Peloponez - wakacje i wycieczki na Peloponez. Wszystko co warto wiedzieć o Półwyspie Peloponez

Półwysep Peloponez, Grecja – Wczasy i Wakacje na Peloponez

Grecja nie od dziś jest jednym z najciekawszych i najpopularniejszych kierunków turystycznych. Oferuje wspaniałą pogodę, wiele możliwości wypoczynku, a także zwiedzania zabytków i miejsc, jakie znamy z lekcji historii. Wyjątkowym miejscem na mapie Grecji jest półwysep Peloponez – to właśnie tutaj narodziła się starożytna Grecja. Jeśli zaplanujesz wakacje na Peloponez, możesz mieć pewność, że przywieziesz nie tylko doskonałą opaleniznę, ale również wspaniałe wspomnienia.

Peloponez półwysep
Peloponez półwysep / iStock.com / gbarm

Półwysep Peloponez z powodzeniem można nazwać kolebką starożytnej Grecji. To tu przed wiekami istniała słynna Sparta, a także inne greckie miasta. Wyjazd na Peloponez jest więc okazją do spędzenia wakacji w niezwykłym, nieco magicznym klimacie. Na każdym kroku można tu spotkać pozostałości greckiej kultury, a jednocześnie korzystać z całego bogactwa przyrodniczego – piaszczystych plaż, ciepłego morza, wyjątkowo bujnej przyrody, a także górskich terenów idealnych na piesze wędrówki.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Jeśli marzą się Tobie ciekawe wczasy, Peloponez na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Wyjazdy w to niezwykłe miejsce można z powodzeniem znaleźć w ofercie biur podróży, które oferują kompleksowo przygotowane wakacje, loty, hotel, a także całe mnóstwo dodatkowych atrakcji. Jeśli jednak wolisz samodzielnie organizowane wakacje, Peloponez również będzie świetnym kierunkiem podróży. Osoby, które wolą podróżować z własnym planem, a nie z grupami zorganizowanymi, mogą zwiedzać półwysep Peloponez w swoim tempie, wybierać interesujące je atrakcje, docierać do mniej popularnych turystycznie miejsc.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Peloponez – lokalizacja. Gdzie leży Peloponez?

Zanim zaplanujemy nasze greckie wakacje, warto najpierw sprawdzić, gdzie leży Peloponez. Można dzięki temu zaplanować podróż, a jednocześnie upewnić się, kiedy w tym regionie jest najlepsza pogoda na wakacje. Półwysep Peloponez jest najbardziej wysuniętą na południe częścią Półwyspu Bałkańskiego, położoną pomiędzy Morzem Jońskim a Morzem Egejskim. Z lądem jest połączony wąskim Przesmykiem Korynckim.

Peloponez wakacje
Peloponez wakacje / iStock.com / Gatsi

Jako region, półwysep Peloponez mocno się różni od pozostałych regionów Grecji. Znajduje się tu roślinność śródziemnomorska, której nie spotkamy nigdzie indziej. Pełno tu plantacji winorośli, oliwek i cytrusów. Jako że Peloponez półwysep znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, można mieć pewność, że naszych wakacyjnych planów nie popsuje kiepska pogoda. Panują tu długie i bardzo ciepłe lata, podczas których sporadycznie zdarzają się opady deszczu. Wakacje będą więc pełne słonecznej pogody i plażowych przyjemności.

Co zobaczyć na Peloponez?

Planując wakacje, dobrze jest również ustalić, co zobaczyć na Peloponez, aby wyjazd był pełen nie tylko słońca, ale również innych atrakcji. A do zobaczenia jest naprawdę sporo. Miejsc do zwiedzania nie brakuje – wszędzie można spotkać pozostałości dawnej kultury, a także odwiedzić miejsca, które znamy z greckich mitów czy lekcji historii. Na pytanie: Peloponez co zobaczyć, odpowiedzią z pewnością są popularne i znane na całym świecie miasta: Mykeny, Korynt, Sparta, Olimpia czy Mystras. Nieduży obecnie Korynt przed wiekami był ważnym miejscem na mapie antycznej kultury, którą do dziś można bliżej poznać zwiedzając ruiny starego miasta, świątynię Apolla i wiele innych obiektów sakralnych, ważnych dla dawnych Greków. Korynt znajduje się na wzgórzu, zapewnia więc przepiękne widoki na całą okolicę.

Peloponez, Grecja
Peloponez, Grecja / iStock.com / Gatsi

Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć na Peloponez, na pewno dobrą odpowiedzią będą również Mykeny – znajdują się tu archeologiczne pozostałości dawnej cywilizacji, wśród których znajdziemy grobowce, akropol, a także muzeum wykopalisk. W wartości Myken dla światowej kultury może świadczyć fakt, że znajdują się one na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowym miejscem jest również Olimpia, z której słynął starożytny Peloponez. Co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście? Przede wszystkim sporo pozostałości dawnych świątyń, a tajże słynny stadion olimpijski, na którym stale płonie znicz. To właśnie tutaj co cztery lata odpala się znicz będący symbolem igrzysk olimpijskich. Warto również zobaczyć Argos, które uważane jest za najstarsze miasto świata.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Wśród naturalnych obiektów, do których zmierzają wszystkie greckie wycieczki, Peloponez oferuje między innymi jaskinie Diros. Jest to kompleks trzech grot skalnych położonych w niewielkiej wiosce na samym południu półwyspu, a także wodospady Polylimnio, znajdujące się w dużym wąwozie pełnym jezior, skał i ciekawych obiektów naturalnych. Nie można również zapomnieć o plażach, które zapewniają prawdziwie rajski wypoczynek.

Peloponez
Peloponez / iStock.com / StreetFlash

Jeśli planujemy wyjazd na Peloponez, półwysep na pewno spełni nasze oczekiwania odnośnie leniwego plażowania w przepięknych miejscach. Na wyjątkowo piękną plażę warto wybrać się na wyspę Elafonisos przy południowym wybrzeżu półwyspu. Znajduje się tam plaża Simons z białym piaskiem, lazurową wodą i wspaniałymi widokami.

Peloponez – wakacje. Kiedy najlepsza pogoda na podróż?

Jeśli wybierasz się na Peloponez, wakacje z pewnością będą czasem pełnym atrakcji i korzystania ze słonecznego wypoczynku. Półwysep Peloponez spełnia oczekiwania wszystkich turystów, którzy lubią opalać się na piaszczystych plażach, korzystać z morskich kąpieli, wędrować wśród pięknych warunków przyrodniczych.

Peloponez, półwysep Grecki
Peloponez, półwysep Grecki / iStock.com / corradobarattaphotos

Sezon turystyczny trwa tu dosyć długo, bo od kwietnia do października, najcieplej jest natomiast w miesiącach letnich na przełomie lipca i sierpnia. Wycieczka na Peloponez w tym czasie to gwarancja wysokich temperatur i wspaniałej opalenizny po powrocie. Jednak także zimą można tu korzystać z całkiem dobrych warunków pogodowych. Zimy na Peloponezie są łagodne, a temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni.

 • Styczeń:  ☀️ od 13 °C do 15 °C | opady:  ☔ średnie
 • Luty:  ☀️ od 13 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Marzec:  ☀️ od 13 °C do 16 °C | opady:  ☔ małe
 • Kwiecień:  ☀️ od 17 °C do 18 °C | opady:  ☔ małe
 • Maj:  ☀️ od 20 °C do 22 °C | opady:  ☔ małe
 • Czerwiec:  ☀️ od 24 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Lipiec:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Sierpień:  ☀️ od 27 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Wrzesień:  ☀️ od 25 °C do 26 °C | opady: ☔  małe
 • Październik:  ☀️ od 20 °C do 22 °C | opady:  ☔  małe
 • Listopad:  ☀️ od 17 °C do 20 °C | opady: ☔  małe
 • Grudzień:  ☀️ od 14 °C do 16 °C | opady: ☔  małe

Zobacz także kiedy lecieć do Grecji oraz wakacje w Grecji last minute

Czy półwysep Peloponez to dobry pomysł na urlop?

Osobom, którym marzy się wyjazd na Peloponez, półwysep zapewni wszystkie możliwe wakacyjne atrakcje. Nic w tym dziwnego – ma bowiem wszystko, co jest potrzebne do ciekawego spędzenia czasu na urlopie. Coś dla siebie znajdą osoby, które preferują leniwy wypoczynek na plaży i w wodzie, sporo atrakcji mają również wielbiciele sportów wodnych. Jest okazja do nurkowania, a także pływania na różnorodnym wodnym sprzęcie. W górzyste rejony półwyspu z pewnością chętnie wybiorą się osoby, które lubią długie i intensywne wędrówki.

Grecja Peloponez
Grecja Peloponez / iStock.com / StreetFlash

Jeśli wybierasz się na Peloponez, Grecja odkryje przed Tobą wszystkie swoje atrakcje, atuty i tajemnice. Jest tu wszystko, co kojarzy nam się z grecką kulturą czy codziennością – zabytki, ruiny, gaje oliwne, wspaniała roślinność i oczywiście doskonała grecka kuchnia. Warto więc w czasie urlopu korzystać z oferty nie tylko hotelowych restauracji, ale również wybrać się na poznawanie Grecji od kuchni do małych, klimatycznych restauracji i knajpek, które serwują lokalne, świeże jedzenie.

Wakacje na Peloponez z dzieckiem – co warto wiedzieć przed podróżą?

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna Grecja, Peloponez będzie idealny także na podróżowanie z całą rodziną. Sporo jest tu bowiem atrakcji dla najmłodszych – od piaszczystych plaż zaczynając, a na ciekawych parkach rozrywki kończąc. Planowanie wyjazdu z dziećmi wymaga jednak odpowiednich przygotowań.

Półwysep Peloponez
Półwysep Peloponez / iStock.com / StreetFlash

Warto upewnić się, czy hotel, do którego się wybieramy, posiada udogodnienia dla rodziców, czy znajduje się w spokojnej okolicy, jak daleko jest do piaszczystej plaży, na której maluchy będą mogły spędzać nawet całe dni. Im dokładniej zaplanujemy wszystkie kwestie i rozwiejemy wątpliwości, tym większą możemy mieć pewność, że rodzinne, greckie wakacje pod każdym względem będą wyjątkowo udane.

Wakacje Peloponez – ile kosztują?

Osobom, które chcą zobaczyć Peloponez, wycieczki na pewno spodobają się nie tylko pod względem atrakcji, ale również cen wyjazdów. Okazuje się, że urlop w niezwykłym klimacie nie musi być drogi. Ceny zorganizowanych wyjazdów zaczynają się już od 1500 zł za tygodniowy wypad dla jednej osoby.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Nieco droższe są wczasy all inclusive lub pobyty w dosyć luksusowych hotelach. Ciekawą opcją dla osób, którym zależy na niskich cenach, może być Peloponez last minute. W ofertach na ostatnią chwilę można znaleźć wyjazdy tańsze nawet o kilkadziesiąt procent.

Tanie loty na Peloponez. Gdzie znaleźć?

Loty na Peloponez to coś, co powinno interesować przede wszystkim osoby planujące wakacje na własną rękę. Turyści korzystający z wyjazdów zorganizowanych nie muszą zajmować się takimi kwestiami, gdyż wszystko za nich załatwia biuro podróży.

Jeśli interesują Cię tanie loty na Peloponez, warto skorzystać z wyszukiwarki lotów esky.pl. Wpisz Peloponez loty i wybieraj takie opcje, które są najlepiej dopasowane do Twoich możliwości finansowych, a także terminów wyjazdów.

Aplikacja

Sprawdź szczegółowe opisy innych Greckich wysp:

Czytaj również:

🌴 Jakie są miasta turystyczne na Peloponez?

Wśród popularnych turystycznie miast warto wymienić Korynt, Olimpię, Argos i Mykeny. Sporo jest też niewielkich miejscowości turystycznych, które są warto odwiedzenia.

👶 Czy warto lecieć na Peloponez z dzieckiem?

Wczasy na Peloponezie z dziećmi to gwarancja udanego wyjazdu. Zarówno maluchy, jak i starsze dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Można również mieć pewność, że pogoda nie popsuje wakacyjnych planów i nie trzeba będzie całymi dniami siedzieć w hotelu.

✈️ Kiedy najlepiej lecieć na Peloponez na wakacje?

Wakacje na Peloponezie to świetny pomysł o każdej porze roku. Sezon turystyczny trwa tu od kwietnia do października i w tym czasie ruch turystyczny jest największy. Pogoda sprzyja plażowaniu, kąpielom i innym formom spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na Peloponez także poza sezonem. Na pewno będzie mniej tłoczno i przy okazji – zdecydowanie taniej niż w szczycie ruchu turystycznego.

🤑 Ile kosztują wakacje na Peloponez?

Ceny wakacji na Peloponezie zaczynają się od 1500 zł za tygodniowy pobyt dla jednej osoby. Jednak przy odrobinie szczęścia i przejrzeniu ofert last minute można znaleźć wyjazdy zdecydowanie tańsze.