Ile trwa lot do Tunezji

Ile trwa lot do Tunezji? Sprawdź ile leci się do Tunezji

Na wakacje do Tunezji co roku decyduje się sporo turystów poszukujących słońca, plaż i przede wszystkim doskonałego klimatu. Jako kierunek podróży jest to kraj, który zachwyca praktycznie pod każdym względem. Jeśli chcesz wybrać się na wakacje w stronę słońca, sprawdź przed podróżą, ile trwa lot do Tunezji. Można wtedy bez problemu zaplanować sobie czas, uwzględnić dojazdy na lotnisko, a co za tym idzie – mieć lepiej rozplanowany czas zwiedzania i poznawania tego niezwykłego kraju.

Jak długo leci się do Tunezji
Jak długo leci się do Tunezji. Photo by Oumaima Attia on Unsplash

Jeśli zadajesz sobie pytanie, ile się leci do Tunezji, sporo sprawdzonych odpowiedzi znajdziesz na stronach przewoźników, stronach rezerwacyjnych, a także w opiniach osób, które już miały okazję spędzać wakacje w tym niezwykłym kraju. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to, ile trwa lot z Polski do Tunezji faktycznie może nieco się różnić od tego, co obiecują przewoźnicy.

Tunezja
Tunezja
Średni czas lotu do Tunezji:
2 g. 35 m.
Wakacje w Tunezji już od 1 199 zł za osobę

Czas lotu jest bowiem uzależniony od wielu kwestii, między innymi warunków pogodowych. Różnice w przelotach mogą pojawiać się także w zależności od tego, z jakiego portu lotniczego w Polsce startujemy i gdzie chcemy się dostać.

Tunezja - ile trwa lot
Tunezja – ile trwa lot. Photo by Aleksandr Sali on Unsplash

Bez względu jednak na te kwestie, można mieć pewność, że w tunezyjskie klimaty możemy trafić dużo szybciej niż wybierając się na wakacje w podróż przez pół Polski. A pogoda w Tunezji będzie zdecydowanie bardziej zachęcająca także wtedy, gdy w naszych warunkach klimatycznych będzie już zdecydowanie mało wakacyjnie. Wybierając się na wakacje sprawdź, ile się leci z Polski do Tunezji i zaplanuj podróż tak, by wysoko ponad ziemią nie nudzić się i nie zniechęcić monotonią lotu.

Sprawdź również najlepsze oferty all inclusive Tunezja oraz Tunezja last minute

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Ile się leci do Tunezji z Polski?

Polska Tunezja ile trwa lot to kwestia dosyć zmienna. Zależy między innymi od tego, na jakie docelowe lotnisko się wybieramy. Aktualnie bardzo popularne i najnowocześniejsze lotnisko w Tunezji to Enfidha-Hammamet znajdujący się na północnym wschodzie kraju. Loty czarterowe realizowane z polskich lotnisk docierają tutaj w czasie dwóch godzin.

Tunezja - lot, ile trwa
Tunezja – lot, ile trwa. Photo by Kamala Saraswathi on Unsplash

Lot do Tunezji czas trwania może mieć jednak dłuższy, jeśli celem naszej podróży jest Monastir, również duży międzynarodowy port lotniczy, ale znajdujący się w centrum kraju. Wtedy trzeba przygotować się na 3 godziny lotu.

od:
950 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Sprawdzonym celem wakacyjnego wypoczynku jest też tunezyjska wyspa Djerba. Lot z Polski trwa na nią co najmniej 3,5 godziny. To, ile leci się do Tunezji, zależy więc od wielu czynników – najczęściej loty realizowane są w pobliża miejsc wypoczynku. Nawet, jeśli lot potrwa dłużej, można mieć pewność, że podróż z lotniska do wybranego kurortu nie będzie już uciążliwa.

Z jakich miast polecimy do Tunezji?

Jeśli planujesz lot do Tunezji, ile trwa podróż samolotem nie jest jedynym pytaniem, jakie należy sobie zadać. Ważne jest również lotnisko, z którego wystartujemy Tutaj możemy liczyć na spory wybór. Loty czarterowe do różnych portów lotniczych w Tunezji startują w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy czy Rzeszowie.

Tunezja - jak długo się leci
Tunezja – jak długo się leci. Yana Tatevosian z iStockphoto

Jeśli więc wybieramy się na wakacje, dobrze jest wybierać na miejsce startu ten port lotniczy, na który będzie nam najłatwiej dotrzeć. A co jeśli interesuje nas samodzielna Tunezja? Ile trwa lot bez korzystania z oferty biura podróży? Wtedy trzeba już szukać połączeń z przesiadkami, co sprawia, że podróż znacznie się wydłuża – do kilkunastu godzin lub więcej.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Tunezji?

Samoloty do Tunezji latają z prędkością średnio około 850 km na godzinę. Jeśli jednak ktoś chce na podstawie odległości i prędkości policzyć sobie czas lotu, nie wyjdzie mu wartość prawidłowa.

Ile trwa lot do Tunezji
Ile trwa lot do Tunezji. DC_Colombia z iStockphoto

Prędkość na różnych etapach lotu może być bowiem inna, a jednocześnie różnić się w zależności od lotu. Bardzo wiele zależy bowiem od warunków pogodowych, które jednego dnia mogą być lepsze, a innego – dużo gorsze.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Tunezji?

Samoloty do Tunezji latają na wysokości 10 kilometrów. To wysoko, ale za to można mieć pewność, że ominiemy burze i inne kiepskie warunki atmosferyczne. Widoki ponad chmurami również bywają zachwycające.

Kiedy szukać tanich lotów do Tunezji?

Loty do Tunezji oferowane są w sporej ilości praktycznie o każdej porze roku – przewoźnicy realizujący czartery mają w ofercie loty z różnych lotnisk i do różnych miast. Jeśli chcesz lecieć do Tunezji samodzielnie, lotem rejsowym, a nie czarterowym, czeka Cię planowanie z przesiadkami.

od:
950 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Tanie loty w różne strony świata można znaleźć na wielu stronach rezerwacyjnych czy w wyszukiwarkach lotów. Najważniejsze to zacząć polowania na niedrogie bilety z dużym wyprzedzeniem. Im bliżej terminu wylotu, tym ceny coraz bardziej rosną.

Czytaj również:

Aplikacja
Tunezja – ile trwa lot?

Lot do Tunezji trwa od 2 do 3,5 godziny w zależności od lotniska startu i lotniska przeznaczenia.

Tunezja – jak szybko leci samolot?

Szybkość lotów samolotów na międzynarodowych trasach jest dosyć podobna. Do Tunezji polecimy z prędkością 850 km na godzinę.

Tunezja – jak wysoko leci samolot?

Do Tunezji polecimy na wysokości 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Tunezji z Polski?

Aktualnie nie ma żadnych lotów rejsowych, które zapewniłyby bezpośrednią podróż. Bez przesiadek polecimy jedynie lotami czarterowymi.