Ile trwa lot na Sycylię. Sprawdź ile leci się na Sycylię

Ile trwa lot na Sycylię? Sprawdź ile leci się na Sycylię

Sycylia to największa wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemnym, którą wyróżnia zachwycający, górzysty krajobraz, bogata historia oraz niepowtarzalna kuchnia. Wyspa położona na południowo-wschodnich krańcach Włoch stanowi wymarzony kierunek podróży wielu Polaków chcących zaznać sycylijskiej kultury, napić się dobrego wina czy wyruszyć na wycieczkę śladami postaci z “Ojca Chrzestnego”.

Czas lotu na Sycylię
Czas lotu na Sycylię / iStock.com / siculodoc

Przed wyjazdem na Sycylię, warto sprawdzić, ile leci się na Sycylię i kiedy najlepiej wybrać się w taką podróż — pozwoli to odpowiednio przygotować się do planowanej podróży. Ile trwa lot z Polski na Sycylię i z jakich miast najlepiej wybrać się w podróż na tą urzekającą wyspę? Z jaką prędkością i na jakiej wysokości leci samolot na Sycylię? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!

Ile się leci na Sycylię z Polski?

Sycylia to wyspa położona na południowo-wschodnich krańcach kontynentalnych Włoch, która znajduje się ona ponad 1500 km od Polski. Wybierając się w podróż do tego zachwycającego zakątka świata, warto wiedzieć ile się leci z Polski na Sycylię i odpowiednio przygotować się do podróży.

Sycylia
Sycylia
Średni czas lotu:
2 g. 35 m.
Wakacje na Sycylii już od 2 339 zł za osobę

Na szczęście loty na słoneczną Sycylię nie są długie, a wybierając się na wyjazd z Polski na Sycylię, warto być przygotowanym na loty trwające niecałe trzy godziny. Lot na Sycylię ile trwa?

  • Warszawa — Katania — lot trwa średnio 2 godziny i 55 minut, 
  • Warszawa — Trapani — lot trwa średnio 2 godziny i 45 minut,
  • Kraków — Katania – lot trwa średnio 2 godziny i 35 minut, 
  • Katowice — Katania — lot trwa średnio 2 godziny i 19 minut, 
  • Wrocław — Palermo — lot trwa średnio 2 godziny i 25 minut. 

Sprawdź również ile leci się do Włoch

Z jakich miast polecimy na Sycylię?

Sycylia to popularny region turystyczny, który zachęca osoby z całego świata ciepłym i przyjaznym klimatem oraz bogatą kulturą i licznymi zabytkami, a także złocistymi plażami czy licznymi atrakcjami dla turystów. Planując odwiedzić słoneczną “Perłę Morza Śródziemnego” znajdująca się w południowej części słonecznych Włoch, można zdecydować się na wylot z wielu polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków, Katowice czy Wrocław. Startują z nich bowiem loty przewoźników LOT, Wizzair, RyanAir czy Lufthansa, którzy oferują oni Polakom całoroczne loty na lotniska mieszczące się na wyspie. 

Ile się leci na Sycylię
Ile się leci na Sycylię / iStock.com / fokkebok

Turyści, którzy nie chcą martwić się rezerwowaniem lotów czy hoteli, mogą zdecydować się na wakacje all inclusive Sycylia oferowane przez profesjonalne biura podróży funkcjonujące na terenie Polski. Sycylia stanowi bowiem niezwykle popularny kierunek wakacyjny, dlatego wiele biur zajmuje się oferowaniem swoim klientom atrakcyjnych wyjazdów na tą pełną słońca, włoską wyspę. 

Zobacz także jak długo leci się do Francji

Z jaką prędkością leci się samolotem na Sycylię?

Podróż z Polski na Sycylię to ciekawy sposób na spędzenie swojego urlopu, a samoloty kursujące z Polski na Sycylię z dużymi prędkościami znacznie ułatwiają dostanie się na oddaloną od Polski o ponad 1500 km wyspę i późniejszy powrót do kraju. Planując wyjazd na “Perłę Morza Śródziemnego, polscy turyści często korzystają z ofert tanich przewoźników, takich jak Ryanair czy Wizzair — Ryanair posiada w swoich zasobach samoloty Boeing 737-800 latające z prędkością do 946 km/h, z kolei Wizzair korzysta z Aibsusów A320-200 Condor rozwijających prędkość do maksymalnej wartości 903 km/h. 

od:
2 339 zł
Wakacje na Sycylii

Sprawdź najlepsze oferty

Imponujące prędkości, z jakimi latają samoloty sprawiają, że lot na Sycylię czas jest krótki i pozwala w szybki sposób dostać się na wymarzone wakacje na tej zachwycająco pięknej i intrygującej ciekawą historią wyspie.

Na jakiej wysokości leci samolot na Sycylię?

Optymalne warunki do lotów pasażerskich samolotem panują na wysokości od 10 do 13 km nad ziemią — wynika to z faktu, że poniżej 10 km wysokości powietrze jest gęste i stawia zbyt duży opór, a powyżej 13 km ilość powietrza jest zbyt mała do zapewnienia efektywnej i bezpiecznej pracy silników. Klasyczne samoloty pasażerskie wykorzystywane przez najpopularniejsze linie lotnicze latają, więc na wysokości pomiędzy 10, a 13 km nad ziemią. 

Sycylia - ile trwa lot
Sycylia – ile trwa lot / iStock.com / DaLiu

Przykładowo, samoloty Boeing 737-800 wykorzystywane przez linie lotnicze Ryanair latają na wysokości 12,5 km, a Airbusy A320-200 Condor stosowane przez linie Wizzair mogą wznieść się na poziom 11,98 km nad ziemią.

Kiedy szukać tanich lotów na Sycylię?

Sycylia to miejsce określane mianem Wyspy Słońca, na której przeważnie świeci słońce, a pogoda sprzyja odpoczynkowi. Doskonała pogoda na Sycylii jest, więc niemal gwarantowana. Pomimo tego, że szczyt sezonu wakacyjnego przypada na lipiec i sierpień, Sycylia jest doskonałym miejscem do urlopu poza sezonem, kiedy można znaleźć tanie loty i inne atrakcyjne oferty. 

od:
2 339 zł
Wakacje na Sycylii

Sprawdź najlepsze oferty

Miłośników podróży z pewnością  zainteresują także oferty last minute na Sycylię, które pozwalają na cieszenie się niepowtarzalną aurą Sycylii w znacznie korzystniejszych cenach.

Czytaj też ile leci się samolotem do Chorwacji

Sycylia ile trwa lot?

Polska Sycylia ile trwa lot? Loty z polskich lotnisk na Sycylię trwają niecałe trzy godziny — z Warszawy dolecimy do Katanii w 2 godziny i 55 minut, a z Krakowa do Katanii w 2 godziny i 35 minut.

Sycylia — jak szybko leci samolot?

Na Sycylię najczęściej latają samoloty przewoźników Ryanair i Wizzair. Samolot pasażerski Boeing 737-800 wykorzystywany przez linie lotnicze Ryanair rozwija prędkość do 946 km/h, a latający pod szyldem Wizzair Airbus A320 osiąga maksymalną prędkością 903 km/h.

Sycylia — jak wysoko leci samolot?

Optymalną wysokością do lotu samolotów pasażerskich jest wysokość od 10 do 13 km na ziemią. Boeingi 737-800 wykorzystywane przez Ryanair latają na poziomie od 12,5 km, a Airbusy A320-200 Condor wykorzystywane przez Wizzair wznoszą się na wysokość do 11,98 km.

Czy są bezpośrednie loty na Sycylię z Polski?

Tak, wybierając się na Sycylię z Polski można skorzystać z bezpośrednich lotów oferowanych przez przewoźników, takich jak Ryanair czy Wizzair. Loty kursują z wielu polskich miast, takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Katowice.