Singapur - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Singapuru

Singapur – pogoda. Kiedy jechać do Singapuru?

Singapur to niezwykłe państwo-miasto w Azji południowo-wschodniej, które często nazywane jest Azją w pigułce. To doskonały kierunek podróży dla osób, które mają dość utartych, wakacyjnych szlaków i szukają nieco bardziej atrakcyjnych i egzotycznych miejsc.

Całoroczne temperatury dla Singapuru
Całoroczne temperatury dla Singapuru / shutterstock.com / anek.soowannaphoom

Zanim jednak zaplanujemy wakacje, warto zadać sobie pytanie: Singapur – kiedy jechać? Nie każdy czas będzie bowiem odpowiedni dla osób, które szukają egzotycznych klimatów i słońca.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Singapur – kiedy jechać?

Singapur leży na wyspie graniczącej z krańcem Półwyspu Malajskiego, od którego jest oddzielony jedynie niewielką cieśniną. Choć wydawałoby się, że klimat w tym mieście-państwie będzie taki sam jak w Malezji, w rzeczywistości nieco się on różni od malezyjskiego klimatu równikowego.

od:
7 000 zł
Wycieczka do Singapuru

Zobacz najlepsze oferty na podróż do Singapuru!

W Singapurze jest zdecydowanie bardziej tropikalnie. Jeśli naszym wakacyjnym kierunkiem jest Singapur, pogoda może być dwojaka: gorąco i słonecznie lub gorąco i deszczowo. Jeśli bowiem chodzi o temperatury w skali roku, rzadko zdarzają się dni, gdy słupki rtęci pokazują mniej niż 30 stopni. Pogoda w Singapurze sprzyja wymarzonym wakacjom, opalaniu, kąpielom w ciepłym morzu oraz zwiedzania tego niezwykłego państwa-miasta, położonego na krańcu świata. Co ciekawe, osoby, które zwiedziły już Singapur, często uważają, że nie ma złego czasu na podróż w ten rejon świata.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 29 °C do 31 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 30 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 30 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 31 °C do 33 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 29 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 30 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 29 °C do 31 °C | opady:  ☔  duże
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 30 °C do 31 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady: ☔  duże

Singapur pogoda styczeń

Styczeń w Singapurze jest wietrzny i deszczowy – w skali miesiąca pada średnio przez 18 dni. Warto jednak pamiętać, że nie są to całodniowe deszcze – ulewy często pojawiają się w nocy i nad ranem, dzięki czemu dobrze oczyszczają powietrze. Zachmurzenie w ciągu dnia również nie jest niczym złym, jeśli weźmiemy pod uwagę, że temperatury w styczniu nigdy nie spadają poniżej 29 stopni.

Długoterminowa pogoda - Singapur
Długoterminowa pogoda – Singapur / shutterstock.com / Sammy Wee

Chmury i deszcz dla wielu turystów są bardziej przyjazne niż palące słońce od rana do wieczora. Jeśli więc zastanawiamy się: Singapur – kiedy jechać, styczeń może być dobrą porą. Zwłaszcza dla osób żyjących w umiarkowanym klimacie, które chcą uciec od chłodnej zimy.

Singapur pogoda luty

Jeśli marzy nam się słoneczny Singapur, wakacje w lutym to bardzo dobry pomysł. Okazuje się, że jest to jeden z najlepszych miesięcy w skali całego roku. W tym czasie liczba deszczowych dni spada do 13, jest bardzo słonecznie i ciepło, a temperatury utrzymują się na poziomie 24-31 stopni.

Kiedy najcieplej w Singapurze
Kiedy najcieplej w Singapurze / shutterstock.com / Boule

Dodatkowo wilgotność powietrza również jest znośna i niezbyt dokuczliwa. Wakacje w lutym będą idealne zarówno dla osób, które nastawiają się na leniwy wypoczynek, jak i dla turystów planujących aktywne zwiedzanie. W lutym na wyspie wieją też wiatry od morza, co dodatkowo zachęca do aktywnego wypoczynku.

Czytaj również jaka jest pogoda w Kenii w lutym

Singapur pogoda marzec

Pora deszczowa w Singapurze nie ma wyznaczonych granic, gdyż deszcze padają tu przez cały rok. Deszczowo jest również w marcu, gdy liczba słonecznych dni znowu spada do około 14. Temperatury nadal utrzymują się na poziomie około 30 stopni w ciągu dnia i niewiele mniej w nocy.

od:
7 000 zł
Wycieczka do Singapuru

Zobacz najlepsze oferty na podróż do Singapuru!

W marcu mogą pojawiać się też burze, a trudna do wytrzymania może być pogoda przed ich nadejściem. Będzie duszno i parno, chwilami wydaje się, że powietrze stoi w miejscu. Pomimo tego marzec jest bardzo chętnie wybierany przez turystów z całego świata, gdyż pozwala na spędzenie wyjątkowo ciekawych wakacji. Miłośnikom zwiedzania i zapalonym podróżnikom z pewnością nie będzie przeszkadzała pogoda w kratkę.

Czytaj również gdzie jest ciepło w marcu

Singapur pogoda kwiecień

Jeśli zadajemy sobie pytanie: Singapur – kiedy jechać? – warto rozważyć wakacje w kwietniu. Średnie dzienne temperatury powietrza wynoszą wtedy 27 stopni, nie ma silnych wiatrów, a wilgotność powietrza utrzymuje się na komfortowym poziomie. Według statystyk w kwietniu w Singapurze jest aż 20 dni deszczowych, jednak w rzeczywistości dzień deszczowy może oznaczać chwilowe, gwałtowne opady.

Kiedy najlepiej lecieć do Singapuru
Kiedy najlepiej lecieć do Singapuru / shutterstock.com / Travel man

W kwietniu trzeba być również przygotowanym na burze, które pojawiają się znienacka. Jeśli jednak na zwiedzanie Singapuru mamy w kwietniu tydzień czy kilkanaście dni, można mieć pewność, że sporo będzie słońca i okazji do zwiedzania i wypoczynku.

Singapur pogoda maj

Osobom, którym marzy się gorący Singapur, temperatura w maju z pewnością się spodoba. To jeden z najgorętszych miesięcy w roku, kiedy słupki rtęci utrzymują się na poziomie 31 stopni. Mankamentem w tym czasie może być wzrastająca wilgotność powietrza, która sprawia, że temperatury odczuwalne są jeszcze wyższe.

Klimat w Singapurze
Klimat w Singapurze / shutterstock.com / May_Lana

Maj nie jest natomiast dobrym miesiącem na podróż dla alergików oraz osób, które mają problemy z układem oddechowym. Powietrze może być bowiem w tym czasie zanieczyszczone pyłami, które są nawiewane przez silne wiatry z pobliskiej Sumatry.

Singapur pogoda czerwiec

Czerwiec w Singapurze to kolejny miesiąc na całkiem udane wakacje. Jest wtedy bardzo gorąco, temperatury nie spadają poniżej 30 stopni Celsjusza. W czerwcu w Singapurze Rozpoczyna się sezon monsunu południowo-zachodniego, co oznacza ulewne deszcze i burze.

Krajobraz wokół zatoki Marina
Krajobraz wokół zatoki Marina / shutterstock.com / MOLPIX

Opady występują często, ale są o wiele słabsze niż w poprzednich miesiącach. Jeśli marzy nam się słoneczny i gorący Singapur, pora deszczowa w czerwcu nie powinna być przeszkodą dla udanych wakacji. W czerwcu, podobnie jak w maju, w powietrzu nadal może utrzymywać się smog i mgły, co może być uciążliwe dla osób mających problemy z oddychaniem.

Singapur pogoda lipiec

Osoby, które próbują sobie odpowiedzieć na pytanie: Singapur – kiedy jechać? – mogą również rozważyć wyjazd w lipcu. Co prawda nadal trwa monsun południowo-zachodni, a wilgotność powietrza jest wysoka, to poziom opadów jest dużo niższy niż w pierwszej części roku. Jest bardzo ciepło do 31 stopni i przez sporą część dnia panuje wysokie zachmurzenie, jednak przy takich upałach brak słońca nie jest żadną przeszkodą.

Pogoda Singapur
Pogoda Singapur / shutterstock.com / katjen

Lipiec w Singapurze to także prawdziwa gratka dla miłośników zakupów. W tym czasie odbywa się bowiem Great Singapore Sale, czyli czas naprawdę sporych wyprzedaży.

Singapur pogoda sierpień

Jeśli interesuje nas słoneczna pogoda, Singapur w sierpniu może nas nieco rozczarować. Monsun południowo-zachodni nadal daje się we znaki, jest burzowo, deszczu jest sporo więcej niż w lipcu.

od:
7 000 zł
Wycieczka do Singapuru

Zobacz najlepsze oferty na podróż do Singapuru!

Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 27 stopni, nie ma więc dużych i trudnych do wytrzymania upałów. Osoby, które nie są nastawione wyłącznie na opalanie, mogą korzystać z wielu miejscowych atrakcji przy zachmurzonym niebie.

Sprawdź również jaka jest pogoda w sierpniu w Tajlandii

Singapur pogoda wrzesień

Pogoda w Singapurze we wrześniu nie różni się zbytnio od tej, z jaką mamy do czynienia w innych miesiącach. Co prawda kończy się w tym czasie monsun południowo-zachodni, jednak deszcze wcale nie przestają padać. Jest ich za to nieco mniej i częściej pojawiają się w nocy, a nie w ciągu dnia.

Singapur kiedy jechać
Singapur kiedy jechać / shutterstock.com / MOLPIX

Średnie temperatury we wrześniu to 27 stopni, jednak nie brakuje też dni, gdy słupki rtęci pokazują ponad 32 stopni. Jeśli dodamy do tego wysoką wilgotność powietrza, upały mogą być bardzo uciążliwe. Gdy interesuje nas idealny do zwiedzania Singapur, klimat we wrześniu nie każdemu może się spodobać. Wysokie upały i wilgotność powietrza mogą zniechęcać do większych aktywności.

Singapur pogoda październik

Jeśli zastanawiamy się: Singapur – kiedy jechać? – pogoda w października może być odpowiednia zarówno do leniwego wypoczynku, jak i do bardziej aktywnego zwiedzania. W październiku mamy porę między monsunami. Nie oznacza to jednak, że deszcze nie padają, a wręcz przeciwnie – mamy średnio 21 dni deszczowych oraz temperatury dochodzące do 31 stopni.

Z pewnością jest upalnie, a wilgotność powietrza dodatkowo potęguje odczuwanie temperatury. Padające deszcze są więc pożądane, gdyż oczyszczają powietrze i nieco obniżają odczuwanie upałów. Deszcz często pojawia się w nocy i nad ranem, nie jest więc przeszkodą w aktywności turystycznej.

Czytaj również gdzie jest ciepło w październiku

Singapur pogoda listopad

Osoby, które chcą wybrać się do Singapuru na plażowanie, powinny zrezygnować z wyjazdu w listopadzie. W tym miesiącu może być bowiem aż 25 dni deszczowych dni. Im bliżej końca miesiąca, tym deszczu będzie więcej. Jest to związane ze zbliżaniem się monsunu północno-wschodniego.

Temperatura w Singapurze
Temperatura w Singapurze / shutterstock.com / Marcin Stolarek

W listopadzie średnie temperatury powietrza to około 26 stopni, a więc jest nieco chłodniej niż w poprzednich miesiącach. Nie jest to dobry miesiąc na typowe wakacyjne lenistwo. Singapur w listopadzie przyciąga natomiast kolejnymi potężnymi obniżkami w sklepach. Można więc połączyć aktywne wakacje z naprawdę korzystnymi zakupami. 

Czytaj również jaka jest pogoda w Omanie w listopadzie

Singapur pogoda grudzień

Grudzień w Singapurze jest najbardziej deszczowym miesiącem. Jest też wtedy najwyższa wilgotność powietrza i najwyższe nasłonecznienie. 25 dni deszczowych i wysoki poziom opadów raczej nie zachęcają do aktywnego wypoczynku na plaży. Pomimo padającego deszczu jest jednak dosyć ciepło, temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni.

od:
7 000 zł
Wycieczka do Singapuru

Zobacz najlepsze oferty na podróż do Singapuru!

Jeśli wybierzemy się na wakacje w grudniu, z pewnością możemy liczyć na sporą ilość ciepła, której pod koniec roku raczej nie uświadczymy w naszym umiarkowanym klimacie. Na pytanie: Singapur – kiedy jechać? – grudzień może więc być tak samo dobrą odpowiedzią, jak inne miesiące. Jednak z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie dla każdego turysty.

Czytaj również gdzie lecieć na Sylwester za granicę

Aplikacja

Czytaj również:

☀️ Kiedy w Singapurze jest sezon turystyczny?

Najwyższy sezon turystyczny w Singapurze jest wczesną wiosną i późną jesienią, czyli w sezonach, gdy jest najmniej deszczu.

☀️ Czy warto jechać do Singapuru?

Oczywiście. Ten azjatycki kraj ma sporo do zaoferowania zarówno turystom szukającym egzotycznego wypoczynku z dala od utartych szlaków, jak i podróżnikom, którzy preferują aktywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

☀️ Kiedy najlepiej jechać do Singapuru?

Singapur cieszy się dużą popularnością turystów praktycznie przez cały rok. Najlepszym miesiącem dla turystów jest jednak luty z najmniejszą liczbą deszczowych dni i przyjaznymi temperaturami.

☀️ Jaki jest klimat w Singapurze?

W Singapurze panuje klimat tropikalny, w którym mamy do czynienia z wysokimi temperaturami i słonecznymi dniami przeplatanymi z dniami pełnymi deszczu.

☀️ Kiedy w Singapurze jest pora deszczowa?

W Singapurze nie ma typowego podziału na porę suchą i deszczową. Deszcze z mniejszym lub większym nasileniem padają przez cały rok, co absolutnie nie przeszkadza turystom.