Pogoda Grecja – kiedy jechać do Grecji?

Pogoda Grecja – kiedy jechać do Grecji?

Grecja jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży dla osób, którym zależy na wakacjach pełnych nie tylko słońca, ale również wrażeń. Poza ciepłym morzem i piaszczystymi, greckimi plażami, możemy spotkać się z wielowiekową historią i kulturą, która otacza nas na każdym kroku. Pogoda w Grecji bywa zróżnicowana na przestrzeni roku, dlatego warto uważnie wybierać termin, w którym zaplanujemy nasze wymarzone, greckie wakacje.

pogoda w grecji
pogoda w Grecji

Wyjazd do Grecji to doskonały pomysł na wakacje zarówno dla wielbicieli plażowania i morskich kąpieli, jak i dla miłośników zwiedzania i aktywnego spędzania czasu. Zanim odpowiemy sobie na pytanie, kiedy jechać do Grecji, warto najpierw ustalić, w które jej rejony chcemy się wybrać. Jest to bowiem kraj o dosyć dużej rozpiętości równoleżnikowej. Na północy panuje klimat podzwrotnikowy kontynentalny, czyli chłodniejszy i bardziej mokry niż w innych regionach kraju.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Najcieplej jest natomiast na greckich wyspach, które są idealnym miejscem na wakacje nawet wtedy, gdy kontynentalna część kraju nie do końca zachęca do podróżowania.

Pogoda Grecja – kiedy jechać?

Temperatura w Grecji jest idealna na wakacje szczególnie w miesiącach od czerwca do września, gdy w ciągu dnia jest najwięcej słońca – nawet do 12 godzin. To dobre miesiące na zwiedzanie zabytków i historycznych miejsc, korzystanie ze sportów wodnych, nurkowanie, czarterowanie jachtów czy inne formy aktywnego wypoczynku.

grecja klimat
Grecja klimat

Pogoda w Grecji w sezonie jesienno-zimowym jest nieco gorsza, jednak i tak temperatury powietrza są zdecydowanie wyższe niż w naszych warunkach klimatycznych. Jeśli nie zależy nam na plażowaniu czy kąpielach w ciepłym morzu, na zwiedzanie Grecji można się więc wybrać praktycznie o każdej porze roku.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 4 °C do 15 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 7 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 10 °C do 16 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 14 °C do 19 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 18 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 23 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 25 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 27 °C do 32 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 22 °C do 28 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 16 °C do 24 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 12 °C do 20 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 7 °C do 17 °C | opady: ☔  małe

Sprawdź także najlepsze oferty all inclusive Grecja

Grecja pogoda styczeń

Jeśli interesuje nas Grecja pogoda styczeń, temperatury raczej nie będą zachwycające. Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem, w którym średnie temperatury utrzymują się na poziomie 13 stopni. Temperatury wody są kilka stopni wyższe, jednak z pewnością nie jest to ciepło, które zachęci do kąpieli w morzu.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Pogoda w Grecji w styczniu sprzyja raczej zwiedzaniu i wędrówkom po znanych zabytkach i innych wartych odwiedzenia miejscach. Nieco cieplej niż na kontynencie, jest na greckich wyspach, gdzie w styczniu temperatury mogą sięgać nawet 20 stopni. Jeśli więc wybieramy się na Rodos czy Korfu, możemy liczyć na sporo słońca.

Sprawdź także jaka jest pogoda w styczniu w Maroko

Grecja pogoda luty

Pogoda w Grecji w lutym niewiele się różni od tej styczniowej. Jest ciepło, do 14 stopni Celsjusza, a w ciągu miesiąca jest ponad 20 słonecznych dni. Można więc liczyć na zwiedzanie i wypoczynek w całkiem przyjemnym klimacie. Nie jest to jednak czas na wakacyjne szaleństwa na plaży czy w wodzie.

temperatura w grecji
temperatura w Grecji

Pogoda Grecja luty to dobra opcja dla osób, którzy wolą wypoczywać z dala od tłumów turystów. Poza sezonem w Grecji jest zdecydowanie mniej tłoczno, o wiele łatwiej jest zarezerwować miejsce w dobrym hotelu. Jest też taniej niż w szczycie sezonu. Jeśli interesuje nas słoneczna, ale nie upalna Grecja, pogoda w lutym na pewno będzie dobra do wypoczynku.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Hawajach w lutym

Grecja pogoda marzec

Gdy interesuje nas upalna Grecja, pogoda marzec może nie być do końca zachęcająca. Panuje wtedy typowo wiosenny klimat. Temperatury miesięczne utrzymują się na poziomie 15 stopni Celsjusza. W południowej części kraju, zwłaszcza na wyspach powoli zaczyna się wtedy sezon. Jednak turystów jest zwykle dużo mniej niż w miesiącach letnich, zachęcające są również ceny zarówno hoteli, jak i wszystkich turystycznych atrakcji.

temperatura grecja
temperatura Grecja

Pogoda w Grecji w marcu może więc przyciągać turystów, jednak głównie tych, którzy są nastawieni na zwiedzanie, a nie na opalanie się czy kąpiele w morzu. W ciągu doby jest jednak około 8 słonecznych godzin, co pozwala na pełne korzystanie ze słońca i spokojny wypoczynek.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Bali w marcu

Grecja pogoda kwiecień

Jeśli interesuje nas hasło: Grecja pogoda kwiecień, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na temperatury i liczbę słonecznych dni. Jest ich około 25, a temperatury sięgają 20 stopni. Osoby, które zdecydują się na wypoczynek w kwietniu mogą więc mieć niemal pewność, że czeka ich słoneczna pogoda, a jeśli trafią się deszcze, będą przelotne i w żadnym stopniu nie zakłócą wypoczynku.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Woda w morzu w kwietniu nadal utrzymuje się na poziomie około 17 stopni, co raczej nie zachęca do korzystania z kąpieli. Kiedy do Grecji wybierzemy się w kwietniu, możemy liczyć na przystępne ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych. To dobry czas dla osób, które nie lubią wypoczywać w tłumie turystów.

Sprawdź także jaka jest pogoda w kwietniu w Gruzji

Grecja pogoda maj

Pogoda w Grecji w maju zaczyna być typowo letnia, co powoduje, że w tym czasie na wypoczynek zarówno w części kontynentalnej, jak i na greckich wyspach decyduje się sporo turystów z całego świata. Grecja pogoda maj to przede wszystkim słoneczne dni, ponad 10 godzin słońca każdego dnia, a także temperatury sięgające 25 stopni. Jest już bardzo ciepło, nagrzewa się również woda w morzu, która osiąga 20 stopni. Można więc plażować, korzystać z wodnych atrakcji.

Grecja temperatura
Grecja temperatura

To dobra pora dla wielbicieli żeglarstwa, nurkowania oraz innych sportów wodnych. Jeśli marzy nam się słoneczna i pełna wakacyjnej przygody Grecja, pogoda w maju będzie doskonała na wypoczynek, także z całą rodziną. 

Sprawdź także jaka jest pogoda w Egipcie w maju

Grecja pogoda czerwiec

Pogoda Grecja czerwiec to już prawdziwie wakacyjne, często nawet upalne klimaty. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 30 stopni Celsjusza, chwilami bywa więc bardzo gorąco. Jednak z wysokimi temperaturami idzie w parze dosyć niska wilgotność powietrza, a także lekka bryza od strony morza. Nie jest więc duszno ani parno. To idealny czas na wypoczynek na plaży, złapanie letniej opalenizny i korzystanie z wodnych atrakcji.

W czerwcu w większości regionów Grecji praktycznie przez cały miesiąc świeci słońce. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wakacje na początku miesiąca, czy w późniejszych tygodniach, możemy mieć pewność, że letniego wypoczynku nie popsują żadne niespodziewane opady deszczu.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Indiach w czerwcu

Grecja pogoda lipiec

Jeśli marzy nam się upalna Grecja, temperatury w lipcu z pewnością będą idealne. W tym miesiącu jest dosyć gorąco, czasem sporo powyżej 30 stopni. Najcieplej jest oczywiście na greckich wyspach, które są położone najdalej na południe. Temperatury wody w morzu utrzymują się na poziomie około 25 stopni, są więc idealne do kąpieli, nawet dla najmłodszych. Grecja pogoda lipiec to idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku.

kiedy jechać do grecji
Kiedy jechać do Grecji

W tym czasie panuje jednak szczyt sezonu, co sprawia, że w większości miejscowości wypoczynkowych może być dosyć tłoczno. W lipcu i sierpniu jest też najdrożej. Jeśli chcemy zaplanować wakacje właśnie na ten czas, dobrze jest polować na oferty first minute lub last minute. Dzięki temu można pojechać na wakacje często nawet za pół ceny.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Kenii w lipcu

Grecja pogoda sierpień

Sierpniowa Grecja to nadal czas upałów i doskonałej pogody, która podoba się zarówno wielbicielom plażowania, jak i osobom, które preferują bardziej aktywny wypoczynek w postaci zwiedzania czy sportów wodnych. To świetny czas na nurkowanie czy korzystanie z uroków żeglarstwa.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 30 stopni, przez cały miesiąc jest słonecznie i bez opadów. Grecja pogoda sierpień z pewnością zadowoli nawet największych malkontentów, a wakacje pozostawią piękne wspomnienia i wyjątkową opaleniznę.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Zanzibarze w sierpniu

Grecja pogoda wrzesień

Jeśli marzy nam się pełna słońca Grecja, pogoda we wrześniu również zapewni idealne warunki do plażowania i korzystania ze sportów wodnych. W tym miesiącu Grecja cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportów wodnych. Temperatury powietrza w ciągu dnia raczej nie spadają poniżej 28 stopni, woda w morzu nadal jest ciepła i zachęcająca do kąpieli. Grecja pogoda wrzesień to świetny pomysł na idealne wakacje na południu Europy.

kiedy do grecji
kiedy do Grecji

Ruch turystyczny w tym czasie jest już słabszy niż w miesiącach wakacyjnych. O wiele łatwiej o miejsca w dobrych hotelach. To także idealna pora na zwiedzanie i odkrywanie uroków greckich miasteczek, zabytków i kultury.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Kostaryce we wrześniu

Grecja pogoda październik

Na hasło Grecja pogoda październik możemy znaleźć informacje pogodowe, które już nie do końca przypadną nam do gustu. Szczególnie, jeśli lubimy plażowanie i korzystanie z wodnego szaleństwa. W październiku, szczególnie w kontynentalnej części Grecji następuje dosyć odczuwalne ochłodzenie.

grecja pogoda
Grecja pogoda

Średnie temperatury w ciągu dnia spadają do 22 stopni, ochładza się również woda w morzu. To dobry czas na zwiedzanie i aktywny wypoczynek, jednak niekoniecznie na plażowanie. Szczególnie, że liczba słonecznych godzin w ciągu dnia spada do zaledwie pięciu.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Filipinach w październiku

Grecja pogoda listopad

Grecja pogoda listopad – nie będą to już zachęcające warunki do słonecznych wakacji. W listopadzie w ciągu dnia temperatury nie przekraczają 20 stopni. Jest przyjemnie i ciepło, ale raczej nie jest to dobry czas do plażowania.

Grecja temperatury
Grecja temperatury

Liczba słonecznych godzin w ciągu dnia to zaledwie cztery. W tym miesiącu warto stawiać na aktywne zwiedzanie. Gdy marzy nam się słoneczna i upalna Grecja, pogoda w listopadzie raczej na pewno nie spełni naszych oczekiwań.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Nowej Zelandii w listopadzie

Grecja pogoda grudzień

Grecja zimą również może być przyjazna dla turystów, szczególnie tych, którym nie zależy na wielogodzinnym plażowaniu. W grudniu temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 15 stopni. Jest więc zdecydowanie cieplej niż w naszych warunkach klimatycznych.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Standardowo chłodniej jest na kontynencie, na nieco wyższe temperatury można liczyć planując wypoczynek na którejś z greckich wysp. Grecja pogoda grudzień to czas dla miłośników zwiedzania. Ruch turystyczny jest niewielki, a co za tym idzie – wszędzie jest dużo taniej. A aby było jeszcze taniej, wystarczy przeglądać oferty na wycieczki last minute Grecja w naszym serwisie.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Peru w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
🏖️ Grecja – kiedy najlepiej jechać?

Gdy naszym wakacyjnym kierunkiem jest Grecja, pogoda idealna na plażowanie będzie w sezonie od czerwca do września. Jednak także w pozostałych miesiącach pogoda jest całkiem przyjazna dla turystów, którym nie zależy tylko na plażowaniu.

🔥 Grecja – kiedy najcieplej?

Najcieplej jest w miesiącach wakacyjnych, gdy temperatury przekraczają 30 stopni. Osoby, którym marzy się upalna Grecja, klimat w lipcu i sierpniu z pewnością uznają za idealny.

☀️ Grecja – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego w Grecji przypada na letnie miesiące: lipiec i sierpień. Sporo turystów przyjeżdża jednak w sezonie od czerwca do września.

🏝️ Grecja – jaki klimat?

Grecja jest dosyć rozciągnięta równoleżnikowo, a więc nie ma w niej jednolitego klimatu. W północnych regionach panuje typowy klimat podzwrotnikowy kontynentalny, a więc chłodniejszy i bardziej wilgotny niż na południu. W południowych rejonach i na greckich wyspach mamy klimat śródziemnomorski. Jeśli marzy nam się słoneczna Grecja, pogoda na południu jest zdecydowanie bardziej sprzyjająca.

🤑 Grecja – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Grecji jest poza sezonem, a więc także wtedy, gdy jest najchłodniej. Jeśli nie zraża nas nieco niższa temperatura, Grecja od października do kwietnia przyciąga niskimi cenami, a jednocześnie zapewnia dobrą pogodę do aktywnego zwiedzania.