Egipt - kiedy jechać, kiedy lecieć, jaka pogoda i temperatura w miesiącach

Egipt – pogoda. Jaki miesiąc wybrać na wakacje w Egipcie?

Wakacje w Egipcie cieszą się ogromną popularnością o każdej porze roku. Wspaniałe plaże Egiptu, gorący klimat, a także mnóstwo miejsc do zwiedzania i zdobywania nowych wspomnień to gwarancja, że wyjazd na pewno będzie udany. Kiedy najlepiej jechać do Egiptu, aby mieć pewność, że nasze wakacje przebiegną zgodnie z planem?

Całoroczne temperatury w Egipcie
Całoroczne temperatury w Egipcie / shutterstock.com / Oleg_P
Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Egipt – kiedy jechać?

Na hasło pogoda Egipt przychodzą nam na myśl przede wszystkim wysokie upały i jest to bardzo słuszne skojarzenie. Przeważająca część Egiptu leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Gdyby nie fakt, że przez Egipt płynie Nil, byłby to kraj prawie całkowicie pustynny i bezludny. Jedynie w niewielkim pasie nad Morzem Śródziemnym panuje klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Jeśli interesuje nas Egipt kiedy jechać, najlepszym czasem jest sezon od marca do czerwca oraz od października do listopada. Wtedy w Egipcie jest szczyt sezonu turystycznego. Jeśli jednak tłumy turystów na plażach i przy piramidach nie są naszym wakacyjnym marzeniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na wakacje w innym czasie. A jeśli wiemy już kiedy chcemy jechać to warto rozejrzeć się za ofertami Egipt last minute. Często można upolować dobre promocje ofertowe i pojechać praktycznie za grosze na upalne wakacje.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 15 °C do 20 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 17 °C do 22 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 18 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 20 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 24 °C do 34 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 29 °C do 36 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 29 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 29 °C do 34 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 28 °C do 31 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 21 °C do 26 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 16 °C do 24 °C | opady: ☔  małe

Egipt pogoda styczeń

Styczeń w Egipcie może być różny pod względem temperatur w zależności od regionu, w jakim się znajdujemy. Temperatury utrzymują się na poziomie od 18 do 26 stopni Celsjusza. Im bardziej na południe, tym cieplej. W tym czasie idealna będzie pogoda Marsa Alam lub w okolicznych kurortach. Styczeń to także dobra pora, aby wybrać się na wycieczkę statkiem po Nilu.

Długoterminowa pogoda dla Egiptu
Długoterminowa pogoda dla Egiptu / shutterstock.com / yarka-fox

W nocy temperatury w Egipcie mogą być jeszcze niższe, a dodatkowo uczucie chłodu mogą wzmagać silne wiatry. Trzeba też pamiętać, że w styczniu dzień jest dosyć krótki, nie da się więc leżeć od rana do wieczora na plaży. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie na styczniowy wypoczynek hoteli z rozbudowaną strefą spa i wieloma atrakcjami – duży kawałek dnia trzeba będzie bowiem spędzić w hotelu.

Zobacz również najlepsze oferty na wakacje all inclusive Egipt

Egipt pogoda luty

Pogoda w lutym jest dosyć zbliżona do styczniowej. Jest ciepło i słonecznie, a temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 25 stopni. Woda ma natomiast 20 stopni, można się więc w niej bez problemu kąpać.

Egipt kiedy jechać
Egipt kiedy jechać / shutterstock.com / akimov konstantin

Widoczne są też różnice pomiędzy pogodą w różnych regionach Egiptu. W Marsa Alam pogoda w lutym będzie zdecydowanie bardziej przyjazna niż pogoda w Hurghadzie. Brak upałów ma też sporą zaletę – to idealna pogoda na aktywne zwiedzanie wielu Egipskich atrakcji. Można skorzystać z wielu wycieczek fakultatywnych, zobaczyć starożytne zabytki włącznie z piramidami, bez obawy, że zbyt wysokie upały całkowicie zepsują nam radość ze zwiedzania.

Egipt pogoda marzec

Gdy interesuje nas pogoda w Egipcie w marcu, można śmiało stwierdzić, że będzie to doskonały czas na wakacyjny wyjazd. W tym miesiącu temperatury powietrza rosną w dzień do 28-29 stopni Celsjusza, noce stają się cieplejsze, nie ma też chłodnych wiatrów. Jest więc przyjemnie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Egipt pogoda
Egipt pogoda / shutterstock.com / AlexAnton

To idealna pogoda dla osób, które nie za bardzo lubią upały, ale marzy im się wygrzanie na słońcu, zwłaszcza po chłodnej zimie w naszych warunkach klimatycznych. W marcu można też trafić na promocyjne ceny w ofertach last minute, tygodniowy wypad do Egiptu nie nadweręży więc w żaden sposób naszego portfela.

Przeczytaj również gdzie jechać na wakacje w marcu.

Egipt pogoda kwiecień

Jeśli interesuje nas słoneczna pogoda, Egipt w kwietniu również będzie tym, czego szukamy. W kwietniu jest bardzo ciepło w ciągu dnia, temperatury nie spadają poniżej 29 stopni. Ciepłe, powyżej 20 stopni są również noce. O wiele dłuższy jest też dzień, co oznacza więcej słońca i czasu na opalanie.

Egipt temperatura
Egipt temperatura / shutterstock.com / Merydolla

Kiedy do Egiptu wybieramy się w kwietniu, musimy jednak liczyć się z wysokimi cenami w hotelach i atrakcjach turystycznych. Ze względu na występujące w tym czasie święta wielkanocne, wiele osób decyduje się spędzić je w Egipcie. Może więc być dosyć drogo w porównaniu do innych miesięcy.

Egipt pogoda maj

Maj w Egipcie jest pod względem pogody i temperatur dosyć zbliżony do kwietnia. Jest bardzo słonecznie i ciepło. Powietrze jest suche, sprzyja opalaniu, kąpielom w morzu, a także aktywnemu wypoczynkowi.

Kiedy do Egiptu
Kiedy do Egiptu / shutterstock.com / givaga

Maj to dobry czas na zwiedzanie Egiptu. W późniejszych miesiącach upały mogą już bowiem tak dać się we znaki, że poza plażowaniem i orzeźwianiem w wodzie nie będziemy mieli ochoty na nic innego. A przecież pobyt w tak wyjątkowym kraju, jak Egipt, nie powinien ograniczać się jedynie do plażowania. Zbyt wiele jest do zobaczenia, sfotografowania i zapamiętania.

Egipt pogoda czerwiec

Jeśli interesuje nas czerwcowy Egipt, pogoda na wakacje będzie idealna. Temperatury zaczynają przekraczać 30 stopni Celsjusza, wiatry niemal całkowicie ustają. Pozostaje jedynie delikatny wiatr, który nieco łagodzi wysoką temperaturę. Woda w czerwcu ma 22 stopnie, co sprzyja kąpielom.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Egipt w tym czasie jest bardzo popularny wśród miłośników sportów wodnych oraz wielbicieli nurkowania. Woda w czerwcu jest idealna do korzystania z wszelkich uroków podwodnego świata. Pogoda Egipt w czerwcu to także aż 12 słonecznych godzin w ciągu dnia. Długi dzień pozwala więc na pełne wykorzystanie wszystkich dostępnych atrakcji, zarówno na plaży, jak i w hotelu.

Egipt pogoda lipiec

Gdy marzy nam się piękna, słoneczna pogoda, Egipt w lipcu raczej nie spełni naszych oczekiwań w stu procentach. Niemal na terenie całego kraju pojawiają się wtedy wysokie upały, przekraczające 40 stopni. Dodatkowo nie ma wiatru, co może potęgować uczucie gorąca.

Kiedy jechać do Egiptu
Kiedy jechać do Egiptu / shutterstock.com / givaga

W tym czasie zwiedzanie egipskich atrakcji raczej nie wchodzi w grę, bo upał jest nie do wytrzymania. Ale w kurortach i nadmorskich miejscowościach upały nie są tak odczuwalne ze względu na obecność morza. Jeśli dla kogoś egipskie wakacje to wyłącznie plażowanie i zanurzanie się w morskiej toni, wyjazd w sierpniu może być całkiem udany.

Egipt pogoda sierpień

Pogoda Egipt na sierpień w niczym nie różni się od tej lipcowej. Jest bardzo gorąco, czasem nawet parno, a upały mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. W tym czasie wielu turystów woli spędzać czas w klimatyzowanych hotelach zamiast na zwiedzaniu jakichkolwiek atrakcji.

Kiedy lecieć do Egiptu
Kiedy lecieć do Egiptu / shutterstock.com / Oleg_P

Dużą zaletą letniej pogody w Egipcie są natomiast bardzo ciepłe noce. Temperatura nie spada po zmroku zbyt drastycznie, można więc korzystać z wielu możliwości nocnego życia. Egipt w sierpniu to doskonałe miejsce na wakacje dla młodych, aktywnych ludzi. Rodziny z dziećmi i powinny natomiast rozważyć inny termin wyjazdu, gdy nie będzie tak upalnie.

Egipt pogoda wrzesień

Kogo interesuje przyjemna pogoda, Egipt może zwiedzać we wrześniu. W tym czasie upały powoli już odpuszczają na rzecz przyjemnego ciepła. Temperatura w ciągu dnia zwykle nie przekracza 30 stopni Celsjusza.

Kiedy najcieplej w Egipcie
Kiedy najcieplej w Egipcie / shutterstock.com / Tymonko Galyna

Takie warunki z pewnością spodobają się zarówno miłośnikom plażowania, jak i wielbicielom aktywnego zwiedzania egipskich atrakcji. Wrzesień w Egipcie to także dobry czas na wybranie się na rejs po Nilu.

Egipt pogoda październik

Gdy chcemy nie tylko plażować, ale również zwiedzić Egipt, pogoda w październiku również będzie sprzyjająca. W tym miesiącu temperatury powietrza kształtują się na poziomie 29 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi natomiast 24 stopnie. To idealne warunki do zabaw na plaży, sportów wodnych, aktywnego wypoczynku i zwiedzania.

Kiedy najlepiej do Egiptu
Kiedy najlepiej do Egiptu / shutterstock.com / Lostsurf

Można w tym czasie także skorzystać z bogactwa podwodnego świata i oddać się nurkowaniu. Październik w Egipcie to jeden z najlepszych miesięcy na wędrówki pod powierzchnią wody.

Przeczytaj również gdzie jechać na wakacje w październiku.

Egipt pogoda listopad

W listopadzie w Egipcie nadal jest ciepło. Temperatury utrzymują się na podobnym poziomie, co w październiku. Pojawiają się jednak chłodne wiatry, a dzień staje się coraz krótszy. W tym czasie ruch turystyczny jest widocznie mniejszy, a co za tym idzie – może być sporo taniej.

Temperatura w Egipcie
Temperatura w Egipcie / shutterstock.com / frantic00

W listopadzie w biurach podróży możemy trafić na wiele atrakcyjnych ofert last minute, dzięki którym bez problemu będziemy mogli sobie pozwolić na wakacje w Egipcie.

Egipt pogoda grudzień

Wielu turystów z całego świata wybiera na miejsce spędzenia zimowych świąt właśnie Egipt. Pogoda jest wtedy doskonała do plażowania, wygrzewania się na słońcu, ładowania baterii i relaksowania w doskonałych warunkach. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 25 stopni, nocą spadają do około 18.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Woda w morzu jest ciepła, można więc w czasie świąteczno-noworocznym bez problemu zażywać morskich kąpieli. Niestety, dzień jest już znacznie krótszy, słońce zachodzi bowiem o 17. Trzeba też pamiętać, że w grudniu Egipt jest wręcz oblegany przez turystów i wyjątkowo drogi. Warto więc rozważyć, czy faktycznie chcemy się wybrać na wakacje właśnie wtedy, gdy na ten sam pomysł wpadną tysiące turystów z całego świata.

Przeczytaj również gdzie jechać na wakacje w grudniu.

Całoroczna pogoda Marsa Alam

Komu marzy się słoneczny, wakacyjny Egipt, pogoda w Marsa Alam będzie dla niego idealna. Popularny kurort leży nad Morzem Czerwonym, które praktycznie o każdej porze roku sprzyja wypoczynkowi i plażowaniu. Idealna pogoda jest od października do grudnia i od lutego do maja. W miesiącach wakacyjnych upały mogą sięgać 40 stopni, w tym czasie dla niektórych turystów może być nieco za gorąco na wakacje w Egipcie.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 18 °C do 23 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 19 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 21 °C do 27 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 24 °C do 30 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 26 °C do 34 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 29 °C do 36 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 31 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 29 °C do 35 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 28 °C do 32 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 23 °C do 28 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 20 °C do 24 °C | opady: ☔  małe

Całoroczna pogoda Hurghada

Hurghada jest jednym z najbardziej obleganych egipskich kurortów. Pogoda Hurghada jest sprzyjająca praktycznie przez cały rok. Najcieplej jest w sezonie od czerwca do września. Temperatury sięgają wtedy 30-40 stopni. Poza sezonem jest nieco chłodniej, ale nadal słonecznie i ciepło. Jeśli marzy nam się egzotyczna Hurghada, pogoda będzie nam sprzyjała bez względu na termin wyjazdu.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 18 °C do 23 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 19 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 20 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 23 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 25 °C do 32 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 35 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 28 °C do 36 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 29 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 28 °C do 35 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 25 °C do 32 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 22 °C do 27 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 19 °C do 23 °C | opady: ☔  małe

Całoroczna pogoda Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh leży nad Morzem Czerwonym i ma doskonałe warunki do wypoczynku przez cały rok. Jest tu ciepło i słonecznie zarówno latem, jak i zimą. W miesiącach letnich, lipcu i sierpniu panują tu jednak bardzo wysokie upały, w czasie których temperatura przekracza 40 stopni. Pogoda Sharm El Sheikh najlepsza będzie wiosną i jesienią, gdy jest bardzo ciepło, dużo godzin słonecznych, a jednocześnie nie ma wiele zbyt silnych wiatrów.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 18 °C do 23 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 19 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 21 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 24 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 26 °C do 33 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 35 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 29 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 32 °C do 37 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 29 °C do 35 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 27 °C do 32 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 24 °C do 28 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 20 °C do 24 °C | opady: ☔  małe
Aplikacja

Czytaj również:

Egipt – kiedy najtaniej?

Późna jesień i wczesna wiosna to czas, gdy w Egipcie jest nieco poza sezonem. Mniejszy ruch turystyczny oznacza natomiast dużo niższe ceny niż w szczycie sezonu.

Kiedy najlepiej lecieć do Marsa Alam?

W sezonie od lutego do maja oraz od października do grudnia pogoda w Marsa Alam nad Morzem czerwonym jest najlepsza na wakacje.

Kiedy najlepiej lecieć do Hurghady?

Najlepszym terminem na wyjazd jest sezon od czerwca do września.

Kiedy najlepiej lecieć do Sharm El Sheikh?

Pogoda w Sharm El Sheikh zachęca do wypoczynku o każdej porze roku. Nie ma złego czasu na wyjazd do tego kurortu.

Jaki klimat jest w Egipcie?

Większa część Egiptu leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Tylko rejony nad Morzem Śródziemnym znajdują się w klimacie podzwrotnikowym typu śródziemnomorskiego.