Ile trwa lot do Egiptu

Ile trwa lot do Egiptu? Sprawdź ile się leci do Egiptu

Podróż do Egiptu to możliwość spędzenia wakacji w niezwykłym, słonecznym miejscu. W Egipcie na uwagę zasługują nie tylko liczne egipskie plaże i ciepłe morze, ale również całe mnóstwo atrakcji turystycznych przyciągających podróżników z całego świata. Zanim wybierzesz się w podróż, warto sprawdzić, ile trwa lot do Egiptu. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować całą podróż.

Egipt - ile się leci
Egipt – ile się leci. Zdjęcie autorstwa Diana Biris z Pexels

Jeśli zastanawiasz się, ile się leci do Egiptu, dobrze jest skorzystać z doświadczenia osób, które już były tam na wakacjach. W sieci można znaleźć całe mnóstwo stron rezerwacyjnych nie tylko z ofertą lotów i wakacji, ale również opiniami turystów, którzy wakacje w Egipcie mają już za sobą.

Egipt
Egipt
Średni czas lotu do Egiptu:
4 g. 25 m.
Wakacje w Egipcie już od 1 699 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć do Egiptu? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć do Egiptu.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Gdy dowiemy się, ile się leci z Polski do Egiptu, będzie można zaplanować podróż w taki sposób, aby znajdując się ponad chmurami nie nudzić się i spędzić czas w sposób atrakcyjny. Inaczej bowiem przygotowujemy się na lot, który trwa kilka godzin, a zupełnie inaczej nastawiamy się do lotu, gdy w samolocie trzeba będzie spędzić kilkanaście godzin z przesiadkami.

Ile się leci do Egiptu z Polski?

Gdy wpisujemy w wyszukiwarkę internetową: lot do Egiptu – ile trwa, możemy znaleźć całe mnóstwo odpowiedzi, które mocno się od siebie różnią. Skąd te rozpiętości czasowe? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, z jakiego lotniska w Polsce starujemy, a także jaki jest cel naszej podróży.

Egipt - jak długo się leci
Egipt – jak długo się leci. Photo by Youhana Nassif on Unsplash

To, ile leci się do Egiptu jest uzależnione od miejsca, gdzie chcemy spędzić wakacje. Gdy wybieramy się przykładowo do Marsa Alam, czas lotu to średnio 4:30h. Do Hurghady i Sharm El-Sheikh dostaniemy się w średnio 4 godziny. Najkrócej będziemy lecieć do Portu Lotniczego Taba, bo zaledwie 3,5 godziny.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Trzeba jednak mieć świadomość, że lot do Egiptu czas może mieć różny nawet na tym samym dystansie. Poza odległością, na czas lotu wpływają bowiem także warunki atmosferyczne, przede wszystkim wiatr, a także piaskowe burze, które mogą powodować opóźnienia na egipskich lotniskach.

Sprawdź także najlepsze oferty all inclusive Egipt

Z jakich miast polecimy do Egiptu?

Ile trwa lot z Polski do Egiptu to nie jedyne pytanie, jakie należy zadać sobie przed wylotem. Konieczne jest również ustalenie, skąd będziemy startować. Tutaj wiele zależy od tego, czy planujemy zorganizowane wakacje z biurem podróży, czy wybieramy się na zwiedzanie na własną rękę.

Ile się leci do Egiptu
Ile się leci do Egiptu. Zdjęcie autorstwa Valeriya Kobzar z Pexels

Do popularnych miejscowości turystycznych możemy polecieć lotami czarterowymi w ramach wakacji zorganizowanych przez firmy turystyczne. Loty są organizowane z lotnisk w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Katowicach czy Wrocławiu.

Egipt
Egipt
Średni czas lotu do Egiptu:
4 g. 25 m.
Wakacje w Egipcie już od 1 699 zł za osobę

Wśród najpopularniejszych lotów rejsowych najczęściej wybierane są loty z Warszawy. Jeśli kierunkiem naszych wakacyjnych podróży jest Egipt, ile trwa lot nie będzie określeniem całego czasu podróży. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę także to, jak długo będziemy jechać z domu na lotnisko, a także ile czasu trzeba będzie spędzić na dojeździe z wybranego lotniska w Egipcie do kurortu, w którym spędzimy wakacje. Nawet, jeśli średnio lecimy 4-4,5 godziny, cała podróż do miejsca wakacyjnego wypoczynku może zająć kilkanaście godzin.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Egiptu?

Prędkość lotu samolotu uzależniona jest od wielu czynników – przede wszystkim od możliwości konkretnej maszyny, a także od kierunku i siły wiatru oraz innych zjawisk atmosferycznych, które pojawiają się na dużych wysokościach. Jako że do Egiptu latają duże, dalekobieżne samoloty, można spodziewać się podróży z prędkością nawet 850 km na godzinę.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Jeśli jednak chcemy sobie policzyć Polska Egipt ile trwa lot wyłącznie na podstawie prędkości i odległości, możemy uzyskać nie do końca prawidłowy wynik. Trzeba wziąć pod uwagę, że samolot nie leci przez cały czas ze stałą prędkością, może się ona zmieniać szczególnie na początku podróży, po starcie oraz przed lądowaniem.

Czytaj również: Hotel Jungle Aqua Park

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Egiptu?

Samoloty czarterowe i rejsowe latające na dużych dystansach poruszają się na poziomie 10 tysięcy metrów, czasem nawet nieco wyżej. Wszystko zależy od konkretnego korytarza powietrznego oraz kilku innych czynników. Jeśli planujemy polecieć na wakacje do kraju piramid, z pewnością po drodze będzie można podziwiać chmury z góry.

Kiedy szukać tanich lotów do Egiptu?

Tanie loty do Egiptu na pewno znajdziemy z dużym wyprzedzeniem. Linie lotnicze mają bowiem sporo promocji na długo przed wylotem, natomiast mocno podnoszą ceny dla tych połączeń, które są zaplanowane za kilka dni.

Ile trwa lot do Egiptu
Ile trwa lot do Egiptu. Zdjęcie autorstwa Spencer Davis z Pexels

Szukanie lotu na ostatnią chwilę skutkować więc będzie tym, że będzie on zdecydowanie droższy. Najwięcej lotów do Egiptu jest realizowanych w sezonie wiosenno-letnim i to właśnie w tym czasie można znaleźć także wiele ciekawych promocji. Ewentualnie warto rozejrzeć się również za ofertami last minute Egipt. Być może trafimy na oferty, które finansowo będą dużo ciekawsze.

Czytaj również:

Aplikacja
Egipt – ile trwa lot?

Średni czas lotu do Egiptu, zarówno czarterem, jak i samolotem rejsowym to 4-4,5 godziny.

Egipt – jak szybko leci samolot?

Większość samolotów do Egiptu to duże maszyny, które poruszają się z prędkością nawet 850 kilometrów na godzinę.

Egipt – jak wysoko leci samolot?

Do Egiptu polecisz wysoko ponad chmurami – samolot znajdował się będzie na pułapie 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Egiptu z Polski?

Zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe do Egiptu odbywają się poprzez bezpośrednie połączenia. Nie ma konieczności przesiadania się na innych lotniskach.