Ile trwa lot do Grecji

Ile trwa lot do Grecji? Sprawdź ile leci się do Grecji

Na pytanie, ile trwa lot do Grecji, zdecydowanie nie ma jednej odpowiedzi. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że Grecja jest krajem dosyć rozległym, co więcej, także rozsianym na wielu wyspach. Czas podróży może więc się różnić w zależności od tego, czy decydujemy się na zwiedzanie kontynentalnej części kraju, czy jednak planujemy wypad na którąś z greckich wysp.

Ile się leci do Grecji
Ile się leci do Grecji. Zdjęcie autorstwa jimmy teoh z Pexels

Greckie wakacje na to doskonały sposób na relaks, wypoczynek, oderwanie się od brzydkiej pogody. Podczas gdy w naszym kraju w sezonie jesiennym i na wiosnę bywa dosyć brzydko, w Grecji, podobnie jak wszędzie, gdzie panuje klimat śródziemnomorski, jest wyjątkowo słonecznie i ciepło. Warto przede wszystkim odwiedzić wszystkie wyspy greckie.

Grecja
Grecja
Średni czas lotu do Grecji:
2 g. 20 m.
Wakacje w Grecji już od 1 490 zł za osobę

Loty do Grecji cieszą się więc wielką popularnością praktycznie o każdej porze roku, a wszystkie popularne kierunki podróży są wręcz oblegane przez turystów z całego świata. Ile się leci do Grecji z Polski? Warto to sprawdzić przed wylotem. Podobnie jak to, czy czekają nas jakieś przesiadki i jak daleko będziemy mieć z lotniska do hotelu, w którym spędzimy nasze wymarzone wakacje. Na pytanie: lot do Grecji ile trwa, można szybko znaleźć odpowiedź w internecie. Sporo jest sprawdzonych wyszukiwarek, które pozwolą nam sprawdzić, jak wygląda kwestia lotów zarówno z różnych lotnisk w Polsce, jak i do różnych lotnisk w Grecji kontynentalnej i wyspiarskiej.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Przeczytaj także kiedy najlepiej lecieć do Grecji oraz sprawdź Grecja last – czyli wyjątkowo atrakcyjne cenowo oferty na wakacje w Grecji all inclusive

Ile się leci do Grecji z Polski?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile leci się do Grecji z Polski, dobrze jest mieć najpierw ustalony cel podróży. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować całe wakacje. Nie zapominajmy również, że czas lotu może się różnić w zależności od tego, czy startujemy z lotniska w Gdańsku, Warszawie czy Krakowie.

Ile się leci do Grecji
Ile się leci do Grecji. Zdjęcie autorstwa Alex Azabache z Pexels

Wiadomo, że im bardziej lotnisko na północy naszego kraju, tym dłużej będzie się z niego leciało na samo południe Europy. Przykładowo lot z Krakowa do Aten trwa 2:15 h, ale już na greckie wyspy będzie trwał zdecydowanie dłużej. Nie wszystkie loty są też bezpośrednie – to ile trwa lot z Polski do Grecji, zależy również od ilości przesiadek. Nawet pomimo iż w linii prostej możemy do Grecji polecieć w 2-3 godziny, nie brakuje też połączeń, które trwają nawet kilka razy dłużej.

Sprawdź także najpiękniejsze greckie plaże

Z jakich miast polecimy do Grecji?

Na pytanie Polska – Grecja ile trwa lot, odpowiedzi są różne w zależności od portu, w którym zaczynamy naszą wakacyjną podróż. Do różnych portów lotniczych w Grecji, zarówno z przesiadkami, jak i bez polecimy z większości portów lotniczych w Polsce. Na wakacje można wybrać się z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Krakowa, a także innych lotnisk.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Jeśli nie interesuje Cię zbyt długi lot do Grecji, czas podróżowania będzie najkrótszy wtedy, gdy zdecydujesz się na lotnisko, do którego masz najbliżej. Osoby podróżujące z mocno oddalonych lotnisk muszą wliczyć w czas lotu także ten czas, w którym dojeżdżają na lotnisko. Może więc okazać się, że pomimo dwugodzinnej odległości między Warszawą a Atenami dotrzemy na nasze greckie wakacje dopiero po kilkunastu godzinach od wystartowania z miejsca zamieszkania.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Grecji?

Samoloty na trasach międzynarodowych rozwijają dużą prędkość, nawet do 850 km na godzinę. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że z Warszawy do Aten jest 1600 km, to można bez problemu dotrzeć w czasie mniejszym niż 2 godziny. Jednak takie wyliczenia nie zawsze się sprawdzają. Prędkość lotu zależy bowiem od różnych czynników, przede wszystkim tych pogodowych.

Lot do Grecji - ile trwa
Lot do Grecji – ile trwa. Zdjęcie autorstwa Dimitris Mourousiadis z Pexels

Jeśli warunki są mniej sprzyjające, lot z oczywistych względów może się opóźnić, wydłużyć, a zdarza się, że w ogóle nie zostanie zrealizowany w wybranym terminie. Na pytanie ile się leci z Polski do Grecji nie da się więc udzielić tylko jednej, zawsze obowiązującej odpowiedzi.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Grecji?

Samoloty do Grecji latają na pułapie około 10 tysięcy metrów. Jest to optymalna wysokość dla samolotów pasażerskich na długich trasach. Na takiej wysokości lot jest bowiem najbardziej optymalny pod względem szybkości oraz tempa spalania paliwa.

Kiedy szukać tanich lotów do Grecji?

Jeśli interesuje Cię słoneczna Grecja, ile trwa lot nie powinno być jedynym pytaniem, jakie będziesz zadawać sobie przed wakacjami. Kolejną kwestią będzie bowiem: ile kosztuje? Loty mogą różnić się pod względem cen w zależności od przewoźnika, a także od tego, jak, gdzie i kiedy rezerwujemy bilety.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze stron rezerwacyjnych w sieci i kupowanie lotów ze sporym wyprzedzeniem. Można dzięki temu trafić na bilety w naprawdę promocyjnych cenach.

Sprawdź szczegółowe opisy Greckich wysp:

Aplikacja

Czytaj również:

Grecja – ile trwa lot?

Loty do Grecji trwają różnie – od 2 godzin z Warszawy do Aten do nawet kilkunastu, jeśli wybieramy się na greckie wyspy i musimy korzystać z przesiadek.

Grecja – jak szybko leci samolot?

Wszystkie samoloty pasażerskie, także te latające do Grecji i na innych długich dystansach, poruszają się z prędkością około 850 km na godzinę.

Grecja – jak wysoko leci samolot?

Lecąc do Grecji można oderwać się naprawdę daleko od ziemi. Lot odbywa się na pułapie około 10 tys. metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Grecji z Polski?

Sporo jest bezpośrednich lotów do Grecji z Polski, jednak nie brakuje także tych, w trakcie których trzeba się będzie przesiadać, by dotrzeć do celu.