Przyciąga przede wszystkim egzotyczną przyrodą, białymi plażami, a także widokiem dzikich zwierząt w ich środowisku naturalnym.

od:
3 600 zł
od:
4 500 zł
od:
4 200 zł
>

Jeśli marzy nam się afrykańskie safari, w Kenii z pewnością znajdziemy  to, czego szukamy. Najlepszymi miejscami na safari są parki narodowe Kenii: Park Narodowy Tsavo, rezerwat Masai Mara, Park Narodowy Samburu oraz Park Amboseli.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 23 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 34 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Zobacz kiedy warto jechać do Kenii

Hawaje zapraszają na wakacje w marcu. Polecamy wyjątkowe Oahu

Hawaje – niezwykła przyroda i wysokie temperatury w marcu
Hawaje – niezwykła przyroda i wysokie temperatury w marcu / iStock.com / Maridav

Oahu jest wulkaniczną wyspą na Oceanie Spokojnym, trzecią co do wielkości w Archipelagu Hawajów. A jeśli zastanawiamy się, gdzie jest ciepło w marcu, Hawaje z pewnością są na szczycie naszych wakacyjnych marzeń. Oahu jest wyjątkowo chętnie odwiedzana przez turystów, a co za tym idzie, posiada doskonałą infrastrukturę hotelową. Znajdują się tu zarówno piaszczyste plaże, jak i rozległe pasma górskie. Ciepły, słoneczny klimat sprzyja wypoczynkowi, a dodatkowo poza plażowaniem jest sporo do zwiedzania. Zobacz również co warto zobaczyć w USA.

od:
6 600 zł
Spędź niezapomniane wakacje na Hawajach

Zobacz najlepsze oferty

Na południowym wschodzie wyspy znajduje się stolica kraju Honolulu, która jest jednocześnie dużym miastem portowym. Znajduje się tu również słynne Pearl Harbour, historyczne miejsce bitwy w czasie drugiej wojny światowej. Na Oahu znajduje się sporo zatok, jednak najciekawszą i szczególnie wartą uwagi jest Hanauma Bay, która powstała w kraterze wygasłego wulkanu. Na wyspie nie ma co prawda klasycznych muzeów, ale godnym uwagi miejscem jest Centrum Kultury Polinezyjskiej, w którym można zobaczyć, jak dawniej żyli mieszkańcy wyspy i okolic. 

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 15 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 25 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Gdzie na wakacje w marcu? Zdecydowanie Senegal

Senegal - piękny kraj afrykański
Senegal – piękny kraj afrykański / iStock.com / giuliano2022

Senegal z pewnością nie należy do popularnych kierunków wakacyjnych podróży, co jednak nie oznacza, że nie jest to kraj odpowiedni na wakacje. Wręcz przeciwnie – podróż do zachodniej Afryki, szczególnie w sezonie zimowym, może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Nic więc dziwnego, że kraj ten coraz częściej bywa nazywany zimowym Słońcem Europy. W trakcie wakacji warto nie tylko spędzać czas na plażowaniu nad ciepłym morzem, ale również postarać się poznać ten kraj z wielu perspektyw. Zwiedzanie warto rozpocząć Dakaru, stolicy kraju, w której na uwagę zasługuje Plac Independence, Wielki Meczet oraz Medina, stara dzielnica o ciekawym szachownicowym układzie.

od:
4 400 zł
Egzotyczne wakacje w Senegalu?

Sprawdź już teraz najlepsze wycieczki objazdowe!

Kolejnym punktem jest wyspa Goree wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która przed wiekami była największym ośrodkiem handlu niewolnikami w Afryce. Warto również odwiedzić ciekawe miejsca przyrodnicze: Park Narodowy Niokolo-Kioba z 350 gatunkami ptaków, Park National de la Langue de Barbarie pełen flamingów oraz kamienne kręgi Senegambii znajdujące się na pograniczu Senegalu oraz Gambii. Znajduje się tu ponad 1000 pomników ułożonych w kręgi. Najprawdopodobniej są to miejsca pochówku władców.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 25 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 36 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Malezja – niezapomniane wakacje zimą

Przepiękne plaże w Malezji
Przepiękne plaże w Malezji / iStock.com / Cn0ra

Jeśli marzą się Tobie ferie w ciepłych krajach, warto pomyśleć o słonecznej Malezji. Państwo leży na południowym zachodzie Azji na Półwyspie Malajskim oraz wyspie Borneo. Malezja to prawdziwy raj dla turystów ze słonecznymi plażami, błękitną wodą oraz niezwykłą przyrodą.

od:
3 600 zł
od:
6 200 zł
od:
4 600 zł
>

Choć Malezja jest krajem bardzo bogatym, nie oznacza to, że wakacje są w nim drogie. W porównaniu do kosztów pobytu w Tunezji możemy otrzymać zupełnie inną jakość wypoczynku z dala od tłumów i zadeptanych plaż. Poza wspaniałymi miejscami do wypoczynku znajdziemy tu również ciekawe obiekty do zwiedzania, przede wszystkim ponad 50 rezerwatów i parków narodowych. Na drugiej stronie bieguna są wielkie, doskonale rozwinięte miasta, jak chociażby stolica Malezji Kuala Lumpur, zachwycająca olbrzymimi drapaczami chmur.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 27 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 31 °C 
 • Opady:  ☔ duże

Zobacz kiedy warto jechać do Malezji

Ferie w ciepłych krajach? Archipelag Bazaruto, Mozambik

Afrykańskie plaże w niesamowitym wydaniu – w skrócie Mozambik
Afrykańskie plaże w niesamowitym wydaniu – w skrócie Mozambik / iStock.com / demerzel21

W poszukiwaniu słońca zimą warto wybrać się także do Afryki. W jej południowo-wschodniej części znajdziemy niezwykły Archipelag Bazaruto, zespół sześciu piaszczystych wysp należących do Mozambiku, z znajdujących się w pobliżu miasta Vilankulo. Osoby, które miały już okazję zwiedzić to miejsce, mawiają, że jest to podróż do raju. To wyjątkowo spokojny zakątek świata z tropikalnym krajobrazem, lazurową wodą oraz rozległymi, piaszczystymi plażami.

od:
6 700 zł
Wakacje w Mozambiku

Zobacz oferty na wakacje w Mozambiku

Miejsce to słynie również z przepięknych raf koralowych, doskonałych warunków do surfingu oraz niezwykłej fauny. W warunkach naturalnych można tu spotkać kilka gatunków żółwi, flamingi, pelikany i koniki morskie. Jeśli chcesz zwiedzić ciepłe kraje w marcu, a jednocześnie poszukujesz mniej utartych i oczywistych szlaków, Archipelag Bazaruto będzie kierunkiem idealnym.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 24 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 30 °C 
 • Opady:  ☔ średnie

Wyspa Wielkanocna, Chile – ciepły urlop w marcu

Wyspa Wielkanocna w Chile to miejsce obowiązkowe dla każdego turysty
Wyspa Wielkanocna w Chile to miejsce obowiązkowe dla każdego turysty / iStock.com / lovelypeace

Jeśli urlop w marcu chcemy spędzić z dala od Polski, a jednocześnie pozostać w klimacie świąt Wielkanocy, doskonałym kierunkiem może być Wyspa Wielkanocna. To niewielka wysepka na południowym Oceanie Spokojnym, która słynie z tajemniczych, wielkich posągów w kształcie głów, spoglądających daleko w morze.

od:
14 000 zł
od:
16 000 zł
od:
65 000 zł
>

Wyspa należy do Chile, a znajduje się w połowie drogi pomiędzy Chile a Tahiti. To najbardziej wyizolowana wyspa na świecie, która żyje głównie z turystyki. Turyści z całego świata przybywają tu, aby zobaczyć słynne posągi. Zostały one wykute z tufu wulkanicznego, ale ich przeznaczenie jest nieznane. Być może dlatego narosło wokół nich sporo legend i mitów. Oprócz posągów wyspa słynie z niezwykłej, tropikalnej przyrody i piaszczystych plaż. Można więc wybrać się tu na plażowanie i nurkowanie.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 8 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 26 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Ciepłe kraje zimą? Dżerba, Tunezja

Piaszczyste plaże w Tunezji? Wybierz się do Dżerby!
Piaszczyste plaże w Tunezji? Wybierz się do Dżerby! / iStock.com / zhuzhu

Jeśli chcemy spędzić wakacje zimą, warto pomyśleć o tunezyjskiej wyspie Dżerba znajdującej się na Morzu Śródziemnym. Tutaj jest ciepło o każdej porze roku, można więc opalać się nawet w grudniu. Całe północno-wschodnie i wschodnie wybrzeże wyspy jest zajęte przez hotele i ośrodki turystyczne, można więc bez problemu znaleźć obiekt dla siebie. Poza opalaniem i kąpielami w ciepłym morzu na wyspie jest też nieco do zwiedzania. Głównym miastem jest tu Haumat as-Suk, w którym można zwiedzić doskonale zachowany średniowieczny fort.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Na wyspie znajdziemy też wiele ruin starożytnych miast, wiele obiektów sakralnych oraz pozostałości z czasów Imperium Osmańskiego. Mieszanka wielu dawnych kultur na niewielkiej wyspie sprawia, że jest ona wyjątkowo klimatyczna i pełna atrakcji zarówno dla miłośników zwiedzania, jak i wielbicieli plażowania.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 13 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ od 19 °C 
 • Opady:  ☔ małe
Aplikacja

Czytaj również:

Wakacje w marcu – gdzie najcieplej?

Na najcieplejsze wyjazdy w marcu polecamy: Senegal, Mozambik, Kenię. W tych krajach temperatury w marcu często przekraczają 30 stopni.

Gdzie upały w marcu?

Największe upały spotkasz w Afryce, w tym m.in. w Senegalu lub Kenii, gdzie temperatury potrafią przekraczać próg 35 stopni.

Tanie i gorące wakacje w marcu?

Tanio i ciepło będzie w: Tunezji, Malezji, Kenii oraz na Kubie.

Najbardziej egzotyczne wakacje w marcu?

Na najbardziej egzotyczne wakacje w marcu warto wziąć pod uwagę: Mozambik, Myanmar (dawna Birma), Chile, Sri Lankę.