Skiathos - Wakacje i wczasy na Skiathos

Wyspa Skiathos, Grecja – Wczasy i Wakacje na Skiathos

Wczasy w Grecji to pomysł na wakacje, które praktycznie zawsze będą udane. Przyjazny klimat, mnóstwo słońca, plaże i ciepła woda zachęcają do aktywnego wypoczynku i do leniwego plażowania. Jeśli szukasz miejsca na wakacje w doskonałym klimacie, sprawdź, co oferuje wyspa Skiathos. To prawdziwa perełka na mapie greckich wysp, która przyciąga spokojem, kameralną atmosferą i wieloma możliwościami spędzania czasu na wakacjach.

Skiathos wakacje
Skiathos wakacje / iStock.com / Irina Neftenova

Jeśli zdecydujemy się na wakacje na Skiathos, wyspa zaoferuje nam wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku. Można tu znaleźć sporo kameralnych miejsc, które jeszcze nie są tłumnie odwiedzane przez turystów. To dobry kierunek dla osób, które na wakacjach chcą przede wszystkim w spokoju wypocząć, zwiedzić historyczne miejsca, a także spróbować lokalnych specjałów kuchni greckiej. Wyspa Skiathos z pewnością zachwyci każdego – wielu turystów, którzy przybywają tu po raz pierwszy, często później wraca na wakacje w tym samym klimacie.

od:
1 499 zł
Wyjątkowe wakacje na Skiathos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacji na Skiathos

Wakacje na Skiathos możemy spędzić w ramach zorganizowanego wyjazdu lub też wybrać się na wypoczynek na własną rękę. Skiathos wakacje to oferta, którą z pewnością znajdziemy w folderach wielu biur podróży. Jest idealnym rozwiązaniem dla turystów, którzy na wakacjach nie chcą się niczym zajmować i wolą zdać się na organizatorów, którzy zaplanują loty, noclegi, wycieczki fakultatywne i inne atrakcje.

Skiathos Grecja
Skiathos Grecja / iStock.com / Gatsi

Skiathos można też zwiedzać samodzielnie – na takie wakacje decydują się osoby, które lubią podróżować według własnego planu, nie chcą spędzać zaplanowanych wakacji w kurorcie, a zależy im na poznaniu wyspy od bardziej naturalnej, tradycyjnej strony. Choć taka forma podróżowania z pewnością wymaga dużo większych przygotowań niż zwykły zakup wyjazdu w biurze podróży, może dostarczyć wielu niesamowitych wrażeń i sprawić, że wspomnienia z wyjazdu pozostaną z nami na długo.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Skiathos – lokalizacja. Gdzie leży Skiathos?

Przed wyborem wakacji na wyspie, dobrze jest na początku sprawdzić, gdzie leży Skiathos. Choć wyspy greckie kojarzą nam się głównie w tymi leżącymi w pobliżu Grecji, niektóre są od niej dosyć mocno oddalone. Wyspa Skiathos leży na Morzu Egejskim w jego zachodniej części, w Archipelagu Sporadów Północnych. W porównaniu do innych greckich wysp jest dosyć niewielka, bo ma zaledwie 49 kilometrów kwadratowych. To jednak w zupełności wystarczy, by cieszyć się wakacjami w niezwykłym klimacie, a także znaleźć urokliwe zakątki i miejsca, które zdecydowanie są warte odkrycia.

Skiathos wyspa
Skiathos wyspa / iStock.com / CreativeNature_nl

Wyspa Skiathos leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Jest on idealny dla osób planujących wakacje – w zimie jest dosyć ciepło, lata są długie, bezdeszczowe i bardzo słoneczne. Warunki do plażowania i kąpieli w morzu są wręcz idealne. Na Skiathos chętnie przyjeżdżają również wielbiciele sportów wodnych, osoby ceniące aktywny wypoczynek, wędrówki wśród naturalnej przyrody, a także miłośnicy podróżowania na dwóch kółkach. Jeśli naszym wakacyjnym kierunkiem stanie się Skiathos, Grecja last minute z pewnością zaprezentuje się nam od swojej najlepszej strony.

Co zobaczyć na Skiathos?

Wybierasz się na Skiathos? Co zobaczyć, żeby mieć pewność, że wakacje będą spędzone nie tylko na leżeniu na plaży? Dobrze jest zrobić plan zwiedzania, a także upewnić się, jakie atrakcje turystyczne są po prostu konieczne do odwiedzenia. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć na Skiathos, warto przede wszystkim postawić na to, co wyspa ma w sobie naturalnego, a więc niezwykłe plaże. Znajdziemy tu widoki, które będą idealną scenerią dla pamiątkowych fotografii z wakacji. Piękna przyroda pozwoli również na zrelaksowanie się i oderwanie od codzienności. Jeśli interesuje Cię słoneczna i pełna plaż Grecja, Skiathos pod tym względem na pewno nie zawiedzie.

Wakacje Skiathos
Wakacje Skiathos / iStock.com / happytrip

Wyspa słynie z przepięknych plaż, które położone są w wyjątkowych miejscach – w otoczeniu formacji skalnych lub bujnych lasów. Warto wybrać się między innymi na plażę Lalaria, która ma świetny widok na wznoszącą się ponad powierzchnią morza skalną bramę. Pięknym miejscem jest również kameralna plaża Kolios, a także plaża Maratha, która jest bardzo wąska i w tym tkwi jej największy urok. Jeśli jednak chcesz zobaczyć plażę, która uważana jest za najpiękniejszą, warto wybrać się nieco dalej – wodną taksówką na malutką wysepkę Tsougrias. Natomiast najpopularniejszą wśród turystów plażą jest Koukounaries, czyli plaża szyszkowa. Zachwyca złotym piaskiem, a także całym mnóstwem sosen, które ją otaczają.

od:
1 499 zł
Wyjątkowe wakacje na Skiathos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacji na Skiathos

Zastanawiając się, co warto zobaczyć na Skiathos, nie można pominąć stolicy wyspie o takiej samej nazwie. W mieście warto wybrać się między innymi na punkt widokowy zlokalizowany na zegarowej wieży. Stamtąd rozpościera się niesamowity widok na całą okolicę. W mieście znajduje się również niewielkie muzeum z marynistycznymi pamiątkami – warto tam wstąpić, by poczuć prawdziwy klimat dawnej Grecji. Stolica wyspy urzeka swoim spokojnym klimatem, warto spędzić więc w niej nawet cały dzień – to czas na wędrówki wąskimi uliczkami, podziwianie ślicznych białych domków z niebieskimi dachami, a także skorzystać z okazji, by spróbować pyszne greckie jedzenie. Wyspa Skiathos oferuje wszystko, co jest najlepszego w greckiej kuchni – dobrze jest czasem zamiast posiłku w hotelu skorzystać z opcji zjedzenia w którejś z lokalnych knajpek.

Wyspa Skiathos
Wyspa Skiathos / iStock.com / Aetherial

Na pytanie, Skiathos co warto zobaczyć, odpowiedzią jest również wspaniała architektura i pozostałości dawnych budowli. Gdy zwiedzamy Skiathos, wyspa na każdym kroku pokazuje nam swoją bogatą i wielowiekową historię. Jeśli chodzi o architekturę, dobrze jest wybrać się do kapliczki św. Jana, która znajduje się wysoko na szczycie skał, a także do klasztoru Evangelistria z XVII wieku. Znajduje się on w odległości 4 km od miasta Skiathos, a więc można wybrać się do niego nawet na piechotę. Na miejscu do zobaczenia jest cerkiew i muzeum – całość znajduje się niemal na najwyższym szczycie wyspy w otoczeniu aromatycznych lasów piniowych.

Skiathos – wakacje. Kiedy najlepsza pogoda na wycieczkę?

Podobnie jak na innych greckich wyspach, także na Skiathos mamy klimat śródziemnomorski. Latem jest bardzo ciepło, zimą klimat też jest łagodny. Jeśli marzy się Tobie słoneczny klimat na wakacje, Skiathos z pewnością spełni wszystkie pokładane w niej oczekiwania. Kto planuje słoneczne wczasy, Skiathos powinien odwiedzić w sezonie turystycznym, który na wyspie trwa od maja do października. Najcieplej jest w lipcu, gdy średnie miesięczne temperatury sięgają 27 stopni. Nie brakuje jednak dni, gdy jest dużo cieplej. Jeśli dodamy do tego brak deszczu i ciepłe morze, wręcz idealne do morskich kąpieli, wycieczka na Skiathos z pewnością dostarczy nam wrażeń i pozostawi wspaniałą opaleniznę.

Skiathos
Skiathos / iStock.com / Aetherial

Jeśli kogoś interesują ciekawe wycieczki, Skiathos może być ciekawa także poza sezonem turystycznym. W okresie od listopada do kwietnia jest tu również dosyć ciepło – w najchłodniejszym okresie roku nadal panują temperatury na poziomie kilkunastu stopni. Gdy ktoś marzy o zwiedzaniu, a nie o plażowaniu, może zdecydować się na wyjazd poza sezonem turystycznym. Na pewno będzie dużo spokojniej, a i ceny nie będą tak wywindowane, jak na przełomie lipca i sierpnia.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 11 °C do 13 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 12 °C do 14 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 13 °C do 16 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 15 °C do 18 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 20 °C do 22 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 24 °C do 25 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 23 °C do 26 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 20 °C do 22 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 16 °C do 19 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 12 °C do 15 °C | opady: ☔  małe

Przeczytaj także kiedy lecieć do Grecji

Czy wyspa Skiathos to dobre miejsce na wczasy?

Jeśli na cel wakacyjnych podróży wybierzesz Skiathos, wyspa z pewnością zaoferuje wszystko, co jest potrzebne w czasie wypoczynku. Przede wszystkim, jest tu ciepło i słonecznie, pogoda jest doskonała zarówno do plażowania, jak i do bardziej aktywnych form spędzania czasu. Dużym atutem miejsca jest również fakt, że znajduje się dosyć blisko – wyspa Skiathos leży na południu Europy, nie trzeba więc spędzać kilkunastu godzin w samolocie, aby dotrzeć na wymarzone wakacje.

od:
1 499 zł
Wyjątkowe wakacje na Skiathos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacji na Skiathos

Skiathos wczasy to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają bardziej kameralnych klimatów – wyspa jest niewielka, dosyć kameralna, choć zdarzają się na niej także większe kurorty. Ze względu na to, że nie jest tak popularna, jak większe greckie wyspy, można tu spędzić wakacje pełne relaksu, wypoczynku i obcowania z niezadeptaną jeszcze przez człowieka przyrodą.

Wakacje na Skiathos z dzieckiem – co wiedzieć przed lotem?

Planując wakacje na Skiathos z całą rodziną, warto przed lotem zdobyć informacje na temat kilku kwestii. Przede wszystkim, upewnijmy się, jak daleko jest z lotniska do hotelu. Małe dzieci dosyć kiepsko znoszą dłuższe podróże i może to być dla nich wyczerpujące.

Grecja Skiathos
Grecja Skiathos / iStock.com / RobertBreitpaul

Sprawdźmy również, jak wygląda kwestia udogodnień dla dzieci w hotelu oraz czy w najbliższej okolicy są jakieś atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych pociech. Wakacje z dziećmi najlepiej jest spędzać w pobliżu dużych parków rozrywki czy parków wodnych – trudno bowiem się spodziewać, że maluchy będą chętnie wraz z nami zwiedzały ruiny i historyczne miejsca.

Skiathos – jakie ceny wakacji?

Jeśli marzy nam się wyspa Skiahos, wczasy wbrew pozorom nie są drogie. Ceny zaczynają się już od 1,5-1,6 tys. zł za tygodniowe wakacje dla dwóch osób. Oczywiście, opcje all inclusive czy z wieloma dodatkowymi atrakcjami są odpowiednio droższe, ale zdecydowanie warto swojej ceny.

Wakacje na Skiathos
Wakacje na Skiathos / iStock.com / Oscarhill

Można również wybrać opcję Skiathos last minute i przeglądać oferty biur podróży, które często na kilka dni przed wylotem mocno obniżają ceny. Last minute to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają tańszych wyjazdów, a jednocześnie mają możliwość wylotu w ciągu kilku dni, bez wielotygodniowego planowania.

Tanie loty na Skiathos. Gdzie znaleźć?

Loty na Skiathos powinny interesować przede wszystkim tych turystów, którzy planują wakacje na własną rękę i nie decydują się na korzystanie z oferty biur podróży organizujących wyjazdy grupowe. Tanie loty na Skiathos najłatwiej jest znaleźć z dużym wyprzedzeniem – wtedy można znaleźć sporo ofert i ciekawych promocji linii lotniczych.

Jeśli interesują Cię loty na Skiathos w dobrych cenach, sprawdź wyszukiwarkę esky.pl. Znajdziesz w niej sporo ofert, wśród których na pewno da się wybrać coś odpowiadającego terminowi wyjazdu i możliwościom finansowym.

Aplikacja

Sprawdź szczegółowe opisy innych wysp Greckich:

Czytaj również:

☀️ Jakie są miasta turystyczne na Skiathos?

Najpopularniejsze miasteczka turystyczne na Skiathos to stolica wyspy o tej samej nazwie, a także Koukounarias, Agia Paraskevi oraz Achladies.

👶 Czy warto lecieć na Skiathos z dzieckiem?

Wakacje na Skiathos to dobra opcja na spędzenie urlopu z dziećmi. Wyspa oferuje praktycznie wszystko, co jest potrzebne maluchom do wypoczynku – duże, piaszczyste plaże, ciepłą wodę, sporo parków rozrywki i atrakcji, w których żaden maluch nie będzie się nudził.

✈️ Kiedy najlepiej lecieć na Skiathos na wakacje?

Sezon turystyczny na Skiathos trwa od maja do października. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec – idealny czas dla osób spragnionych plażowania. W rzeczywistości jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wyspę poza sezonem. Na pewno będzie spokojniej i dużo taniej.

🤑 Ile kosztują wakacje na Skiathos?

Wakacje na Skiathos nie są drogie. Za pobyt tygodniowy dla dwóch osób zapłacimy około 1,6 – 2 tys. złotych. Wyższe ceny są w hotelach o wyższym standardzie i w opcji all inclusive. Można też znaleźć sporo ofert last minute, dzięki którym wyjazd na wymarzone wakacje nie będzie obciążeniem dla portfela.