Mapa świata dla dzieci - prezent dla małego podróżnika

Mapa świata dla dzieci – prezent dla małego podróżnika

Mapa świata dla dzieci jest nie tylko propozycją dekoracji dziecięcego pokoju, ale również doskonałym wsparciem rozwoju maluchów. Dzięki niej dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę i inspirować się podróżując palcem po mapie. W późniejszym wieku te marzenia o podróżach mogą urzeczywistnić i wybrać się w dowolne miejsce na ziemi. Wybór map do dziecięcych pokojów jest na tyle duży i różnorodny, że bez problemu każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Mapa świata dla dzieci
Mapa świata dla dzieci / shutterstock.com / Photographee.eu

Nasze zainteresowania z dzieciństwa bardzo często ewoluują w pasję, którą następnie rozwijamy w dorosłym życiu. Nie inaczej jest w przypadku marzeń o byciu podróżnikami. Dzieci, które otaczają się mapami, atlasami czy przewodnikami na temat ciekawych miejsc, bardzo często wyrastają na ciekawych świata dorosłych.

Rodzic, który chce pokazać swojemu dziecku, jak piękny i niepowtarzalny jest świat, powinien zadbać o to, by w pokoju malucha jak najwcześniej pojawiła się mapa w dowolnej postaci.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Mapa świata dla dzieci – dlaczego warto ją kupić?

Różnego rodzaju mapy w każdej postaci są bardzo popularne zarówno wśród najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Dzięki temu już od najmłodszych lat mogą poznawać, jak wygląda świat, dowiedzieć się, że składa się z kilku kontynentów oraz ogromnej ilości wód. Mają również możliwość poznawania wielu krajów i uświadamiają sobie, że ziemia jest naprawdę wielka i różnorodna.

Mapa świata dla dzieci pozwala również rozbudzić dziecięcą ciekawość poznawania różnych państw, kultur czy niezwykłych miejsc. To świetna okazja dla rodziców, aby mogli wspólnie z pociechami spędzać świat i objaśniać im świat. Każdego dnia można opowiadać o innym zakątku kuli ziemskiej i wzbudzać w maluchach chęć zgłębienia tematu. W ten sposób możemy zachęcić dzieci do czytania lub oglądania programów o sporej wartości edukacyjnej. Mapy ścienne dla dzieci wspierają rozwój najmłodszych, a jednocześnie mogą zapoczątkować pasję, która będzie trwała przez całe życie.

od:
125 zł
od:
124 zł
od:
65 zł
<
>

Jeśli chcemy, aby w pokoju malucha lub starszaka zawisła dziecięca mapa, do wyboru mamy całkiem sporo produktów. Na rynku znajdziemy mapy praktycznie w każdej postaci – klocków, puzzli, tablic, globusów, naklejek ściennych. Warto jednak pamiętać, że wybór mapy powinien być dopasowany do wieku dziecka. Duża, typowo geograficzna mapa nie będzie dobrym rozwiązaniem dla maluszka – raczej nie zainteresuje się nią za długo, bo i nie będzie wiedział, jak się po niej poruszać. W sklepach z produktami dla najmłodszych można jednak znaleźć wiele dziecięcych, bardzo kolorowych map, które są dopasowane do potrzeb maluszków.

Mapy bardzo często są duże, zawierają podział geograficzny, a także sporo rysunków, dzięki którym dziecko może wyrobić sobie skojarzenia z konkretnymi krajami. Świetnie sprawdzają się rysunki najbardziej znanych obiektów, zwierząt czy roślin w danym kraju. Dzieci bardzo szybko się uczą i są w stanie w krótkim czasie opanować skojarzenia ważnych miejsc czy atrakcji z różnych krajów.

Mapa świata na ścianę – naklejka dla dzieci

Doskonałym rozwiązaniem dla dzieci w każdym wieku może być naklejka na ścianę – mapa świata, która świetnie się prezentuje i jest bardzo dobrą dekoracją. W sklepach z elementami wystroju wnętrza znajdziemy mapy w dużych rozmiarach i w różnych wersjach kolorystycznych oraz w opcji czarno białej. Można więc wybrać taką naklejkę, która będzie idealnie dopasowana do konkretnego wnętrza i współgrała z innymi elementami wystroju.

Dobrej jakości mapa świata naklejka jest solidna, trwała, prosta w montażu. Co więcej, dobre mapy są odporne na uszkodzenia, zmywalne i ścieralne, a także nie tracą kolorów pod wpływem słońca. A to sprawia, że dziecięca mapa na ścianie przez długie lata wygląda całkiem jako nowa.

Mapa świata na ścianę naklejka
Mapa świata na ścianę naklejka / shutterstock.com / Enrika Samulionyte

Bardzo ciekawą opcją może być również magnetyczna mapa świata dla dzieci, która pozwala na zaznaczanie na niej wielu ciekawych miejsc. Za pomocą magnesów można przyklejać ciekawe informacje lub tworzyć plany przyszłych podróży. Dziecko może planować egzotyczne wycieczki, które z pewnością w późniejszym czasie będzie chciało zrealizować. W ofercie różnego rodzaju map można znaleźć nie tylko mapy całego świata, ale również wiele innych.

W przypadku maluszków, które dopiero zaczynają poznawać świat warto przemyśleć, czy na początku lepsza nie będzie mapa Europy dla dzieci. Wtedy mogą skupić się na poznawaniu swojego kontynentu, a dopiero później skierować swoją podróżniczą ciekawość na cały świat.

Aplikacja

Mapa świata na ścianę dla dzieci rewelacyjnie będzie wyglądać na całej ścianie. Zamiast naklejki czy tablicy magnetycznej można więc zainwestować w dobrej jakości fototapetę z motywem mapy. Zanim jednak wybierzemy konkretny produkt, upewnijmy się, że jest wykonany z dobrej jakości materiałów, a także, że mapa jest dokładna i aktualna. Zdarza się bowiem, że tanie mapy wykonane gdzieś w Azji są nie tylko słabej jakości, ale również nieaktualne lub mocno zniekształcone.

Jeśli chcemy, aby mapa świata dla dzieci była nie tylko dekoracją, ale również miała walory edukacyjne, zadbajmy o to, by znajdująca się na niej wiedza była prawdziwa i bieżąca. Fototapeta jest na prawdę świetnym rozwiązaniem, warto ją zatem zainstalować na głównej ścianie w dziecięcym pokoju. Najlepiej takiej, która nie jest zastawiona żadnymi meblami. Dziecko powinno mieć bowiem bezproblemowy dostęp do każdego kawałka świata – od Grenlandii, przez Afrykę, aż po Australię czy Antarktydę.

Mapa zegar – dla dzieci na ścianę

Dzięki przedmiotom i dekoracjom z motywem mapy świata można stworzyć w pokoju dziecka niezwykły, podróżniczy klimat. To doskonały pomysł na wnętrze dla małego podróżnika. Świetnym wyborem może być zegar z motywem mapy świata. Będzie idealnym uzupełnieniem geograficznego wystroju zarówno malucha, jak i nastolatka.

Mapa świata do pokoju dziecka
Mapa świata do pokoju dziecka / shutterstock.com / Bazelyuk Evgeniya

Wybierając zegar z mapą warto decydować się na produkty dobrej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów, trwałe, wytrzymałe i solidnie wykonane. Dobrze przemyślany zegar może stać się nie tylko elementem wystroju, ale również towarzyszem podróżnika na długie lata. Nawet, gdy już dorośnie i będzie w stanie zrealizować swoje wymarzone, podróżnicze plany.

Drewniana mapa świata – do pokoju dziecka

Drewniana mapa świata dla dzieci to dobra alternatywa dla map wykonanych z innych, mniej trwałych materiałów. Jako materiał drewno jest wyjątkowo plastyczne i pozwala na tworzenie ciekawych, kreatywnych i edukacyjnych zabawek. Nic więc dziwnego, że cieszą się one ogromną popularnością i są chętnie wybierane przez rodziców, którym zależy na jakości.

od:
25 zł
Drewniane mapy dla dzieci!

Zobacz najlepsze drewniane mapy dla dzieci

Drewniane zabawki sprawdzają się w szczególności w przypadku najmłodszych – są bezpieczne, starannie wykonane, a także idealnie dopasowane do dziecięcych rączek. Mapa świata dla dzieci z drewna może być wykonana z puzzli. Dzięki temu zabawa jest podwójna. Aby móc podziwiać wszystkie zakątki kuli ziemskiej, maluch musi najpierw ułożyć cały świat z puzzli. Dopiero później ma możliwość wędrowania po różnych miejscach. Drewniana mapa świetnie prezentuje się na ścianie, jest bardzo dobrym uzupełnieniem wystroju. Jest również bardzo trwała, wytrzymała i odporna na zniszczenia.

Drewniana mapa świata dla dzieci
Drewniana mapa świata dla dzieci / shutterstock.com / Polishchuk Elena

Jeśli interesuje nas mapa świata dla dzieci nieco starszych, możemy natomiast zdecydować się na bardziej zaawansowane puzzle, składające się z 500 lub 1000 elementów. Układanie takiej mapy to co najmniej kilka dni intensywnej pracy umysłowej. Gotową mapę można nakleić na karton lub włożyć w antyramę i powiesić na ścianie. Mapa kontynenty dla dzieci w postaci puzzli pozwala na poznawanie świata fragmentami, a także na wykazanie się pewną wiedzą. Aby ułożyć całe puzzle, warto bowiem znać mniej więcej lokalizację poszczególnych krajów i wysp, które znajdują się na pojedynczych puzzlach. Bez znajomości mapy ułożenie takiej mapy może być sztuką nie do wykonania.

Mapa świata dla dziecka – obraz na płótnie

W poszukiwaniu mapy do pokoju dziecka warto również zwrócić uwagę na obrazy drukowane na płótnie. Taka mapa świata dla dzieci świetnie się prezentuje, jest bardzo trwała i będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju dziecięcego pokoju. Mapy na płótnie dostępne są w różnych rozmiarach, z różnymi ramami, mogą być podświetlane lub dodatkowo zdobione.

Mapy ścienne dla dzieci
Mapy ścienne dla dzieci / shutterstock.com / Rawpixel.com

Wybór jest spory, nie powinno więc być problemu z zakupem produktu idealnego dla naszej pociechy. Aby wnętrze było harmonijne, można je również wyposażyć w mapy w innych formach lub globusy w tradycyjnej formie lub w postaci ciekawych, dekoracyjnych lampek. Taka podświetlana lampka nocna sprawi, że będzie można podróżować nawet wieczorem tuż przed zaśnięciem.

od:
125 zł
od:
124 zł
od:
65 zł
<
>

Mapa świata – pościel dla dzieci

Na rynku produktów tematycznych dla dzieci można znaleźć praktycznie wszystko z popularnymi motywami. Jeśli interesuje nas nietypowa mapa, pościel może być doskonałym i bardzo pomysłowym rozwiązaniem. Na całej powierzchni pościeli bez problemu znajdzie się miejsce dosłownie na cały świat.

Podobnie jednak, jak w przypadku innych produktów z motywem mapy, także pościel z mapą świata powinna być dobrej jakości i pochodzić od sprawdzonego producenta. Na nic bowiem zda się efektowna i przyciągająca spojrzenia mapa, która po pierwszym praniu będzie rozmazana, a po kilku kolejnych – zupełnie niewidoczna. Dobrej jakości pościel może przetrwać przez długi czas w niezmienionym stanie. Mapa będzie świetnie widoczna nawet wtedy, gdy dziecko z pościeli już wyrośnie.

Znakomity prezent dla dzieci - mapa
Znakomity prezent dla dzieci – mapa / shutterstock.com / Andrew Angelov

Jak widać, mapy świata dla dzieci możemy znaleźć w wielu wersjach lub postaciach. Poza wymienionymi już mapami warto również zwrócić uwagę na interaktywne mapy świata, które łączą w sobie ciekawą grafikę, przyciągające elementy oraz nowoczesną technologię w służbie edukacji. Interaktywna mapa świata jest pełna dodatkowej wiedzy, która nie zmieściłaby się na tradycyjnej, papierowej mapie.

Na mapie umieszczone są specjalne, elektroniczne panele dla każdego kraju. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby otrzymać sporą porcję wiedzy na temat interesującego kraju – stolicę, flagę oraz wiele dodatkowych informacji. Interaktywna mapa świata z pewnością zainteresuje zarówno maluszka, jak i nastolatka. Świetnie się sprawdza zarówno jako forma rozwijania zainteresowań, ale też jako pomoc w szkolnej edukacji.

od:
25 zł
Drewniane mapy dla dzieci!

Zobacz najlepsze drewniane mapy dla dzieci

Czytaj również:

Aplikacja