Tropiki i kraje egzotyczne – gdzie warto pojechać w ciepłe kraje

Tropiki i kraje egzotyczne – gdzie warto pojechać w ciepłe kraje?

Wyjazd w ciepłe kraje to marzenie każdego, kto planuje egzotyczne wakacje. Choć w ofercie biur podróży znajdziemy zwykle dosyć podobne kierunki, jak Egipt, Tunezja czy Wyspy Kanaryjskie, możliwości atrakcyjnych wakacji jest dużo więcej. Jeśli chcemy wybrać się w tropiki, sprawdźmy ofertę mniej popularnych, ale równie atrakcyjnych kierunków na mapie świata.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wakacje w tropikach – Oman

Jeśli marzą nam się egzotyczne kraje, ciekawym kierunkiem podróży może być Oman. To arabskie państwo położone na Półwyspie Arabskim, które z roku na rok zyskuje popularność wśród turystów z całego świata. Wśród bogactw naturalnych Omanu najbardziej zasługują na uwagę rozległe, piaszczyste plaże oraz malownicze pustynie.

Tropikalne wakacje w Omanie
Tropikalne wakacje w Omanie / shutterstock.com / trabantos

Poza typowo plażowymi atrakcjami jest tu jednak sporo więcej do zobaczenia. Warto wspomnieć chociażby o tym, że aż sześć miejsc w Omanie znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając Oman warto zobaczyć między innymi Fort Bahla, który znajduje się w pustynnej oazie nieopodal góry Djebel Akhdar. To doskonale zachowana budowla obronna, która przyciąga przede wszystkim monumentalnymi rozmiarami. Ciekawym miejscem jest również starożytne miasto Qualhat położone na wschodnim wybrzeżu kraju. To zabytkowy kompleks miejski, którego czasy świetności przypadają na XI-XV wiek. Dużą atrakcją turystyczną jest również historyczny szlak kadzidła, który ciągnie się od południa Półwyspu Arabskiego aż do wybrzeża Morza Śródziemnego. Będąc w Omanie warto także zwiedzić stolicę kraju Maskat, w której na uwagę zasługują między innymi pałac oraz meczet sułtana.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Czytaj również kiedy najlepiej lecieć do Omanu.

Wybierając się w tropiki do Omanu możemy mieć pewność, że doskonałą pogodę zastaniemy tu o każdej porze roku. Państwo leży na obszarze klimatu zwrotnikowego suchego. Latem jest tu sporo cieplej niż w naszym klimacie, natomiast zimą temperatura nie spada poniżej 16 stopni Celsjusza. Wakacje tropikalne w Omanie znajdziemy w wielu polskich biurach podróży. Najpopularniejsze regiony i kurorty turystyczne to między innymi Salalah, Alila Jabal Akhdar czy Nahda.

Tropiki - Oman
Tropiki – Oman / shutterstock.com / Dmytro Nekipelov

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Oman oraz Oman all inclusive

Wyjazd w kraje egzotyczne? Emiraty Arabskie

Jeśli marzą nam się ferie zimowe w ciepłych krajach, doskonałym kierunkiem podróży będą Emiraty Arabskie. To arabskie państwo leżące na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. Emiraty Arabskie są wyjątkowo ekskluzywnym kierunkiem wakacyjnym – to jedno z najbogatszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych krajów na świecie. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z nieco grubszym portfelem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie / shutterstock.com / katjen

Najbardziej znane i pełne atrakcji turystycznych miasta to między innymi stolica Emiratów Abu Dabi, a także Dubaj. Miasta zachwycają wspaniałą architekturą, wielością wspaniałych domów handlowych, a także wspaniałymi plażami i wielowiekową, orientalną kulturą.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Pod względem klimatu i pogody Emiraty Arabskie to prawdziwe tropiki. Latem jest tu jednak wyjątkowo gorąco. W sezonie od czerwca do września temperatury mogą tu znacznie przekraczać 40 stopni. Najlepszym czasem na zwiedzanie bogactwa naturalnego i kulturowego Emiratów jest więc sezon zimowy. Nawet w grudniu i styczniu temperatury nie spadają tu poniżej 20 stopni. Może to być więc doskonały kierunek wyjazdu, jeśli marzą nam się chociażby święta w ciepłych krajach czy powitanie nowego roku w egzotycznym klimacie.

Wakacje Emiraty Arabskie
Wakacje Emiraty Arabskie / shutterstock.com / artiomp

Zobacz także oferty na wakacje last minute Emiraty Arabskie oraz all inclusive Emiraty Arabskie

Gambia – pomysł na wyjazd w ciepłe kraje

Wakacje w grudniu możemy jednak spędzić nie tylko w krajach arabskich. Niezwykłym, choć jeszcze niezbyt popularnym kierunkiem podróży w tropiki jest Gambia. To najmniejsze, ale niezwykle piękne państwo położone w zachodniej części Afryki. Gambia przyciąga turystów poszukujących słońca w środku zimy, tropikalnych plaż, eleganckich kurortów z dala od tłumów turystów.

od:
3 400 zł
od:
2 700 zł
od:
5 500 zł
<
>

Poza typową infrastrukturą turystyczną, w Gambii znajdziemy niezwykłe rezerwaty przyrody, a także bogate pod względem historycznym ruiny dawnych obozów niewolników. Doskonałe do zwiedzania tereny można znaleźć przede wszystkim wzdłuż rzeki Gambii, która płynie w rozległej dolinie. Przy rzece można spotkać wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Żyje tu między innymi ponad 400 różnych gatunków ptaków.

Gambia - wycieczki do ciepłych krajów
Gambia – wycieczki do ciepłych krajów / shutterstock.com / Damian Pankowiec

Planując wakacje w tropikach w Gambii, warto zadbać nie tylko o czas spędzony na plaży, ale również o to, by zwiedzić ważne i atrakcyjne pod względem historycznym i kulturowym miejsca. Na uwagę zasługuje chociażby miasto Bandżul, stolica Gambii. Najciekawszym pod względem turystycznym jest jednak Serekunda. Miasto zachwyca pięknymi plażami położonymi wzdłuż Atlantyku, licznymi kąpieliskami i mnóstwem kurortów. Warto również zwiedzić rezerwat Abuko, w którym najliczniej występują piękne okazy fauny i flory.

Kraje egzotyczne - Gambia
Kraje egzotyczne – Gambia / shutterstock.com / SuxxesPhoto

Święta w ciepłych krajach? Tanzania, Zanzibar

Tropiki jako kierunek podróży cieszą się dużą popularnością w sezonie zimowym. Gdy za oknem pada śnieg, jest ciemno, szaro i ponuro, ciepłe kraje oferują słońce, wspaniałe plaże i krystaliczne, przejrzyste morza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera wakacje w grudniu i spędza święta w egzotycznym klimacie. Pięknym miejscem, idealnym na wakacje zimą jest Tanzania, państwo położone we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim.

od:
6 200 zł
Luksusowe wakacje Zanzibar

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę na ekskluzywne wakacje na Zanzibarze

Największą atrakcją Tanzanii są niezwykłe parki narodowe oraz rezerwaty przyrody. Zajmują one aż 14 procent powierzchni kraju. Warto zwiedzić przede wszystkim parki Serengeti, Manyara, Arusha czy Tarangire. Niezwykłym miejscem jest również wyspa Zanzibar, należąca w całości do Tanzanii. To miejsce zachwycające wspaniałymi plażami, wyjątkowo ciepłą i krystaliczną wodą, rafami koralowymi, a także niezwykłą, egzotyczną przyrodą.

Zanzibar - wakacje w tropikach
Zanzibar – wakacje w tropikach / shutterstock.com / Denis Belitsky

Jeśli marzą nam się wycieczki do ciepłych krajów w zimie, Zanzibar będzie doskonałym pomysłem. Podczas gdy w naszym kraju jest chłodno i nieprzyjemnie, na Zanzibarze w grudniu i styczniu jest piękna, słoneczna pogoda, idealna do opalania i zwiedzania egzotycznych zakątków zarówno wyspy, jak i całej Tanzanii.

Święta w ciepłych krajach - Zanzibar
Święta w ciepłych krajach – Zanzibar / shutterstock.com / In Green

Sprawdź również last minute Zanzibar oraz Zanzibar all inclusive

Wycieczki do ciepłych krajów – Dominikana

Jeśli marzymy o wyjeździe w ciepłe kraje, zwłaszcza w środku zimy, doskonałym kierunkiem urlopowych wypadów w raksie regiony świata może być Dominikana. To wyspiarskie państwo zajmujące dwie trzecie wyspy Haiti, położonej na Morzu Karaibskim. Dominikana to tropiki w całej okazałości – z gorącym klimatem, przepięknymi, piaszczystymi plażami, eleganckimi kurortami dla turystów i ciepłym morzem, w którym można się zanurzyć nawet w środku zimy. Warto również rozejrzeć się za wakacjami w opcji last minute Dominikana.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Wakacje na Dominikanie to nie tylko plażowanie, ale również możliwość poznania ciekawej kultury, będącej mieszanką wpływów hiszpańskich, afrykańskich, francuskich, indiańskich i amerykańskich. Aby jak najlepiej poznać to niezwykłe państwo, warto w trakcie wakacji zapuścić się nieco dalej niż tylko na plaże znajdujące się przy hotelach. Można tu wybrać się na górskie wędrówki, zwiedzanie plantacji trzciny cukrowej i tytoniu, poznawanie z bliska egzotycznej roślinności, którą można spotkać praktycznie na każdym kroku.

Dominikana
Dominikana / shutterstock.com / photopixel

Będąc na wakacjach na Dominikanie nie można zapomnieć także o zwiedzaniu stolicy kraju Santo Domingo. Jest to miasto, które przyciąga niezwykłą architekturą i wspaniałym klimatem. Jeśli natomiast interesuje nas przede wszystkim zwiedzanie ciekawych obiektów przyrodniczych, warto wybrać się do Manati Park. Poza wspaniałymi okazami roślin można tu spotkać delfiny, które na wody przybrzeżne wracają co roku w okresie godowym. Przy odrobinie szczęścia na przełomie grudnia i stycznia możemy tu podziwiać nawet ponad 200 delfinów odbywających niezwykły godowy taniec. Wakacje na Dominikanie to doskonały pomysł o każdej porze roku. Zarówno latem, jak i zima pogoda jest tu idealna do opalania, nurkowania, a także korzystania z innych słonecznych atrakcji.

Ferie zimowe w ciepłych krajach – Dominikana
Ferie zimowe w ciepłych krajach – Dominikana / shutterstock.com / Elena19

Zobacz także Dominikana last minute oraz all inclusive Dominikana

Mozambik – niezwykłe tropiki

Wakacje tropikalne - Mozambik
Wakacje tropikalne – Mozambik / shutterstock.com / BlueOrange Studio

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów na egzotyczne wakacje warto zwrócić uwagę również na Mozambik – niezwykły, południowoafrykański kraj położony pomiędzy RPA a Tanzanią. Ten region świata cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, którzy poszukują bardziej egzotycznych i tropikalnych miejsc niż standardowe wakacyjne kierunki.

od:
6 700 zł
Wakacje w Mozambiku

Zobacz oferty na wakacje w Mozambiku

Takie kraje egzotyczne, jak Mozambik, mają do zaoferowania o wiele więcej niż piaszczyste plaże czy błękitna woda. Wśród najciekawszych atrakcji w Mozambiku warto wymienić chociażby safari w wielkich rezerwatach. Można tam zobaczyć w naturalnych warunkach żyrafy, słonie, nosorożce, zebry, hipopotamy, lamparty czy krokodyle.

Niezapomniane wycieczki objazdowe. Chiny i Indie – kraje egzotyczne

Chiny i Indie to niezwykle popularne kraje egzotyczne, które urzekają i przyciągają wielowiekową historią, tradycją, kulturą, a także wspaniałą kuchnią. Zarówno Chiny, jak i Indie to potężne kraje, których zwiedzanie zajmuje wiele tygodni czy nawet miesięcy. A i tak sporo jeszcze jest do zobaczenia. Jeśli chcemy poznać tropiki w wersji orientalnej i wschodniej, doskonałym rozwiązaniem mogą być wycieczki objazdowe po Indiach i Chinach, które możemy znaleźć w ofercie dobrych i sprawdzonych biur podróży.

Indie - wycieczki tropikalne
Indie – wycieczki tropikalne / shutterstock.com / Dmitry Rukhlenko

Wycieczki objazdowe są tak zaplanowane, aby w krótkim czasie turyści mogli zwiedzić najważniejsze i najciekawsze obiekty, ale jednocześnie aby znalazł się czas na mniej aktywny wypoczynek. W planie wycieczek objazdowych po Chinach znajdziemy najczęściej zwiedzanie Pekinu z Placem Niebiańskiego Spokoju, Letnim Pałacem oraz grobowcami dynastii Ming, zwiedzanie Szanghaju i najwyższych drapaczy chmur, wycieczka do Wielkiego Muru Chińskiego.

od:
2 900 zł
od:
3 750 zł
od:
2 950 zł
<
>

Niezwykłe może być też zwiedzanie Indii w pigułce – w ciągu kilku intensywnych dni można zwiedzić takie miasta, jak Delhi czy Agra, a także jeden z siedmiu cudów świata, czyli Taj Mahal. Cała wycieczka obfituje w zwiedzanie najciekawszych i najpiękniejszych pałaców, świątyń, a także pozostałości dawnych, niezwykłych budowli. Można też spróbować pysznej, indyjskiej kuchni, która zachwyca pod każdą szerokością geograficzną. Wycieczki objazdowe po krajach azjatyckich to doskonała opcja na aktywne i pełne wrażeń wakacje, które na długo pozostaną we wspomnieniach i na wakacyjnych fotografiach z podróży. 

Czytaj również:

Tropiki
Aplikacja