Wyspa Zakynthos - wakacje, urlop, wczasy

Wyspa Zakynthos, Grecja – Wczasy i Wakacje na Zakintos

Niezwykły klimat i atmosfera wysp greckich sprawiają, że są one nieustannie popularnym kierunkiem podróży wśród osób szukających słońca, pięknych krajobrazów oraz możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu. Wyspa Zakynthos to jedno z miejsc, które od lat przyciąga turystów z całego świata. Przyciąga nie tylko piaszczystymi plażami i lazurową wodą, ale również magicznym klimatem, który pozostawia niezapomniane wspomnienia.

Wyspa Zakynthos
Wyspa Zakynthos

Wyspa Zakynthos uważana jest za jedną z najpiękniejszych greckich wysp, a jej popularność sięga daleko poza region Morza Śródziemnego. Cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród mieszkańców północnych rejonów Europy. Kojarzy się ze słońcem, doskonałą pogodą, wspaniałą roślinnością, a także ze sportami wodnymi. Coś dla siebie na Zakynthos znajdą zarówno wielbiciele aktywnego wypoczynku, jak i osoby, które cenią sobie spokojny relaks na plaży.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wakacje na Zakynthos to pomysł, który warto wcielać w życie z pewnym wyprzedzeniem. Dobrze jest sprawdzić, co warto zobaczyć na Zakynthos i na tej podstawie zaplanować całą podróż. W ofercie biur podróży na hasło wczasy Zakynthos możemy znaleźć całe mnóstwo ofert dopasowanych do potrzeb różnych grup klientów. Wyjazdy są dostępne w sezonie, poza sezonem, z wieloma opcjami wycieczek fakultatywnych i dodatkowych atrakcji.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Wyjazd z biurem podróży z pewnością jest wygodny, ale warto też rozważyć zwiedzanie wyspy na własną rękę. Jeśli planujesz zwiedzić Zakynthos, wycieczki zorganizowane nie zawsze będą w stanie oddać prawdziwy urok wyspy. Czasem warto jest wybrać się na samodzielnie zorganizowane wakacje, dzięki czemu będziemy mieć sporo wolności, jeśli chodzi o planowanie, co, kiedy i gdzie chcemy zobaczyć. Bez względu na to, czy na Zakintos polecimy sami czy z biurem podróży, możemy jednak mieć pewność, że będzie to urlop, którego nie zapomnimy do końca życia.

Zobacz również kiedy najlepiej lecieć do Grecji

Gdzie leży Zakintos?

Zanim zaplanujemy wakacje na wyspie, warto sprawdzić, gdzie leży Zakynthos. Ma to spore znaczenie szczególnie dla określenia, jakie warunki pogodowe tam panują i jaki jest klimat o różnych porach roku. Wyspa Zakynthos leży niedaleko wybrzeży Grecji, na zachód od półwyspu Peloponez. Położona jest na Morzu Jońskim i jest trzecią co wielkości na archipelagu Wysp Jońskich. Wyspa ma 405 km kwadratowych powierzchni, 40 km długości i 20 km szerokości.

Zakintos
Zakintos

Jej ukształtowanie terenu jest dosyć zróżnicowane, dzięki czemu dobrze czują się tu zarówno osoby lubiące góry, jak i morze. Południowo-wschodnia część wyspy to przede wszystkim niziny, na zachodnim wybrzeżu są natomiast góry. Wiąże się to także z ukształtowaniem wybrzeża, które na wschodzie jest łagodne i piaszczyste, a na zachodzie urwiste i klifowe. Jeśli planujesz wypad na Zakynthos, atrakcje przyrodnicze z pewnością zrobią na Tobie ogromne wrażenie. To właśnie wspaniałe krajobrazy, czyste plaże, gaje oliwne i czarujące zatoki są największą siłą wyspy przyciągającą turystów z całego świata.

Co zobaczyć na Zakynthos?

Wyspa Zakynthos urzeka przede wszystkim naturalnym pięknem. W porównaniu do innych wysp greckich, nie ma aż tylu zabytków czy pozostałości po dawnych kulturach. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu nic do zobaczenia – wręcz przeciwnie, planując na Zakynthos wakacje musimy bardzo dobrze ustalić, co i kiedy chcemy zobaczyć. Choć wyspa nie jest zbyt duża, może nie wystarczyć nam czasu podczas tygodniowego pobytu, aby poznać wszystkie jej najciekawsze zakątki. Gdy przybędziemy na Zakynthos, Grecja ukaże nam swoje pierwotne, naturalne oblicze.

Zakynthos wyspa
Zakynthos wyspa

Jednym z obowiązkowych punktów wycieczki na Zakynthos jest Półwysep Skinari. Jest to miejsce, które zapewnia nie tylko doskonałe widoki, ale również znajdziemy tu jedne z najciekawszych atrakcji. Znajduje się tu Zatoka Wraku z charakterystycznym wrakiem statku osadzonym na mieliźnie wśród lazurowej wody. Dodatkowo piorunujące wrażenie robią potężne skały znajdujące się wokół plaży – można tu dotrzeć tylko od strony wody. To jedno z miejsc, które cieszą się wyjątkową popularnością wśród turystów i które można spotkać praktycznie we wszystkich katalogach turystycznych czy na pocztówkach z wyspy.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Na pytanie, co zobaczyć na Zakynthos, dobrą odpowiedzią są również Blue Caves, czyli Błękitne Skały. Są to charakterystyczne jaskinie wydrążone w klifach wapiennych, tworzą łuki, mostki, okna i inne niepowtarzalne konstrukcje. Niebieski kolor ścian to złudzenie optyczne – niebieskie niebo odbija się od wody, a następnie światło pada na skały. Efekt jest naprawdę niesamowity i godny uwiecznienia.

Zakynthos wakacje
Zakynthos wakacje

Osoby, które zastanawiają się nad Zakynthos co zobaczyć, powinny poznać również nieco historię wyspy. Brak zabytków nie oznacza bowiem, że wyspa nigdy nie cieszyła się popularnością wśród mieszkańców tego regionu świata. Niewiele jest w tym miejscu starych budowli ze względu na trzęsienie ziemi, które dotknęło wyspę w 1953 roku i zniszczyło niemal 90 procent wszystkich budynków. Tym bardziej warto zwiedzić te, które zostały na Zakynthos, co zobaczyć można chociażby w stolicy wyspy o tej samej nazwie. Jednym z obiektów, które przyciągają spojrzenia w mieście Zakynthos jest kościół świętego Dionizosa – według mieszkańców obiekt przetrwał trzęsienie ziemi, gdyż sam bóg chronił swoją świątynię.

Czytaj również gdzie warto lecieć na wakacje z dzieckiem

Zakynthos – wakacje. Kiedy najlepsza pora na urlop?

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Grecja, Zakynthos będzie idealnym kierunkiem podróży nie tylko ze względu na wspaniałe widoki, ale również na pogodę. Wyspa leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się długim i bardzo ciepłym latem oraz krótkimi zimami, które nie za bardzo przypominają zimy znane nam z naszych warunków klimatycznych.

Zakintos Grecja
Zakintos Grecja

Wyspa Zakynthos latem jest pełna słońca – idealne warunki na urlop to czas od maja do września, ale nieco wcześniej czy później również można liczyć na doskonałą pogodę. Jeśli w zimie chcesz się wybrać na Zakynthos, wyspa również nie zawiedzie pogodowo. W miesiącach zimowych temperatury powietrza utrzymują się na poziomie kilkunastu stopni, jest więc słonecznie i dosyć ciepło. To dobre warunki dla osób, które niekoniecznie nastawiają się na plażowanie i morskie kąpiele, natomiast interesuje je aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 10 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 10 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 13 °C do 16 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 16 °C do 19 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 20 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 23 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 30 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 25 °C do 27 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 22 °C do 25 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 17 °C do 19 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 15 °C do 16 °C | opady: ☔  małe

Sprawdź także najlepsze oferty all inclusive Zakynthos

Czy wyspa Zakynthos to dobre lokalizacja wakacyjna?

O tym, że wyspa Zakynthos to dobry kierunek na wakacje mogą świadczyć tłumy turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z całego świata. Wyspa jest prawdziwym rajem na ziemi, gdzie coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele lazurowej wody i piaszczystych plaż, jak i miłośnicy spędzania wakacji na poznawaniu nowych miejsc i niezwykłych dzieł stworzonych przez naturę. Jeśli planujesz wyjazd na Zakynthos, wyspa na pewno nie pozwoli się Tobie nudzić, dzięki czemu można mieć pewność, że wakacje będą udane.

Wakacje na Zakintos z dzieckiem – co wiedzieć przed lotem?

Wakacje Zakynthos to bardzo dobry pomysł na wyjazd z całą rodziną, nawet z małymi dziećmi. Dużym atutem jest lokalizacja – wyspy greckie znajdują się dosyć blisko w porównaniu do bardziej egzotycznych regionów świata. Lot na wyspę trwa więc dużo krócej niż wyprawa z niektórych regionów naszego kraju nad polskie morze. Jeśli jednak Zakynthos wyspa interesuje Cię jako kierunek podróży dla całej rodziny, warto analizować oferty wyjazdów lub planować indywidualny wyjazd tak, by wziąć pod uwagę potrzeby najmłodszych. Warto w tym celu rozejrzeć się za promocjami na oferty last minute Grecja.

Wczasy Zakynthos
Wczasy Zakynthos

Już na etapie szukania rezerwacji hotelu dobrze jest upewnić się, że znajduje się on w odpowiedniej lokalizacji z dala od klubów nocnych i imprezowego życia. Sprawdźmy, czy w hotelu znajdują się udogodnienia dla najmłodszych, a także czy w pobliżu można znaleźć jakieś parki rozrywki czy wodnych zabaw. Choć Zakynthos oferuje naprawdę sporo naturalnych atrakcji i miejsc godnych zobaczenia, trudno się spodziewać, by kilkuletnie maluszki zachwycały się pięknymi widokami czy wędrówkami po uroczych zakątkach wyspy. Warto znaleźć dla nich takie atrakcje, dzięki którym spędzą czas aktywnie i ciekawie.

Czytaj również dokąd jechać na wakacje z dowodem osobistym

Zakynthos – jaki koszt wakacji?

Jeśli chcesz wybrać się na Zakynthos, wczasy dostępne są w bardzo dobrych cenach. Koszty tygodniowych wakacji dla jednej osoby zaczynają się już od 1400 zł, jeśli natomiast chcemy mieć opcję all inclusive i sporo dodatkowych atrakcji, trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie zapłacić mniej więcej o tysiąc złotych więcej.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Dobrą i sprawdzoną opcją jest również wyjazd na Zakynthos w ostatniej chwili – można je znaleźć w większości biur podróży. Dzięki last minute Zakynthos można wybrać się na wymarzone wczasy w cenach dużo niższych niż katalogowe. Jednak wiąże się to z tym, że trzeba bardzo szybko przygotować się do takiej wyprawy. Wybierając opcję na kilka lub kilkanaście dni przed wylotem, musimy pamiętać, że nie będzie dużo czasu na spakowanie się i przygotowanie potrzebnych dokumentów.

Tanie loty na Zakintos.

Osoby, które lecą na wakacje z biurem podróży, nie muszą się zastanawiać, gdzie znaleźć loty na Zakynthos. Wycieczki zorganizowane pozwalają na pełne cieszenie się z wyjazdu bez konieczności samodzielnego załatwiania wszelkich formalności. Jeśli jednak wybierasz się w podróż na własną rękę, dobrze jest sprawdzić Zakynthos loty.

W wyszukiwarce lotów esky.pl możesz znaleźć sporo ofert, dopasowanych do konkretnych potrzeb i terminu wyjazdu. Tanie loty na Zakynthos znajdziesz szybko, sprawnie i dosłownie w ciągu kilku minut będziesz mógł zaplanować super wakacje na wymarzonej wyspie.

Aplikacja

Czytaj również:

🌴 Jakie są miasta turystyczne na Zakynthos?

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe na Zakynthos to Laganas, Argasi, Planos, Alikanas, a także Kieri i Tsivili.

👶 Czy warto lecieć na Zakynthos z dzieckiem?

Wycieczka na Zakynthos z dzieckiem to doskonały pomysł na udane wakacje. Wyspa pełna słońca, piaszczystych plaż i ciepłej wody w morzu to wszystko, czego maluchy potrzebują do udanego wypoczynku. Nie brakuje też szeregu atrakcji dla starszych dzieci. Nie ma więc obawy, że w czasie wakacji na Zakynthos dzieciaki będą się nudzić.

✈️ Kiedy najlepiej lecieć na Zakynthos na wakacje?

Wakacje na Zakynthos najlepiej jest spędzać w sezonie letnim od maja do września. Wtedy mamy gwarancję pogody, sporo słońca i pewność, że będzie można bez obaw plażować i korzystać z morskich kąpieli.

🤑 Ile kosztują wakacje na Zakynthos?

Wakacje na Zakynthos nie są drogie. Za tygodniowy pobyt dla jednej osoby płaci się średnio 1,5 tys. zł. Jeśli komuś zależy na opcji all inclusive, musi liczyć się z wydatkiem średnio 2,5 tys. zł za osobę.