Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia

Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia? Oto 10 propozycji na Święta za granicą

Zagraniczny wyjazd na Święta Bożego Narodzenia może być rewelacyjnym sposobem na przełamanie rutyny i zasmakowanie prawdziwego świątecznego wypoczynku. Oczywiście warunki pogodowe w grudniu nie są z reguły zbyt sprzyjające. Dlatego coraz więcej Polaków postawia spędzić święta w ciepłych krajach i tym samym uciec od zimowej aury. Na szczęście planowanie takiej podróży nie jest zbyt trudne, ponieważ zimowe miesiące stanowią idealny czas na odwiedzenie wielu państw. W tym artykule przedstawimy 10 najciekawszych propozycji pod względem organizacji świątecznego wyjazdu. Zatem gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia?

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wyspy Kanaryjskie – niezapomniane wakacje zimą

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie / shutterstock.com / Balate Dorin

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy zima dominuje niemal w całej Europie. Dlatego na Starym Kontynencie nie ma zbyt wielu miejsc, które mogą wówczas zapewnić chwilę wytchnienia od mrozu i niskich temperatur. Jednym z nielicznych wyjątków są jednak Wyspy Kanaryjskie. Co prawda, zimowe miesiące na Wyspach Kanaryjskich charakteryzują się nieco większą częstotliwością opadów deszczu. Jednak średnie temperatury rzędu 20-22 stopni Celsjusza zapewniają możliwość wypoczynku w przyjemnej pogodzie bez upałów. Co więcej, takie warunki panują zarówno na Teneryfie, jak i na Fuerteventurze, Lanzarote i innych wyspach. Dlatego wybór jest w tym przypadku naprawdę duży.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Co więcej, Wyspy Kanaryjskie każdego lata przeżywają turystyczne oblężenie. Dlatego odwiedzenie ich zimą pozwoli uciec nie tylko od niskich temperatur, ale również od tłumu turystów. Pod tym względem jest to wręcz idealny pomysł na święta za granicą.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 21 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 22 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Święta za granicą? Odwiedź Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
Rio de Janeiro / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Oczywiście słynny na cały świat karnawał w Rio de Janeiro rozpoczyna się dopiero w lutym. Jednakże istnieje kilka istotnych argumentów przemawiających za tym, aby odwiedzić Brazylię już w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim warto pamiętać, że w tej części globu lato rozpoczyna się właśnie w połowie grudnia. To z kolei oznacza, że turyści mogą wówczas liczyć na temperatury rzędu nawet 30 stopni Celsjusza. Czyż nie są to idealne warunki do plażowania i relaksu w cieniu palm?

od:
6 700 zł
od:
7 200 zł
od:
8 900 zł
<
>

Warto również pamiętać o tym, że początek karnawału to czas, gdy do Rio de Janeiro zjeżdżają turyści z całego świata. Niemniej tłumy zwiedzających stanowią tylko część problemu. Dużo bardziej kłopotliwy może być wynikający z tego wzrost cen oraz ograniczona dostępność bazy noclegowej. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie opisanego problemu – wystarczy odwiedzić Brazylię w grudniu!

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 26 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 30 °C 
 • Opady:  ☔ średnie

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj – miejsce idealne na wyjazdy świąteczne

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj / shutterstock.com / Patryk Kosmider

Dubaj to jedno z tych miast, które w ciągu kilku ostatnich lat zyskały ogromną popularność w świecie turystyki. Trudno się jednak temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę specyfikę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Luksusowe hotele i kurorty, piękne plaże oraz zwrotnikowy klimat; oto najlepsza wizytówka Dubaju! Co istotne, Polacy tak chętnie odwiedzają to miasto, że obecnie można bez trudu dolecieć tam bezpośrednim połączeniem lotniczym (np. z Warszawy i Katowic).

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Jeżeli ktoś chce spędzić Święta Bożego Narodzenia w ciepłych krajach, Dubaj będzie świetnym wyborem. Dlaczego? Ponieważ letnie temperatury w rejonie Zatoki Perskiej sięgają nawet 40 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie trudno jest cieszyć się wypoczynkiem. Natomiast w grudniu trwa już miejscowa zima, a średnie temperatury spadają do około 25 stopni Celsjusza. Z tego względu Dubaj warto odwiedzać właśnie w trakcie zimowych miesięcy. Wówczas wypoczynek w cieniu Burj Khalify będzie zdecydowanie najprzyjemniejszy.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 19 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 25 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Wakacje zimą w Praia – Republika Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka
Republika Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Eric Valenne geostory

Podróż do Republiki Zielonego Przylądka to z pewnością dość egzotyczne przeżycie. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje Praia, czyli stolica tego wyspiarskiego państwa. Co ciekawe, wczasy świąteczne spędzone w Republice Zielonego Przylądka pozwolą poczuć prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia. Z jakiego powodu? Otóż niespełna 80% mieszkańców tego kraju wyznaje katolicyzm. To z kolei oznacza, że obchody Świąt Bożego Narodzenia stanowią część lokalnej tradycji!

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Niemniej sam klimat takich świąt nie będzie mieć zbyt wiele wspólnego z zimą i śnieżnym krajobrazem. W grudniu średnia temperatura w Republice Zielonego Przylądka wynosi około 25 stopni Celsjusza. Jest więc to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą poczuć świąteczną atmosferę w nieco innym wydaniu.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 25 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 27 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Bali, Indonezja – Święta i sylwester za granicą

Bali, Indonezja. Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia
Bali, Indonezja. Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia / shutterstock.com / Wonderful Nature

Zdecydowana większość turystów planujących wyjazd do Indonezji kieruje się właśnie na wyspę Bali. Cudowne plaże i przepiękny krajobraz to dwa czynniki, które sprawiają, że Bali często bywa określane mianem rajskiej wyspy. Walory lokalnej przyrody to jednak nie wszystko. Podróż do Indonezji stanowi również świetną okazję do poznania azjatyckiej kultury i spróbowania orientalnych przysmaków!

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

Na pewno wiele osób zadaje sobie teraz pytanie dotyczące sensu wyjazdu na Bali w grudniu. Trzeba bowiem pamiętać, że od października do kwietnia w Indonezji trwa pora deszczowa. To z kolei oznacza możliwość zetknięcia się ze słynnymi monsunami. Jednakże największa ilość deszczu spada w okolicy lokalnego pasma górskiego i szczytu Agung. Co więcej, opady są dość ulewne, ale zarazem krótkotrwałe. Dlatego nie powinny one przeszkodzić w wypoczynku i zażywaniu oceanicznych kąpieli. Jako ciekawostkę można tutaj podać fakt, że w grudniu temperatura wody na Bali wynosi nawet 28 stopni! Trudno więc o lepszą zachętę dla miłośników plażowania oraz osób pragnących spędzić święta za granicą.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 28 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 30 °C 
 • Opady:  ☔ duże

Czytaj również kiedy najlepiej jechać na Bali

Phuket, Tajlandia – niesamowite miejsce na wczasy świąteczne

Phuket, Tajlandia. Pomysł na wyjazd świąteczny
Phuket, Tajlandia. Pomysł na wyjazd świąteczny / shutterstock.com / CHAINFOTO24

Wschodnie wybrzeże Tajlandii nie bez powodu jest uznawane za jeden z rajów turystycznych. Wyspę Phuket każdego roku odwiedza około 10 milionów osób! Już sama ta liczba świadczy o tym, że Tajlandia naprawdę potrafi zachwycić. Jeżeli chodzi o Phuket, właściwie cała wyspa słynie z pięknych plaż i znakomitej infrastruktury turystycznej, która jest niezbędna przy tak dużym ruchu.

od:
3 250 zł
od:
6 870 zł
od:
10 250 zł
<
>

Dlaczego wyjazdy świąteczne do Tajlandii stanowią tak dobry pomysł? Mianowicie od listopada do lutego na tajskim wybrzeżu trwa pora zimna. Jednak nie należy sugerować się nazwą, gdyż w jej trakcie średnie temperatury i tak wynoszą nawet 28-30 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie można zarówno wypoczywać, jak i zwiedzać liczne zabytki zlokalizowane na wyspie Phuket. Warto jednak wiedzieć, że grudzień to jeden z miesięcy uznawanych za szczyt lokalnego sezonu turystycznego. W związku z tym trzeba przygotować się na spory ruch i nieco wyższe ceny.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 28 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 30 °C 
 • Opady:  ☔ duże

Czytaj również kiedy najlepiej jechać do Tajlandii

Puerto Rico, Karaiby – tam gdzie na Święta Bożego Narodzenia wyjeżdżają turyści

Puerto Rico - święta w ciepłych krajach
Puerto Rico – święta w ciepłych krajach / shutterstock.com / Dennis van de Water

Wyspy Karaibskie to region będący swoistą perłą w koronie światowej turystyki. Praktycznie każdy pasjonat podróżowania marzy o tym, aby pewnego dnia odwiedzić jedno z państw położonych na Karaibach. Oczywiście wczasy świąteczne będą idealną okazją do zrealizowania tego marzenia! Celem wyjazdu może być np. wyspa Puerto Rico, na której znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych oraz rozbudowana baza noclegowa. To wszystko z pewnością ułatwia zaplanowanie świątecznego wypoczynku na Karaibach.

Pogoda na Wyspach Karaibskich jest w zasadzie niezmienna. Niemal przez cały rok można się tutaj rozkoszować upalnym słońcem oraz iście tropikalnym klimatem. Jeśli jednak upały stanowią dla kogoś istotną przeszkodę, wyjazd na Puerto Rico w grudniu będzie strzałem w dziesiątkę. Wówczas temperatury są nieco niższe, a i same kurorty nie pękają w szwach od turystów. Karaiby będą więc idealne na święta za granicą.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 26 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 28 °C 
 • Opady:  ☔ średnie

Gdzie na Święta Bożego Narodzenia? Bridgetown – Barbados

Bridgetown, Barbados, wycieczki zagraniczne na Święta Bożego Narodzenia
Bridgetown, Barbados, wycieczki zagraniczne na Święta Bożego Narodzenia / shutterstock.com / Anton_Ivanov

Karaibskie Małe Antyle kryją w sobie jeszcze jeden turystyczny diament – wyspę Barbados. Większość osób odwiedzających Barbados decyduje się na spędzenie wypoczynku w stolicy tego państwa, czyli mieście Bridgetown.  Jest to dobry wybór, ponieważ w Bridgetown znajduje się mnóstwo hoteli, restauracji i innych atrakcji turystycznych. Co więcej, okoliczne plaże słyną z krystalicznie czystej wody oraz znakomitych warunków do relaksu. Inną formą spędzania wolnego czasu w Bridgetown może być choćby spacer po wyjątkowo malowniczym deptaku lub miejskich uliczkach. Kolorowa karaibska architektura robi naprawdę duże wrażenie!

od:
10 000 zł
od:
11 000 zł
od:
10 000 zł
<
>

Jeśli chodzi o pogodę, Barbados nie różni się zbytnio od innych państw wyspiarskich położonych w regionie Morza Karaibskiego. Średnie temperatury w grudniu sięgają tutaj 29 stopni Celsjusza, dzięki czemu każdy turysta może liczyć na udany wypoczynek. Trudno więc dziwić się temu, że wycieczki zagraniczne na Święta Bożego Narodzenia tak często są organizowane właśnie na Karaibach.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 28 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 30 °C 
 • Opady:  ☔ średnie

Negril, Jamajka – propozycja na wycieczki zagraniczne na Święta Bożego Narodzenia

Negril, Jamajka. Święta za granicą
Negril, Jamajka. Święta za granicą / shutterstock.com / Debbie Ann Powell

Kiedy ktoś słyszy o Jamajce, zazwyczaj ma przed oczami postać Boba Marleya, a w jego uszach zaczynają brzmieć rytmy reggae. Bez wątpienia jest to miejsce o bardzo unikalnym folklorze, który odróżnia Jamajkę od innych państw wyspiarskich. Dlatego wakacje świąteczne na Jamajce mogą być świetnym pomysłem dla osób lubujących się w poznawaniu nowych kultur. Szczególnie dużą popularnością wśród turystów cieszy się miasto Negril i miejscowa plaża Seven Mile. Wiele osób uważa, że jest to najpiękniejsza plaża w całym kraju! W jej okolicy znajduje się mnóstwo luksusowych hoteli, a więc znalezienie noclegu nie stanowi żadnego problemu.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Jamajska pogoda również jest typowa dla obszaru Morza Karaibskiego. Temperatury rzędu 30 stopni Celsjusza i mnóstwo słońca w grudniu to standard, więc święta za granicą będą z pewnością gorące.

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 27 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 31 °C 
 • Opady:  ☔ małe

Wyspa Roatán, Honduras – pomysł na Święta za granicą

Roatan, Honduras, wczasy świąteczne
Roatan, Honduras, wczasy świąteczne / shutterstock.com / dianako

Honduras jest krajem położonym w samym sercu Ameryki Środkowej. Jednakże Roatán to wyspa należąca do Hondurasu, która znajduje się w odległości ponad 100 kilometrów od kontynentu. Takie położenie sprawia, że na wyspie panują typowo karaibskie warunki. Co ciekawe, Roatán zasługuje na miano prawdziwego centrum sportów wodnych. Lokalne plaże są chętnie odwiedzane przez miłośników nurkowania, narciarstwa wodnego, żeglowania oraz kitesurfingu. Aktywny wypoczynek, a może leniuchowanie na plaży? Na tej wyspie każdy znajdzie rozrywkę dopasowaną do swoich preferencji!

od:
15 245 zł
Wycieczki objazdowe – Honduras

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe po Hondurasie!

Sezon turystyczny na wyspie Roatán zaczyna się wraz z początkiem grudnia. Toteż osoby odwiedzające wyspę mogą wówczas liczyć na mnóstwo słońca i wysokie temperatury. Jeżeli zatem pada pytanie dotyczące tego, gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia – Karaiby po raz kolejny okazują się jednym z najlepszych rozwiązań!

 • Temperatura minimalna:  ☀️ od 25 °C 
 • Temperatura maksymalna:  ☀️ do 27 °C 
 • Opady:  ☔ duże
Aplikacja

Czytaj również:

☀️ Gdzie tanio na Święta za granicą?

Z tańszych, a jednocześnie ciepłych kierunków turystycznych w okresie Świąt polecamy: Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa), Emiraty Arabskie oraz Bali

☀️ Święta za granicą – gdzie najcieplej?

Do najcieplejszych destynacji w okresie Świąt można zaliczyć: Jamajkę, Barbados, Tajlandię

☀️ Święta za granicą z dziećmi – gdzie najlepiej?

Święta z dziećmi za granicą warto spędzić na Bali, na Wyspach Kanaryjskich lub w Republice Zielonego Przylądka

☀️ Czy warto jechać na Święta Bożego Narodzenia na Teneryfę?

Oczywiście! W tym czasie panują tam bardzo dobre warunki turystyczne (temperatury w okolicach 22-25 stopni). Niesamowity jest również klimat i kultura podczas celebracji okresu Świątecznego w tym rejonie świata.