Gdzie na wakacje z dziećmi warto polecieć w każdym miesiącu roku

Gdzie na wakacje z dziećmi za granicą? Zobacz gdzie pojechać z dzieckiem w każdym miesiącu roku

Wakacje z dziećmi za granicą warto zaplanować tak, by maluchy się nie nudziły, a jednocześnie, aby warunki klimatyczne były dopasowane do potrzeb małych dzieci. Dzięki temu pobyt w dowolnym miejscu na świecie będzie udany, rodzice wypoczną, a dzieciaki będą dobrze się bawić. Gdzie wybrać się na wczasy z dziećmi? Możliwości jest całkiem sporo, w zależności od pory roku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wakacje z dziećmi w styczniu – Oman

W styczniu bardzo dobrym kierunkiem na wakacje z dziećmi jest Oman – to kraj dosyć egzotyczny dla turystów, którzy wybierają utarte szlaki, dzięki czemu można liczyć na wypoczynek bez tłumów, zapełnionych kurortów i problemów ze znalezieniem wolnego miejsca na plaży. Styczeń w Omanie to zima, ale zupełnie inna niż ta, którą znamy. Średnie temperatury powietrza utrzymują się wtedy na poziomie 20-25 stopni Celsjusza. Jest bardzo słonecznie i ciepło, ale nie ma nieprzyjemnych upałów.

Oman - wakacje z dziećmi za granicą
Oman – wakacje z dziećmi za granicą

Wakacje z dzieckiem w Omanie to możliwość plażowania na którejś z rozległych piaszczystych plaż, kąpieli w ciepłym i spokojnym morzu. Można też znaleźć sporo atrakcji dla najmłodszych, jak chociażby duże ogrody zoologiczne z dzikimi zwierzętami żyjącymi w niemal naturalnych warunkach.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć do Omanu oraz zobacz wszystkie propozycje na wakacje w styczniu

Wakacje z dziećmi w lutym – Egipt

Doskonałym miejscem na wakacje z dziećmi za granicą jest również nieśmiertelny Egipt. W lutym panują tu świetne warunki klimatyczne, jest ciepło, temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 25 stopni. Jest też gwarancja pięknej i słonecznej pogody bez ani kropli deszczu. Jeśli interesują nas tanie wakacje z dziećmi, Egipt z pewnością spełni nasze oczekiwania. Co więcej, można tu znaleźć sporo atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych maluchów.

Egipt - wakacje za granicą z dziećmi
Egipt – wakacje za granicą z dziećmi

Prawdziwą frajdą będzie wizyta w jednym z wielkich aquaparków, przejażdżka na wielbłądzie, zwiedzanie oceanarium i podwodnego świata. Starszym dzieciom na pewno spodobają się piramidy, Sfinks i inne typowe egipskie atrakcje. Rejs po Nilu również dostarczy wielu wrażeń. Wybierając się na wakacje z dziećmi w Egipcie możemy mieć pewność, że nie spędzimy całego urlopu wyłącznie na przyhotelowej plaży.

od:
1 700 zł
Wakacje objazdowe w Egipcie!

Zobacz najlepsze oferty

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć do Egiptu oraz gdzie w lutym jest ciepło

Wakacje z dziećmi w marcu – Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka również mogą być ciekawym miejscem na wakacje za granicą z dziećmi. To dosyć odległy zakątek świata, położony około 450 km na zachód od zachodnich wybrzeży Afryki. Planując wyjazd w marcu możemy mieć pewność pięknej i słonecznej pogody. W tym miesiącu na wyspach jest ciepło, około 25-27 stopni. Nie ma wielkich upałów ani opadów deszczu.

Wyspy Zielonego Przylądka - gdzie na wakacje z dzieckiem za granicę
Wyspy Zielonego Przylądka – gdzie na wakacje z dzieckiem za granicę

Są za to rozległe, piaszczyste plaże, piękne widoki i ciepła woda, w której maluchy uwielbiają spędzać czas na wakacjach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje z dziećmi za granicą, Wyspy Zielonego Przylądka na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Dużym atutem tego kierunku turystycznego jest również fakt, że leży z dala od obleganych i utartych szlaków. Zapewnia kameralny i spokojny wypoczynek bez tłumów turystów i potężnych kurortów. A aby była możliwość tańszego wylotu, warto spojrzeć na oferty Wyspy Zielonego Przylądka w opcji last minute.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka oraz gdzie lecieć w marcu na wakacje

Wakacje z dziećmi w kwietniu – Tunezja

Wakacje z dziećmi za granicą w kwietniu będą udane między innymi w Tunezji. W tym czasie jest tu ciepło, około 23-25 stopni, ale nie ma wielkich upałów czy nadmiernej wilgoci. Nawet wakacje z rocznym dzieckiem będą więc w takich warunkach udane. Tunezja to idealny kierunek dla miłośników opalania i leżenia pod palmami. Dorośli mają wiele możliwości, jeśli chodzi o zwiedzanie, natomiast maluchy mogą do woli korzystać z parków wodnych, wesołych miasteczek, parków rozrywki, których w każdym regionie jest naprawdę sporo.

Tunezja - wakacje z dziećmi
Tunezja – wakacje z dziećmi

Ten turystyczny kraj bardzo dba o swoich turystów, także tych, którzy przyjeżdżają na wypoczynek ze swoimi pociechami. Można więc mieć pewność, że wakacje z dziećmi w Tunezji będą udane, maluchy nie będą się nudzić i przywiozą z wyjazdu same pozytywne wspomnienia.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Sprawdź również całoroczną pogodę w Tunezji

Wakacje z dziećmi w maju – Grecja

Grecja praktycznie od zawsze jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Nic więc dziwnego, że chętnie wybieramy się tam także na wakacje z dzieckiem. W maju w Grecji możemy liczyć na przyjazną pogodę, temperatury na poziomie 25 stopni Celsjusza, a na greckich wyspach bywa, że jeszcze wyższe. Rodziny z dziećmi mogą w czasie wypoczynku w Grecji korzystać z pięknych plaż, kąpieli w ciepłym morzu, a także ze zwiedzania.

Grecja - gdzie na wakacje z dziećmi
Grecja – gdzie na wakacje z dziećmi

Starszym dzieciom na pewno spodoba się możliwość zobaczenia pozostałości starożytnej kultury. Dzieci w każdym wieku będą natomiast szczęśliwe w każdym z licznych parków wodnych, oceanariów, wesołych miasteczek i innych atrakcji, które są przygotowane właśnie z myślą o najmłodszych.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć do Grecji oraz gdzie pojechać na wakacje w maju

Wakacje z dziećmi w czerwcu – Chorwacja

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje z małym dzieckiem w czerwcu się wybrać, doskonałym kierunkiem będzie słoneczna Chorwacja. To kraj charakteryzujący się ciepłym, ale bardzo łagodnym klimatem. W czerwcu temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 23-26 stopni.

Chorwacja - wakacje z dzieckiem
Chorwacja – wakacje z dzieckiem

Na wybrzeżu można więc korzystać z uroków opalania, kąpieli w morzu czy sportów wodnych. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na bogatą infrastrukturę i atrakcje dla najmłodszych. Nie brakuje parków rozrywki, w których można spędzić ciekawie czas zarówno z maluchami, jak i starszakami.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Wakacje z dziećmi w lipcu – Zanzibar

Kolejnym kierunkiem, gdzie na wakacje z dzieckiem za granica warto wybrać się w lipcu, jest słoneczny Zanzibar. To prawdziwy raj na ziemi pełen piaszczystych plaż, a także bujnej roślinności i ciekawych obiektów przyrodniczych. W lipcu na Zanzibarze jest ciepło, nawet do 30 stopni. Jest też jednak sucho, a dodatkowo mamy wiatr od morza, dzięki czemu wysokie temperatury nie są odczuwalne.

Zanzibar - wczasy z dziećmi
Zanzibar – wczasy z dziećmi

Wakacje z dzieckiem na Zanzibarze to nie tylko możliwość opalania się, zabawy w piasku czy kąpieli w morzu, ale również sporo innych atrakcji. Można wybrać się na Safari Blue, na Farmę Przypraw, pojechać do Parku Narodowego Jozani, a także popływać razem z wielkimi żółwiami w rezerwacie Nungwi. A jeśli chcemy znaleźć tanie wakacje na Zanzibarze, powinniśmy rozejrzeć się wśród ofert last minute Zanzibar. Być może znajdziemy ofertę idealną dla naszych potrzeb.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć na Zanzibar oraz gdzie lecieć na wakacje w lipcu

Wakacje z dziećmi w sierpniu – Czarnogóra

W poszukiwaniu kierunków, gdzie na wakacje z dzieckiem wybrać się w sierpniu, sprawdźmy między innymi Czarnogórę. To ciepły kraj, w którym w sierpniu temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni. Spędzając urlop z dziećmi, możemy mieć pewność, że nie będą nudzić się w czasie plażowania czy kąpieli w morzu.

Czarnogóra - gdzie na wakacje z dzieckiem
Czarnogóra – gdzie na wakacje z dzieckiem

Nie jest to kraj pełen atrakcji dla dzieci czy parków rozrywki, ale przy większych i bardziej znanych kurortach można znaleźć wesołe miasteczka czy parki wodne. Starszym dzieciakom na pewno spodoba się możliwość zwiedzania tego bałkańskiego kraju.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

Wakacje z dziećmi we wrześniu – Bułgaria

Gdzie na wakacje z dzieckiem za granicą? Dobrym kierunkiem będzie Bułgaria. We wrześniu jest tam ciepło, do 25 stopni, ale nie upalnie. Można tam znaleźć szereg atrakcji dla maluchów i nieco starszych dzieci, dzięki czemu plażowanie i morskie kąpiele nie będą jedyną atrakcją w czasie wakacji.

Bułgaria - wakacje z rocznym dzieckiem
Bułgaria – wakacje z rocznym dzieckiem

Urlopując w Bułgarii wybierzmy się do Parku Ostrova w Pazardziku, skansenu Etyr czy ekomuzeum. Praktycznie przy każdym większym kurorcie możemy też znaleźć parki wodne, wesołe miasteczka, a także miejsca rozrywki, w których maluchy na pewno nie będą się nudzić.

od:
800 zł
od:
1 300 zł
od:
1 800 zł
<
>

Wakacje z dziećmi w październiku – Portugalia

Jesienna Portugalia jest dobrym kierunkiem na wyjazd z małymi i większymi dziećmi. W tym czasie średnie temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 20-23 stopni Celsjusza. Nie ma więc upałów, jednak pogoda jest bardzo dobra na zwiedzanie i korzystanie z atrakcji oferowanych przez najbardziej znane kurorty i miejscowości turystyczne.

Portugalia - tanie wakacje z dziećmi
Portugalia – tanie wakacje z dziećmi

Na wakacjach w Portugalii warto odwiedzić parki rozrywki, centra wodnych zabaw, oceanaria, a także ogrody zoologiczne. Największe i najciekawsze zoo, Jardim Zoologico, można znaleźć w stolicy Portugalii – Lizbonie. Wyjątkowo atrakcyjnym miejscem jest również Parque Aventura Diverlanhoso położony w miejscowości Braga. Jest to ogromny park rozrywki położony na powierzchni 170 hektarów – można w nim spędzić cały dzień, a na pewno nie zdążymy zapoznać się ze wszystkimi jego atrakcjami.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć do Portugalii

Wakacje z dziećmi w listopadzie – Cypr

Na wakacje z dziećmi w listopadzie można wybrać słoneczny Cypr. W tym miesiącu można liczyć na temperatury na poziomie 23 stopni Celsjusza, doskonałą, słoneczną pogodę i brak deszczu. To dobry moment, by w środku chłodnej jesieni oderwać się od szarej rzeczywistości i z całą rodziną skorzystać ze słońca.

Cypr - gdzie na wakacje z małym dzieckiem
Cypr – gdzie na wakacje z małym dzieckiem

Na maluchów na Cyprze czekają trzy ogromne aquaparki: Fasouri Watermania Waterpark, Aphrodite Water Park oraz Water World Themed WaterPark, a także sporo mniejszych parków wodnych i wesołych miasteczek. W czasie pobytu na Cyprze można więc nie tylko plażować z dziećmi, ale również zapewnić im sporo aktywnej rozrywki.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Znajdź już teraz tanie oferty last minute Cypr i oferty na wakacje na Cyprze

Wakacje z dziećmi w grudniu – Wyspy Kanaryjskie

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest doskonała przez cały rok, nic więc dziwnego, że to świetny kierunek na wakacje z dziećmi. W grudniu, w środku naszej zimy, na Kanarach mamy 22-25 stopni, pełne słońce i doskonałe warunki do spędzania czasu na plaży czy na innych atrakcjach.

Wyspy Kanaryjskie - dokąd z dziećmi na wakacje
Wyspy Kanaryjskie – dokąd z dziećmi na wakacje

Wybierając się na wakacje z dziećmi na Wyspy Kanaryjskie możemy mieć pewność, że praktycznie wszędzie znajdziemy parki wodne i parki rozrywki dla najmłodszych.

od:
2 320 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Teneryfie

Sprawdź gdzie najlepiej lecieć w grudniu na wakacje

Czytaj również:

Aplikacja
🌴 Czy warto jeździć na wakacje z dziećmi za granicą?

Wakacje z dziećmi za granicą to okazja do wspólnego spędzania czasu, świetnej zabawy, a także korzystania ze słońca bez względu na porę roku. Zanim zdecydujemy się na wyjazd z naszymi pociechami, warto uważnie wybrać kierunek i sprawdzić, czy na pewno jest tam sporo atrakcji dla najmłodszych.

🧳 Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Pakowanie się na wakacje z dzieckiem to z pewnością spore wyzwanie. To, co zabierzemy, w dużym stopniu zależy od tego, czy jedziemy z niemowlęciem, przedszkolakiem czy starszakiem. Na pewno przydadzą się wszelkie akcesoria chroniące przed słońcem, stroje kąpielowe, buty do wody i zabawki do piasku. O inne atrakcje można zadbać na miejscu.

🤑 Polecane, tanie wakacje z dziećmi

Na tanie wakacje z dziećmi warto wybrać się do Egiptu, Grecji, Chorwacji czy do Bułgarii. Są to popularne kierunki, a firmy turystyczne mają czasem specjalne oferty skierowane do rodzin z dziećmi. Warto również rozważyć Wyspy kanaryjskie czy Cypr, który również jest popularnym kierunkiem rodzinnych wyjazdów.