Ile trwa lot na Teneryfę. Sprawdź ile leci się na Teneryfę

Ile trwa lot na Teneryfę? Sprawdź, ile leci się na Teneryfę

Teneryfa to piękne miejsce, które jest często wybieraną destynacją urlopową Polaków. Warto zwrócić uwagę m.in. na wakacje all inclusive na Teneryfie, by zapewnić sobie niezapomniane wrażenia z wycieczki. Dla spóźnialskich dobrą opcją będzie Teneryfa last minute. Wbrew pozorom, znalezienie atrakcyjnych okazji na ostatnią chwilę nie musi być trudne.

Czas lotu na Teneryfę
Czas lotu na Teneryfę / iStock.com / MikeMareen

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Przyciąga ono przede wszystkim turystów spragnionych słońca i wypoczynku. Doceniają oni zróżnicowany krajobraz – coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy gór, jak i osoby, które uważają plaże w Hiszpanii za jedne z najpiękniejszych na świecie. Oczywiście wycieczkę należy zaplanować odpowiednio przede wszystkim pod kątem transportu. Najlepsza opcja to dotarcie tam samolotem. Ile trwa lot na Teneryfę? Odpowiedź na to pytanie niekoniecznie jest jednoznaczna, dlatego planując podróż należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Sprawdź, ile się leci na Teneryfę.

Ile się leci na Teneryfę z Polski?

Lot na Teneryfę – ile trwa? Wszystko zależy od tego, skąd startuje samolot i czy wybierze się połączenie bezpośrednie. Otóż pokonanie najpopularniejszej trasy Warszawa – Granadilla zajmie najmniej czasu, czyli średnio 5 godzin i 55 minut. Najkorzystniejszą opcją będzie wybór lotów czarterowych.

Teneryfa
Teneryfa
Średni czas lotu:
5 g. 55 m.
Wakacje na Teneryfie już od 1 619 zł za osobę

Istnieją jednak też tańsze opcje obejmujące przesiadki. Wiążą się one jednocześnie z dłuższym czasem przelotu. Ile leci się na Teneryfę w takim przypadku? Niestety, czas podróży może wydłużyć się nawet do 8-9 godzin. Do tego należy doliczyć konieczność stawienia się na lotnisku około 2 godziny przed odlotem samolotu. Jak widać, odpowiedź na pytanie, ile trwa lot z Polski na Teneryfę, nie jest więc jednoznaczna.

Sprawdź również ile leci się na Wyspy Kanaryjskie

Z jakich miast polecimy na Teneryfę?

Wybierając tanie linie lotnicze, można liczyć na podróż samolotem przez cały rok na Teneryfę z Warszawy. Ponadto dostępne są też często loty czarterowe z innych miast oprócz stolicy, takich jak Katowice, Gdańsk, Wrocław i Poznań.

Ile się leci na Teneryfę
Ile się leci na Teneryfę / iStock.com / Balate Dorin

Jeśli już zdecydowałeś, że Twoją urlopową destynacją będzie właśnie Teneryfa, ile trwa lot z poszczególnych miast? Otóż w przypadku wymienionych linii czarterowych będzie on niezwykle krótki i wyniesie nawet jedynie 5 godzin.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Teneryfę?

Poza znalezieniem odpowiedzi na pytanie, ile się leci z Polski na Teneryfę, warto dowiedzieć się też, jaka będzie średnia prędkość samolotu. Przyjmuje się, że wynosi ona średnio 805 km/h. Oczywiście, samolot może lecieć wolniej w przypadku gorszych warunków pogodowych. Nie osiągnie on też prędkości maksymalnej od razu po starcie, zmniejszy ją także tuż przed wylądowaniem.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Jeśli chodzi o lot na Teneryfę, czas jego trwania jest podawany w przybliżeniu, natomiast ostateczny będzie zależny właśnie od wymienionych czynników wpływających na prędkość samolotu.

Zobacz także ile trwa lot na Lanzarote

Na jakiej wysokości leci samolot na Teneryfę?

Zazwyczaj wysokość przelotowa samolotu wynosi 10 km nad ziemią. Im wyżej, tym rzadsze robi się powietrze i stawia mniejszy opór, dlatego przemieszczanie się jest łatwiejsze. Sprawia to, że samolot spala mniej paliwa i szybciej leci.

Teneryfa - ile trwa lot
Teneryfa – ile trwa lot / iStock.com / NeonShot

Optymalne warunki panują właśnie 10-13 km nad ziemią. Poniżej 10 km powietrze jest zbyt gęste i stawia za duży opór, natomiast powyżej 13 km ilość tlenu jest niewystarczająca dla prawidłowej pracy silników.

Kiedy szukać tanich lotów na Teneryfę?

Zastanawiając się, kiedy jechać na Teneryfę, należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Pierwszy z nich to oczywiście termin otrzymanego urlopu. Ceny lotów nie będą jednak takie same w każdym przypadku, dlatego warto zorientować się, kiedy można liczyć na najtańsze oferty.

od:
2 320 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Teneryfie

Z najwyższymi cenami trzeba się oczywiście liczyć w sezonie letnim. Warto jednak obserwować na bieżąco strony rezerwacyjne, które gromadzą najbardziej atrakcyjne oferty. Można bowiem znaleźć korzystne loty last minute w dość niskich cenach.

Czytaj też jak długo leci się do Hiszpanii

Teneryfa – ile trwa lot?

„Polska – Teneryfa – ile trwa lot?” to jedno z pytań, które najczęściej wpisują w wyszukiwarkę osoby wybierające się na urlop w tym miejscu. Najpopularniejszą opcją jest lot bezpośredni z Warszawy, który trwa średnio 5 godzin i 55 minut. Oczywiście dostępne są również tańsze opcje z przesiadkami, jednak w ich przypadku należy liczyć się z podróżą trwającą nawet 8-9 godzin.

Teneryfa – jak szybko leci samolot?

Przyjmuje się, że średnia prędkość samolotu na Teneryfę wynosi około 805 km/h. Ostateczna prędkość jest jednak uzależniona od panujących warunków pogodowych. Będzie ona również niższa tuż po starcie i bezpośrednio przed lądowaniem.

Teneryfa – jak wysoko leci samolot?

Tak samo jak w przypadku innych samolotów pasażerskich, ten na Teneryfę leci mniej więcej 10 km nad ziemią. Wynika to z faktu, iż optymalne warunki do lotu panują właśnie 10-13 km nad ziemią. Wtedy samolot może osiągnąć najlepszą prędkość.

Czy są bezpośrednie loty na Teneryfę z Polski?

Tak, z Polski da się dolecieć na Teneryfę bezpośrednio. Najpopularniejszą opcję stanowi lot z Warszawy. Możliwe są też loty czarterowe z Katowic, Gdańska, Wrocławia i Poznania.