Kreta- pogoda, temperatura, kiedy najlepiej jechać na Kretę

Kreta – pogoda. Kiedy jechać na Kretę?

Greckie wyspy nalezą do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Wśród nich z pewnością wyróżnia się Kreta – miejsce o wyjątkowej historii, wspaniałych zabytkach, a także wyjątkowej przyrodzie. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Kretę, aby mieć pewność udanych wakacji, sprawdź miesięczny rozkład temperatur i pogody. Temperatura na krecie nie jest bowiem przez cały rok taka sama – między najcieplejszym a najchłodniejszym miesiącem są bardzo duże wahania.

Kiedy lecieć na Kretę
Kiedy lecieć na Kretę

Kreta jest największą grecką wyspą, leży na Morzu Śródziemnym i każdego roku jest wręcz oblegana przez turystów z całego świata. Zanim odpowiesz sobie na pytanie: Kreta – kiedy jechać, warto najpierw dokładnie zapoznać się z warunkami klimatycznymi o różnych porach roku. Na tej podstawie łatwiej będzie zdecydować, czy chcesz pojechać w szczycie sezonu, czy może po jego zakończeniu. Decyzja związana jest nie tylko z pogodą, ale również z kosztami. Ceny wyjazdów w sezonie wysokim są w przypadku Krety i praktycznie wszystkich innych turystycznych regionów dużo wyższe niż poza sezonem. Mamy więc do wyboru doskonałą pod każdym względem pogodę i wysokie ceny albo pogodę na akceptowalnym poziomie, ale za to możliwość wypoczywania kosztować nas będzie zdecydowanie mniej.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda Kreta – kiedy jechać?

Kreta klimat ma typowo śródziemnomorski – kojarzy się ze słońcem, ciepłem, bujną roślinnością i egzotycznymi wakacjami. I tak właśnie jest. Jeśli interesuje nas wysoka temperatura, Kreta latem oferuje prawdziwe upały i mnóstwo słońca, zimy natomiast są krótkie i bardzo łagodne. Daleko im do tych zim, jakie są nam znane z klimatu umiarkowanego.

od:
1 699 zł
Piękna Kreta na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Krecie.

Kiedy lecieć na Kretę? Wiele zależy od tego, jakie są Twoje wakacyjne potrzeby, czy dobrze znosisz wysokie temperatury, a także czy preferujesz leżenie na plaży przez całe wakacje, czy może interesuje Cię bardziej aktywne zwiedzanie.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 13 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 13 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 16 °C do 17 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 17 °C do 18 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 21 °C do 22 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 24 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 25 °C do 26 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 21 °C do 22 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 18 °C do 20 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 14 °C do 17 °C | opady: ☔  małe

Sprawdź również najlepsze lasty na Kretę oraz Kreta all inclusive

Kreta pogoda styczeń

Kreta pogoda styczeń to typowa kreteńska zima. Temperatury powietrza utrzymują się średnio na poziomie 14 stopni. Jest to miesiąc dosyć deszczowy i wietrzny, ale nie brakuje też słonecznych dni. Jeśli interesuje Cię słoneczna Kreta, pogoda w styczniu może nie do końca spełnić oczekiwania.

Raczej nie ma gwarancji, że przez cały urlop będzie świeciło słońce. Wyjazd w styczniu to dobra okazja dla zapalonych podróżników, którzy preferują zwiedzanie ponad leżenie na plaży, a przy tym niestraszna im nie do końca słoneczna pogoda.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Filipiny

Kreta pogoda luty

Jeśli komuś marzy się idealna pogoda, Kreta w lutym raczej nie przypadnie mu do gustu. Średnie temperatury utrzymują się, podobnie jak w styczniu na poziomie 14 stopni. Kreteński luty można nieco porównać do naszego kwietnia – trochę zimy, trochę lata.

Kiedy jechać na Kretę
Kiedy jechać na Kretę

Jest to jednak dosyć łagodna zima, gdyż natura budzi się do życia i zaczynają kwitnąć drzewa. Kreta pogoda luty może być dobra na wakacje dla osób, które chcą coś zobaczyć, spędzić aktywne wakacje, a nie zależy im jedynie na intensywnym plażowaniu.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Bali

Kreta pogoda marzec

Kreta pogoda marzec to już nieco wyższe temperatury, które oznaczają definitywny koniec zimy. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 17 stopni, jest słonecznie i ciepło. W porównaniu do miesięcy zimowych jest też zdecydowanie mniej opadów.

Kreta kiedy jechać
Kreta kiedy jechać

Jeśli podoba Ci się taka wiosenna Kreta, pogoda może być idealna na wiosenny wypoczynek. Będzie na pewno zdecydowanie cieplej niż w marcu w naszym umiarkowanym klimacie.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Sri Lankę

Kreta pogoda kwiecień

Osobom, którym marzy się przyjazna, wiosenna pogoda, Kreta w kwietniu ma sporo do zaoferowania. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie 20 stopni – na początku miesiąca może być nieco chłodniej, natomiast pod koniec zdarzają się dni, gdy jest dużo powyżej 20 stopni.

od:
1 699 zł
Piękna Kreta na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Krecie.

Kreta pogoda kwiecień to czas prawdziwej wiosny, gdy wszystko kwitnie i budzi się do życia, a wyspa zachwyca wspaniałą roślinnością. Opady deszczu, choć mogą się zdarzyć, pojawiają się dosyć rzadko i nie są zbyt intensywne. Kiedy na Kretę wybierzemy się w kwietniu, możemy liczyć na to, że wakacje będą udane i na pewno nie zakłóci ich kiepska pogoda.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Madagaskar

Kreta pogoda maj

Kreta pogoda maj to już typowo wakacyjne klimaty. Temperatury w ciągu dnia sięgają 24 stopni, jest słonecznie i bardzo ciepło. Opady deszczu mogą zdarzać się jedynie w pierwszym tygodniu maja, później niebo jest bezchmurne i nie trzeba obawiać się ani jednej kropli. Temperatury wody w morzu zaczynają osiągać 20 stopni, co wielu turystów zachęca do kąpieli.

Kreta klimat
Kreta klimat

Chłodno może być natomiast wieczorami, dlatego warto zabrać ze sobą kilka ciepłych rzeczy. Jeśli interesuje Cię idealna pogoda, Kreta w maju na pewno spełni Twoje oczekiwania. To dobry czas na wakacje dla osób, które lubią łączyć plażowanie z aktywnym wypoczynkiem, zwiedzaniem czy uprawianiem sportów wodnych. Nie ma bowiem jeszcze upałów, które mogą zniechęcać do większej aktywności.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Dominikanę

Kreta pogoda czerwiec

Jeśli interesuje Cię gorąca Kreta, pogoda w czerwcu będzie idealna. Średnie miesięczne temperatury w ciągu dnia to 28 stopni, jednak bywają dni, gdy jest dużo cieplej. Woda w morzu również zachęca do kąpieli, a bujna roślinność do przebywania jak najdłużej na świeżym powietrzu.

Kreta pogoda
Kreta pogoda

Kreta pogoda czerwiec to dobry czas na wyjazdy dla rodzin z małymi dziećmi – pogoda jest doskonała na plażowanie, a jednocześnie upały nie są zbyt dokuczliwe.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Hawaje

Kreta pogoda lipiec

Kreta pogoda lipiec to przede wszystkim spore upały. Średnie miesięczne temperatury to 30 stopni, jednak w wielu miejscach słupki rtęci przekraczają 35 stopni. Jest też dosyć wietrznie ze względu na wiatr wiejący od morza. Dzięki temu upały nie są aż tak odczuwalne i można bez obaw spędzać czas na plaży i morskich kąpielach.

Kreta temperatury
Kreta temperatury

Jeśli marzy się Tobie upalna Kreta, pogoda w lipcu na pewno Cię nie zawiedzie, a wakacje będą udane. W lipcu na Krecie trzeba się jednak spodziewać tłumów turystów z całego świata – sezon wysoki przyciąga miłośników plażowania i wodnych atrakcji. Trzeba więc liczyć się z tym, że będzie dosyć tłoczno.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć do Tajlandii

Kreta pogoda sierpień

Osobom, którym marzy się gorąca Kreta, pogoda w sierpniu na pewno się spodoba. Jest bardzo upalnie, w niektórych miejscach nawet do 35 stopni. Woda w morzu utrzymuje się na poziomie 26 stopni, więc chwilami nie jest w stanie schłodzić i złagodzić odczuwanie gorąca. Wieje natomiast chwilami bardzo intensywny wiatr, który ułatwia funkcjonowanie, szczególnie na wybrzeżu.

od:
1 699 zł
Piękna Kreta na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Krecie.

Kreta pogoda sierpień to czas idealny na urlop. Warto o tym pamiętać i rezerwować wakacje w tym miesiącu z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę trudno będzie znaleźć wolne miejsca w najlepszych kurortach.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Mauritius

Kreta pogoda wrzesień

Kreta pogoda wrzesień to przedłużenie lata, które wydaje się nie mieć końca. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni. Na początku miesiąca są jeszcze spore upały, a pod koniec robi się przyjemniej i nieco chłodniej.

Pogoda Kreta
Pogoda Kreta

Jeśli interesuje Cię pełna zabytków i atrakcji Kreta, pogoda we wrześniu będzie doskonała na długie spacery, zwiedzanie i poznawanie najciekawszych zakątków wyspy. We wrześniu warto wybrać się na Kretę z dziećmi. To także dobra pora dla osób, które lubią plażowanie i morskie kąpiele, ale źle znoszą trzydziestostopniowe upały.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Zanzibar

Kreta pogoda październik

Pogoda na Krecie w październiku w niczym nie przypomina jesiennego klimatu. Temperatury na poziomie 24 stopni i słoneczne, bezwietrzne dni zachęcają do aktywności, zwiedzania i cieszenia się wakacjami pod każdą postacią.

Pogoda na Krecie
Pogoda na Krecie

Kreta pogoda październik to idealny czas na wakacyjny wyjazd dla osób, które nie chcą podróżować w szczycie sezonu. Będzie niemal tak ciepło, jak latem, ale zdecydowanie mniej tłoczno.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć do Gruzji

Kreta pogoda listopad

Kreta pogoda listopad to nadal warunki do plażowania i kąpieli. Temperatury powietrza są na poziomie 19 stopni, woda w morzu jest nawet kilka stopni cieplejsza. Jeśli nie podoba nam się upalna Kreta, temperatury w listopadzie zdecydowanie przypadną nam do gustu.

Kiedy na Kretę
Kiedy na Kretę

W tym miesiącu pogoda robi się jednak bardziej nieprzewidywalna, co oznacza, że nie mamy gwarancji idealnej pogody przez cały urlop. Może mocno wiać, mogą pojawiać się deszcze. Wieje też charakterystyczny wiatr siroco, którzy nawiewa chmury piasku znad Sahary. Niebo wtedy przestaje być błękitne, a przyjmuje brunatny kolor.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć do Nowej Zelandii

Aplikacja

Kreta pogoda grudzień

Na hasło Kreta pogoda grudzień nie musimy obawiać się zimy w takim wydaniu, jaką znamy z umiarkowanego klimatu. Na Krecie nadal jest ciepło, nawet 17 stopni, jednak zarówno temperatury, jak i pogoda mogą się mocno wahać z dnia na dzień.

Temperatura Kreta
Temperatura Kreta

Planując wyjazd w grudniu warto przygotować się zarówno na chłody, jak i na temperatury na tyle wysokie, że będzie można kąpać się w morzu. Warto zabrać więc zarówno strój kąpielowy, jak i kilka cieplejszych ubrań.

od:
1 699 zł
Piękna Kreta na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Krecie.

Czytaj również:

✈️ Kreta – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli chcesz mieć gwarancję doskonałej pogody, warto wybrać się na Kretę w miesiącach od kwietnia do października. W tym czasie na wyspie nie pada deszcz, jest słonecznie i ciepło, a przyroda zachęca do różnych form aktywności.

🔥 Kreta – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Krecie jest w lipcu i sierpniu, gdy panują niemal tropikalne warunki. Zdarza się, że słupki rtęci w tych miesiącach przekraczają 35 stopni Celsjusza. Jest więc bardzo upalnie, a jednocześnie bezchmurnie.

☀️ Kreta – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego na krecie przypada na okres od czerwca do września. W tym czasie wyspa jest oblegana przez tłumy turystów z całego świata, a co za tym idzie – trudno o wolne miejsca w najpopularniejszych kurortach. Jeśli planujesz wakacje na krecie w sezonie turystycznym, lepiej jest rezerwować terminy i miejsca noclegowe z wyprzedzeniem.

🏝️ Kreta – jaki klimat?

Klimat na Krecie to typowy klimat śródziemnomorski w jego najlepszym wydaniu. Lato jest bardzo długie, ciepłe i bezdeszczowe. Zima natomiast krótka, a jednocześnie jej temperatury nie są zbyt zimowe. W najchłodniejszych miesiącach, w styczniu i lutym, temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 14 stopni.

🤑 Kreta – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Krecie jest w sezonie zimowym, poza sezonem turystycznym. W czasie od grudnia do lutego można zarezerwować dużo tańsze noclegi, niższe ceny są również w knajpkach, lokalach, a także w większości atrakcji turystycznych.