Ile trwa lot do Hiszpanii

Ile trwa lot do Hiszpanii? Zobacz ile leci się do Hiszpanii

Słoneczna i pełna atrakcji Hiszpania to kierunek, który cieszy się popularnością wśród turystów z całego świata. Przyciągają ich wspaniałe warunki naturalne, słynne miasta, niezwykłe budowle i malownicze krajobrazy. Jeśli chcesz spędzić urlop w takich niepowtarzalnych warunkach, sprawdź., ile trwa lot do Hiszpanii. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zaplanować prawdziwą podróż marzeń.

Hiszpania, ile trwa lot
Hiszpania, ile trwa lot. Photo by Reiseuhu on Unsplash

Wakacje w Hiszpanii można spędzić w wielu lokalizacjach, wśród których na pewno popularne są słynne miasta, jak Madryt, Barcelona czy Malaga, ale również nieco bardziej odległe rejony, jak Wyspy Kanaryjskie.

Hiszpania
Hiszpania
Średni czas lotu do Hiszpanii:
4 g. 35 m.
Wakacje w Hiszpanii już od 1 299 zł za osobę

Ile się leci do Hiszpanii? Sporo zależy od miejsca, w którym zaczynamy lot, a także od miejsca docelowego, czyli wybranego portu lotniczego. Trzeba również wziąć pod uwagę wiele dodatkowych czynników, jak chociażby pogoda, która ma ogromny wpływ na czas lotu. Na pytanie: lot do Hiszpanii ile trwa, nie ma więc jednej, zawsze obowiązującej odpowiedzi.

Ile się leci do Hiszpanii
Ile się leci do Hiszpanii. Zdjęcie autorstwa riciardus z Pexels

Jeśli natomiast chcemy dowiedzieć się chociażby mniej więcej, ile trwa lot z Polski do Hiszpanii, dobrze jest zajrzeć na strony rezerwacyjne oferujące loty, a także na portale, gdzie użytkownicy dzielą się opiniami i wiedzą. Na zadane pytanie zawsze można uzyskać wyczerpującą odpowiedź.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Sprawdź również najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Ile się leci do Hiszpanii z Polski?

To, ile się leci do Hiszpanii zależy od tego, skąd startujemy. Już różnice czasowe pomiędzy polskimi lotniskami wynoszą nawet kilkadziesiąt minut. Lot z Krakowa będzie na przykład trwał zdecydowanie krócej niż z Gdańska. Jeśli marzy się Tobie słoneczna Hiszpania, ile trwa lot zależy również od tego, co będzie docelowym portem lotniczym.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Najwięcej połączeń z Polski do Hiszpanii ląduje na lotnisku w Madrycie. Odbywają się tu z Polski połączenia rejsowe, a także połączenia tanich linii. Do wyboru mamy między innymi LOT i Ryanair, a do Madrytu dolecimy w 3:50 h z Warszawy oraz 3:35 z Krakowa. Lot do Hiszpanii czas trwania może być dłuższy, jeśli wybierzemy inne lotniska, na przykład w Maladze czy Barcelonie. Wtedy trzeba przygotować się na co najmniej 4 godziny lotu. Jeszcze dłużej będziemy lecieć na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Średni czas przelotu to aż 5 godzin.

Z jakich miast polecimy do Hiszpanii?

Polska Hiszpania ile trwa lot nie jest jedyną kwestią, jaka powinna nas zainteresować przed wakacjami. Jeśli szukamy lotów na własną rękę, a nie planujemy czarterów z biurem podroży, warto szukać połączeń z tych lotnisk, które mamy najbliżej. Nikt przecież nie będzie jechał z północy Polski do portu lotniczego w Krakowie, by stamtąd wystartować na podbój Hiszpanii.

Jak długo leci się do Hiszpanii
Jak długo leci się do Hiszpanii. Zdjęcie autorstwa Rodrigo Pederzini z Pexels

Bezpośrednie loty rejsowe realizowane są przede wszystkim z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Gdańska. Można również polecieć czarterem z biurem podróży – wtedy bez problemu znajdziemy połączenie z miejsca znajdującego się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Czartery latają praktycznie z każdego większego lotniska w Polsce.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Hiszpanii?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile się leci z Polski do Hiszpanii, warto sprawdzić także, jak szybko będziesz się przemieszczać. Samoloty rejsowe na dalekich dystansach latają z prędkością 850 km na godzinę.

Lot do Hiszpanii - ile trwa
Lot do Hiszpanii – ile trwa. Zdjęcie autorstwa Davide Locatelli z Pexels

Jednak w praktyce nie oznacza to oczywiście, że faktycznie w ciągu godziny przelecimy te 850 km. Po starcie i przed lądowaniem samolot na pewno będzie miał niższą prędkość. Trzeba też pamiętać o zmieniających się warunkach pogodowych i wietrze, który może utrudniać osiąganie maksymalnej prędkości.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Hiszpanii?

Samoloty na międzynarodowych liniach latają na poziomie 11 tysięcy metrów. Tam znajdują się optymalne korytarze powietrzne, zapewniający szybki, bezpieczny lot, bez negatywnych zjawisk atmosferycznych, turbulencji i nadmiernego spalania paliwa.

Kiedy szukać tanich lotów do Hiszpanii?

W poszukiwaniu tanich lotów do Hiszpanii, warto sprawdzać wyszukiwarki połączeń w sieci oraz strony rezerwacyjne. Szczególnie przewoźnicy oferujący przewozy tanimi liniami lotniczymi często z dużym wyprzedzeniem wrzucają promocyjne oferty, dzięki którym do Hiszpanii można polecieć praktycznie za grosze.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Warto więc regularnie sprawdzać strony oferujące tanie loty i rezerwować je od razu, jak się pojawią. Zwykle bowiem takie bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Aby zaoszczędzić można również spojrzeć na last minute Hiszpania. Tam w pakiecie możemy znaleźć atrakcyjne oferty wypoczynku wraz z samym lotem.

Czytaj również:

Aplikacja
Hiszpania – ile trwa lot?

Lot do Hiszpanii kontynentalnej trwa mniej więcej 4 godziny z kilkunastominutowymi wahaniami w obie strony związanymi z odległością pomiędzy różnymi lotniskami. Lot na Wyspy Kanaryjskie będzie natomiast dłuższy i potrwa ok. 5 godzin.

Hiszpania – jak szybko leci samolot?

Do Hiszpanii samolot będzie leciał ze średnią prędkością 850 km na godzinę. W przypadku gorszej pogody prędkość na pewno będzie niższa.

Hiszpania – jak wysoko leci samolot?

Samoloty do Hiszpanii latają na pułapie 10 km, czyli ponad chmurami, burzami i innymi negatywnymi zjawiskami pogodowymi.

Czy są bezpośrednie loty do Hiszpanii z Polski?

Tak, z wielu polskich lotnisk dolecimy bezpośrednio na lotnika w Hiszpanii, zarówno lotami rejsowymi, jak i czarterowymi.